zamrazarka_ranking

Zamrażarka szufladowa i skrzyniowa – który model? [Ranking 2024]

Zamrażarki jeszcze kilka lat temu sprzedawały się bardzo niskich ilościach, dzisiaj po doświadczeniach z pandemią i chęcią mrożenia swojskiego mięsa trend się odwrócił. Do tego stopnia, że rok temu były spore braki w tym asortymencie. Aktualnie wybór jest większy, ale trzeba wyłuskać dobre produkty z tego co można znaleźć w sklepach. Jeśli szukasz zamrażarki czy to skrzyniowej czy z szufladami, a nie wiesz, który model wybrać, to zapraszam do rankingu. Poniżej przygotowałem listę model, które w swoim budżecie są energooszczędne i jakościowo wykonane na odpowiednim poziomie. Są zamrażarki z NoFrostem, szufladowe oraz skrzyniowe. Zapraszam 🙂

W cenie do 1300 zł

WHS2121

Zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS 2121

204 L
Klasa F (252kWh)
FastFreeze
1 Kosz
Alarm

Zaczynamy od zamrażarki Whirlpool WHS2121, czyli obecnie jednej z najpopularniejszych zamrażarek na rynku. Skąd ta popularność? Cena, mieści się w przyzwoitym budżecie i pojemność 200 l – najczęściej wybierana przy zakupie zamrażarki.

Wymiary zamrażarki to: wysokość 86.5 cm, szerokość 80.6 cm i głębokość 64.2 cm, więc całkiem kompaktowo.

Możemy też skorzystać z funkcji FastFreeze czyli szybkiego mrożenia. Przydatna opcja, gdy do środka dodamy świeże produkty, które chcemy szybko zamrozić.

Samo ustawienie temperatury jest bardzo proste, mamy do wyboru trzy tryby: niskie, średnie i mocne mrożenie. Należy je wybierać w zależności ile mamy zamrożonych produktów w środku.

Zamrażarka działa do temperatury -15°, a gdy temperatura we wnętrzu urządzenia spadnie poniżej -8°C to zaświeci się czerwona kontrolka informująca o problemie.

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

FH301CW

Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FH301CW

303 L
Klasa F (291kWh)
FastFreeze
2 Kosze
EcoMode

Gorenje FH301CW to zamrażarka skrzyniowa o większej pojemności, która wynosi 303 litry.

Wymiary zamrażarki to: wysokość 85 cm, szerokość 108 cm i głębokość 74 cm.

W zamrażarce mamy funkcję FastFreeze, która przyda się w momencie dodadnia dużej ilości świeżej żywności do mrożenia, wtedy zamrażarka wskakuje na wyższe obroty i po jakiś 25-26 godzinach wraca do ustawień standardowych.

Temperaturę mrożenia ustawiamy przy pomocy standardowego pokrętła w zakresie min – eco – max, tak jak to się robi od dziesiątek lat. Przy termostacie mamy zamontowane kontrolki wskazujące czy urządzenie pracuje prawidłowo i czy włączona została funkcja fastfreeze.

Z udogodnień jest jeszcze oświetlenie LEDowe wnętrza oraz zawiasy sprężynowe przy klapie, więc na głowę nikomu nie spadnie jak będzie czegoś szukać w mrożonkach 😉 A gdy będziemy chcieli zabezpieczyć nasz towar, to zamrażarkę można zamknąć na zamek.

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł

ACO 432

Zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHM3911 1

394 L
Klasa F (327kWh)
FastFreeze
3 Kosze
EcoMode

Była zamrażarka na 200 litrów, na 300 litrów, to teraz czas na model o litrażu w przedziale 400 litrów. Whirlpool WHM3911 1 ma pojemność równą 394 litrów, sporo, a w zasadzie bardzo dużo. Model idealnie sprawdzi się w gospodarstwach.

Wymiary zamrażarki to: wysokość 91.6 cm, szerokość 140.5 cm i głębokość 69.8 cm. Więc trzeba mieć odpowiednie miejsce i przestrzeń, aby umieścić, gdzieś tego „kolosa”.

Standardowo do dyspozycji mamy funkcję FastFreeze, która przyda się w momencie dodadnia dużej ilości świeżej żywności do mrożenia, wtedy zamrażarka wskakuje na wyższe obroty i po jakiś 25-26 godzinach wraca do ustawień standardowych.

Zamrażarka zamontowane ma również kółeczka, więc ewentualne przestawianie czy przesuwanie nie będzie problemem.

W zestawie są 3 kosze, do których spokojnie zmieścimy sporo produktów, które chcemy mieć pod ręką jak np. mrożone warzywa, owoce czy lody i pizza.

Wnętrze zamrażarki jest oświetlone, mamy również możliwość zamknięcia jej na zamek, a pokrywa jest na zawiasach sprężynowych, więc możemy ją ustawić pod jakim kątem nam pasuje, bez ryzyka, że się nagle zamknie.

Ustawienie temperatury odbywa się przy pomocy standardowego pokrętła, gdzie możemy ustawić zakres termostatu od 1 do 6 oraz max. W normalnym użytkowaniu wystarczy ustawić w zakresie między 3 a 4.

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1800 zł

LUB1AF19W

Zamrażarka szufladowa Electrolux LUB1AF19W

168 L
Klasa F (246kWh)
FastFreeze
5 szuflad
Alarm

Zamrażarką Electrolux LUB1AF19W otwieram listę modeli szufladowych, które obecnie zaczynają królować w tym segmencie.

Wymiary zamrażarki to: wysokość 125 cm, szerokość 54,5 cm i głębokość 63 cm.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to mamy tutaj model bardzo prosty i poza funkcją FastFreeze czyli szybkiego mrożenia, nie ma nic więcej. Temperaturę ustawiamy przy pomocy standardowego pokrętła, a w razie wzrostu temperatury we wnętrzu zostaniemy o tym poinformowany przy pomocy dźwiękowego alarmu.

W zamrażarce mamy 5 szuflad, a w sumie to 4, bo pierwsza górna szuflada, to tak na prawdę otwierana klapka. Rozwiązanie sprawdzi się przy produktach, które często wkładamy i wyciągamy z zamrażarki jak lody, pizza, czy mrożone nuggetsy.

W zamrażarce można przełożyć drzwi, a w pomieszczeniu, w którym urządzenie stoi musi być + 10ºC.

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2200 zł

GSV24VWEV

Zamrażarka szufladowa Bosch GSV24VWEV

182 L
Klasa E (195kWh)
FreshSense
6 szuflad
Alarm

Zamrażarka Bosch GSV24VWEV to model, który tylko od kiedy pojawił się na rynku to zaczął się cieszyć sporą popularnością. Duża pojemność, odpowiednia jakość, przyzwoite zużycie energii, to wszystko przemawia za wyborem tej zamrażarki. A jak się trafi na dobrą promocję, to to można Boscha GSV24VWEV kupić w okolicach 2000 zł 🙂

Wymiary zamrażarki to: wysokość 146 cm, szerokość 60 cm i głębokość 65 cm.

Dużym plusem tego modelu jest system FreshSense, który bardzo precyzyjnie utrzymuje temperaturę w środku urządzenia, dzięki czemu unikami przemrażania lub zbyt delikatnego mrożenia produktów.

Temperaturę mrożenia ustawimy dokładnie w zakresie -16, -18, -20, -22, -26. Mamy również funkcję szybkiego mrożenia, a także alarm otwartych drzwi czy alarm zbyt wysokiej temperatury.

W środku mamy 5 szuflad i jedną komorę z klapką, gdzie możemy trzymać produkty po które częściej sięgamy. Zamrażarka może również stać bezpośrednio przy ścianie, jej drzwi nie zachodzą poza obrys urządzenia. W pomieszczeniu w którym będziemy stawiać ten model musi być przynajmniej +10°C.

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3700 zł

RZ32C7CBEB1

Zamrażarka szufladowa Samsung RZ32C7CBEB1

323 L
Klasa E (263kWh)
FreshSense
6 szuflad
NoFrost

Samsung RZ32M753EB1 to model z pełnym system NoFrost, a kto jak to, ale Samsung w tym temacie zjadł zęby. Model RZ32M753EB1 to jedna z droższych zamrażarek w rankingu, ale za ceną idzie funkcjonalność oraz jakość.

Wymiary zamrażarki to: wysokość 185 cm, szerokość 59.5 cm i głębokość 69.4 cm.

Zaczynamy od najważniejszego – Pełny No Frost – czyli zero szronu w środku, brak problemu z przymarzającymi szufladami, brak potrzeby odmrażania urządzenia.

Zamrażarka ma układ All-Around Cooling czyli takie specjalne otwory w tylnej ściance, przez które nadmuchiwane jest zimne powietrze, równomiernie i o jednakowej temperaturze. Dodatkowo ścianka pokryta jest metalem – Metal Cooling, co wygląda fajnie i poprawia utrzymanie zadanej temperatury we wnętrzu, nawet w przypadku prądu.

Fajnym dodatkiem jest kostkarka, która zainstalowana jest na drzwiach zamrażarki. W upalne dni jak znalazł 😉

Temperaturę ustawia się na wbudowanym w drzwiach panelu sterowania, zakres temperatur mamy do wyboru w zakresie -15 °C do -23 °C. Na panelu możemy również wybrać opcję Power Freeze czyli szybkiego mrożenia.

Jest też funkcja alarmu, który włączy się w momencie zbyt długo otwartych drzwi lub gdy temperatura w urządzeniu za mocno wzrośnie. Dla fanów technologii przydatnym upgradem będzie możliwość dokupienia adaptera WiFi i podpięcie się do aplikacji SmartThings, co da możliwość zdalnego sterowania. Opcja oczywiście dodatkowo płatna 😉

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2600 zł

UW8F2YXBIF2

Zamrażarka szufladowa Whirlpool UW8 F2Y XBI F 2

263 L
Klasa E (242kWh)
Freeze Control
5 szuflad / 2 klapki
NoFrost

Pozostajemy w temacie zamrażarek szufladowych z systemem NoFrost, a o dokładniej z modelem Whirlpool UW8 F2Y XBI F 2, który jest często wybierany ze względu na swoją cenę i właśnie system bezszronowy.

Wymiary zamrażarki to: wysokość 187.5 cm, szerokość 59.5 cm i głębokość 63 cm.

Największym atutem jest oczywiście NoFrost, czyli brak potrzeby odszraniania urządzenia oraz lepsza kontrola temperatury we wnętrzu.

W środku znajdziemy 7 przegród z czego 5 do szuflady, a 2 to klapki. Sterowanie odbywa się przy pomocy dotykowego panelu, który znajdziemy na górnej krawędzi. Ustawimy tam dokładną temperaturę w zakresie od -16°C do -24°C.

W zamrażarce mamy oczywiście funkcję Fast Freeze czyli szybkie mrożenie świeżych produktów, jest też przydatny Tryb Party, który pozwala na schłodzenie w ciągu 30 minut potrzebnych napojów 😉

Przydatną funkcją jest tryb EcoNight, który załącza zamrażarkę na większe obroty w momencie, gdy mamy tańszą taryfę na prąd.

W środku znajdziemy również kostkarkę, która jest w stanie wytworzyć do 100 kostek za jednym razem.

Jest też alarm zbyt długo otwartych drzwi czy alarm zbyt wysokiej temperatury we wnętrzu zamrażarki.

Po pełną specyfikację zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

GNe 50Z6

Zamrażarka Liebherr GNe 50Z6

239 L
Klasa E (234kWh)
PartyMode
6 szuflad
NoFrost

W rankingu nie mogło zabraknąć urządzenia firmy uważanej za najlepszą w temacie chłodnictwa, a przynajmniej za jednego z liderów czyli Liebherra, a konkretniej modelu GNe50Z6. Zamrażarka jest bardzo dobrze wyposażona, co też przekłada się na cenę, ale jak chcemy zakupić solidny sprzęt, to warto tyle wydać 🙂

Wymiary zamrażarki to: wysokość 165.5 cm, szerokość 59.7 cm i głębokość 67.5 cm.

Zamrażarka posiada system NoFrost, więc odpada nam potrzeba rozmrażania czy też problem ze „sklejaniem” się produktów w szufladach, a owych szuflad w tym modelu mamy 6.

Sterowanie odbywa się przy pomocy dotykowego panelu, który znajdziemy na górnej krawędzi. Ustawimy tam dokładną temperaturę w zakresie: -28 °C do -15 °C.

No to teraz przejdźmy do funkcji, a jest co opisywać:

EnergySaver – funkcja zmniejsza zużycie energii, warto skorzystać, gdy mamy mniej rzeczy w środku
PartyMode – zamrażarka uruchamia pełną moc, aby szybko zmrozić czy schłodzić napoje etc.
SuperFrost – funkcja przydaje się, gdy do środka dodamy większą ilość świeżych produktów
Alarm drzwi – zamrażarka to nie telewizor, jak się zagapisz, to po 1-3 minutach poinformuje Cię o tym alarm 😉
FrostProtect – możliwość pracy nawet przy -15°C

Do zamrażarka można dokupić moduł, który da nam możliwość sterowania za pomocą smartfona.

Model dostępny w:

Trwa aktualizacja systemu dodawania pytań, proszę o cierpliwość. Zapraszam wkrótce :)
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
7 miesięcy temu

Dzień dobry. Szukam jakiejś zamrażarki która mogła by stać w piwnicy rozmiar nie ma znaczenia piwnica sucha nie ogrzewana , chodzi tylko o mrożenie, fajnie jak by było Nofrost ale nie jest to warunek konieczny. Dokładnie chodzi o + -20kg mięsa dla psa i jakieś tam parę produktów które nie zmieszczę sie w codziennej zamrażarce przy lodówce. Z góry dziękuję za pomoc.

Patryk
Patryk
7 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Budżet niesprecyzowany. Najbardziej zależy mi na no Frost i dobrej klasie energetycznej żeby nie dobijała rachunkiem,

Krystian
Krystian
8 miesięcy temu

Szukam zamrażarki wolnostojącej, szufladowej. Jak najpojemniejszej, bezszronowej, niezawodnej i oszczędnej.
Czy zamrażarka Bosch GSN54AWDV – No Frost będzie dobrym wyborem?Czy jednak można znalezc cos lepszego w podobnej cenie?

Zmywarka wolnostojąca 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2024]

Golarka męska elektryczna – Ranking [2024]

Duże i pojemne pralki od 10 kg – [Ranking 2024]

Duża i pojemna lodówka (70cm) – jaką wybrać? TOP 5 [Ranking 2024]