Ranking lodówek

Lodówka wolnostojąca – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Ten komu zepsuła się lodówka w gorący letni dzień, ten wie co to życie 😉 A tak poważnie, dzisiaj lodówka to sprzęt totalnie podstawowy w każdym domu. Gdy nadchodzi czas na nową chłodziarko-zamrażarkę, zazwyczaj nie mamy dużo czasu na szukanie i analizowanie poszczególnych modeli. Decyzję podejmujemy w ciągu 24h. Szukając lodówki natrafimy na setki produktów, w całym tym gąszczu można się pogubić. Jak zawsze dużo zależy od budżetu, ale znając potrzeby użytkowników przygotowałem poniżej listę modeli, które śmiało mogę polecić. Większość z nich będzie posiadała No Frost, choć znajdziemy w rankingu modele, które pracują w tradycyjnym sposób. Będą modele z komorami świeżości, wyświetlaczami, sterowaniem smartfonem, ale i prostsze modele bez tzw. bajerów. Zapraszam🙂

W cenie do 2900 zł

Lodówka Samsung RB36T605CB1

193,5 cm
Klasa C
SpaceMax™️
35dB
Pojemność 251l/114l

Samsung RB36T605CB1 to model, który oferuje wszystko co powinna posiadać nowoczesna lodówka. Standardowo jak przystało na Samsunga mamy pełny NoFrost, czyli możemy zapomnieć od rozmarażaniu urządzenia, a w zamrażarce nie będzie zbierał się lód.

Całkowita pojemność wynosi 365 L brutto i dzieli się na 251 litrów w chłodziarki oraz 114 litrów w zamrażarce. Wynik bardzo dobry, przy 3-4 osobowej rodzinie taka pojemność w zupełności wystarczy.

Największy atut tego modelu znajdziemy w chłodziarce, konkretnie chodzi o dwie komory:

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

Lodówka wyposażona jest również w wyświetlacz wewnętrzny, na którym możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Na wyświetlaczu możemy wybrać opcję Power Cool / Power Freeze czyli super mrożenie i super chłodzenie. Przyda się, gdy do chłodziarki wstawimy nowe produkty, a w zamrażarce, gdy np. chcemy szybko przygotować kostki lodu 🙂

Model ten wyposażony jest w Digital Inverter, a to przekłada się cichą pracę urządzenia, która wynosi zaledwie 35dB. Dodatkowo sprężarka posiada 10 lat gwarancji.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Lodówka Bosch KGN39MLEB

203 cm
Klasa E = 238 kWh/rok
VitaFresh
39dB
Pojemność 279l/89l

Bosch KGN39MLEB to duży i pojemny model, całkowita pojemność 368 l netto, także problemy z brakiem miejsca w chłodziarce nie powinny występować 😉

Model wyposażony jest w system NoFrost, a dodatkowo posiada dwa osobne obiegi powietrza dla zamrażarki i chłodziarki, co poprawia wydajność urządzenia, a to przekłada się na lepszą efektywność chłodzenia oraz zamrażania.

Dużym atutem jest Perfect Fit czyli możliwość całkowitej obudowy lodówki, postawienia przy ścianie czy między meblami, bez potrzeby zachowania odległości między bokami.

Kolejny plus to system VitaFresh, który składa się dwóch komór w chłodziarce. Jedna dedykowana jest do przechowywania ryb czy mięs (temperatura 0°C), a druga do warzyw i owoców (podwyższona wilgotność). W obu szufladach panują odpowiednie warunki, które pozwalają na przechowywanie żywności przed dłuższy czas.

Sterowanie urządzeniem odbywa się przez wyświetlacz zamontowany na drzwiach na którym swobodnie możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Możemy również wybrać tryb „super”, który pozwoli na szybkie mrożenie lub chłodzenie nowych produktów. Dostępny jest też tryb ECO, ale go zalecam używam w momencie, gdy jedziemy np. na wakacje i nie potrzebujemy korzystać z urządzenia, wtedy temperatura w chłodziarce mieści się w granicy 8 stopni, a w zamrażarce -18.

Fajnym rozwiązaniem jest zintegrowany uchwyt w boku drzwiach, co daje nam możliwość otworzenia chłodziarki praktycznie z każdego pułapu, więc jeśli masz 2 metry wzrostu, to nie musisz się schylać, aby zajrzeć co jest w środku 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Lodówka LG GBB72SWUGN

203 cm
Klasa D = 215kWh/rok
Door Cooling+
36dB
Pojemność 277l/107l

Czarne, srebrne, grafitowe, to kolory lodówek, które cieszą się największą popularnością, ale jeśli szukasz białej lodówki, to model LG GBB72SWUGN jest ciekawą propozycją na rynku.

Przede wszystkim jest to bardzo pojemny model 277l/107l, ale i bogato wyposażony, wręcz nie odbiega tutaj od modeli flagowych. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie możliwość sterowania smartfonem.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Lodówka Indesit LI8 S2E X

189 cm
Klasa E = 241 kWh/rok
Direct Cool
39dB
Pojemność 228l/114l

Atutem tego modelu jest cena, bez dwóch to jeden z tańszych modeli na rynku, który oferuje całkiem dużą pojemność, jest produkowany w PL i wbrew pozorom ma całkiem przyzwoitą jakość.

Model posiada system Low Frost, nie mylić z NoFrostem, bo to całkowicie różne sposoby chłodzenia. Low Frost to w dalszym ciągu klasyczna lodówka szronowa, ale poprawiono całą konstrukcję parownika i przez to efektywność wzrosła, a to przekłada się na mniejszą ilość szronu i lodu w chłodziarce czy zamrażarce.

Sterowanie lodówką odbywa się przy pomocy elektronicznego termostatu i możemy ustawić kilka trybów pracy m.in. Super chłodzenie czy tryb wysoka temperatura, który przyda się, gdy wyjeżdżamy na wakacje, a w lodówce nie będzie wiele produktów.

W sumie większej ilości „bajerów” tutaj nie uświadczymy, także jeśli szukasz prostej, klasycznej lodówki o dużej pojemności, to wybór tego modelu będzie słuszny.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B5E22

203 cm
Klasa E = 264 kWh/rok
SpaceMax™
35dB
Pojemność 276l/114l

Samsung z lodówkami Bespoke mocno wszedł w rynek, a model RB38A7B5E22 stał się jednym z lepiej sprzedających się modeli serii. Cena może nie należy do najniższych, ale „upchano” w tej lodówce prawie wszystko co najlepsze, można by rzec, że jest to model flagowy 😉 Sprawdźmy co oferuje:

Szklany front – czyli to co najbardziej przyciąga nasze oko, na żywo robi duże wrażenie, lodówka prezentuje się nowocześnie i elegancko. Do zestawu powinni też od razu dorzucać płyn do szyb i ścierkę, żeby na bieżąco czyścić szkło z odcisków palców, ale czego nie robi się dla efektu „wow” w kuchni 😉

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

– Metal Cooling – po otwarciu lodówki pierwsze co rzuci nam się w oczy, to metalowe wykończenie tylnej ścianki. Nie jest to kolejny dodatek, który ma za zadanie przyciągnąć nasze oko, ale rozwiązanie, które realnie poprawia efektywność chłodzenia.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Lodówka Whirlpool W7 811I OX / W7 811I K

189 cm
A+
FRESH BOX+
40dB
Pojemność 234l/104l

Model na pewno jest jednym z tańszych w zestawieniu. Mimo niższej ceny w lodówce znajdziemy np. FRESH BOX+ – czyli specjalną szufladę do przechowywania warzyw i owoców, jak zapewnia producent pozostają świeże do 15 dni. Jest opcja szybkiego chłodzenia/mrożenia. W przypadku za wysokiej temperatury w lodówce pojawi się alarm. Na drzwiach mamy także powłokę AntiFingerPrint. W zamrażarce całkiem pokaźne 104 litry pojemności. Pierwsza szuflada jest otwarta – fajna opcja, do przechowywania produktów, które najczęściej wyciągamy z zamrażarki. Ogólnie dobry, prosty model w niskiej cenie.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka LG GBB62MCFCN1

203 cm
Klasa C
FRESHConverter™
35dB
Pojemność 277l/107l

Czarne lodówki są w tej chwili na topie, jednak brakowało na rynku modeli, które wpadają w czarny mat, no i tutaj wchodzi z LG ze swoją nową propozycją. Chłodziarko-zamrażarka GBB62MCFCN1 jest bardzo dobrze wyposażona, w zasadzie to co powinna mieć nowoczesna lodówka to tutaj znajdziemy. Dodatkowo jest w klasie C (172kWh/rok), co zapewni mniejsze zużycie energii. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie SmartThinQ™ czyli możliwość sterowania smartfonem. Choć poza sterowaniem będzie mogli jeszcze sprawdzić ile zużywa energii nasze urządzenie i dostaniemy informację na telefon jeśli będzie jakaś awaria, także rozwiązanie całkiem przydatne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
488 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
2 dni temu

Witam,
Czy są dedykowane lodówki do obudowy tzn. wolnostojącej, która nadaje się do ciasnego obudowania zabudową kuchenną?

malgosia
malgosia
4 dni temu

Dzień dobry, chciałam poprosić o radę, poszukujemy lodówki do zabudowy (193, zależy nam na miejscu w chłodziarce-zamrażarka nie jest dla nas istotna, więc mogłaby być 70:
Myślałam może :
WHIRLPOOL WH SP70 T122 ok 4800-
BEKO BCNE400E50SHN ok 3800-GRUNDIG GKNI56930FN ok 3900-(czytałam, że pierwszy model Pan polecał, nie wiem jak z tymi tańszymi czy warto je rozważać?)
lub myślałam ewentualnie o Strefie Cool Select+ (i niekorzystaniu z zamrażarki-wykorzystaniu tego miejsca do chłodzenia, jeżeli lepiej jakościowo o tym rozwiązaniu pomyśleć niż kupować model z 70)

 Z góry bardzo dziękuję za Pana Opinię:) Pozdrawiam serdecznie

Basia
Basia
9 dni temu

Witam, szukam dobrej lodówki wolnostojącej o nietypowych wymiarach a mianowicie o wysokości od 170 do 177,5 cm i szerokości do 60 cm. Ważne aby miała pełny No frost. Byłabym wdzięczna za Pana rekomendacje.

Tomek
Tomek
10 dni temu

Dzień dobry,

szukam lodówki o wymiarach 203 na 60, koniecznie w kolorze czarnym oraz możliwie dużym zamrażalnikiem. Jeśli chodzi o cenę, to tak w okolicach 3 – 4 tyś. Co by Pan polecił?

KAROL
KAROL
10 dni temu

Witam , prosiłbym o poradę fachowca.
Którego SBS by Pan nabardziej polecał a który najmniej?.
Budżet ok 5-6 tyś, szerokość min 80 cm, kostkarka i dystrybutor wody na zbiornik, dodatkowym plusem lecz nie koniecznością była by obsługa smartfonem. Udało mi się znaleść 3 modele różnych marek.
Hisense https://m.ceneo.pl/154457101
LG https://www.ceneo.pl/121016814
Samsung https://www.ceneo.pl/155136264

Co myśli Pan o marce Hisense, byłem ostatnio w dwóch sieciowych marketach i jest bardzo chwalona przez sprzedawów, a lodówki polecane bardziej niż starych znanych marek.

Jaki model by Pan jeszcze pelicił w tej cenie? 

Damian
Damian
10 dni temu

Dzień dobry. Poszukuję lodówki wolnostojącej no frost o głębokości do 60 cm. Szukam również zmywarki i pralki. W pralce zależy mi na tym by była cicha i miała wymienne łozyska. Jeśli chodzi o zmywarkę to potrzebuję wolnostojącej 60cm. Wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem żeby się otwierała po skończonym myciu. Budżet na to to około 6-7 tysięcy złotych. Pozdrawiam

Last edited 10 dni temu by Damian
Krzysztof
Krzysztof
10 dni temu

Dzień dobry,

Szukam lodówki, która może być ustawiona we wnękę o wymiarach – wysokość 194cm, szerokość 64cm. Wiem, że sporo producentów podaje spore odległości, które należy zachować po bokach, ale 5-10cm to raczej przesada, co nie? Zawsze miałem różne lodówki ustawione, gdzie te 2cm po bokach to był max i wszystko było cacy 😀 na oku mamy Boscha KGN36MLEB oraz LG GBV5140DPY, czy może jakieś inne modele by Pan polecił? Cena tak najlepiej do 2500 w ratach.

Dziękuję i pozdrawiam

Last edited 10 dni temu by Krzysztof
Krzysztof
Krzysztof
9 dni temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję za odpowiedź. 🙂

Do Samsunga jakoś przekonany nie jestem jeżeli chodzi o AGD i żonie nie podobało się, że szuflada w lodówce nie wysuwa się do końca (fakt, dość dziwne, bo u wszystkich innych producentów wysuwa się zdecydowanie bardziej). Czy to LG, które Pan wysłał różni się czymś od tego, które ja wysłałem oprócz koloru? Wolelibyśmy raczej coś srebrnego/grafitowego, a model, który Pan wysłał jest nieco tańszy, więc jeżeli jest jego odpowiednik w innym kolorze, tańszy niż ten, który ja podesłałem, to byłoby fajnie. LG ma też fajny bonus – za darmo przekładają drzwi, niby żaden to wysiłek, ale zawsze coś 😉
Inne marki odpadają (Bosch, Hisense, Haier, Gorenje, Whirlpool)?

Pozdrawiam

Krzysztof
Krzysztof
9 dni temu
Reply to  PanAGD

A jakby zwiększyć budżet do 3000, to coś o wiele ciekawszego by się pokazało, czy szkoda zachodu? Ostatnie pytanie, obiecuję 🙂

Radosław
Radosław
11 dni temu

Dzień dobry,
Szukam lodówki Side by Side ciemny grafit z podłączeniem do wody, automatyczną kostkarką, dystrybutorem wody i aby była w miarę cicha. Wstępnie zainteresowałem się SAMSUNG RS68A8840B1. Czy to dobry wybór i czy ewentualnie warto dopłacać do lepszej klasy energetycznej np. SAMSUNG RS68A884CB1? Według podanego zużycia energii różnica w cenie będzie się zwracać 10-15 lat. Chyba, że różnica się czymś więcej.

Dawid
Dawid
11 dni temu

Witam, chciałbym się dowiedzieć, co Pan sądzi na temat lodówki Lodówka Amica FK299.2FTZXAA Pełny No Frost, czy jest ona godna polecenia.

Asia
Asia
14 dni temu

Witam, czy poleci Pan lodówkę do 70 cm szerokości, która może stać oddzielona od piekarnika płytą meblową(zabudowa plus jeszcze jedna płyta od góry do dołu między tym 3cm przerwy) Wysokość max 210 kolor najlepiej ciemny grafit lub czerń z jednej strony piekarnik w zabudowie i płyta z drugiej wolna przestrzeń. Może być też lodówka zabudowana ale taka co ma bardzo dużą chłodziarkę. Jeśli do tego byłaby możliwość dystrybutora wody bez konieczności podłączenia to już byłoby pięknie!

Last edited 14 dni temu by Asia
Piotr
Piotr
14 dni temu

Witam czy może pan polecić jakiś model lodówki najlepiej Bosch o szerokości 70 głębokość może być do 80 z no frost. Cena w okolicach 3000. NO i musi być perfect fit. Chyba ze poleci pan coś sprawdzonego o szerokości 70 cm. Ważne ze lodówka będzie stała przy samej ścianie i boku szafki

Last edited 14 dni temu by Piotr
Przemek
Przemek
14 dni temu

Dzień dobry,
Co Pan sądzi o modelu  LG GSJV71MCTE?
Żona uparła się na kostkarkę do lodu.
Dodatkowo ta lodówka posiada również otwieraną osobno górną część chłodziarki, co jest dla nas dużym plusem.
Ten model ma pojemnik na wodę (nie jest podłączana do sieci), czy jest to dobre rozwiązanie?
Pozdrawiam.

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Okap do zabudowy w szafce – Wkład [Ranking 2023]

Płyta gazowa na szkle do zabudowy – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Zamrażarka szufladowa i skrzyniowa – który model? [Ranking 2023]