171
Ranking lodówek

Lodówka wolnostojąca – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Rankingi

Aktualizacja: 13 stycznia, 2023
Ten komu zepsuła się lodówka w gorący letni dzień, ten wie co to życie 😉 A tak poważnie, dzisiaj lodówka to sprzęt totalnie podstawowy w każdym domu. Gdy nadchodzi czas na nową chłodziarko-zamrażarkę, zazwyczaj nie mamy dużo czasu na szukanie i analizowanie poszczególnych modeli. Decyzję podejmujemy w ciągu 24h. Szukając lodówki natrafimy na setki produktów, w całym tym gąszczu można się pogubić. Jak zawsze dużo zależy od budżetu, ale znając potrzeby użytkowników przygotowałem poniżej listę modeli, które śmiało mogę polecić. Większość z nich będzie posiadała No Frost, choć znajdziemy w rankingu modele, które pracują w tradycyjnym sposób. Będą modele z komorami świeżości, wyświetlaczami, sterowaniem smartfonem, ale i prostsze modele bez tzw. bajerów. Zapraszam🙂


W cenie do 2900 zł

Lodówka Samsung RB36T605CB1

193,5 cm
Klasa C
SpaceMax™️
35dB
Pojemność 251l/114l

Samsung RB36T605CB1 to model, który oferuje wszystko co powinna posiadać nowoczesna lodówka. Standardowo jak przystało na Samsunga mamy pełny NoFrost, czyli możemy zapomnieć od rozmarażaniu urządzenia, a w zamrażarce nie będzie zbierał się lód.

Całkowita pojemność wynosi 365 L brutto i dzieli się na 251 litrów w chłodziarki oraz 114 litrów w zamrażarce. Wynik bardzo dobry, przy 3-4 osobowej rodzinie taka pojemność w zupełności wystarczy.

Największy atut tego modelu znajdziemy w chłodziarce, konkretnie chodzi o dwie komory:

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

Lodówka wyposażona jest również w wyświetlacz wewnętrzny, na którym możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Na wyświetlaczu możemy wybrać opcję Power Cool / Power Freeze czyli super mrożenie i super chłodzenie. Przyda się, gdy do chłodziarki wstawimy nowe produkty, a w zamrażarce, gdy np. chcemy szybko przygotować kostki lodu 🙂

Model ten wyposażony jest w Digital Inverter, a to przekłada się cichą pracę urządzenia, która wynosi zaledwie 35dB. Dodatkowo sprężarka posiada 10 lat gwarancji.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Lodówka Bosch KGN39MLEB

203 cm
Klasa E = 238 kWh/rok
VitaFresh
39dB
Pojemność 279l/89l

Bosch KGN39MLEB to duży i pojemny model, całkowita pojemność 368 l netto, także problemy z brakiem miejsca w chłodziarce nie powinny występować 😉

Model wyposażony jest w system NoFrost, a dodatkowo posiada dwa osobne obiegi powietrza dla zamrażarki i chłodziarki, co poprawia wydajność urządzenia, a to przekłada się na lepszą efektywność chłodzenia oraz zamrażania.

Dużym atutem jest Perfect Fit czyli możliwość całkowitej obudowy lodówki, postawienia przy ścianie czy między meblami, bez potrzeby zachowania odległości między bokami.

Kolejny plus to system VitaFresh, który składa się dwóch komór w chłodziarce. Jedna dedykowana jest do przechowywania ryb czy mięs (temperatura 0°C), a druga do warzyw i owoców (podwyższona wilgotność). W obu szufladach panują odpowiednie warunki, które pozwalają na przechowywanie żywności przed dłuższy czas.

Sterowanie urządzeniem odbywa się przez wyświetlacz zamontowany na drzwiach na którym swobodnie możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Możemy również wybrać tryb „super”, który pozwoli na szybkie mrożenie lub chłodzenie nowych produktów. Dostępny jest też tryb ECO, ale go zalecam używam w momencie, gdy jedziemy np. na wakacje i nie potrzebujemy korzystać z urządzenia, wtedy temperatura w chłodziarce mieści się w granicy 8 stopni, a w zamrażarce -18.

Fajnym rozwiązaniem jest zintegrowany uchwyt w boku drzwiach, co daje nam możliwość otworzenia chłodziarki praktycznie z każdego pułapu, więc jeśli masz 2 metry wzrostu, to nie musisz się schylać, aby zajrzeć co jest w środku 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Lodówka LG GBB72SWUGN

203 cm
Klasa D = 215kWh/rok
Door Cooling+
36dB
Pojemność 277l/107l

Czarne, srebrne, grafitowe, to kolory lodówek, które cieszą się największą popularnością, ale jeśli szukasz białej lodówki, to model LG GBB72SWUGN jest ciekawą propozycją na rynku.

Przede wszystkim jest to bardzo pojemny model 277l/107l, ale i bogato wyposażony, wręcz nie odbiega tutaj od modeli flagowych. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie możliwość sterowania smartfonem.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Lodówka Indesit LI8 S2E X

189 cm
Klasa E = 241 kWh/rok
Direct Cool
39dB
Pojemność 228l/114l

Atutem tego modelu jest cena, bez dwóch to jeden z tańszych modeli na rynku, który oferuje całkiem dużą pojemność, jest produkowany w PL i wbrew pozorom ma całkiem przyzwoitą jakość.

Model posiada system Low Frost, nie mylić z NoFrostem, bo to całkowicie różne sposoby chłodzenia. Low Frost to w dalszym ciągu klasyczna lodówka szronowa, ale poprawiono całą konstrukcję parownika i przez to efektywność wzrosła, a to przekłada się na mniejszą ilość szronu i lodu w chłodziarce czy zamrażarce.

Sterowanie lodówką odbywa się przy pomocy elektronicznego termostatu i możemy ustawić kilka trybów pracy m.in. Super chłodzenie czy tryb wysoka temperatura, który przyda się, gdy wyjeżdżamy na wakacje, a w lodówce nie będzie wiele produktów.

W sumie większej ilości „bajerów” tutaj nie uświadczymy, także jeśli szukasz prostej, klasycznej lodówki o dużej pojemności, to wybór tego modelu będzie słuszny.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B5E22

203 cm
Klasa E = 264 kWh/rok
SpaceMax™
35dB
Pojemność 276l/114l

Samsung z lodówkami Bespoke mocno wszedł w rynek, a model RB38A7B5E22 stał się jednym z lepiej sprzedających się modeli serii. Cena może nie należy do najniższych, ale „upchano” w tej lodówce prawie wszystko co najlepsze, można by rzec, że jest to model flagowy 😉 Sprawdźmy co oferuje:

Szklany front – czyli to co najbardziej przyciąga nasze oko, na żywo robi duże wrażenie, lodówka prezentuje się nowocześnie i elegancko. Do zestawu powinni też od razu dorzucać płyn do szyb i ścierkę, żeby na bieżąco czyścić szkło z odcisków palców, ale czego nie robi się dla efektu „wow” w kuchni 😉

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

– Metal Cooling – po otwarciu lodówki pierwsze co rzuci nam się w oczy, to metalowe wykończenie tylnej ścianki. Nie jest to kolejny dodatek, który ma za zadanie przyciągnąć nasze oko, ale rozwiązanie, które realnie poprawia efektywność chłodzenia.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Lodówka Whirlpool W7 811I OX / W7 811I K

189 cm
A+
FRESH BOX+
40dB
Pojemność 234l/104l

Model na pewno jest jednym z tańszych w zestawieniu. Mimo niższej ceny w lodówce znajdziemy np. FRESH BOX+ – czyli specjalną szufladę do przechowywania warzyw i owoców, jak zapewnia producent pozostają świeże do 15 dni. Jest opcja szybkiego chłodzenia/mrożenia. W przypadku za wysokiej temperatury w lodówce pojawi się alarm. Na drzwiach mamy także powłokę AntiFingerPrint. W zamrażarce całkiem pokaźne 104 litry pojemności. Pierwsza szuflada jest otwarta – fajna opcja, do przechowywania produktów, które najczęściej wyciągamy z zamrażarki. Ogólnie dobry, prosty model w niskiej cenie.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka LG GBB62MCFCN1

203 cm
Klasa C
FRESHConverter™
35dB
Pojemność 277l/107l

Czarne lodówki są w tej chwili na topie, jednak brakowało na rynku modeli, które wpadają w czarny mat, no i tutaj wchodzi z LG ze swoją nową propozycją. Chłodziarko-zamrażarka GBB62MCFCN1 jest bardzo dobrze wyposażona, w zasadzie to co powinna mieć nowoczesna lodówka to tutaj znajdziemy. Dodatkowo jest w klasie C (172kWh/rok), co zapewni mniejsze zużycie energii. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie SmartThinQ™ czyli możliwość sterowania smartfonem. Choć poza sterowaniem będzie mogli jeszcze sprawdzić ile zużywa energii nasze urządzenie i dostaniemy informację na telefon jeśli będzie jakaś awaria, także rozwiązanie całkiem przydatne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
171 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
29 stycznia, 2023 13:29

Dzień dobry.
Proszę o sugestie w wyborze lodówki firmy LG: wolnostojąca, srebrna/inox ew. biała, kwota do 3000 zł, maksymalnie 203cm wysokości
Pozdrawiam

Jolanta
Jolanta
29 stycznia, 2023 19:37
Reply to  Jolanta

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Piotr
Piotr
29 stycznia, 2023 12:13

Dzień dobry. Chciałbym poprosić o radę, jaką lodówkę najlepiej kupić.
Wymiary:
Wys: 188 cm (189 max)
Gł: 65 cm
Szer: 60 cm
Budżet: Maksymalnie do 3000 zł jeśli opłaca się dopłacić do takiego modelu. Preferowany okolice 2200 zł -2800 zł.

Marcin
Marcin
25 stycznia, 2023 13:29

Dzień dobry.
Proszę o sugestie w wyborze lodówki. Wolnostojąca, czarna lub ciemna, kwota 3000, maksymalnie 183cm wysokości
Pozdrawiam

Emil
Emil
23 stycznia, 2023 23:59

Hej,
interesuje mnie lodowka o dość malej głębokosci, najlepiej mniej niż 60cm. szerokosc do 61cm, wysokość 200cm+.
Lodowka bedzie ograniczona od strony zawiasow scianą.
nie musi być nofrost, zalezy mi na mozliwie dużej pojemnosci zamrazalnika.
Czy znajdę coś ciekawszego niż Gorenje NRK6202ES4? budżet raczej okolice 2k. wolalbym nie wchodzić w dużo droższe.

Tomek
Tomek
23 stycznia, 2023 20:48

dzień dobry,
poszukuję lodówki wolnostojącej (z prawej strony ściana, z lewej dolna i górna szafka), ok 200cm/60-65cm o maksymalnej pojemności chłodziarki z miejscem na garnek z zupą. zamrażalnik jest mniej istotny, może być górny. kiedyś były takie Sharpy i Hitachi ale teraz widzę je tylko 70+cm a nie ma miejsca. i żeby jeszcze była jakość mojego 25-letniego Whirlpoola…

Artur
Artur
20 stycznia, 2023 10:07

Dzień dobry.
Proszę o sugestie w wyborze lodówki. Wolnostojąca, biała lub jasna, kwota 2000, maksymalnie 170cm wysokości
Pozdrawiam

Paulina
Paulina
15 stycznia, 2023 10:21

Witam, mam wielki dylemat mam wybrane 4 lodówki i nie jestem zdecydowana. Mógłby Pan wybrać najlepszą z nich? 😀
BOSCH KGN39MIEP,
SAMSUNG RB38T675DS9,
BEKO MCNA406E43ZXBN,
BOSCH KGN39MLEB

bardzo dziękuję i pozdrawiam

Paulina
Paulina
15 stycznia, 2023 11:17
Reply to  PanAGD

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam 🙂

Paulina
Paulina
17 stycznia, 2023 13:08
Reply to  PanAGD

Jeszcze mam pytanko, a lodówka SAMSUNG RB38T776DS9 NoFrost dużo się różni od SAMSUNG RB38T675DS9? I z tych dwóch która lepsza. Dziękuję i pozdrawiam

Marcin
Marcin
11 stycznia, 2023 21:41

Witam,

Szukam lodówki wolnostojącej , szerokość do 60cm, wysokość do 195. Budżet 3 – 3,5k PLN. Co mógłby Pan polecić

Pozdrawiam

Rafał
Rafał
11 stycznia, 2023 19:33

Dzień dobry,
proszę o doradzenie w wyborze lodówki wolnostojącej do pełnej obudowy.
szer. 60cm wys. od 180 do 210cm głębokość dowolna, drzwi otwierane w prawo na ścianę
Budżet do 3000zł

Sebastian
Sebastian
7 stycznia, 2023 23:22

Witam,

Szukam lodówki w kolorze czarnym, wolnostojącej o wysokości przynajmniej 190cm (najlepiej 200~). Budżet max 3000zł. Zastanawiam się nad lodówką Samsung RB36T605CB1 a LG GBB62BLFGC przy czym ta druga jest aktualnie w świetniej promocji (https://www.euro.com.pl/lodowki/lg-lodowka-gbb62blfgc-lg.bhtml)

Porównując parametry z lodówką Samsung, jedynie klasa energetyczna jest bardziej korzystna, aczkolwiek jest niższa od Lg (193cm), co mniej mi leży. Może czegoś nie dostrzegłem ?
Mógłby Pan doradzić czy faktycznie aktualna cena lodówki LG GBB62BLFGC to prawdziwa okazja i niczym nie odbiega od wspomnianego Samsunga ? Może ma Pan inne propozycje ?

Z góry dziękuję za odpowiedź !

Sebastian
Sebastian
8 stycznia, 2023 21:39
Reply to  PanAGD

Dziękuję serdecznie za pomoc w wyborze. Pozdrawiam !

Malgorzata
Malgorzata
4 stycznia, 2023 01:29

Witam,proszę o pomoc.Szukam lodówki o wymiarach od 200cm wysokości która będzie wystawiona pomiędzy meble z odstępem z obydwu stron po 2 cm o około 30 cm do tylnej ściany..w sklepie polecono mi Hisensa czy to będzie dobry wybór?

Małgorzata
Małgorzata
5 stycznia, 2023 16:36
Reply to  PanAGD

Maksymalnie do 3500zł.w sumie prócz białego to każdy będzie pasował.a jeszcze szerokość to 60 cm

Konrad
Konrad
2 stycznia, 2023 19:47

Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze lodówki wolnostojącej dwudrzwiowej, wys. nie mniej niż 180 cm, z pełnym no-frost, kolor inox (w przypadku modelu godnego uwagi dopuszczam inny kolor, byle nie biały). Budżet najlepiej około 2000zł, warunkowo do 2500zł. Lodówka prawym bokiem będzie dosunięta do mebli. Z lewej strony 10cm luzu. Pożądane, aby była możliwość samodzielnej zmiany kierunku otwierania drzwi bez utraty gwarancji (zawiasy mają być po lewej stronie). Myślałem o LG, Whirlpool jednak tutaj zdam się na opinię fachowca. Zależy mi jak każdemu na bezawaryjności a jeśli już, żeby była naprawialna w rozsądnych pieniądzach i można było liczyć na dostępność części. Poprzednia Beko wyzionęła ducha po niespełna 4 latach, padła sprężarka, która jest już nie do kupienia.
Z góry dziękuję za pomoc.

Konrad
Konrad
6 stycznia, 2023 13:37
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo za odpowiedź i dobór lodówki.
Z tym +8 lat w przypadku NF to już też niestety co raz mniej aktualne.
Dotychczasowa lodówka jest z pełnym no-frost i mimo to po niespełna 4 latach agregat się zatarł.
Na szczęście przy zakupie dopłaciłem za ubezpieczenie, które przedłużyło gwarancję do 5 lat.
Po zgłoszeniu usterki i diagnozie dowiedziałem się tyle, że jest problem z dostępnością agregatu i będzie zwrot pieniędzy za cały sprzęt. Później okazało się, że jednak agregat jest dostępny i teraz czekam na naprawę.
Jak mimo deklaracji nie uda się naprawić wówczas kupię którąś z polecanych lodówek Bosch Perfect Fit.

Pozdrawiam

Sławomir
Sławomir
28 grudnia, 2022 11:22

Dzień dobry,
Poszukuję lodówki wolnostojącej w kolorze „Inox” z zamrażarką u dołu. Lodówka będzie ustawiona w ciągu szafek – wolna przestrzeń ma wymiary: szerokość 61 cm, wysokość 214 cm, głębokość 67 cm (pełna, z ewentualnym uchwytem). Drzwi otwierane na prawo. Lodówka nie stoi w rogu więc nie ma specjalnych wymagań co do sposobu otwierania drzwi. Jeden z boków obudowy będzie częściowo odsłonięty więc fajnie jak by był choć trochę dekoracyjny.

Główne wymagania (w porównaniu do obecnie używanej lodówki Elektrolux):

 • Skuteczny no-frost w chłodziarce i zamrażarce – żadnej wilgoci na tylnej ściance tak jak w obecnej lodówce
 • Wystarczająca moc chłodzenia żeby po załadowaniu zakupów nie było sygnału że temperatura jest nieodpowiednia, zwłaszcza w zamrażarce
 • Niezawodność i naprawialność

Wymagania w zakresie chłodziarki:

 • Jak największa pojemność łączna (podział chłodziarka – zamrażarka z preferencją dla chłodziarki)
 • Duża (głęboka i na całą szerokość lodówki) szuflada na owoce / warzywa
 • Szeroki na całą lodówkę box na więdlinę (fresh-zone?)
 • 4 półki, koniecznie szklane
 • Dodatkowa półka na butelki – najlepiej klasyczna, druciana
 • Dużo półek na drzwiach, najlepiej 1 z nich zamykana

Wymagania w zakresie zamrażarki:

 • 3 szuflady

Mile widziane

 • Brak wyświetlacza na zewnątrz
 • Względnie cicha praca, brak dziwnych odgłosów

Nie istotne z mojego punktu widzenia

 • Funkcje smart
 • Super-stylizacja
 • Super-cicha praca

Czy mógłby mi Pan polecić jakiś model / modele spełniające powyższe wymagania?
Najlepiej gdyby propozycje mieściły się w budżecie ok 3000 – 3500 PLN. Ewentualnie nieco więcej jeśli wg Pana warto za coś dopłacić więcej.

Sławomir
Sławomir
31 grudnia, 2022 11:09
Reply to  PanAGD

Dziękuję za przedstawione propozycje. Niestety KGN39VLCT nie przeszła weryfikacji w sklepie. Półki są bardzo delikatne – bardzo uginają się pod palcem. Czy mógłby Pan wskazać inne modele warte uwagi, które można wstawić pomiędzy szafki? Must have to skuteczny no-frost z boksami na warzywa i na wędliny. Układ / wielkość półek sprawdzimy na żywo w sklepie.

Ryszard
Ryszard
14 grudnia, 2022 20:52

Dzien dobry,
Pośród których producentów w chwili obecnej szukać lodówki ?
budżet około 2600 zł
bez ograniczeń wymiarowych,
jest jakiś kompromis między cena a jakością ?
Wodotryski niepotrzebne oby był no frost – chyba że to nie w tej cenie to może byc bez

Ryszard
Ryszard
15 grudnia, 2022 16:17
Reply to  PanAGD

bardzo dziekuję – padło na LG

Anna
Anna
12 grudnia, 2022 16:58

Dzień dobry. Potrzebuję lodówki do max 165 cm wysokości i szerokości 65 cm. Czy znajdzie się cos w tych wymiarach?