Ranking lodówek

Lodówka wolnostojąca – jaki model wybrać? [Ranking 2024]

Ten komu zepsuła się lodówka w gorący letni dzień, ten wie co to życie 😉 A tak poważnie, dzisiaj lodówka to sprzęt totalnie podstawowy w każdym domu. Gdy nadchodzi czas na nową chłodziarko-zamrażarkę, zazwyczaj nie mamy dużo czasu na szukanie i analizowanie poszczególnych modeli. Decyzję podejmujemy w ciągu 24h. Szukając lodówki natrafimy na setki produktów, w całym tym gąszczu można się pogubić. Jak zawsze dużo zależy od budżetu, ale znając potrzeby użytkowników przygotowałem poniżej listę modeli, które śmiało mogę polecić. Większość z nich będzie posiadała No Frost, choć znajdziemy w rankingu modele, które pracują w tradycyjnym sposób. Będą modele z komorami świeżości, wyświetlaczami, sterowaniem smartfonem, ale i prostsze modele bez tzw. bajerów. Zapraszam🙂

W cenie do 3500 zł

RB38C603DB1

Lodówka SAMSUNG RB38C603DB1

203 cm
Klasa D
AI Energy
35dB
Pojemność 276l/114l

Samsung RB38C603DB1 to model, który oferuje wszystko co powinna posiadać nowoczesna lodówka. Standardowo jak przystało na Samsunga mamy pełny NoFrost, czyli możemy zapomnieć o rozmrażaniu urządzenia, a w zamrażarce nie znajdziemy ani grama szronu czy lodu.

Całkowita pojemność wynosi 390 L brutto i dzieli się na 276l litrów w chłodziarki oraz 114 litrów w zamrażarce. Wynik bardzo dobry, przy 3-4 osobowej rodzinie taka pojemność w zupełności wystarczy.

Największy atut tego modelu znajdziemy w chłodziarce, konkretnie chodzi o dwie komory:

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

Lodówka wyposażona jest również w wyświetlacz wewnętrzny, na którym możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Na wyświetlaczu możemy wybrać opcję Power Cool / Power Freeze czyli super mrożenie i super chłodzenie. Przyda się, gdy do chłodziarki wstawimy nowe produkty, a w zamrażarce, gdy np. chcemy szybko przygotować kostki lodu 🙂

Model ten wyposażony jest w Digital Inverter, a to przekłada się cichą pracę urządzenia, która wynosi zaledwie 35dB. Dodatkowo sprężarka posiada 20 lat gwarancji.

Samsung wyposażył ten model również w moduł Wifi, co daje nam możliwość sterowania przy pomocy smartfona, co nie jest niczym niezwykłym, ale dodatkowo z poziomu aplikacji możemy ustawić AI Energy, który bada jak korzystamy z lodówki, jak częstą ją otwieramy i w jakich godzinach i pod to dobiera odpowiednie parametry chłodzenia. W efekcie zużycie energii może spać o 15%.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Lodówka Bosch KGN39MLEB

203 cm
Klasa E = 238 kWh/rok
VitaFresh
39dB
Pojemność 279l/89l

Bosch KGN39MLEB to duży i pojemny model, całkowita pojemność 368 l netto, także problemy z brakiem miejsca w chłodziarce nie powinny występować 😉

Model wyposażony jest w system NoFrost, a dodatkowo posiada dwa osobne obiegi powietrza dla zamrażarki i chłodziarki, co poprawia wydajność urządzenia, a to przekłada się na lepszą efektywność chłodzenia oraz zamrażania.

Dużym atutem jest Perfect Fit czyli możliwość całkowitej obudowy lodówki, postawienia przy ścianie czy między meblami, bez potrzeby zachowania odległości między bokami.

Kolejny plus to system VitaFresh, który składa się dwóch komór w chłodziarce. Jedna dedykowana jest do przechowywania ryb czy mięs (temperatura 0°C), a druga do warzyw i owoców (podwyższona wilgotność). W obu szufladach panują odpowiednie warunki, które pozwalają na przechowywanie żywności przed dłuższy czas.

Sterowanie urządzeniem odbywa się przez wyświetlacz zamontowany na drzwiach na którym swobodnie możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Możemy również wybrać tryb „super”, który pozwoli na szybkie mrożenie lub chłodzenie nowych produktów. Dostępny jest też tryb ECO, ale go zalecam używam w momencie, gdy jedziemy np. na wakacje i nie potrzebujemy korzystać z urządzenia, wtedy temperatura w chłodziarce mieści się w granicy 8 stopni, a w zamrażarce -18.

Fajnym rozwiązaniem jest zintegrowany uchwyt w boku drzwiach, co daje nam możliwość otworzenia chłodziarki praktycznie z każdego pułapu, więc jeśli masz 2 metry wzrostu, to nie musisz się schylać, aby zajrzeć co jest w środku 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Lodówka LG GBB72SWUGN

203 cm
Klasa D = 215kWh/rok
Door Cooling+
36dB
Pojemność 277l/107l

Czarne, srebrne, grafitowe, to kolory lodówek, które cieszą się największą popularnością, ale jeśli szukasz białej lodówki, to model LG GBB72SWUGN jest ciekawą propozycją na rynku.

Przede wszystkim jest to bardzo pojemny model 277l/107l, ale i bogato wyposażony, wręcz nie odbiega tutaj od modeli flagowych. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie możliwość sterowania smartfonem.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł

Lodówka Indesit LI8 S2E X

189 cm
Klasa E = 241 kWh/rok
Direct Cool
39dB
Pojemność 228l/114l

Atutem tego modelu jest cena, bez dwóch to jeden z tańszych modeli na rynku, który oferuje całkiem dużą pojemność, jest produkowany w PL i wbrew pozorom ma całkiem przyzwoitą jakość.

Model posiada system Low Frost, nie mylić z NoFrostem, bo to całkowicie różne sposoby chłodzenia. Low Frost to w dalszym ciągu klasyczna lodówka szronowa, ale poprawiono całą konstrukcję parownika i przez to efektywność wzrosła, a to przekłada się na mniejszą ilość szronu i lodu w chłodziarce czy zamrażarce.

Sterowanie lodówką odbywa się przy pomocy elektronicznego termostatu i możemy ustawić kilka trybów pracy m.in. Super chłodzenie czy tryb wysoka temperatura, który przyda się, gdy wyjeżdżamy na wakacje, a w lodówce nie będzie wiele produktów.

W sumie większej ilości „bajerów” tutaj nie uświadczymy, także jeśli szukasz prostej, klasycznej lodówki o dużej pojemności, to wybór tego modelu będzie słuszny.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4300 zł

RB38C7B5C22

Lodówka Samsung Bespoke RB38C7B5C22

203 cm
Klasa C = 169 kWh/rok
SpaceMax™
35dB
Pojemność 276l/114l

Samsung z lodówkami Bespoke mocno wszedł w rynek, a model RB38C7B5C22 stał się jednym z lepiej sprzedających się modeli serii. Cena może nie należy do najniższych, ale „upchano” w tej lodówce prawie wszystko co najlepsze, można by rzec, że jest to model flagowy 😉 Sprawdźmy co oferuje:

Szklany front – czyli to co najbardziej przyciąga nasze oko, na żywo robi duże wrażenie, lodówka prezentuje się nowocześnie i elegancko. Do zestawu powinni też od razu dorzucać płyn do szyb i ścierkę, żeby na bieżąco czyścić szkło z odcisków palców, ale czego nie robi się dla efektu „wow” w kuchni 😉

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

Metal Cooling – po otwarciu lodówki pierwsze co rzuci nam się w oczy, to metalowe wykończenie tylnej ścianki. Nie jest to kolejny dodatek, który ma za zadanie przyciągnąć nasze oko, ale rozwiązanie, które realnie poprawia efektywność chłodzenia.

AI Energy – lodówki uczy się naszych nawyków, tego jak często i kiedy otwieramy drzwi w lodówce czy zamrażarce i pod to dobiera parametry pracy. Dodatkowo urządzeniem możemy sterować z poziomu aplikacji.

We wnętrzu znajduje się wyświetlacz na którym ustawimy temperaturę w chłodziarce i zamrażarce osobno czy też wybierzemy funkcję wakacje i szybkie mrożenie.

Model dostępny w:

W cenie do 2300 zł

W7X 83T KS

Lodówka Whirlpool W7X 83T KS

191,2 cm
Klasa D
FRESH BOX+
34dB
Pojemność 231l/104l

Lodówka Whirlpool W7X83TKS to dobra propozycja dla osób, które nie chcą mega dużej lodówki, ale przy tym zależy im na dobrym wyposażeniu i stosunkowo niskiej cenie. Największy plus, a w zasadzie dwa plusy tej lodówki to szuflady:

Szuflada Fresh Box+ – gdzie panuje odpowiednia wilgotoność, a to przekłada się możliwość przechowywania warzyw czy owoców przed dłuższy czas bez utraty walorów smakowych i zdrowotnych
FreshBox 0° – to komora przygotowana do przechowywania mięs, ryb czy wędlin. Temperatura oscyluje tam w okolicach -2°/+3 °, dzięki czemu żywność dłużej pozostaje świeża i nie psuje się tak szybko

Oczywiście lodówka jest w pełnym NoFroście, więc i zamrażarki i chłodziarki nie trzeba rozmrażać. Sterowanie odbywa się przy pomocy wbudowanego w drzwi panelu na którym ustawimy temperaturę w chłodziarce i zamrażarce, wybierzemy funkcję Fast Freeze (szybkie mrożenie), ECO czy Tryb nocny. Tryb Nocny obniża głośność urządzenia przez zmniejszenie częstotliwości pracy sprężarki, funkcja ta przyda się zwłaszcza wtedy, gdy lodówka stoi w niedalekim sąsiedztwie miejsca, gdzie śpimy.

Jest też alarm, który da o sobie znać, gdy lodówka przestanie chłodzić czy mrozić. Całość jest produkowana w EU i jakościowo stoi na odpowiednim poziomie względem ceny.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka LG GBB62MCFCN1

203 cm
Klasa C
FRESHConverter™
35dB
Pojemność 277l/107l

Czarne lodówki są w tej chwili na topie, jednak brakowało na rynku modeli, które wpadają w czarny mat, no i tutaj wchodzi z LG ze swoją nową propozycją. Chłodziarko-zamrażarka GBB62MCFCN1 jest bardzo dobrze wyposażona, w zasadzie to co powinna mieć nowoczesna lodówka to tutaj znajdziemy. Dodatkowo jest w klasie C (172kWh/rok), co zapewni mniejsze zużycie energii. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie SmartThinQ™ czyli możliwość sterowania smartfonem. Choć poza sterowaniem będzie mogli jeszcze sprawdzić ile zużywa energii nasze urządzenie i dostaniemy informację na telefon jeśli będzie jakaś awaria, także rozwiązanie całkiem przydatne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
773 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
2 dni temu

Dzień dobry,
Poszukuję lodówki wolnostojącej która będzie obudowana płytami meblowymi – potrzebuję więc takiej, która będzie mogła mieć max 2cm luzu z prawej i lewej strony (info od stolarza). Czarna, max 203cm wysokości, no frost, zmiana kierunku otwierania drzwi (ewentualnie otwierana na prawą stronę), cena do 3000. Widziałam, że poleca Pan Bosch KGN392XCF. Czy jeszcze jakieś są godne polecenia?

Beata
Beata
4 dni temu

Witam,
Poszukuję lodówki, która przede wszystkim będzie oferować najlepsze technologie wspierające utrzymanie świeżości warzyw / owoców / serów. Wiem że dużo lodówek ma szuflady ze sterowaniem wilgotnością, ale ciężko mi stwierdzić na ile te czy inne technologie to coś co ma znaczenie, a na ile to marketing.
Zastanawia mnie też w tym aspekcie technologia Harvest Fresh od Beko, czy ma Pan tu jakieś zdanie?
Z dodatkowych potrzeb: czarna / ciemna, szerokość najlepiej 60, ewentualnie 70 do rozważenia jeśli miałoby to wskazać faworyta względem potrzeby pierwszej, wysokość 200+, musi się także wygodnie otwierać do 90 stopni, bo szersze otwieranie będzie nieco utrudnione (ale nie będzie obudowana).
Z góry dziękuję!

Last edited 4 dni temu by Beata
Rafał
Rafał
4 dni temu

Witam,
Poszukuję lodówki ponad 2 metry szerokość ok. 60 cm w kolorze czarnym do ścisłej zabudowy. Dodatkowo w jak najlepszej klasie energetycznej (Nie niżej niż „C”). Możliwość utrzymania stałej temperatury w całym urządzeniu oraz by po otwarciu powrót do warunków panujących na początku był jak najszybszy. Cicha i bezobsługowa przy rozmrażaniu. Budżet do 5000 zł. Wstępne modele:
1) Lodówka LIEBHERR CNbdc 573i No Frost 201.5cm Czarna
2) SAMSUNG RB38C607AB1 
3) SAMSUNG BESPOKE AI RB38C7B6AB1 EF
Ewentualnie czy może Pan polecić coś lepszego?

Last edited 4 dni temu by Rafał
Alek
Alek
7 dni temu

Dzień dobry,
Szukam lodówki wolnostojącej, wysokość min 200 cm, szerokość max 60 cm.
Z wymagań: pełny no Frost.
Aplikacje, wifi itp kompletnie zbędne.
Preferowana firma LG, ale jestem otwarty na inne propozycje.
Budżet 2000-3000 zł.
Z góry dziękuję!

Ania
Ania
9 dni temu

Dzień dobry. Poszukuję lodówki 203 cm, do ścisłej zabudowy. Byłam nastawiona na LG, ale nie wiem czy ona się nadaje do obudowania? Budżet do 3.500 zł. Patrzyłam na:
LG GBB62MCFCN1
LG GBB62BLFGC
LG GBV3200DEP
BOSCH KGN392XCF
SAMSUNG RB38C603CS9

Ania
Ania
9 dni temu
Reply to  PanAGD

A nie patrząc na zabudowę, którą by Pan polecił? Może jeszcze jakąś inną?

Julia
Julia
12 dni temu

Dzień dobry,
Poszukuję taniej lodówki (najlepiej do 1600 zł). Jedyne wymogi to żeby była wyższa niż 160 cm i nie szersza niż 60 cm. Będę wdzięczna za pomoc

Marcin
Marcin
13 dni temu

Witam, prosze o polecenie lodówki wolnostojącej, czarnej z maksymalnie do 190 cm wysokości.
Budżet 2000 zł plus minus 200 zł.

Natalia
Natalia
21 dni temu

A jakie ma Pan zdanie na temat lodówek HAIER? Poszukuję lodówki do 3500 zł, 60 cm szerokość. Moja uwagę zwrócił właśnie Haier z dwoma szufladami zamrażarki…

Kupujący
Kupujący
21 dni temu

Proszę o radę, jaka lodówka ponad 2 metry szerokość ok. 60 cm będzie sprawdzoną bezawaryjną konstrukcją budżet do 4300 zł, chodzi mi by się nie psuła, szukać nowszych modeli czy starszych, Samsung, Bosch czy LG czy inna firma? Jaki model?

Iza
Iza
25 dni temu

Dzień dobry
Bardzo proszę o pomoc w wyborze lodówki.
Wymiary min. 200 cm wysokości, szer. 60 cm, zamrażalnik min. 100l/ najlepiej powyżej 110 l.
Cicha, klasa energetyczna A-D, ewentualnie A-E.
Potrzebna ilość półek – 4 lub 5, dodatkowo 1 lub 2 szuflady (jedna dla warzyw i owoców, druga z możliwością regulacji temp. – najlepiej, aby można było ustawić 2 stopnie, ponieważ większość produktów, które obecnie przechowuje w szufladach potrzebuje właśnie takiej temperatury).
Poszukuję lodówki cenionej marki, w razie usterki z dobrym serwisem i łatwym dostępem części w korzystnej cenie.
Początkowo chciałam lodówkę marki LG lub Bosch, ale w ich dodatkowych szufladach temp. oscyluje w granicach 0 stopni, a niestety nie udało mi się znaleźć produktu tylko z jedną szufladą.
Podobno możliwość regulacji posiadają lodówki marki Whirlpool lub Haier (HDW3620DNPK, HDPW5620CNPK,Haier A3FE837CHJ). Niestety nie mogłam znaleźć informacji o zmianie temp. w instrukcji lodówki Whirlpool W7X 94T SX, którą biorę pod uwagę, dlatego nie wiem czy faktycznie można tę czynność wykonać.Znalazłam jeszcze dwa modele firmy Liebherr KGNsdc 57Z03 i KGNsdd 57Z23, ale nie wiem czy lodówki tej firmy są godne polecenia. W internecie jak to bywa, opinie o tej firmie są różne. 

Iza
Iza
23 dni temu
Reply to  PanAGD

A czy lodówki firmy Liebherr są godne polecenia? Czy lepiej unikać ich zakupu?

Iza
Iza
23 dni temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję za pomoc 🙂

TomasZ
TomasZ
25 dni temu

Witam. Lodowka ma być 203 wys. Zastanawiam przede wszystkim nad obecna klasa energetyczna A (ceny chyba od 4k w gore). Warto vs C lub D? Blokada elektroniczną drzwi włączając zamrazarke to drugi punkt na mojego szatana. Najlepiej jakby temp była wszędzie taka sama, dopuszczam udziwnienia wilgotności itd 🙂 składana półka jak w lg to spoko rozwiązanie- choć nie wiem czy 5 listrowy garnek zmiesci się na połowie półki. Żadnego podłączania wody do lodówki nie trzeba. Ma być bezobsługowa jeśli chodzi o rozmrażanie calkowicie, 35 db wystarczy myślę i czarna ????

TomasZ
TomasZ
24 dni temu
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję. Ostatnie pytanie – czy samsung RB38C607AB1 na tle wskazanej LG będzie gorszym rozwiązaniem z jakichś powodów?
Serdeczne dzięki

TomasZ
TomasZ
23 dni temu
Reply to  PanAGD

Dzięki, poszła kawka 😉

Mat
Mat
28 dni temu

Witam proszę o pomoc w wyborze lodówki, na oku mam te dwa modele Bespoke RB38C7B6D22 oraz  LG GBB92MCACP1 . Który model może Pan bardziej polecić ?

Mat
Mat
27 dni temu
Reply to  PanAGD

a jak to jest z tymi lodówkami lg , bo naczytałem się też postów że nie trzymają temperatury itd ? i w sumie ciężko mi się zdecydować mimo, że jak w sklepie widziałem bespoke i ten model lg to jednak wnętrze bardziej z lg mnie przekonuje … 🙂

Duża i pojemna lodówka (70cm) – jaką wybrać? TOP 5 [Ranking 2024]

Ekspres ciśnieniowy – jaki kupić?[Ranking 2024]

Pralki z autodozowaniem – jaki model wybrać? [Ranking 2024]

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2024]