Srebrne i czarne pralki – najlepsze modele [Ranking 2023]

Pralki standardowo są w kolorze białym, ale wielu producentów zaczyna iść w kierunku urozmaicenia palety kolorów i coraz więcej na rynku zaczęło się pojawiać pralek w kolorach srebrnych i czarnych. Był moment, że były pralki nawet w kolorach żółtych czy czerwonych, ale rynek szybko pokazał, że jednak królują trzy barwy: biały, srebrny i czarny. A dzisiaj skupię się na tych dwóch ostatnich, czyli zapraszam do listy modeli pralek w kolorach czarnym i srebrnym 🙂

W cenie do 2400 zł
F4WV308S6TE

Pralka LG F4WV308S6TE

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa C
48l/cykl
14 programów
Silnik inwerterowy

Listę rankingową otwiera LG F4WV308S6TE czyli model o standardowej szerokości 60 cm i głębokości 56,5 cm w kolorze srebrnym. Do bębna załadujemy 8 kg prania i odwirujemy je z prędkością 1400 obrotów.

To co na pewno wyróżnia ten model to: System AIDD – czyli dobór czasu prania, ruchów bębna, ilości wody według załadunku i rodzaju tkanin, a także dwa programy parowe, które sprawdzą się przy dzieciach i alergikach.

Do wyboru mamy 14 programów, a najważniejsze z nich to: Ubranka dziecięce, Allergy Care, Odzież sportowa, Bawełna, Mieszane, Szybki 14 czy Pościel.

Z funkcji możemy wybrać: pranie intensywne, dodatkowe płukanie, pranie wstępne, opóźnienie startu a także mamy opcję dołożenia prania w trakcie trwania cyklu.

Mamy też wpływ na temperaturę prania oraz prędkość wirowania. Duży plus za wymienne łożyska i produkcję w Polsce 🙂

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2400 zł
WW8NK52E0PX

Pralka SAMSUNG WW8NK52E0PX Slim

Wsad 8kg
1200 obr.
Klasa C
48l/cykl
14 programów
Silnik inwerterowy

Pralka Samsung WW8NK52E0PX to przedstawiciel pralek wąskich, więc jeśli szukasz modelu slim w kolorze srebrnym, to mamy tutaj dobrego kandydata.

Mimo małej głębokości, która wynosi 45,6 cm Samsungowi udało się „upchać” bęben o pojemności do 8 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem. Prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów i spokojnie starczy do efektywnego odwirowania ubrań z wody.

Do wyboru mamy 14 programów, a najważniejsze z nich to: Pranie Szybkie 15′, Higieniczna para, Program mix, Pościel, Czyszczenie bębna, Wełna, Bawełna.

Z funkcji możemy wybrać: pranie intensywne, dodatkowe płukanie (do 5 płukań), opóźnienie startu, łatwe prasowanie, aktywna piana czy EcoBubble.

Fajną i przydatną funkcją jest Aktywna piana, która wytwarzana jest na początku cyklu i przy mocniejszych zabrudzeniach lepiej efektywność usuwania plam wzrasta.

Od strony technicznej łożyska można wymienić.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł
WAN241SFPL

Pralka Bosch WAN241SFPL

Wsad 8kg
1200 obr.
Klasa C
48l/cykl
15 programów
Silnik inwerterowy

Pralki z linii WAN są dobrze nam znane, lubiane i sprawdzone pod kątem jakości. Bosch WAN241SFPL ma ładowność 8 kg, 1200 obrotów prędkości wirowania i zużycie energii na poziomie 63kWh/100 cykli.

Bosch WAN241SFPL to model dobrze skrojony dla każdego, o mocno uniwersalnym zastosowaniu. Posiada sporo programów i funkcji, ale bez przesadnych komplikacji w użytkowaniu.

Do wyboru mamy 15 programów, a najważniejsze z nich to: AntyAlergia, Koszule/Bluzki, Mix, Sport/Fitness, Szybki 15’/30′ i oczywiście Bawełna oraz Syntetyki.

Z funkcji możemy wybrać: pranie intensywne, skracanie czasu prania, opóźnienie startu, opcja dołożenia prania w trakcie trwania cyklu.

Plus za produkcję w Polsce oraz wymienne łożyska.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 5400 zł
WW11BB944DGB

Pralka Samsung WW11BB944DGB czarna

Wsad 11 kg
1400 obr.
Klasa A
54l/cykl
24 programy
Silnik inwerterowy

Samsung WW11BB944DGB to pralka, która robi efekt WOW, wizualnie prezentuje się bardzo nowocześnie i jakby luksusowo 😉

Model ten ma wymiar 60 cm szerokości i 60 cm głębokości, a mimo to pojemność wynosi aż 11 kg. Nie tylko pojemność jest atutem a i ciekawe rozwiązania technologiczne, z których zresztą Samsung słynie. WW11BB944DGB to flagowy produkt, który ma „upchane” wszystko co możliwe z oferty koreańskiego producenta 🙂

Zacznijmy od Panelu AI control, czyli taka mała sztuczna inteligencja w pralce, która bada przy pomocy 5 czujników co wrzuciliśmy do pralki i według tych danych dobiera ilość wody, czas prania i ilość środków piorących.

Ecobubble to system dobrze nam znany, ale w tej pralce zastosowano nowszą wersję systemu tj. AI Ecobubble, czyli ponownie parametry są dobierane bardzo precyzyjnie względem rodzaju i ilości prania.

QuickDrive czyli w dużym skrócie bęben który kręci się w dwóch kierunkach jednocześnie, pozwala to oszczędzić nawet do 50% czasu względem standardowych rozwiązań.

Tych funkcji jest tak dużo, że nie jestem w stanie wszystkich wymienić, więc jeszcze w skrócie: Autodozowanie, Czyszczenie bębna +, Higieniczna para, SmartThings (sterowanie smartfonem)

Do wyboru mamy 24 programy, a najważniejsze z nich to: Odzież sportowa, Pochmurny dzień, Higieniczna para, Odzież wierzchnia, Pranie Szybkie 15′, Ręczniki, Delikatne czy Bawełna.

Z funkcji możemy wybrać: aktywna piana, Opóźnione zakończenie prania, Szybkie pranie, Para, Intensywne, regulacja temperatury i prędkości wirowania.

Cena też robi wrażenie, ale otrzymujemy produkt o dużej pojemności, zaawansowany technologicznie, z dużą ilością funkcji oraz z systemami AI, które pozwalają oszczędzić czas, wodę i prąd.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3900 zł
F6WV910PS2E

Pralka LG Vivace F6WV910PS2E

Wsad 10,5kg
1600 obr.
Klasa A
53l/cykl
14 programów
Silnik inwerterowy

LG Vivace F6WV910PS2E to również mocno doposażony automat tzw. flagowiec w ofercie LG. Najważniejsza atuty to duży wsad, który wynosi 10,5 kg, a także bardzo duże obroty wirowania, które wynoszą 1600obr/min.

System AI DD™ – dobierze optymalne parametry prania względem ilości ubrań, rodzaju tkanin i stopnia zabrudzenia.

TurboWash™360 – 39 minutowy program, który dzięki 4 dyszom szybko i efektywnie wypierze nasze ubrania.

Steam+ – programy parowe, a dokładniej 7 programów parowych m.in. Mieszane, TurboWash39 czy Antyalergiczny. Jest to jedna z bardziej „uparowionych” pralek na rynku.

SmartThinQ™ – jak na flagowca przystało mamy również możliwość sterowania pralką przy pomocy smartfona. SmartThinQ, która pozwala na uruchamianie i zatrzymywanie cyklu prania, wybieranie programów prania, monitorowanie postępu cyklu prania i otrzymywanie powiadomień o ukończeniu prania lub awariach.

Do wyboru mamy 14 programów, a najważniejsze z nich to: Bawełna, Mieszane, Syntetyczne, Kołdry, Antyalergiczny parowy, Odzież sportowa, Szybki 14, Mój program (Wi-Fi), Turbowash 39.

Z funkcji możemy wybrać: Pranie wstępne, Bez zagnieceń, Para, Opóźnienie startu, Blokada rodzicielska, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, rodzaj prania: intensywne i normalne.

LG Vivace F6WV910PS2E to topowy model, z dużym wsadem, programami parowymi, dzięki silnikowi DirectDrive zapewni cichą pracę, od strony technicznej ma wymienne łożyska.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł
W6 W945SB PL

Pralka srebrna Whirlpool W6 W945SB PL

Wsad 9kg
1400 obr.
Klasa B
45l/cykl
25 programów
Silnik inwerterowy

Miło, że Whirlpool w nowych seriach pralek powrócił do wymiennych łożysk, tak też jest w przypadku modelu W6 W945SB PL. Co takiego Whirlpool nam oferuje przy tej pralce – mamy 9kg wsadu, 1400 obrotów, klasę B, co przekłada się na 57kWh/100 prań.

Do wyboru mamy aż 25 programów prania: Mieszane/Super ciche, Mieszane, Syntetyczne, Bawełna, Delikatne, 20°C, Wełniane, Odświeżanie parowe 20′, Szybkie 30′, Pełny wsad 45′, ECO 40-60, Antyalergiczny, Płukanie i wirowanie oraz Więcej cykli.

Wybierając pokrętłem program Więcej cykli otwiera nam się spora lista programów dodatkowych takich jak: Koszule, Jeans, Dziecięce, Zabawki pluszowe czy Jedwab i firany.

Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: FreshCare+, Szybki, Odkaż. parą, Opóźnienie startu, Łatwe prasowanie, Poziom płukania, Pranie zimne, Pranie wstępne. Możemy również w czasie prania dołożyć zapomnianią rzecz do pralki.

Jak widać Whirlpool mocno doposażył tą pralkę w programy i funkcje, plus za opcje parowe. To co jeszcze jest nowością w tych seriach pralek to bezpośredni napęd na bęben oraz dodatkowe wygłuszenie obudowy, co finalnie przekłada się na cichą pracę.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

Skomentuj, zadaj pytanie
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pralka ładowana od góry – TOP 5 modeli [Ranking 2023]

Piekarnik i mikrofalówka – gotowe zestawy

Lodówka do zabudowy – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Kuchenka gazowo-elektryczna – jaką wybrać? [Ranking 2023]