2 249

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2023 r.

Rankingi

Aktualizacja: 13 stycznia, 2023
Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania i zastanawiasz się jaką pralkę i suszarek wybrać. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą „grały” i można jest postawić w słupku. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 3900 zł

Pralka Bosch WAN2417SPL + Suszarka Bosch WTH85V0SPL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w rozsądnym budżecie, a przy tym oferuje dobre funkcje i parametry. Sprawdźmy co otrzymujemy wybierając te modele:

Pralka: 8 kg wsadu, 1200 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa C (dawne A+++), 15 programów m.in: mix, antyalergia, sport/fitness, czyszczenie bębna czy krótki 15 minut.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania czy extra suche.

Jak się trafi w odpowiednią promocję to można kupić ten zestaw w okolicy 3400 zł. W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1200 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łączniki – WTZ20410, WTZ11400

Modele dostępne w:

Zestaw do 6500 zł

Pralka LG F4WV509S2E + Suszarka LG RC90V9AV4Q

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa B (dawnej A+++), 14 programów m.in: sportowe, mieszane, ubranka dziecęce z parą, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in: Ręczniki, 30 minut, delikatne.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania, a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Dużym atutem w pralki jest system AI DD™, który dopasowuje ruchy bębna do rodzaju tkanin tak, aby ubrania zostały dokładnie wyprane i potraktowane w cyklu jak najdelikatniej. Dodatkowo bęben wykonuje 6 różnych ruchów w cyklu prania, co wpływa na dokładniejsze rozprowadzenie środka piorącego oraz lepszy efekt końcowy.

Suszarka automatycznie czyście kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Zwrócić uwagę należy na głębokość suszarki – wynosi 69 cm, więc stawiając jedno urządzenie na drugim musimy się liczyć z tym, że słupek będzie trochę odstawał od ściany.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik z wysuwaną półką: LG DSTWH.

Modele dostępne w:
Zestaw do 4000 zł

Pralka Siemens WM14N28XPL + Suszarka Siemens WT45H25EPL

Pierwszy zestaw to opcja na każdą kieszeń, drugi znajduje się trochę na przeciwnym biegunie, a ten zestaw to połączenie dużej pojemności i dobrych programów prania/suszenia i mieszący się w budżecie, który nas nie zrujnuje.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Super 15’/30′, Outdoor + Impregnacja, Higiena, Mix.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, SelfCleaning Condenser™, 15 programów suszenia m.in: Ręczniki, Outdoor, Pierz/Puch.

Zestawienie tych sprzętów da nam komfort sporego wsadu prania/suszenia, ale także dostęp do ciekawych programów. Jesteś entuzjastom górskich wycieczek, biegania czy wszelakiego aktywnego wypoczynku? To zapewne wiesz, że odpowiednia odzież to podstawa. Odzież, która posiada różne membrany, powłoki i zabezpieczenia przed wiatrem czy wodą. Trzeba o nią odpowiednia dbać i przede wszystkim prać w bezpiecznych warunkach.

Pralka ma odpowiedni program do prania tego typu odzieży – Outdoor+impregnacja, a suszarka program suszenia Outdoor. Więc włóczykiju, ten zestaw będzie idealny dla Ciebie 😉

Do codziennego prania i suszenia ten zestaw także będzie strzałem w 10. Jak wspominałem ma on duży 8 kg wsad, więc nie straszne mu góry prania. Pralka dzięki 1400 obrotom wirowania dokładniej odwiruje wodę z ubrań, a suszarka szybciej wysuszy nasze pranie i usunie zagniecenia powstałe przy wysokim wirowaniu. Zakres programów jest tak duży, że spokojne wypierzemy i wysuszymy zarówno mocne jeansy jak i delikatny jedwab. Jest także program Higiena – stworzony z myślą o alergikach.

Jeden i drugi sprzęt daje nam możliwość wpływu na czas prania i stopień suszenia. Sprzęty w pełni serwisowalne i produkowane w Polsce.

Dostępne łączniki – WZ20400, WZ11410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5500 zł

Pralka SAMSUNG WW90TA046TE + Suszarka Samsung DV90TA240AE

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, program parowy, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A+++, 14 programów m.in: Program MIX, ECO 40-60, Program 15′, Pościel, Bawełna, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna, wietrzenie zimne/ciepłe.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają odpowiedni zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów i w razie awarii jest to sprzęt serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-DD

Modele dostępne w:

Zestaw do 9000 zł

Pralka Miele WSD023 WCS + Suszarka Miele TWC560WP

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Wybrane modele są z tej średniej półki w ofercie Miele, ale mimo to producent dalej zapewnia, że są to sprzęty testowane na 20 lat pracy i tego się trzymajmy.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik ProfiEco, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, FragranceDos, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 8 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:

Zestaw do 4600 zł

Pralka Bosch WAN2829EPL + Suszarka Bosch WTR87TE0PL

Kolejny zestaw Boscha, z troszkę lepszymi parametrami i funkcjami, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Intensywny, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, AntyAlergia.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 64dB, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch. W zestawie otrzymujemy również kosz do suszenia swetrów czy butów.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy modele, które spokojnie sprawdzą się w domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łącznikiWTZ27400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5600 zł

Pralka SAMSUNG WW90T534DAE + Suszarka SAMSUNG DV90T5240AE

Zestaw z Samsunga z nowej linii, design pierwsza klasa, funkcje, zastosowane technologie oraz programy też niczego sobie. Sprawdźmy:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, AI Control, automatyka wagowa, klasa A (dawnej A++++), 23 programy m.in: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Super Szybki, Hygene, Czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 63dB, czujnik czyszczenia wymiennika ciepła, ustawienie poziomu suszenia. 16 programów suszenia m.in: Bawełna, Delikatne, Pościel, Koszule, Higiena, Odzież wierzchnia, Suszenie 35′, Zimne powietrze, Program czasowy.

Największy wyróżnik tego zestawu to AI Control czyli sztuczna inteligencja, która uczy się naszych nawykach, naszego rodzaju praniu i do tego dobiera odpowiednie parametry prania oraz suszenia. Dodatkowo pralka i suszarka komunikują się ze sobą i wymieniają danymi, przez co proces suszenia jest precyzyjniejsze, więcej o tym przeczytamy tutaj.

W pralce podoba mi się funkcja autodozowania środków do prania i płukania. Plusem jest również aktywna piana, która sprawia, że detergent dokładniej wnika w tkaninę. Jest również program parowy czy program do czyszczenia bębna.

Suszarka pod kątem programów czy funkcji ma to co w zasadzie każda suszarka wymieniona w zestawieniu. Dodatkowo mamy możliwość przełożenia drzwi, jest podświetlenie bębna oraz możemy sterować urządzeniem przy pomocy smartfona.

Dostępny łącznikSamsung SKK-UDW

Modele dostępne w:

Zestaw do 4900 zł

Pralka Gorenje WNEI94AS/PL + Suszarka Gorenje DE83/GID

Gorenje z powyższymi modelami wszedł na rynek tak trochę cichaczem, zero większy kampanii czy promocji w sieci, a szkoda, bo to całkiem ciekawe produkty. W swoim budżecie oferują bardzo dobre parametry, sporo programów i funkcji. Jakościowo jak to w Gorenje czyli na plus. Sprawdźmy co dokładnie upakowane w tych modelach:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, funkcja pary, klasa A (dawniej A+++). 15 programów m.in: Intensywny 59’/32′, Kolorowe, Mix, Koszule, Dziecięcy, Sierść.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A (A+++), 65dB, czujnik zabrudzenia filtra, Bęben WaveActive, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Bawełna do szafy, Mix do szafy, Wełna, Delikatne, Sport, Koszule czy dziecięce. Może też ustawić poziom suszenia, wybrać opcję pół załadunku czy opóźnienie startu. Suszarka też pokaże nam informację, gdy zbiornik na wodę będzie pełny, a filtr będzie trzeba wyczyścić.

Powyższe modele mają to na czym nam aktualnie najbardziej zależy. W pralce mamy pełny zakres programów, a do kilku możemy dodać parę, co przy alergikach czy dzieciach sprawdza się idealnie. Plus za dokładny system wagowy. Mamy możliwość regulacji parametrów prania – obrotów wirowania, temperaturę oraz czasu prania. Możemy też dorzucić coś do pralki w trakcie prania.

Suszarka ze swoimi parametry i funkcjami też nas „rozpieszcza”. Możemy wysuszyć w niej większość tkanin, od bawełny przez wełnę po ubrania sportowe. Jest program do odświeżania ubrań. Bęben w suszarce kręci się w dwóch kierunkach, więc większe koce czy narzuty nie poskręcają się. Silnik inwerterowy zapewnia niskie zużycie energii.

W swoim budżecie jest to fajny i dobry zestaw, który spokojnie mogę polecić.

Dostępne łącznikiGorenje 619601 (przyssawki do nóżek)

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
2.2K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
29 stycznia, 2023 21:29

Dzień dobry,
planuję zakup suszarki: Bosch WTR87TE0PLi łącznika: Bosch WTZ11400
do pralki (którą od 3 lat już mam): Bosch WAN2427SPL/31

Czy to dobry wybór (może poleci Pan coś lepszego)? I czy na pewno będzie pasować z takim łącznikiem (pralka z serii 4, suszarka z serii 6).

Pozdrawiam,
Marcin

Marcin
Marcin
30 stycznia, 2023 18:05
Reply to  PanAGD

Ten łącznik z półką (WTZ27400) wymaga nawierceń w pralce – czy to zawsze konieczne przy takich łącznikach? Oraz czy są jakieś mocne argumenty za serią 8 suszarek?

Karolina
Karolina
25 stycznia, 2023 22:28

W sklepie zachwalali mi zestaw z Haier. Co Pan sądzi o tej firmie?

Bożena
Bożena
22 stycznia, 2023 19:09

Witam! Planuje zakup pralki + suszarki. Aktualnie trwa promocja w sklepie Euro AGD RTV-50% na drugi produkt. Z opisanych suszarek najbardziej odpowiadają mi funkcje które posiada model WGQ233CEPL.
Porównuje również modele Samsung. Proszę o poradę.
W suszarce szukam wysokiej klasy energetycznej, silnik inwenterowy, pompy ciepła, możliwość podłączenia do odpływu oraz kosz do suszenia mile widziane ale nie są warunkiem koniecznym.
W pralce również interesuje mnie wysoka klasa energetyczna,silnik inwerterowy, wymienne łożyska.
Proszę o poradę jakie zestawy marek Bosh lub Samsung w tym konkretnym sklepie są godne uwagi.
Pozdrawiam

Bożena
Bożena
24 stycznia, 2023 10:35
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zdecyduje się na zakup zestawu Bosh. Co do suszarki WQG233CEPL jestem pewna, natomiast zastanawiam się jeszcze czy warto brać droższa pralkę WGG1440EPL czy tańsza WGG0440EPL. Poza seria jedyna znacząca różnica to 10 letnia gwarancja na silnik, mala różnica w programach. Czy warto dopłacić 500 zł do wyższego modelu. Jakie jest Pana zdanie?

Bożena
Bożena
25 stycznia, 2023 11:39
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, chciałam zadać ostatnie pytanie. Zadzwoniłam na infolinię Bosh z pytaniem o miejsce produkcji pralek, tak więc model WGG1440EPL jest produkowany w Hiszpanii, natomiast WGG0440EPL w Turcji. Czy będzie to miało znaczenie? Jakie jest Pana zdanie?
PS. Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i cały blog. W sklepach stacjonarnych niestety nic się nie można dowiedzieć, więc tylko dzięki Panu można świadomie dokonać zakupu. Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam serdecznie!!!

Bożena
Bożena
24 stycznia, 2023 10:50
Reply to  PanAGD

I jeżeli mogę prosić to proszę o podanie łącznika do Bosha.
Pozdrawiam

Anna
Anna
21 stycznia, 2023 11:35

Dzień dobry,
poszukuję zestawu pralka+suszarka za około 6000zł. Będą stały w słupku, dlatego potrzebny jest również łącznik.
Czy mógłby Pan zaproponować jakiś zestaw, najlepiej z firm Elektrolux lub Bosch?

Darek
Darek
31 stycznia, 2023 05:26
Reply to  PanAGD

Czy ta pralka ma wymienne łożyska?

Darek
Darek
19 stycznia, 2023 22:17

Dobry wieczór,
Przeglądam od jakiegoś czasu proponowane przez Pana zestawy pralka + suszarka. Przyszedł moment decyzji i chciałem się doradzić przed zakupem. Potrzebuję sprzęt o minimalnym wsadzie 9kg i 1400obr, suszarka z pompą ciepła . Budżet 6-8 k , proszę o ukierunkowanie w wyborze , Bosch czy Samsung , no chyba że poleci Pan jeszcze coś innego i dlaczego ?

Darek
Darek
22 stycznia, 2023 08:23
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli 1 wniosek : Samsunga odrzucamy, 2 temat to Miele – super, jakość na +, ale wsad 8kg, niby niewiele ale zawsze to mniejszy wsad. Zauważyłem spora różnice wagi „opakowania” Miele 90kg a Bosch 76kg – rozumiem, że jakość obudowy, stabilności na plus dla Miele. Co do Boscha – jak wygląda teraz jakość, awaryjność? Na plus napewno mozliwosc podlaczenia pojemnika na skropliny do kanalizacji 🙂 .Różnica w tych zestawach naprawdę niewielka 🙂 daje mi to do myślenia i blizej na teraz do Miele

Darek
Darek
23 stycznia, 2023 08:56
Reply to  PanAGD

to teraz ostatnie już pytanie, jeżeli chiałbym zamontować te zestawy w słupku, jest taka możliwość ?

Darek
Darek
23 stycznia, 2023 09:09
Reply to  PanAGD

bardzo dziękuję za info, to ostatnie techniczne jeszcze pytanie, jeżeli kocioł gazowy ( wiszący ) będzie 3cm od słupka, czy takie rozwiązanie jest wporządku ? chodzi mi o stabilność zestawu, o to czy warto słupek pralka + suszarka od strony kotła jeszcze oddzielić np cienką ściąnką drewnianą lub poprostu zostawić tą przestrzeń wolną i nie obawiać się o stabilność słupka

Darek
Darek
23 stycznia, 2023 10:20
Reply to  PanAGD

Rewelacja, dziękuję, pytanie czy warto dodatkowo zainwestować w inne modele z autodozowaniem ?mówię już tylko o Miele lub Boschu

Darek
Darek
23 stycznia, 2023 16:27
Reply to  PanAGD

ten model pralki jest wyższym modelem niż seria 8 ? czy to to samo z dołożonymi funkcjami ?

Kasia
Kasia
19 stycznia, 2023 09:45

Czy zestaw LG RC90V9JV2W
LG Vivace F6WV910PS2E to odpowiednik zestawu zaproponowanego przez Pana?

Jaki łącznik dobrać do tego zestawu i czy w ogóle jest potrzebny skoro do suszarki dołączony jest zestaw do montażu na pralce?

Kasia
Kasia
19 stycznia, 2023 10:03
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ogromnie pomocne są Pana treści w wyborze nowego sprzętu. 🙂

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy znajdę łącznik w tym kolorze?

Kasia
Kasia
19 stycznia, 2023 18:55
Reply to  PanAGD

Mam jeszcze jedno pytanie. Co Pan sądzi o takim zestawie z Miele?

Suszarka MIELE TWF 760 WP EcoSpeed z pompą ciepła

Pralka MIELE WWH 860 WCS GreenPerformance 8kg 1400 obr A

Zastanawiam się czy skoro oglądam zestawy z LG, Bosch za ok 8000-9000 pln, to może lepiej dopłacić do Miele?

Marcin
Marcin
18 stycznia, 2023 21:46

Jaki zestaw pralka + suszarka polecałby Pan do szafy wnękowej. Będę miał max. 60 cm głębokości. Pytanie w zw. z tym ile miejsca powinienem zostawić z tyłu suszarki. Z tego co widzę w sklepach, to w suszarkach slimach mam do wyboru Candy lub Beko. Rozumiem że wybór pralki też powinienem ograniczyć do tych dwóch marek (niestety)?

Marcin
Marcin
19 stycznia, 2023 21:39
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo za informację, co Pan uważa o takim wyborze: Beko DF7412WPB Slim a Beko B3T67249WBPB b300 Slim. Ta druga ma silnik inwerterowy, ale – idąc za opiniami – nie na kłaczki („filtra przy wymienniku ciepła”)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pzet
Pzet
18 stycznia, 2023 17:14

Dzień dobry
Szukam Pralki dla 4os(8-9kg) w kwocie 1600zł, często przewija się Bosch i upatrzyłem sobie BOSCH WAN2417SPL 8kg ale jakoś ostatnio nie ma na nią konkretniej promki.
I teraz mam pytanie bo znalazłem innego bocha trochę taniej i teraz się zastanawiam która wybrać

Którą wybrać i czym się różnią?
Bosch WAN2417SPL 8kg ok 1650zł
Bosch WAN2428EPL 8kg ok 1550zł

Czy może wybrać coś innego?

Pzet
Pzet
19 stycznia, 2023 02:02
Reply to  PanAGD

Jeszcze dopytam, znalazłem jeszcze taką pralkę
Siemens WM14N28XPL IQ300 z Pana odpowiedzi wiem, że to jest to samo co Bosch ale czy warto dołożyć 100zl do wyższych obrotów i programu czyszczenia bębna?

Pzet
Pzet
19 stycznia, 2023 12:51
Reply to  PanAGD

Siemens jeszcze wczoraj był za 1650zl dziś podnieśli na 1800zł, pytanko czy czekać na niższą cenę? Na stronie sklepu obniżyli cenę  Bosch WAN282EEPL na 1599zł
Jak ten  Bosch WAN282EEPL ma się do Bosch WAN2417SPL, Bosch WAN2428EPL, Siemens WM14N28XPL IQ300 

Czy to bliźniaczy model? jak ma się w nim sprawa łożysk/bębna?

Michał
Michał
16 stycznia, 2023 18:58

Witam.
Jaki łącznik do zestawu Bosch
WTX87EH0PL
WAVH8M92PL ?

I co Pan sądzi o takim zestawie ?

Michał
Michał
16 stycznia, 2023 21:10
Reply to  PanAGD

Nie ma jakiegos innego rozwiazania ? Martwi mnie wiercenie otworow w nowej pralce :(:(

Dawid
Dawid
14 stycznia, 2023 22:06

Dzień dobry,
Ogromna prośba o pomoc. Jeśli głównym kryterium jest trwałość / długowieczność sprzętu, czy warto dopłacać do Miele? W budżecie 6-8 tys. teoretycznie jestem w stanie się zmieścić. Przejrzałem większość komentarzy, odwiedziłem dziś kilka sieci handlowych i mam bardzo mieszane uczucia. Doradcy najczęściej mówili „Miele to już nie to samo co kiedyś” po czym kierowali do losowo wybranych marek (na których prawdopodobniej mają w danej chwili najlepszą marżę – bo zależnie od sieci słyszałem o Whirlpool, LG lub Electrolux). Niestety zgłupiałem…

Pozdrawiam,
Dawid

Adam
Adam
14 stycznia, 2023 13:40

Dzień dobry, szukamy czegoś do niewielkiego obiektu użyteczności publicznej. Głównym przeznaczeniem pralko i suszarki będzie pranie tzw. mopów. Czy są jakieś modele, które się wybitnie do tego nadają? Zależałoby nam, żeby wsad był jak największy 9 – 10kg. W budżecie ok 4-5 tys. Jaki by Pan polecił sprzęt? Lepiej szukać czegoś z Boscha czy Samsunga a może Electrolux ?

Adam
Adam
15 stycznia, 2023 10:17
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Wstępnie myśleliśmy o pralko – suszarce. Potem okazało się, że oprócz mopów będzie potrzeba klasycznej pralki (w obiekcie jest mieszkanie i tam się ona popsuła). Chcieliśmy zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i wstępnie wybraliśmy ten zestaw: Pralka SAMSUNG WW90T534DAE + Suszarka SAMSUNG DV90T5240AE (z Pana zestawienia). Dziękuje za polecenie dodatkowego zestawu. Jeszcze chciałem podpytać czy może lepiej zostać przy pierwotnym założeniu ? Pralko-suszarka? Myslelismy o Pralko-suszarce Samsung WD80T554DBX AddWash AI Control.

Monika
Monika
10 stycznia, 2023 10:21

Dzień dobry, posiadam pralkę ELECTROLUX EW6SN327SPI SensiCare 7kg, jaką suszarkę do tego wybrać aby mieć pewność, że będzie można postawić suszarkę na pralce? Dodam że pralka ma 45 głębokości blatu i odsunięta jest jakieś 10 cm z tyłu od ściany ze względu na przyłącza. Czy lepszą opcją bedzie kupienie pralki i suszarki o głębokości 60 cm? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Konrad
Konrad
9 stycznia, 2023 23:24

Dzień dobry,
zwracam się z prośbą o polecenie zestawu pralki z suszarką+łącznik, które będą stać w słupku.
Budżet do ok. 6000.
Najlepiej aby całkowita głębokość ww. sprzętów nie przekraczała 60cm.

Konrad
Konrad
10 stycznia, 2023 23:01
Reply to  PanAGD

Dzień dobry,
Mam 70-72 cm miejsca więc jakoś upchniemy, najwyżej tył będzie trochę bliżej ściany 🙂

Krzysztof
Krzysztof
9 stycznia, 2023 20:57

Dzień dobry,

proszę o polecenie zestawu Bosch jako alternatywy dla SAMSUNGA (tu mam upatrzone dwa zestawy: SAMSUNG WW90T534DAE + Suszarka SAMSUNG DV90T5240AE lub SAMSUNG WW90T754ABH + Suszarka SAMSUNG DV90T7240BH)

1. Programy: bawełna, wełna/ręczne, szybkie.
2. Możliwość skracania czasu pracy, dodatkowego płukania, regulacja wirowania.
3. Bezawaryjny, długa żywotność.
4. Niskie zużycie energii.
5. Budżet 6000 zł (+/- 10%).

Który z producentów oferuje lepszą jakość i mniejszą awaryjność? Czy suszarki Samsunga mają również funkcję AutoClean?

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Krzysztof

Krzysztof
Krzysztof
10 stycznia, 2023 20:58
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedź!

Marina
Marina
7 stycznia, 2023 12:24

Dzien dobry,

bardzo prosze o polecenie zestawu pralka + suszarka + lacznik (ma stac w slupku w zabudowie)

1. programmy: krotkie (najchetniej 30 i 60 min), posciel, welna, delikatne
2. mozliwosc skracania czasu pracy
3. stop/pauza/dokladanie
4. cichy
5. dopasowany kolorystycznie
6. bezawaryjny
7. wysoka klasa energetyczna

budzet do 5000zl, po przeczytaniu komentarzy i opinii na rozne produkty sklaniam sie ku firmie Bosh, ale gubie sie w milionie modeli 🙂

dziekuje!

Marina
Marina
7 stycznia, 2023 17:18
Reply to  PanAGD

Dziekuje ❤️