pralka_suszarka_zestaw

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2024 r.

Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania i zastanawiasz się jaką pralkę i suszarek wybrać. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą „grały” i można jest postawić w słupku. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 4800 zł

Pralka Bosch WAN282MXPL + Suszarka Bosch WTH85VMXPL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w rozsądnym budżecie, a przy tym oferuje dobre funkcje i parametry. Cena startowa to 4800 zł, ale praktycznie cały czas jest w opcji 30% rabatu na tańszy produkt i całościowo wychodzi 4300 zł, więc już bardzo przystępnie 🙂 Sprawdźmy co otrzymujemy wybierając te modele:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa C (dawne A+++), 15 programów m.in: mix, Higiena Plus, sport/fitness, czyszczenie bębna czy krótki 15 minut.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania czy extra suche. Dodatkowo suszarka ma w zestawie kosz do suszenia obuwia czy też wełnianych swetrów.

W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1400 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łącznikiWTZ20410, WTZ11400

Modele dostępne w:

Zestaw do 7000 zł

F4W1175YW_RH90V9LV2N

Pralka LG F4W1175YW + Suszarka LG RH90V9LV2N

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 11 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa A, 14 programów m.in: sportowe, mieszane, programy parowe, czyszczenie bębna, TurboWash39, AI Wash.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in: Ręczniki, 30 minut, delikatne, odzież sportowa, Antyalergiczny, Pościel.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania, a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Dużym atutem w pralki jest system AI DD™, który rozpoznaje rodzaj i miękkość tkanin, co przekłada się na lepsze dopasowanie cyklu prania względem załadunku. Dodatkowo bęben wykonuje 6 różnych ruchów w cyklu prania, co wpływa na dokładniejsze rozprowadzenie środka piorącego oraz lepszy efekt końcowy. Pralka ma również ezDispense czyli automatyczne dozowanie płyn do prania i płukania. Jest też sporo programów parowych i sterowanie smartfonem.

Suszarka automatycznie czyści kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś. Plusem suszarki jest też cicha praca – 62dB.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik z wysuwaną półką: LG DSTWH.

Modele dostępne w:

Zestaw do 6000 zł

DV90CGC2A0AH_WW90CGC04DAH

Pralka SAMSUNG WW90CGC04DAH + Suszarka Samsung DV90CGC2A0AH

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, program parowy, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A, 14 programów m.in: Program MIX, ECO 40-60, Program 15′, Pościel, Bawełna, czyszczenie bębna, Higieniczna Para.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna, wietrzenie zimne/ciepłe, Program Higiena.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają odpowiedni zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Oba urządzenia mogą być sterowane z poziomu telefonu dzięki Aplikacja SmartThings.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów, a w razie awarii jest to sprzęt serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-5EW

Modele dostępne w:

Zestaw do 9000 zł

Pralka Miele WSD023 WCS + Suszarka Miele TWC560WP

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Wybrane modele są z tej średniej półki w ofercie Miele, ale mimo to producent dalej zapewnia, że są to sprzęty testowane na 20 lat pracy i tego się trzymajmy.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik ProfiEco, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, FragranceDos, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 8 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:

Zestaw do 5000 zł

WTW8760EPL_WAN2821EPL

Pralka Bosch WAN2821EPL + Suszarka Bosch WTW8760EPL

Kolejny zestaw Boscha, z troszkę lepszymi parametrami i funkcjami, zwłaszcza jeśli chodzi o suszarkę, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa C (A+++), 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Intensywny, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, Higiena Plus, Czyszczenie bębna.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 64dB, SelfCleaning Condenser, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 14 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch. W zestawie otrzymujemy również kosz do suszenia swetrów czy butów.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy modele, które spokojnie sprawdzą się w domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łącznikiWTZ27400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 6200 zł

Pralka SAMSUNG WW90T534DAE + Suszarka SAMSUNG DV90T5240AT

Zestaw z Samsunga z nowej linii, design pierwsza klasa, funkcje, zastosowane technologie oraz programy też niczego sobie. Sprawdźmy:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, AI Control, automatyka wagowa, klasa A (dawnej A++++), 23 programy m.in: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Pranie Szybkie 15′, Hygene, Czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 63dB, czujnik czyszczenia wymiennika ciepła, ustawienie poziomu suszenia. 16 programów suszenia m.in: Bawełna, Delikatne, Pościel, Koszule, Higiena, Odzież wierzchnia, Suszenie 35′, Zimne powietrze, Program czasowy.

Największy wyróżnik tego zestawu to AI Control czyli sztuczna inteligencja, która uczy się naszych nawykach, naszego rodzaju praniu i do tego dobiera odpowiednie parametry prania oraz suszenia. Dodatkowo pralka i suszarka komunikują się ze sobą i wymieniają danymi, przez co proces suszenia jest precyzyjniejsze, więcej o tym przeczytamy tutaj.

W pralce podoba mi się funkcja autodozowania środków do prania i płukania. Plusem jest również aktywna piana, która sprawia, że detergent dokładniej wnika w tkaninę. Jest również program parowy czy program do czyszczenia bębna.

Suszarka pod kątem programów czy funkcji ma to co w zasadzie każda suszarka wymieniona w zestawieniu. Dodatkowo mamy możliwość przełożenia drzwi, jest podświetlenie bębna oraz możemy sterować urządzeniem przy pomocy smartfona.

Dostępny łącznikSamsung SKK-UDW

Modele dostępne w:

Zestaw do 6500 zł

EW7F248ASP_MEW9H28M8BP

Pralka ELECTROLUX EW7F248ASP + Suszarka ELECTROLUX MEW9H28M8BP

Pewniak w ofercie Electroluxa, przy tym bardzo popularne modele, a przypadków nie ma. Jakościowo odpowiedni poziom, funkcje i parametry w tym budżecie są topowe , zwłaszcza plus za programy parowe w pralce i możliwość suszenia delikatnych rzeczy w suszarce. Sprawdźmy zatem co dokładnie oferuje Electrolux:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, funkcja pary, klasa A . 14 programów m.in: FreshScent para, kaszmir para, sport, antyalergiczny, kołdra, Bawełna.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, funkcja jonizacji, silnik inwerterowy, klasa A+++, 65dB, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie ciche, 12 programów suszenia m.in: Bawełna eco, bawełna, tkaniny syntetyczne, delikatny, sport, Higieniczny, jedwab, wełna, odzież sportowa, denim, pościel XL, mieszany XL. Może też ustawić poziom suszenia, opcję odświeżenia ubrań czy opóźnienie startu. Suszarka też pokaże nam informację, gdy zbiornik na wodę będzie pełny, a filtr będzie trzeba wyczyścić.

Powyższe modele mają to na czym nam aktualnie najbardziej zależy. W pralce jest pełny zakres programów, a do kilku możemy dodać parę, co przy alergikach czy dzieciach sprawdza się idealnie. Plus za dokładny system wagowy. Mamy możliwość regulacji parametrów prania – obrotów wirowania, temperaturę oraz czasu prania (TimeManager). Możemy też dorzucić coś do pralki w trakcie prania. Przy trudno usuwalnych plamach możemy wybrać opcję dodatkowego odplamiania.

Suszarka ze swoimi parametry i funkcjami również oferuje sporo, a w swoim budżecie to solidnie wyposażony model. Do środka można dodać większość tkanin, od bawełny przez wełnę po ubrania sportowe. Tutaj trzeba pochwalić Electroluxa za system suszenia, który bardzo dobrze radzi sobie z delikatnymi rzeczami. Jest też program do odświeżania ubrań, więc mamy element garderoby, który był długo w szafie i chcemy go odświeżyć, to mamy problem z głowy. Bęben w suszarce kręci się w dwóch kierunkach, więc większe koce czy narzuty nie poskręcają się. Silnik inwerterowy zapewnia niskie zużycie energii.

W swoim budżecie jest to fajny i dobry zestaw, który spokojnie mogę polecić.

Dostępny łącznikSTA9GW3

Modele dostępne w:

Zestaw do 8500 zł

Pralka Bosch WAV28M92PL + Suszarka Bosch WTX87K40PL

Flagowy zestaw do Boscha, oferuje to co najlepsze można znaleźć w ofercie niemieckiego producenta. Swoje kosztuje, ale tutaj jakość i funkcjonalność idzie w parze z ceną. A trafiając na dobrą promocję, można spokojnie wybrać ten zestaw w okolicach 7000 zł. Sprawdźmy zatem co oferuje flagowy zestaw Boscha:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, AquaStop, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, automatyczne usuwanie plam, klasa A, opcje dodatkowego płukania, pranie intensywne, możliwość skracania czasu prania. 14 programów m.in: AntyAlergia, Czyszczenie bębna, Koszule/Bluzki, Sport/Fitness, Szybki 15’/30′, Jeans.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, 62dB, AutoClean – samoczyszczący kondensator oraz filtr w drzwiach, Iron Assist – odświeżanie parowe , kosz do suszenia swetrów i butów.

Patrząc na pierwszy rzut ilość programów czy funkcji nie jest nadzwyczajna, ale według mnie jest skrojona w sam raz, nie ma tutaj przesadnej ilości programów z których i tak się nie korzysta, jest to co potrzebne na co dzień.

To co daje przewagę temu zestawowi to kultura pracy i efektywność. Suszarka osiąga w czasie pracy 62dB i jest to na prawdę bardzo dobry wynik, suszarka nie męczy ucha 😉 Pralka również posiada dodatkowe wygłuszenie, a w czasie samego prania jest praktycznie niesłyszalna. Pod tym kątem jest to jeden z lepszych zestawów na rynku.

Dostępne łącznikiWTZ27400 i WTZ27410.

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
3.7K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
1 dzień temu

Co sądzi Pan o suszarce Beko B5T68243WBDC?

Poszukuje suszarki z funkcjami: suszenie para, odświeżanie, do szafy (bez prasowania), podłączenie do kanalizacji, sterowanie telefonem.
Do tego potrzebuje również pralkę do zestawu. Nie musi być sterowana telefonem.
Budżet około 5000-6000.
Dziękuję

Dominik
Dominik
2 dni temu

Witam mam dylemat ponieważ chce kupić pralkę suszarkę i odkurzacz więc idealnie mi pasuje pod promocje w Media Expert i zestaw taki Suszarka BOSCH WQG233CSPL Pralka BOSCH WGG244F8PL + Dyson wychodzi mi 8 883zł
ale zastanawiam się jeszcze nad zestawem z Euro AGD Bosch WGG144ZEPL + Bosch WQG245DEPL + Dyson tylko że wtedy taki zestaw wychodzi mi 9 689 zł czy uważa pan że warto dopłacać czy zostać pierwszym zestawie?
Pozdrawiam

Andrzej
Andrzej
5 dni temu

Co Pan powie na zestaw Bosh WQG233CSPL + WGG244ZSPL, aktualnie cena około 6000. Ewentualnie czy warto któryś element wymienić na inny, tańszy?

Jola
Jola
12 dni temu

Witam, super porównania i bardzo pomocne! Mam pytanie w związku z sugestią pralki i osobno suszarki z max głębokością do 60cm (juz kablami). Bosh lub Electrolux do kwoty 7000 zl? Pozdrawiam:)

Last edited 12 dni temu by Jola
Rafał
Rafał
12 dni temu
Reply to  PanAGD

Mam ten sam problem. Czy mogę prosić o poradę zestawu który będzie w okolicy 60cm? Do tej pory znalazłem tylko modele Electrolux (np, EW8F328SP), ale żaden z tych modeli nie ma połączenia z aplikacją

Last edited 12 dni temu by Rafał
Dariusz
Dariusz
15 dni temu

Witam, obserwuję takie 3 zestawy produkcji Samsunga i zastanawiam się który z nich będzie najlepszym wyborem:

Zestaw 1:

  • Suszarka SAMSUNG AI DV90CGC2A0AH
  • Pralka SAMSUNG WW90CGC04DAH AI Energy EcoBubble 9kg 1400 obr

Zestaw 2:

  • Suszarka SAMSUNG AI DV90CGC2A0AB
  • Pralka SAMSUNG WW90CGC04DAB AI Energy Mode EcoBubble 9kg 1400 obr

Zestaw 3:

  • Suszarka SAMSUNG DV90T5240AT Optimal Dry AI Control
  • Pralka SAMSUNG WW90T534DAE AI Control EcoBubble A 9kg 1400 obr Autodozowanie

A może BOSH:

Zestaw 4:

  • Suszarka BOSCH WQG233CRPL
  • Pralka BOSCH WGG244ZRPL 9kg 1400 obr

Jeśli jest jakaś inna alternatywa sensowna w budżecie 5-7k plus minus to chętnie się z nią zapoznam 😀

PS. Podobno „autodozowanie” u samsunga jest fajną funkcją ale awaryjną? Czy gra jest warta ryzyka? 😀

Dariusz
Dariusz
14 dni temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję za odpowiedź i polecenie jeszcze jednego zestawu od LG… a czy ten „Zestaw 4” od BOSH warto brać pod uwagę?

Paweł
Paweł
17 dni temu

Dzień dobry, czy mógłby Pan polecić zestaw LG z dobrymi funkcjami(jak ten do 7000)tylko że z mniejszymi wsadami (może cena będzie trochę niższa 🙂 )

Last edited 17 dni temu by Paweł
Grzegorz
Grzegorz
17 dni temu

Dzień dobry
Co sądzi Pan o zestawach Bosch seria 4 ? (pralka. suszarka) czy lepiej dołożyć do lepszej wersji.

Aleksandra
Aleksandra
21 dni temu

Dzień dobry,
zastanawiam się nad dwoma zestawami, czy mógłby Pan doradzić, który wybrać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
1. Pralka ELECTROLUX EW7F248ASP 8kg 1400 obr A + Suszarka ELECTROLUX MEW9H28M8BP + Łącznik ELECTROLUX E1WYHSK1
2. Pralka ELECTROLUX MEW6F348XP 8kg 1400 obr A + Suszarka ELECTROLUX EW8H358PSP PerfectCare + Łącznik ELECTROLUX E1WYHSK1

Grzesiek
Grzesiek
22 dni temu

Dzień dobry, z powyższych wybrałem zestaw Pralka SAMSUNG WW90CGC04DAH + Suszarka Samsung DV90TA240AE Niestety jest problem z dostępnością na stronie suszarki. Chciałem zakupić w jednym sklepie, bo można było skorzystać fajnej promocji. Jaka ewentualnie inna suszarka, pasująca wyglądem mogła by być zamiast tamtej? Dodam, że zestaw wybrałem na zasadzie takiego złotego środka, moim zdaniem. Ewentualnie coś może w podobnych pieniądzach z lepiej aktualnie dostepnych zestawów? Nie mam parcia na Samsunga

Grzesiek
Grzesiek
21 dni temu
Reply to  PanAGD

A czy np taki zestaw Pralka SAMSUNG EcoBubble WW90T634DLECS6 9kg 1400 obr + Suszarka SAMSUNG DV80T6220LE Optimal Dry AI Control nie będzie jakby „nowocześniejszy”? Czy różni się on czymś od tego powyżej, oprócz sterowania?

Paweł
Paweł
22 dni temu

Dzień dobry,

czy mógłby Pan polecić jakiś łącznik do pralki Whirlpool W7 W945WB PL oraz suszarki Electrolux EW7H578SP?

Z góry bardzo dziękuję.

RAFAŁ
RAFAŁ
22 dni temu

Dzień dobry, mam pralkę WAT2436KPL poszukuje do niej suszarki i lacznika, ktora bede mógł postawić na gore. Chcialbym aby miała min 9kg wsadu. Co Pan poleci?

Last edited 22 dni temu by RAFAŁ
RAFAŁ
RAFAŁ
22 dni temu
Reply to  PanAGD

Ok 3000-3500zl

Marcel
Marcel
23 dni temu

Dzień dobry,
Potrzebuję zestawu pralki i suszarki ok. 6000, 7000 zł łącznie. Jedynym mankamentem jest to, że pralka musi mieć max. 53 cm głębokości + ewentualne 2-3 cm elementów wystających. Suszarka natomiast max. 60 cm.

Maszynka do golenia zarostu – Ranking golarek [2024]

Duże i pojemne pralki od 10 kg – [Ranking 2024]

Duża i pojemna lodówka (70cm) – jaką wybrać? TOP 5 [Ranking 2024]

Ekspres ciśnieniowy – jaki kupić?[Ranking 2024]