AGD do zabudowy – pomoc przy wyborze

PanAGD

Co kupić?

Budowa domu czy remont mieszkania to spore wyzwanie. Zarówno finansowe jak i organizacyjne. Trzeba zgrać ekipy budowlane, remontowe, wykończeniowe itp. Kosztuje to sporo wysiłku fizycznego i psychicznego. Z resztą wykończenie mieszkania czy domu, jak sama nazwa wskazuje, wykańcza. No, ale gdy już kurz i pył opadną, przychodzi czas na wisienkę na torcie, czyli wybór sprzętów AGD do kuchni.

Ostatni etap powinien być tym najprzyjemniejszym, w końcu możemy wyposażyć nasze wymarzone gniazdko. Często już resztką sił zabieramy się do kompletowania sprzętu AGD do domu i kuchni. Siadamy przed komputer czy odwiedzamy sklepy stacjonarne i zaczyna się kolejny zawrót głowy.

Mnóstwo modeli, przeróżne funkcje i parametry, każdy zachwala inną firmę. Z jednej strony duży wybór modeli daje nam komfort dobrania idealnego sprzętu, a z drugiej sprawia, że się idzie w tym wszystkim pogubić i ostatecznie sami nie wiemy co wybrać.

Niestety nie mam dla Was złotego środka czy złotej rady, która na pstryk palca pozwoli wybrać odpowiedni sprzęt do domu czy kuchni. Na szczęście dobór AGD to żadne “Rocket science”. Trzeba po prostu krok po kroku przesiać ofertę, a przede wszystkim określić dobrze swoje potrzeby i wymagania względem piekarnika, zmywarki, lodówki etc. Na początku zaczynamy od:

Budżet

Totalna podstawa. Musimy określić ile środków chcemy/jesteśmy w stanie przeznaczyć na sprzęty do kuchni. Nieraz spotkałem się dużymi wymaganiami klienta względem sprzętów, gdzie wszystko miało być z najwyżej półki. Dopiero po zderzeniu się z cenami takich sprzętów (często ponad 20k-30k za zestaw), klient musiał zejść niżej ze swoimi wymaganiami. Trzeba mierzyć siły na zamiary.

Nie oznacza to, że za 5 czy 6 tysięcy nie kupimy dobrego zestawu do kuchni. Jak najbardziej jest to możliwe. Musimy tylko uściślić jakie sprzęty będą potrzebne w naszej kuchni.

Określ rodzaje sprzętów

Ze standardowych sprzętów do zabudowy mamy: piekarnik, mikrofalówkę, płytę grzewczą (indukcja, ceramika, gaz), zmywarkę (45 lub 60 cm), okap oraz lodówkę. Zabudować można jeszcze: ekspres do kawy, mini piekarnik, szufladę grzewczą. Musimy wiedzieć jakie sprzęty będą zabudowane w nowej kuchni.

Skorzystaj z formularza

Gdy już wiesz jaki jest budżet i jakie typy sprzętów będą znajdować się w kuchni, ale dalej się wahasz co wybrać, to zapraszam do skorzystania z formularzu. Postaram się pomóc przy wyborze i polecić konkretne modele i producentów.

Wzór

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 45 cm, okap teleskopowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka oraz mikrofalówka

2. Kolorystyka: piekarnik z mikrofalówką w kolorze czarnym, okap teleskopowy srebrny, płyta indukcyjna czarna. 

3. Budżet: 8000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, Amica, Electrolux, Gorenje

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert

6. Dodatkowe uwagi: piekarnik musi mieć termoobieg i katalizę. Zmywarka z programem krótkim i zintegrowana. Okap cichy z filtrami. Lodówka najlepiej z systemem no-frost. Płyta indukcyjna z poszerzanym polem. 

 

Powyższy wzór można skopiować i wkleić w komentarzach pod postem. Tam będę odpowiadał na Wasze zgłoszenia 🙂

0

94
Skomentuj

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kamil
Gość
Kamil

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 45 cm, okap wyspowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka dwu drzwiowa oraz mikrofalówka, pralka

2. Kolorystyka: piekarnik z mikrofalówką w kolorze czarnym, okap teleskopowy srebrny, płyta indukcyjna czarna.

3. Budżet: 15tys ~ zależy mi na dobrych jakościowo produktach

4. Preferowane marki sprzętów: Samsung, miele, bosh

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert

6. Dodatkowe uwagi: –

Sprzety bez lodowki do zabudowy

Kamil
Gość
Kamil

Witam pralka nie do zabudowy a okap wyspowy przepraszam za pomyłkę 😀
Czy warto patrzyć na sprzęty marki Miele?

Marcin
Gość
Marcin

Prośba o opinię: 1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 60 cm, okap podszafkowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka, pralka, suszarka 2. Kolorystyka: piekarnik w kolorze czarnym z elementami srebrnymi, zmywarka do zabudowy, okap teleskopowy dowolny (jak najbardziej niewidoczny), płyta indukcyjna czarna, lodówka – czarna lub srebrna; pralka i suszarka dowolne 3. Budżet: ok 16-18 000 zł 4. Preferowane marki sprzętów: bez preferencji 5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert lub internet 6. Dodatkowe uwagi: Piekarnik – parowy, pyroliza, termosonda, idealnie prowadnice teleskopowe na wielu poziomach; rozważam: Electrolux EOC6851AOX CombiSteam Zmywarka – koniecznie wyświetlany czas do końca zmywania lub sygnalizacja mycia na podłodze; szuflada… Czytaj więcej »

Kamil
Gość
Kamil

1. Rodzaje sprzętów:
– Piekarnik
– Zmywarka 60 cm
– Okap podszafkowy
– Płyta indukcyjna
– Chłodziarko-zamrażarka
– Mikrofalówka
– Suszarka

2. Kolorystyka: wszystko co, będzie widoczne czarne (suszarka dowolny kolor)

3. Budżet: ~9000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: brak

5. Preferowane sieci sprzedaży: brak

6. Dodatkowe uwagi: piekarnik musi mieć termoobieg i katalizę. Zmywarka zintegrowana. Okap cichy, najlepiej całkowicie zabudowany, Lodówka najlepiej z systemem no-frost do zabudowy.

Wojciech
Gość
Wojciech

1. Piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka 60, chlodziarko- zamrażarka, mikrofala , pralka (piekarnik zmywarka i mikrofala pod zabudowę)
2. 8000zl
Reszta nie ma znaczenia

Wojtek
Gość
Wojtek

Zapomniałem o okapie, proszę o podpowiedź

Wojtek
Gość
Wojtek

Kominkowy

Daniel
Gość
Daniel

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 60cm , płyta gazowa, chłodziarko-zamrażarka oraz mikrofalówka

2. Kolorystyka: piekarnik z mikrofalówką w kolorze czarnym, płyta gazowa czarna

3. Budżet: ok. 10000

4. Preferowane marki sprzętów: raczej bez preferencji

5. Preferowane sieci sprzedaży: raczej bez preferencji

6. Dodatkowe uwagi: Zmywarka z programem krótkim, Lodówka najlepiej z systemem no-frost, może być tylko na lodówkę. Piekarnik fajnie jakby był z funkcją parową ale to nie wymóg bezwzględny

Daniel
Gość
Daniel

Tak, oczywiście przypadkowo. Poproszę o okap teleskopowy czarny oraz oczywiście coś jeszcze dla porównania jeśli to nie problem 🙂