2 755

AGD do zabudowy – pomoc przy wyborze.

Co kupić?

Aktualizacja: 18 września, 2021
Budowa domu czy remont mieszkania to spore wyzwanie. Zarówno finansowe jak i organizacyjne. Trzeba zgrać ekipy budowlane, remontowe, wykończeniowe itp. Kosztuje to sporo wysiłku fizycznego i psychicznego. Z resztą wykończenie mieszkania czy domu, jak sama nazwa wskazuje, wykańcza. No, ale gdy już kurz i pył opadną, przychodzi czas na wisienkę na torcie, czyli wybór sprzętów AGD do kuchni. Co wybrać? Jakie modele? Jaki producent?

Ostatni etap powinien być tym najprzyjemniejszym, w końcu możemy wyposażyć nasze wymarzone gniazdko. Często już resztką sił zabieramy się do kompletowania sprzętu AGD do domu i kuchni. Siadamy przed komputer czy odwiedzamy sklepy stacjonarne i zaczyna się kolejny zawrót głowy. Co wybrać? Jaki zestaw?

Mnóstwo modeli, przeróżne funkcje i parametry, każdy zachwala inną firmę. Z jednej strony duży wybór modeli daje nam komfort dobrania idealnego sprzętu, a z drugiej sprawia, że się idzie w tym wszystkim pogubić i ostatecznie sami nie wiemy co wybrać.

Niestety nie mam dla Was złotego środka czy złotej rady, która na pstryk palca pozwoli wybrać odpowiedni sprzęt do domu czy kuchni. Na szczęście dobór AGD to żadne “Rocket science”. Trzeba po prostu krok po kroku przesiać ofertę, a przede wszystkim określić dobrze swoje potrzeby i wymagania względem piekarnika, zmywarki, lodówki etc. Na początku zaczynamy od:

Budżet

Totalna podstawa. Musimy określić ile środków chcemy/jesteśmy w stanie przeznaczyć na sprzęty do kuchni. Nieraz spotkałem się dużymi wymaganiami klienta względem sprzętów, gdzie wszystko miało być z najwyżej półki. Dopiero po zderzeniu się z cenami takich sprzętów (często ponad 20k-30k za zestaw), klient musiał zejść niżej ze swoimi wymaganiami. Trzeba mierzyć siły na zamiary.

Nie oznacza to, że za 5 czy 6 tysięcy nie kupimy dobrego zestawu do kuchni. Jak najbardziej jest to możliwe. Musimy tylko uściślić jakie sprzęty będą potrzebne w naszej kuchni.

Określ rodzaje sprzętów

Ze standardowych sprzętów do zabudowy mamy: piekarnik, mikrofalówkę, płytę grzewczą (indukcja, ceramika, gaz), zmywarkę (45 lub 60 cm), okap oraz lodówkę. Zabudować można jeszcze: ekspres do kawy, mini piekarnik, szufladę grzewczą. Musimy wiedzieć jakie sprzęty będą zabudowane w nowej kuchni.

Skorzystaj z formularza

Gdy już wiesz jaki jest budżet i jakie typy sprzętów będą znajdować się w kuchni, ale dalej się wahasz co wybrać, to zapraszam do skorzystania z formularzu. Postaram się pomóc przy wyborze i polecić konkretne modele i producentów.

Wzór

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 45 cm, okap teleskopowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka oraz mikrofalówka

2. Kolorystyka: piekarnik z mikrofalówką w kolorze czarnym, okap teleskopowy srebrny, płyta indukcyjna czarna. 

3. Budżet: 8000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, Amica, Electrolux, Gorenje

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert

6. Dodatkowe uwagi: piekarnik musi mieć termoobieg i katalizę. Zmywarka z programem krótkim i zintegrowana. Okap cichy z filtrami. Lodówka najlepiej z systemem no-frost. Płyta indukcyjna z poszerzanym polem. 

 

Powyższy wzór można skopiować i wkleić w komentarzach pod postem. Tam będę odpowiadał na Wasze zgłoszenia. Ze względu na sporo pracy czasami moja odpowiedź może nadejść nawet po 6-7 dniach, ale każdemu będę starał się pomóc i na pewno odpiszę. Zrobię wszystko, żeby odpisać jak najszybciej 🙂

Poniżej uzbierało się już sporo zestawów AGD od zabudowy w różnych budżetach i konfiguracjach, warto przeszukać, a nóż będzie zestaw, który Tobie przypasuje 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
2.8K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
14 września, 2021 14:29

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o krótką rekomandację i skierowanie na konretne modele. Ostatnie polecone sprzęty działają bez zarzutów, jednak mineło co prawda dopiero 2 lata. Obecnie przyszła kolej na pozostałe:

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, okap podszafkowy, płyta gazowa
2. Kolorystyka: Ciemna
3. Budżet: 4500 zł +/- w zależności od promocji na dany model lub dopłata do trochę lepszego (około 1500 zł piekarnik, płyta i lekko ponad 1000 zł okap)
4. Preferowane marki sprzętów: Tutaj zdam się na Pana, oraz to, że każdy sprzęt może być od innego producenta, najlepiej lidera z danej branży
5. Preferowane sieci sprzedaży: Brak
6. Dodatkowe uwagi: Nic szczególnego, piekarnik z termoobiegem. Okap podszafkowy podłączony rurą do kratki wentylacyjnej w kominie, dobra wydajność dla kuchni (zamkniętej, ale bez drzwi) w bloku z jednym oknem około 10m2. Płyta gazowa 4 palnikowa ruszt żeliwny (chyba z takim rusztem lepsza?). 

Jeśli chodzi już z polecanych poniżej to zauważyłem:
okap – Elica (1299, obecnie 1099), Amica (599, obecnie 486);

piekarnik – ELECTROLUX EOD5C71Z (różne warianty 1788, droższy 1999), Electrolux EOE7C31Z (1619), Electrolux EOF5C50Z SurroundCook (1218,69 – najtańszy z electro), Bosch HBG5370B0 (1462,59) lub BOSCH HBA554EB0 (1449), Amica ED37618B X-Type (1056,09- najtańszy z zestawienia), GORENJE BO76SYB (1389); I chyba właśnie z piekarnikiem mam największy problem, ponieważ cenowo są małe różnice.
płyta – ogólnie mało gazowych, więc tylko te dwie – Electrolux (1023,57 czy jest też w wersji ciemnej?), Amica (699)
A może trzeba zmienić cenę w zależności od trawałości danego sprzętu, bo np. można zakupić tani piekarnik a dopłacić do płyty lub na odwrót, żeby cieszyć się trwałością 🙂
Dziękuje i pozdrawiam!

Klaudia
Klaudia
14 września, 2021 13:45

Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze:

Piekarnik do zabudowy i Mikro nad piekarnikiem (tu głównie zależy na designie, bo będą to najbardziej widoczne sprzęty, nie muszą mieć dużo funkcji, funkcje standard, czyszczenie standard)
Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy wys do 177cm, model w którym nie zamraża dolnej półki z chłodziarki bo mieliśmy już z taką doczynienia, nie musi być opcji zrobienia z chłodziarki zamrażarki, (zawiasy suwakowe podobno lepsze, bo można je wymienić na nożycowe a w drugą stronę nie? nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale będzie zabudowana obok piekarnika)
Okap podszafkowy, maksymalnie cichy i wydajny, kuchnia otwarta na salon około 33m2 (czy warto może bardziej teleskop?)
Płyta indukcja (4 pola, możliwość łączonych pól i nieuciążliwe stopniowanie mocy, timer, ale nie musi być funkcji typu zapobieganie skipieniu, proszę o podanie drugiej alternatywnej z opcją sterowana z telefonu)
Zmywarka 60 – info w postaci licznika wyświetlanego na podłodze, kosz na sztućce, możliwość ustawienia krótkiego programu, fajnie jakby był drugi model alternatywny, który się otwierała po skończeniu pracy)
Kolorystyka: piekarnik z mikrofalówką w kolorze czarnym, okap nie ma znaczenia, płyta indukcyjna czarna. 
Budżet: 12-15K ale jak warto dołożyć, to nie ma problemu
Preferowane marki sprzętów: Liderzy w swoich dziedzinach, (moje typy to płyta: Elektrolux, piekarnik i mikro Bosh/siemens? ( chłodziarko-zam NF Siemens?), zmywarka Siemens lub Bosch?
5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert chciałabym skorzystać z którejś z promocji na wielosprzęty
Kupiliśmy już pralkę po przeczytaniu chyba wszystkich komentarzy i Pana artykułów i działa drugi rok bez zarzutu, dziękuję

Andrzej
Andrzej
13 września, 2021 21:52

Dzień dobry. Proszę o pomoc w wyborze zestawu AGD do mieszkania.
1.lodowka no frost do zabudowy,
2.zmywarka 45 cm,
3.płyta indukcyjna czarna,
4.piekarnik czarny,
5.pochłaniacz podszafkowy,
6.pralkosuszarka z wymiennymi lozyskami.
Moge przeznaczyć na ten zestaw 7 000 do 8000 zł .Wszystkie rzeczy poza pralkosuszarka do zabudowy.Co do sieci sprzedaży to nie mamy zadnych preferencji .Bardzo dziękuje i czekam na odpowiedz.

Agata
Agata
13 września, 2021 08:00

Dzień dobry ,
Potrzebuje porady czy mógłby Pan pomóc w wybraniu łącznika do pralki i suszarki .
LG Vivace V600 F4WN608S2
LG RC80U2AV4D

Dawid
Dawid
13 września, 2021 06:55

Dzień dobry,

Jakiś czas temu doradzał mi Pan przy wyborze sprzętu AGD. Jestem właśnie na etapie zamawiania i niestety zmywarka Siemens iQ300 SN63HX60CE jest niedostępna w EURO. Chciałem zamówić w tym sklepie z uwagi na cenę i wieloroabaty na pozostałe sprzety. Czy może Pan zaproponować inny sprzęt w podobnej może niższej cenie :).Z góry dziękuję za pomoc.

Dar
Dar
12 września, 2021 19:40

Dzień dobry, proszę o podpowiedź w doborze sprzętu AGD do zabudowy:
1.Rodzaj sprzętu:piekarnik,zmywarka 45cm,okap teleskopowy,płyta indukcyjna max szerokość 58cm
2.Kolorystyka:czarna
3.Budzet:4500zl
4.Preferowane marki: Bosch,Siemens, Electrolux, może Amica
5.Preferowane sieci sprzedaży: RTV euro AGD, media expert
6.Plyta indukcyjna z poszerzanym polem,zmywarka w miarę cicha
Dziękuję

Przemek
Przemek
12 września, 2021 14:25

Dzień dobry, proszę o propozycję:

1. Rodzaje sprzętów: lodówka, zmywarka, okap, płyta, piekarnik, pralka i suszarka
2. Kolorystyka: preferowana ciemna
3. Budżet: 13000-15000 zł
4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, Electrolux, Siemens, lodówka Haiera,
5. Preferowane sieci sprzedaży: brak
6. Dodatkowe uwagi: piekarnik musi mieć termoobieg i mile widziana pyroliza. Zmywarka 60cm, płyta z suwakami regulacji mocy,

Last edited 7 dni temu by Przemek
Paweł
Paweł
10 września, 2021 15:05

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu AGD.  Mój budżet to 6000. Chcę kupić lodówkę, zmywarkę, piekarnik i pralkę. Sprzęt chcę czarny oprócz pralki. Lodówka wolnostojąca , pralka Slim, a piekarnik i zmywarka pod zabudowę. Najlepiej gdyby był
funkcjonalny i mało awaryjny. Proszę o pomoc.

Damian
Damian
10 września, 2021 10:06

Witam,
Też chętnie skorzystam z Pana doświadczenia i poproszę o dobór sprzętu AGD wg poniższej specyfikacji:

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 60 cm, okap teleskopowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca oraz mikrofalówka
2. Kolorystyka: czarna
3. Budżet: 8000-9000 zł
4. Preferowane marki sprzętów: brak
5. Preferowane sieci sprzedaży: brak
6. Dodatkowe uwagi: Lodówka wolnostojąca jak najwyższa (okolice 200cm), ale nie koniecznie szeroka i głęboka – zwróciłem uwagę na taki model (Samsung RB37K63632C).

Rafał
Rafał
10 września, 2021 08:47

Witam serdecznie,
Poproszę o pomoc w wyborze:

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 60 cm, płyta gazowa, chłodziarko-zamrażarka oraz mikrofalówka (wszystkie do zabudowy)
2. Kolorystyka:czarna
3. Budżet: 9000 zł
4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, Siemens, Samsung
5. Preferowane sieci sprzedaży: każda
6. Dodatkowe uwagi: funkcje najlepsze w danej cenie. piekarnik i mikrofala w jednej stylistyce, będą jedna nad drugim

Dziękuję za pomoc.