AGD do zabudowy – pomoc przy wyborze

PanAGD

Co kupić?

Budowa domu czy remont mieszkania to spore wyzwanie. Zarówno finansowe jak i organizacyjne. Trzeba zgrać ekipy budowlane, remontowe, wykończeniowe itp. Kosztuje to sporo wysiłku fizycznego i psychicznego. Z resztą wykończenie mieszkania czy domu, jak sama nazwa wskazuje, wykańcza. No, ale gdy już kurz i pył opadną, przychodzi czas na wisienkę na torcie, czyli wybór sprzętów AGD do kuchni.

Ostatni etap powinien być tym najprzyjemniejszym, w końcu możemy wyposażyć nasze wymarzone gniazdko. Często już resztką sił zabieramy się do kompletowania sprzętu AGD do domu i kuchni. Siadamy przed komputer czy odwiedzamy sklepy stacjonarne i zaczyna się kolejny zawrót głowy.

Mnóstwo modeli, przeróżne funkcje i parametry, każdy zachwala inną firmę. Z jednej strony duży wybór modeli daje nam komfort dobrania idealnego sprzętu, a z drugiej sprawia, że się idzie w tym wszystkim pogubić i ostatecznie sami nie wiemy co wybrać.

Niestety nie mam dla Was złotego środka czy złotej rady, która na pstryk palca pozwoli wybrać odpowiedni sprzęt do domu czy kuchni. Na szczęście dobór AGD to żadne “Rocket science”. Trzeba po prostu krok po kroku przesiać ofertę, a przede wszystkim określić dobrze swoje potrzeby i wymagania względem piekarnika, zmywarki, lodówki etc. Na początku zaczynamy od:

Budżet

Totalna podstawa. Musimy określić ile środków chcemy/jesteśmy w stanie przeznaczyć na sprzęty do kuchni. Nieraz spotkałem się dużymi wymaganiami klienta względem sprzętów, gdzie wszystko miało być z najwyżej półki. Dopiero po zderzeniu się z cenami takich sprzętów (często ponad 20k-30k za zestaw), klient musiał zejść niżej ze swoimi wymaganiami. Trzeba mierzyć siły na zamiary.

Nie oznacza to, że za 5 czy 6 tysięcy nie kupimy dobrego zestawu do kuchni. Jak najbardziej jest to możliwe. Musimy tylko uściślić jakie sprzęty będą potrzebne w naszej kuchni.

Określ rodzaje sprzętów

Ze standardowych sprzętów do zabudowy mamy: piekarnik, mikrofalówkę, płytę grzewczą (indukcja, ceramika, gaz), zmywarkę (45 lub 60 cm), okap oraz lodówkę. Zabudować można jeszcze: ekspres do kawy, mini piekarnik, szufladę grzewczą. Musimy wiedzieć jakie sprzęty będą zabudowane w nowej kuchni.

Skorzystaj z formularza

Gdy już wiesz jaki jest budżet i jakie typy sprzętów będą znajdować się w kuchni, ale dalej się wahasz co wybrać, to zapraszam do skorzystania z formularzu. Postaram się pomóc przy wyborze i polecić konkretne modele i producentów.

Wzór

1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik, Zmywarka 45 cm, okap teleskopowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka oraz mikrofalówka

2. Kolorystyka: piekarnik z mikrofalówką w kolorze czarnym, okap teleskopowy srebrny, płyta indukcyjna czarna. 

3. Budżet: 8000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, Amica, Electrolux, Gorenje

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert

6. Dodatkowe uwagi: piekarnik musi mieć termoobieg i katalizę. Zmywarka z programem krótkim i zintegrowana. Okap cichy z filtrami. Lodówka najlepiej z systemem no-frost. Płyta indukcyjna z poszerzanym polem. 

 

Powyższy wzór można skopiować i wkleić w komentarzach pod postem. Tam będę odpowiadał na Wasze zgłoszenia 🙂 Ze względu na sporo pracy czasami moja odpowiedź może nadejść po 48h, ale każdemu będę starał się pomóc i na pewno odpiszę 🙂

Poniżej uzbierało się już sporo zestawów AGD od zabudowy w różnych budżetach i konfiguracjach, warto przeszukać, a nóż będzie zestaw, który Tobie przypasuje 🙂

3+

283
Skomentuj

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Adam
Gość
Adam

Dzień dobry, poproszę o pomoc w wyborze: 1. Rodzaje sprzętów: Piekarnik do zabudowy, Zmywarka 60 cm do zabudowy, okap kominowy, płyta indukcyjna, chłodziarko-zamrażarka side-by-side, mikrofalówka do zabudowy, pralka, suszarka 2. Kolorystyka: kuchenne do zabudowy czarne lub czarne ze srebrnymi elementami 3. Budżet: 19000 zł 4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, Simens, Amica, Eletroclux, Samsung (lodówka) – ale nie koniecznie 5. Preferowane sieci sprzedaży: dowolne 6. Dodatkowe uwagi: wszystko: możliwie wodo i elektro-oszczędne; piekarnik: duży (70+ L) , funkcja pary, teleskopowe prowadnice, zimna szyba, termoobieg, jeśli możliwe termosonda, czyszczenie pyrolityczne lub katalityczne, miękki domyk; zmywarka: opóźniony startem, szuflada na sztućce, możliwie cicha;… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

1. Rodzaje sprzętów: pralka do zabudowy
2. Kolorystyka: bez znaczenia
3. Budżet: 2500 zł
4. Preferowane marki sprzętów: LG, Samsung
5. Preferowane sieci sprzedaży: bez znaczenia
6. Dodatkowe uwagi: jedyny parametr na jaki chcemy zwrócić uwagę to poziom hałasu, ale ma to znaczenie trzeciorzedne, pomimo większego budżetu aktualnie skłaniamy się ku najtańszej Candy lub Beko WITV8712X0W, budżet jest elastyczny zależy nam na jakości lub nieprzepłacaniu (jeśli nie ma nic dobrego do wyboru)

Jarek
Gość
Jarek

Witam, mam zadanie z gwiazdką 😉

1. Rodzaje sprzętów: Zmywarka 60 cm

3. Budżet: 2k zł

6. Dodatkowe uwagi: ze względu na specyficzne wymiary frontów w meblach Metod z Ikea z tego co rozumiem drzwi zmywarki muszą mieć przynajmniej 80cm. Są patenty na przesuwne szyny, zawiasy we frontach itp, ale mnie akurat takie rozwiązanie nie interesuje. Nie wiem według jakiego klucza wyszukać takie zmywarki w ofertach producentów, bo wiem, że są 🙂