suszarka_do_prania_ranking

Suszarka z pompą ciepła – którą wybrać? [Ranking 2023]

Na rynku pojawiło się sporo nowych modeli suszarek do prania z pompą ciepła, kilku modeli z rankingu już nie ma w sprzedaży. Dlatego przyszedł czas na odświeżenie listy, zwłaszcza, że teraz mamy pogodę na suszarki 😉 Na liście znajdziemy modele z różnego przedziału cenowego, z różnymi funkcjami czy programami. Myślę, że każdy znajdzie propozycję dla siebie. Jak zawsze przy selekcji kierowałem się zasadą – proponować modele takie, które sam bym wybrał dla siebie. Są suszarki z programami parowymi, są modele z funkcją samoczyszczenia czy opcją sterowania smartfonem, ale i też te prostsze 🙂

W cenie do 2500 zł

WTH85V0SPL

Suszarka Bosch WTH85V0SPL

8 kg
Klasa A++
235 kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
15 programów suszenia
65 dB

Suszarka WTH85V0SPLto jeden z popularniejszych modeli w ofercie Boscha. To dobra opcja dla osób, które chcą prostego modelu, bez tzw. bajerów, oferujący najpotrzebniejsze programy suszenia, no i przy tym dający komfort wynikający z posiadania suszarki 😉 Do dyspozycji mamy 15 programów suszenia m.in. bawełna w zakresie do szafy, do prasowania, do szafy extra, Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Zimny 30 min (dobry do przewietrzenia ubrań).

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Mniej zagnieceń, Gotowe za, Stopień suszenia (3 zakresy).

Suszarka oczywiście z pompą ciepła, z czujnikami wilgotności, z możliwością podłączenia do kanalizacji. Musimy jedynie pamiętać o czyszczeniu filtrów w drzwiach i przy kondensatorze, resztę suszarka zrobi za nas 😉 Cena wyjściowa tego modelu to 2500 zł, ale warto obserwować, bo często wpada w promocję i wtedy można ją nabyć w cenie w okolicach 2200 zł 🙂

Dedykowany łącznik: WTZ11400, WTZ20410

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępny w:

W cenie do 2400 zł

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP

8 kg
Klasa A++
235 kWh/rok
Głębokość 63,8 cm
12 programów suszenia
66 dB

Jeden z lepiej sprzedających się modeli w swoim przedziale cenowym. Daje nam możliwość wysuszenia do 8 kg ubrań, jest w klasie A++, zużywa ok. 1,99 kWh na cykl. Do wyboru mamy 12 programów z możliwością ustawienia stopnia suszenia. Programy specjalne: pościel XL, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, odświeżanie, jedwab, tkaniny syntetyczne, wełna. Programy standardowe to bawełna i syntetyk z opcjami suszenie do szafy, suszenie do szafy plus, ekstra suche, suszenie do prasowania.

W suszarce zastosowano kilka technologii, które dbają oto, żeby nasze ubrania nie uległy uszkodzeniu w cyklu suszenia. Najważniejsza to System DelicateCare – dobiera temperaturę suszenia i ruch bębna do rodzaju tkanin. SmartSense dba o odpowiedni stopień wysuszenia tkanin, tak aby ich niepotrzebnie nie przegrzać.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy poziom suszenia, tryb cichy, ochrona przed zgnieceniem, ustawienie czasu suszenia oraz opóźnienie startu.

Pamiętać musimy o czyszczeniu filtrów, a w razie, gdy przeoczymy ten proces, to suszarka sama się przypomni 😉

Suszarka ma możliwość podłączenia bezpośrednio do kanalizacji. Zestaw przyłączeniowy jest dodawany do suszarki.

Dedykowany łącznik: STA9GW

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4400 zł

RC90V9AV2N

Suszarka LG RC90V9AV2N

9 kg
Klasa A+++
194kWh/rok
Głębokość 61,5 cm
14 programów suszenia
62 dB

Suszarka LG RC90V9AV2N to zaawansowany model pod względem funkcji i rozwiązań technologicznych, dla nas to po prostu oznacza wygodę i komfort użytkowania. Zacznijmy od załadunku, bo suszarka oferuje 9 kg wsad, dla większych rodzin jak znalazł. Do dyspozycji mamy 14 programów: Delikatne, Wełna, Do szafy, Zimne powietrze, Ciepłe powietrze, Bawełna, Mix, Delikatne, Ręczniki, Szybki 30, Allergy Care, Pościel, Program własny. Czyli zakres programów w pełni wystarczający.

To co wyróżnia suszarki LG to DUAL Inverter Heat Pump™, czyli pompa ciepła z dwoma cylindrami, które poprawiają skuteczność, wydajność i szybkość suszenia (to tak w dużym skrócie) 😉 Silnik inwerterowy pozytywnie wpływa również na głośność urządzenia, a ten model generuje dokładnie 62 dB, co jest jednym z lepszych wyników na rynku.

W tym modelu możemy również skrócić czas suszenia, ale przy większym zużyciu prądu oraz możemy program wydłużyć, ale dzięki temu zużyjemy o 23% mniej energii niż w zwykłych cyklach. LG tą funkcję nazwał Eco Hybrid™ 😉

Kolejny udogodnieniem jest samoczyszczący skraplacz, a to przekłada się na prawidłowym obieg powietrza, a to zaś przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i mniejsze zużycie prądu.

Po za tym mamy jeszcze: czujnik wilgotności, możliwość sterowania urządzeniem smartfonem, możemy przełożyć drzwi na lewo lub prawo, w zestawie jest wąż do podłączenia do kanalizacji, a także łącznik do połączenia z pralką.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4600 zł

WT47XEH0PL

Suszarka Siemens WT47XEH0PL

9 kg
Klasa A+++
193kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów suszenia
62 dB

Suszarka WT47XEH0PL to model wchodzący w półkę premium, ale automatycznie przekłada się to na oferowane funkcje, programy oraz parametry.

Zacznijmy od pary i programów z opcją smartFinish tj. 1 koszula, 5 koszul oraz Business. Są to programy do typowego odświeżenia ubrań przy pomocy pary, głównie koszul czy koszulek i innych lekkich materiałów. Ów para sprawia, że ubrania nie wymagają prasowania, niweluje ona drobnoustroje i bakterie, a także daje nam możliwość odświeżenia ubrań, które np. długo leżały w szafie lub przesiąkły nieprzyjemnymi zapachami.

Do dyspozycji mam również programy standardowe: Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Mix, Outdoor, Super 40, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, ciepły Program czasowy.

Warto zwrócić uwagę na program Outdoor. Jest on dedykowany do odzieży sportowej np. zimowej narciarskiej czy softshellów. Jego parametry są tak dobrane, żeby nie przegrzać odzieży i nie zniszczyć jej powłoki.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: ochrona przed zagnieceniem 60 lub 120 minut, suszenie delikatne, blokada przed dziećmi, wybrać cel suszenia: do szafy, do prasowania i extra suche, stopień suszenia w 3 zakresach oraz opóźnienie startu.

Kolejnym atutem jest intelligentDry, czyli system, który pozwala komunikować się pralce i suszarce między sobą, wymieniać informacje o rodzaju tkanin, załadunku czy ilości wody, które pozostała w ubraniach po praniu. Na tej podstawie suszarka dopiero odpowiednie parametry, aby efektywnie wysuszyć załadunek. Wygląda to fajnie, jest to przyszłość w urządzeniach, ale aby to działało warunkiem jest, żeby pralka również miała opcję Home Connect.

Warto zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia, Siemensowi udało się tutaj osiągnąć 62dB, co sprawia, że jak na suszarkę jest to bardzo cicho.

Model wyposażony jest w samoczyszczący kondensator oraz filtr w drzwiach, więc kwestię czyszczenia i dbanie o jego filtry mamy z głowy 😉

Na wyposażeniu znajduje się kosz do suszenia obuwia czy swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3300 zł

Suszarka Samsung DV90T5240AE

9 kg
Klasa A+++
194kWh/rok
Głębokość 60 cm
14 programów suszenia
63 dB

Nowy model od Samsunga. Wygląda nowocześnie, obsługuje się nowocześnie i technologicznie też jest nowocześnie 😉 Przede wszystkim zwrócić uwagę musimy na panel AI Control, który wpisuje się w aktualne trendy designerskie. Jest elegancko, prosto, bez zbędnych upiększaczy.

Obsługa nie powinna sprawiać problemów, tym bardziej, że system AI Control i Optimal Dry zadbają o odpowiedni dobór parametrów suszenia do rodzaju i ilości tkanin. Sterować sprzętem możemy również za pomocą smartfona.

W suszarce DV90T5240AE mamy silnik inwerterowy, co przekłada się na cichszą pracę. Brakuje mi w tej cenie jeszcze samoczyszczącego kondensatora. Na pocieszenie Samsung zainstalował wskaźnik, który nas informuje o potrzebie czyszczenia 😉

Z programów mamy do wyboru: Zimne powietrze, Do prasowania, Odzież wierzchnia, Program czasowy, Ręczniki, Ciepłe powietrze, Wełna, Pościel, Szybkie Suszenie 35′, Bawełna, Delikatne, Mieszane, Koszule, Syntetyk, czyli zakres w pełny wystarczający w domowym użytku.

Opcje dodatkowe to: Bez zagnieceń, Poziom wysuszenia, Czas, Mix, Światło, Opóźnione zakończenie, Dźwięk wył/wł.

W suszarce możemy przełożyć drzwi jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Suszarka Siemens WT7U46EPL

9 kg
Klasa A++
243kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów suszenia
64 dB

Kolejny model Siemensa i kolejna dobra suszarka. Suszarka, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale oferuje takie funkcje i programy, które w codziennym użytku docenimy 😉

Do wyboru mamy 14 programów: Higiena, Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Poduszki, Mix, Outdoor, Super 40, Kołdry, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, Wietrzenie, ciepły Program czasowy. Oraz opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń 60 min., Mniej zagnieceń 120 min., Blokada przed uruchomieniem przez dzieci, MyFavorite, Delikatne, Sygnał, Start / Pauza / Dodanie prania, Cel suszenia, Opóźnienie startu.

Kondensator w tym modelu jest samoczyszczący. Suszarka ma również system iSensoric czyli czujniki wilgotności, które sprawdzają kiedy pranie jest już suche. Co przełożyć się może na krótszy czas suszenia niż początkowo wskazywany przez suszarkę.

W zestawie znajdziemy kosz do suszenia butów i swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.

Model WT7U46EPL często jest w promocji w poniższych sklepach i można go kupić nawet za 2400 zł, co sprawia, że jest to bardzo dobra propozycja.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2600 zł

Suszarka HISENSE MHD830

8 kg
Klasa A+++
176kWh/rok
Głębokość 62,5 cm
14 programów suszenia
65 dB

Muszę przyznać, że suszarka Gorenje MAD830, tfu, HISENSE MHD830 – tak, teraz znany nam wcześniej model pod nazwą Gorenje ukazuje się pod nazwą Hisense. Dalej jest to ten sam sprzęt, ale jako że, Hisense teraz jest głównym udziałowcem w Gorenje, to wprowadzili taką „małą” zmianę. Na szczęście to dalej udany model, poza nazwą nic nie zmieniono. Wszystko się tutaj zgadza – jest dobra cena, ma fajne parametry i programy, design też jest przyjemny dla oka.

To co najbardziej podoba mi się w tym modelu to technologia IonTech, która pozwoli nam odświeżyć i przewietrzyć swoje ubrania (do 2kg) bez potrzebny używania wody. Czyli jeśli nasza koszulka czy koszulka nasiąkła zapachami np. z kuchni albo długo wisiała w szafie to normalnie wrzucamy ją do pralki i pierzemy, a w tym przypadku wystarczy 30 minut w suszarce i gotowe.

Kolejny atut to silnik inwerterowy, który w tym budżecie nie jest jeszcze standardem, a zapewni nam lepszą kulturę pracy suszarki.

Zakres programów jest w pełni wystarczający, do wyboru mamy: Bawełna do szafy/standard/do prasowania, Mix do szafy/do prasowania, Wełna, Delikatne, Pościel, Program czasowy 30/60/90 minut, Odświeżanie jonizacją, puch oraz koszule.

Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: stopień suszenia, opóźnienie startu, czasowy tryb przeciw zagnieceniom na 1h/2h/3h oraz możemy zablokować panel sterowania.

Suszarka ma wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę oraz poinformuje nas, kiedy należy wyczyścić filtr przy kondensatorze.

Miłym dodatkiem jest podświetlenie bębna i system TwinAir – dwukierunkowe obroty bębna.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3300 zł

Suszarka Bosch WQG233CEPL

8 kg
Klasa A+++
176kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów
64 dB

Bosch WQG233CEPL należy do nowej linii suszarek, która wchodzi na rynek. Względem poprzednich modeli widać, że seria 6 przeszła totalny facelifting i wizualnie sprzęt może się podobać. Mnie przypadło do gustu nowe profilowanie drzwiczek i srebrne wykończenie panelu sterującego, dodaje to klasy całości 🙂

Wygląd to jedno, ale tutaj liczy się wnętrze i sprawdźmy co oferuje ten model. Wsad 8 kg, w zupełności starczy, żeby wysuszyć nawet większy koc. Klasa A+++ przekłada się na roczne koszty w okolicach 110 zł przy 160 cyklach suszenia, całkiem zgrabny wynik, prawda?:)

Do wyboru mamy 14 programów suszenia: Bawełna, Syntetyki, Koszule/Bluzki, Bawełna Eco, Ręczniki, Higienia Plus, Iron Assist 1 Koszula, Iron Assist 5 Koszul, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Suszenie wełny w koszu, Ciepły Program czasowy, Pościel. Czyli lista programów, która pozwoli nam wysuszyć większość tkanin. Na pewno na uwagę zasługują programy IronAssist z parą, które odświeżą nasze ubranie oraz pozwolą na łatwiejsze prasowanie.

To co Bosch wprowadził jeszcze w tej serii, to obrót bębna w dwóch kierunkach w programie Pościel, a tego właśnie brakowało w poprzednich modelach i większe poszewki potrafiły się mocno pozwijać 😉

W zestawie znajdziemy także kosz do suszenia swetrów czy butów.

Co jeszcze? Są czujniki wilgotności, więc czas suszenia jest automatycznie dobierany według ilości tkanin. Mamy również zamontowany silnik inwerterowy, a to przekłada się na cichszą pracę (64dB). Suszarkę można podłączyć do kanalizacji – w zestawie jest wąż przyłączeniowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4600 zł

Suszarka MIELE TWD 260 WP

8 kg
Klasa A++
192kWh/rok
Głębokość 64,3 cm
12 programów
66 dB

Miele, niegdyś cenowo produkt niedostępny dla naszego portfela. Dzisiaj sprawa ma się trochę inaczej i możemy sobie pozwolić na produkt premium 😉

Gdy popatrzymy na cenę i oferowane parametry np. 8 kg, klasa A++, 66 dB głośności, to pomyślimy, że przecież za połowę niższą cenę możemy kupić lepszy produkt. Zależy co określamy jako „lepsze”, bo jeśli ilość funkcji czy mnóstwo programów, to oczywiście, znajdziemy, ale pod kątem jakości, dopracowania, a nawet idei produkcji AGD, Miele jest zdecydowanym liderem.

Oto co w takim razie suszarka Miele nam oferuje:

12 programów m.in.: expres, koszule, impregnacja, pościel, wełna, tkaniny bardzo delikatne czy bawełna.
5 trybów suszenia: Bardzo suche, do szafy, do prasowania, do maglowania oraz tryb łagodny+.

Suszarka ma czujniki wilgotności, bęben kręci się w dwóch kierunkach, mam możliwość przełożenia drzwiczek na lewo lub prawo, jest podświetlenie bębna, są czujniki zabrudzenia filtra oraz zapełnienia zbiornika na wodę. Dodatkowo model ten wyposażony jest w moduł Wifi, więc możemy operować suszarką zdalnie itp.

Fajnym udogodnieniem jest FragranceDos czyli możliwość skorzystania z kapsułek zapachowych. Jak wiadomo suszarki wydmuchują z ubrań cząstki zapachowe po płynie do płukania i w efekcie ubrania nie pachną. Są dostępne co prawda chusteczki zapachowe itp. które możemy dodać w czasie suszenia, ale efektywność FragranceDos jest zdecydowanie większa.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3900 zł

WQG233CRPL

Suszarka BOSCH WQG233CRPL

8 kg
Klasa A+++
176kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów
64 dB

Na koniec WQG233CRPL, czyli suszarka w ciemny kolorze, na żywo wygląda super, więc jak ktoś szuka modelu w srebrnym/grafitowym wykończeniu, to jest to fajna opcja. Cena wyjściowa trochę odjechana, ale w promocji idzie ją zakupić w okolicach 3500 zł, więc warto obserwować. Co mogę powiedzieć o tej suszarce? Na pewno na plus jest: jakość, spory zakres programów, ale i dodatkowych kosz do suszenia butów/swetrów oraz silnik inwerterowy. Inwerter obniża zużycie energii, a przede wszystkim poprawia akustykę suszarki, więc dobrze sprawdzi się tam, gdzie nie mamy możliwości zabudowy suszarki czy nie mamy osobnej pralni.

Do wyboru mamy 14 programów suszenia: Bawełna, Bawełna Eco, Syntetyki, Mix, Suszenie wełny w koszu, Ręczniki, Ciepły Program czasowy, Koszule/Bluzki, Higiena Plus, Szybki 40′, Sport/Fitness, Pościel, 1 Koszule, 5 Koszul. Czyli lista programów, która pozwoli nam wysuszyć większość tkanin.

Suszarka w programach 1 i 5 koszul wykorzystuje parę, więc dobrze nadaje się do odświeżania ubrań, a te mocniej pogniecione „prostuje”. Bosch w tym modelu zastosował ruch bębna w dwóch kierunkach w programie Pościel, co ograniczy skręcanie się materiałów w czasie suszenia.

Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: do szafy, do prasowania, wyciszenie, stopień suszenia, czas suszenia, opóźnienie startu, redukcja zagnieceń, delikatne suszenie oraz dołożenie prania.

Są też czujniki wilgotności, także czas suszenia jest automatycznie dobierany według ilości tkanin. Suszarkę można podłączyć do kanalizacji – w zestawie jest wąż przyłączeniowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inną suszarkę do prania, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
868 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
1 dzień temu

Dzień dobry,
Zamówiłam dzisiaj w sklepie suszarkę Bosch WQG2410EPL za 2399 zł. Nie wiem czy nie odmówić i wziąć coś innego bo jest np suszarka BOSCH WTH85V0SPL za 2050 zł a Pani w sklepie bardzo polecała Bosh seria 6 za 3070 i ponoć warto dopłacić ? Jakie jest Pana zdanie ? Będę używała jej przy małym dziecku i nie chciałam wydać tak dużo 2500 było maks ale jak warto dopłacić to mogę się zastanowić

Anka
Anka
2 dni temu

Witam. Mam pytanie odnośnie suszarek z samoczyszczacym się kondensatorem. Czy jeżeli suszarka będzie używana rządziej lub po dłuższej przerwie to czy nie będzie nieprzyjemnego zapachu z tego filtra ba dole. Czytałam, że zbiera się tam sporo wody, te klaczki to też jakas papka. Może lepiej bez auto clean?

Tomasz
Tomasz
2 dni temu

Jaka suszarkę ktoś poleci do 2500zl teraz jest promka HISENSE DHQA902U PL 1900zl myslalem tez Bosch WQG2410EPL 9 kg 2400zl. Chodzi mi glownie o to zeby miala przydatne funkcje moze byc glebokosc 60cm 45 nie wazne. Wazne zeby byla trwala latwa w obsludze i serwisowaniu.

Last edited 2 dni temu by Tomasz
Jacek
Jacek
1 dzień temu
Reply to  PanAGD

Czy suszarkę Siemens można połączyć z pralką Bosch WAN2821EPL? Czy myśli Pan że samoczyszczący się kondensator powoduje że jest ona lepszym wyborem niż ta suszarka bosch?

Paulina
Paulina
3 dni temu

Witam, mam pralkę Bosch WAN2426EPL i chciałabym dokupić do niej suszarkę Bosch WTW8760EPL lub Bosch WQG233CEPL czy mogę ją postawić na tej pralce ? Pralka ma gł. 55 cm

Magda
Magda
9 dni temu

Witam. Jaka suszarkę poleciłby do 3 tys i 4 tys?

Krzysiek
Krzysiek
8 dni temu
Reply to  PanAGD

Ten Bosch WTW8760EPL ma Self Cleaning Condenser. Czy istnieje dostęp do wymiennika? Chcialbym co jakiś czas mimo wszystko zagladnąć kontrolnie 😉

Krzysiek
Krzysiek
16 godzin temu
Reply to  PanAGD

Dziekuję:) Jednak patrząc na tą pokrywę, brak w niej tego zatrzasku na środku. Czy mimo to można bez obaw szarpnąć za pokrywę by się otwarła?

Łukasz
Łukasz
7 dni temu
Reply to  PanAGD

przepraszam że tu piszę w odpowiedzi ma Pana komentarz ale nie mogę nigdzie znaleźć możliwości napisana nowego zapytania 🙂

chciałbym zapytać co Pan by polecił
mam pralkę LG i do tego chciałbym dokupić suszarkę ( do postawienia na pralce )
i rozważam następujące modele proszę o sugestię którą wybrać

Suszarka Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence 66cm 9kg
Suszarka Whirlpool W6 D94WB EE Supreme Silence 66cm 9kg
Suszarka Bosch Serie 6 WTW8760EPL 61,3cm 8kg
Suszarka LG RC80V5AV5NSuszarka
ELECTROLUX EW8H258SP PerfectCare

zależy mi trochę na zmianie otwierania drzwi

oraz jaki dobrać łącznik

z góry dziękuję za odpowiedź

Last edited 7 dni temu by Łukasz
Łukasz
Łukasz
3 dni temu
Reply to  PanAGD

Model pralki to F4j7jy2w,

Łukasz
Łukasz
3 dni temu
Reply to  PanAGD

A co Pan myśli bo sprawdzałem jeszcze o suszarce siemens WTR47RTE0PL lub BOSCH WQG233CEPL

są fajne promocje, a na LG nic nie ma 🙂

Łukasz
Łukasz
1 dzień temu
Reply to  PanAGD

dzień dobry
finalnie wybór padł na suszarkę Bosch Serie 6 WTW8760EPL (przemówiły komentarze Pana oraz oferta z cashback-iem), proszę o doradzenie jaki łącznik wybrać do połączenia z pralką LG F4J7JY2W
z góry dziękuje

Łukasz
Łukasz
1 dzień temu
Reply to  PanAGD

dziękuje 🙂

Łukasz
Łukasz
1 dzień temu
Reply to  PanAGD

a coś z wysuwaną tacą/półką czy to raczej bajer tylko 🙂

Grzegorz
Grzegorz
9 dni temu

Dzień dobry, zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 2 suszarkami boscha wtx87k40pl i WTX87M30PL. Pierwsza ma opcję Iron Assist – i tutaj pytanie – czy ta opcja działa sensownie i warto do nie dopłacić? Jednocześnie nie ma programu dedykowanego do kurtek puchowych – a WTX87M30PL taki program ma. Czy bez tego programu na programie np delikatnym równie dobrze wysuszę kurtkę puchową? Bardzo proszę o podpowiedź. To będzie nasza pierwsza suszarka – więc dużo wątpliwości. A może jeszcze inna? Zależy nam na opcji AutoClean, chyba że jest 'przereklamowana’?

Artur
Artur
9 dni temu

Dzień dobry, posiadam pralkę Samsung WW80TA026AE/EO, ponadto zakupiłem suszarkę Bosch WTW8760EPL. Chcąc je połączyć w słupku powinienem użyć łącznika WTZ27400 lub WTZ27410? Kolejne pytanie, czy do połączenia ww. urządzeń mógłbym użyć łącznika Siemens WZ27400 (nazwa i wygląd sugerują że jest to to samo co Bosch o praktycznie identycznym oznaczeniu). Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

grazyna
grazyna
10 dni temu

witam jaka suszarka jest lepsza bosch wtx97k40pl czywqg233cepl

Marta
Marta
11 dni temu

Dzień dobry,
Czy mogłabym uzyskać odpowiedź dlaczego Suszarka Bosch Serie 6 WTW8760EPL 61,3cm 8kg waży z opakowaniem około 70 kg a inne podobnej klasy (nawet tej samej firmy) około 50 kg? Rożnica wagi jest znacząca i zastanawiam się z czego to wynika?
Pozdrawiam

Maciej
Maciej
13 dni temu

Dzień dobry. Szukam suszarki w kolorze „szczotkowanego aluminium”.Producenci to Bosch, Samsung, Elektrolux. Funkcje to :
-mozliwosc zamiany strony drzwiczek(niekoniecznie)
-podświetlenie bębna (starsza osoba)
Niestety, suszarki w tym kolorze nie są zbyt popularne u producentów na polskim rynku, a jak są to bardzo drogie.
Gdzieś widziałem post z numerami katalogowymi suszarek wraz z ich odpowiednikami w innych kolorach.
Czy jest sens szukać takiego sprzętu czy też dać sobie spokój i wybrać biały? Pozdrawiam

Bartłomiej
Bartłomiej
13 dni temu

Dzień dobry.
Myślę nad zakupem suszarki. Funkcje jakie mnie interesują to: program delikatny i dla alergików, funkcje „samoczyszczące”, wsad 8kg lub wiecej. Moją uwagę zwróciła suszarka Bosch WTW8760EPL. Czy to będzie najlepszy wybór, czy jest jeszcze coś wartego uwagi w podobnej cenie?
Dziękuję za odpowiedź 🙂

Jacek
Jacek
14 dni temu

Witam, szukam suszarki do 3000zł do połączenia z pralką Bosch. Wybrać model WQG233CEPL czy może WTW8760EPL? Czy może jest coś lepszego w tej kwocie?

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Okap do zabudowy w szafce – Wkład [Ranking 2023]

Płyta gazowa na szkle do zabudowy – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Zamrażarka szufladowa i skrzyniowa – który model? [Ranking 2023]