Suszarka Bosch WTH850E7PL
Suszarka WTH850E7PL to podstawowy model w ofercie Boscha oraz jeden z tańszych na rynku. To dobra opcja dla osób, które chcą prostego modelu, bez tzw. bajerów, oferujący najpotrzebniejsze programy suszenia, no i przy tym dający komfort wynikający z posiadania suszarki 😉 Do dyspozycji mamy 15 programów suszenia m.in. bawełna w zakresie do szafy, do prasowania, do szafy extra, Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Zimny 30 min (dobry do przewietrzenia ubrań).
Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Mniej zagnieceń, Gotowe za, Stopień suszenia (3 zakresy).
Suszarka oczywiście z pompą ciepła, z czujnikami wilgotności, z możliwością podłączenia do kanalizacji. Musimy jedynie pamiętać o czyszczeniu filtrów w drzwiach i przy kondensatorze, resztę suszarka zrobi za nas 😉
Dedykowany łącznik: WTZ11400, WTZ20410
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP
Jeden z lepiej sprzedających się modeli w swoim przedziale cenowym. Daje nam możliwość wysuszenia do 8 kg ubrań, jest w klasie A++, zużywa ok. 1,99 kWh na cykl. Do wyboru mamy 12 programów z możliwością ustawienia stopnia suszenia. Programy specjalne: pościel XL, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, odświeżanie, jedwab, tkaniny syntetyczne, wełna. Programy standardowe to bawełna i syntetyk z opcjami suszenie do szafy, suszenie do szafy plus, ekstra suche, suszenie do prasowania.
W suszarce zastosowano kilka technologii, które dbają oto, żeby nasze ubrania nie uległy uszkodzeniu w cyklu suszenia. Najważniejsza to System DelicateCare – dobiera temperaturę suszenia i ruch bębna do rodzaju tkanin. SmartSense dba o odpowiedni stopień wysuszenia tkanin, tak aby ich niepotrzebnie nie przegrzać.
Z opcji dodatkowych wybrać możemy poziom suszenia, tryb cichy, ochrona przed zgnieceniem, ustawienie czasu suszenia oraz opóźnienie startu.
Pamiętać musimy o czyszczeniu filtrów, a w razie, gdy przeoczymy ten proces, to suszarka sama się przypomni 😉
Suszarka ma możliwość podłączenia bezpośrednio do kanalizacji. Zestaw przyłączeniowy jest dodawany do suszarki.
Dedykowany łącznik: STA9GW
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka LG RC90V9AV4Q
Suszarka LG to zaawansowany model pod względem funkcji i rozwiązań technologicznych, dla nas to po prostu oznacza wygodę i komfort użytkowania 😉 Zacznijmy od załadunku, bo suszarka oferuje 9 kg wsad, dla większych rodzin jak znalazł. Do dyspozycji mamy 10 programów: Bawełna, Mieszane, Syntetyczne, Ręczniki, Antyalergiczny, Szybki 30, Ubrania sportowe, Wełna, Pościel, Delikatne, Program własny. Czyli zakres programów w pełni wystarczający.
To co wyróżnia suszarki LG to DUAL Inverter Heat Pump™, czyli pompa ciepła z dwoma cylindrami, które poprawiają skuteczność, wydajność i szybkość suszenia (to tak w dużym skrócie) 😉 Silnik inwerterowy pozytywnie wpływa również na głośność urządzenia, a ten model generuje dokładnie 62 dB, co jest jednym z lepszych wyników na rynku.
W tym modelu możemy również skrócić czas suszenia, ale przy większym zużyciu prądu oraz możemy program wydłużyć, ale dzięki temu zużyjemy o 23% mniej energii niż w zwykłych cyklach. LG tą funkcję nazwał Eco Hybrid™ 😉
Kolejny udogodnieniem jest samoczyszczący skraplacz, a to przekłada się na prawidłowym obieg powietrza, a to zaś przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i mniejsze zużycie prądu.
Po za tym mamy jeszcze: czujnik wilgotności, możliwość sterowania urządzeniem smartfonem, możemy przełożyć drzwi na lewo lub prawo, w zestawie jest wąż do podłączenia do kanalizacji oraz półka do suszenia butów, a także łącznik do połączenia z pralką.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka Siemens WT47XKH0PL
Suszarka WT47XKH0PL to model wchodzący w półkę premium, ale automatycznie przekłada się to na oferowane funkcje, programy oraz parametry.
Zacznijmy od pary i programów z opcją smartFinish tj. 1 koszula, 5 koszul oraz Business. Są to programy do typowego odświeżenia ubrań przy pomocy pary, głównie koszul czy koszulek i innych lekkich materiałów. Ów para sprawia, że ubrania nie wymagają prasowania, niweluje ona drobnoustroje i bakterie, a także daje nam możliwość odświeżenia ubrań, które np. długo leżały w szafie lub przesiąkły nieprzyjemnymi zapachami.
Do dyspozycji mam również programy standardowe: Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Mix, Outdoor, Super 40, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, ciepły Program czasowy i Dessous (delikatne rzeczy np. z satyny).
Warto zwrócić uwagę na program Outdoor. Jest on dedykowany do odzieży sportowej np. zimowej narciarskiej czy softshellów. Jego parametry są tak dobrane, żeby nie przegrzać odzieży i nie zniszczyć jej powłoki.
Z opcji dodatkowych wybrać możemy: ochrona przed zagnieceniem 60 lub 120 minut, suszenie delikatne, blokada przed dziećmi, wybrać cel suszenia: do szafy, do prasowania i extra suche, stopień suszenia w 3 zakresach oraz opóźnienie startu.
Kolejnym atutem jest intelligentDry, czyli system, który pozwala komunikować się pralce i suszarce między sobą, wymieniać informacje o rodzaju tkanin, załadunku czy ilości wody, które pozostała w ubraniach po praniu. Na tej podstawie suszarka dopiero odpowiednie parametry, aby efektywnie wysuszyć załadunek. Wygląda to fajnie, jest to przyszłość w urządzeniach, ale aby to działało warunkiem jest, żeby pralka również miała opcję Home Connect.
Warto zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia, Siemensowi udało się tutaj osiągnąć 62dB, co sprawia, że jak na suszarkę jest to bardzo cicho.
Model wyposażony jest w samoczyszczący kondensator oraz filtr w drzwiach, więc kwestię czyszczenia i dbanie o jego filtry mamy z głowy 😉
Na wyposażeniu znajduje się kosz do suszenia obuwia czy swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka Samsung DV90T5240AE
Nowy model od Samsunga. Wygląda nowocześnie, obsługuje się nowocześnie i technologicznie też jest nowocześnie 😉 Przede wszystkim zwrócić uwagę musimy na panel AI Control, który wpisuje się w aktualne trendy designerskie. Jest elegancko, prosto, bez zbędnych upiększaczy.
Obsługa nie powinna sprawiać problemów, tym bardziej, że system AI Control i Optimal Dry zadbają o odpowiedni dobór parametrów suszenia do rodzaju i ilości tkanin. Sterować sprzętem możemy również za pomocą smartfona.
W suszarce DV90T5240AE mamy silnik inwerterowy, co przekłada się na cichszą pracę. Brakuje mi w tej cenie jeszcze samoczyszczącego kondensatora. Na pocieszenie Samsung zainstalował wskaźnik, który nas informuje o potrzebie czyszczenia 😉
Z programów mamy do wyboru: Zimne powietrze, Do prasowania, Odzież wierzchnia, Program czasowy, Ręczniki, Ciepłe powietrze, Wełna, Pościel, Szybkie Suszenie 35′, Bawełna, Delikatne, Mieszane, Koszule, Syntetyk, czyli zakres w pełny wystarczający w domowym użytku.
Opcje dodatkowe to: Bez zagnieceń, Poziom wysuszenia, Czas, Mix, Światło, Opóźnione zakończenie, Dźwięk wył/wł.
W suszarce możemy przełożyć drzwi jeśli zajdzie taka potrzeba.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka Siemens WT7U46EPL
Kolejny model Siemensa i kolejna dobra suszarka. Suszarka, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale oferuje takie funkcje i programy, które w codziennym użytku docenimy 😉
Do wyboru mamy 14 programów: Higiena, Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Poduszki, Mix, Outdoor, Super 40, Kołdry, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, Wietrzenie, ciepły Program czasowy. Oraz opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń 60 min., Mniej zagnieceń 120 min., Blokada przed uruchomieniem przez dzieci, MyFavorite, Delikatne, Sygnał, Start / Pauza / Dodanie prania, Cel suszenia, Opóźnienie startu.
Kondensator w tym modelu jest samoczyszczący. Suszarka ma również system iSensoric czyli czujniki wilgotności, które sprawdzają kiedy pranie jest już suche. Co przełożyć się może na krótszy czas suszenia niż początkowo wskazywany przez suszarkę.
W zestawie znajdziemy kosz do suszenia butów i swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.
Model WT7U46EPL często jest w promocji w poniższych sklepach i można go kupić nawet za 2400 zł, co sprawia, że jest to bardzo dobra propozycja.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka Gorenje MAD830
Muszę przyznać, że suszarka Gorenje MAD830 to udany model pod wieloma względami. Wszystko się tutaj zgadza – jest dobra cena, ma fajne parametry i programy, design też jest przyjemny dla oka.
To co najbardziej podoba mi się w tym modelu to technologia IonTech, która pozwoli nam odświeżyć i przewietrzyć swoje ubrania (do 2kg) bez potrzebny używania wody. Czyli jeśli nasza koszulka czy koszulka nasiąkła zapachami np. z kuchni albo długo wisiała w szafie to normalnie wrzucamy ją do pralki i pierzemy, a w tym przypadku wystarczy 30 minut w suszarce i gotowe.
Kolejny atut to silnik inwerterowy, który w tym budżecie nie jest jeszcze standardem, a zapewni nam lepszą kulturę pracy suszarki.
Zakres programów jest w pełni wystarczający, do wyboru mamy: Bawełna do szafy/standard/do prasowania, Mix do szafy/do prasowania, Wełna, Delikatne, Pościel, Program czasowy 30/60/90 minut, Odświeżanie jonizacją, puch oraz koszule.
Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: stopień suszenia, opóźnienie startu, czasowy tryb przeciw zagnieceniom na 1h/2h/3h oraz możemy zablokować panel sterowania.
Suszarka ma wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę oraz poinformuje nas, kiedy należy wyczyścić filtr przy kondensatorze.
Miłym dodatkiem jest podświetlenie bębna i system TwinAir – dwukierunkowe obroty bębna.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka Bosch WQG233CEPL
Bosch WQG233CEPL należy do nowej linii suszarek, która wchodzi na rynek. Względem poprzednich modeli widać, że seria 6 przeszła totalny facelifting i wizualnie sprzęt może się podobać. Mnie przypadło do gustu nowe profilowanie drzwiczek i srebrne wykończenie panelu sterującego, dodaje to klasy całości 🙂
Wygląd to jedno, ale tutaj liczy się wnętrze i sprawdźmy co oferuje ten model. Wsad 8 kg, w zupełności starczy, żeby wysuszyć nawet większy koc. Klasa A+++ przekłada się na roczne koszty w okolicach 110 zł przy 160 cyklach suszenia, całkiem zgrabny wynik, prawda?:)
Do wyboru mamy 14 programów suszenia: Bawełna, Syntetyki, Koszule/Bluzki, Bawełna Eco, Ręczniki, Higienia Plus, Iron Assist 1 Koszula, Iron Assist 5 Koszul, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Suszenie wełny w koszu, Ciepły Program czasowy, Pościel. Czyli lista programów, która pozwoli nam wysuszyć większość tkanin. Na pewno na uwagę zasługują programy IronAssist z parą, które odświeżą nasze ubranie oraz pozwolą na łatwiejsze prasowanie.
To co Bosch wprowadził jeszcze w tej serii, to obrót bębna w dwóch kierunkach w programie Pościel, a tego właśnie brakowało w poprzednich modelach i większe poszewki potrafiły się mocno pozwijać 😉
W zestawie znajdziemy także kosz do suszenia swetrów czy butów.
Co jeszcze? Są czujniki wilgotności, więc czas suszenia jest automatycznie dobierany według ilości tkanin. Mamy również zamontowany silnik inwerterowy, a to przekłada się na cichszą pracę (64dB). Suszarkę można podłączyć do kanalizacji – w zestawie jest wąż przyłączeniowy.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka MIELE TWD 260 WP
Miele, niegdyś cenowo produkt niedostępny dla naszego portfela. Dzisiaj sprawa ma się trochę inaczej i możemy sobie pozwolić na produkt premium 😉
Gdy popatrzymy na cenę i oferowane parametry np. 8 kg, klasa A++, 66 dB głośności, to pomyślimy, że przecież za połowę niższą cenę możemy kupić lepszy produkt. Zależy co określamy jako „lepsze”, bo jeśli ilość funkcji czy mnóstwo programów, to oczywiście, znajdziemy, ale pod kątem jakości, dopracowania, a nawet idei produkcji AGD, Miele jest zdecydowanym liderem.
Oto co w takim razie suszarka Miele nam oferuje:
– 12 programów m.in.: expres, koszule, impregnacja, pościel, wełna, tkaniny bardzo delikatne czy bawełna.
– 5 trybów suszenia: Bardzo suche, do szafy, do prasowania, do maglowania oraz tryb łagodny+.
Suszarka ma czujniki wilgotności, bęben kręci się w dwóch kierunkach, mam możliwość przełożenia drzwiczek na lewo lub prawo, jest podświetlenie bębna, są czujniki zabrudzenia filtra oraz zapełnienia zbiornika na wodę. Dodatkowo model ten wyposażony jest w moduł Wifi, więc możemy operować suszarką zdalnie itp.
Fajnym udogodnieniem jest FragranceDos czyli możliwość skorzystania z kapsułek zapachowych. Jak wiadomo suszarki wydmuchują z ubrań cząstki zapachowe po płynie do płukania i w efekcie ubrania nie pachną. Są dostępne co prawda chusteczki zapachowe itp. które możemy dodać w czasie suszenia, ale efektywność FragranceDos jest zdecydowanie większa.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Suszarka Bosch WTR87TE0PL
Na koniec jeden z liderów sprzedaży czyli Bosch WTR87TE0PL. Model często można znaleźć w promocji i cenowo można się zmieścić nawet w 2200-2300 zł. Co sprawia, że jest to tak popularny model? Na pewno stosunek jakość-cena, spory zakres programów, ale i dodatkowych kosz do suszenia butów/swetrów oraz silnik inwerterowy. Inwerter obniża zużycie energii, a przede wszystkim poprawia akustykę suszarki, więc dobrze sprawdzi się tam, gdzie nie mamy możliwości zabudowy suszarki czy osobnej pralni.
Co nam oferuje ten model? Mamy 15 programów suszenia, m.in.: Bawełna, Syntetyki, Ręczniki, Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Delikatne, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Suszenie wełny w koszu, Ciepły Program czasowy. Czyli lista programów, która pozwoli nam wysuszyć większość tkanin.
Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: stopień suszenia, czas suszenia, opóźnienie startu, redukcja zagnieceń, delikatne suszenie oraz dołożenie prania.
Są też czujniki wilgotności, także czas suszenia jest automatycznie dobierany według ilości tkanin. Suszarkę można podłączyć do kanalizacji – w zestawie jest wąż przyłączeniowy.
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂
Dzień Dobry, Poszukuję suszarki do ok 3000zł ale nietypowym problemem jest maksymalny wymiar. Suszarka ma stać w zabudowie i musi mieć maksymalnie 61cm głębokości oraz ok 59,8 szerokości. Widziałem w jednym z komentarzy, że wspominał Pan o tym, że niektóre modele zaciągają powietrze z tyłu. W moim przypadku jedyny skuteczny sposób to zaciąg od przodu. Nie znalazłem w żadnym opisie informacji o takich specyfikacjach. Czy może Pan polecić konkretne modele które spełnią te wymogi? (dobrze jeżeli będzie jak najbardziej energooszczędna). Suszone będą standardowe „prania”. Fajnie jeżeli możnaby od czasu do czasu wysuszyć pościel czy koc (nie wiem czy znajdzie się model ze zmiennym obrotem). Z góry dziękuję za pomoc.
Dzień dobry,
Standardowe suszarki mają 63-65 cm głębokości i tutaj wybór jest bardzo duży. Poniżej tej głębokości pozostaje jedynie Beko, Candy, Amica czy tam inne brendowane marki, czyli taka średnia półka. Bardziej od głębokości zastanawia mnie szerokość, bo te 59,8 cm sprawia, że suszarka wejdzie na styk albo na siłę będzie trzeba dopychać. Można sprawdzić Beko B3T67249WBPB, model z przednim wlotem powietrza, ale jak każdy producent jest zalecenie o pozostawieniu przestrzeni po bokach i od tyłu. W tym przypadku po 1 cm. W momencie, gdy zabuduje się po bokach suszarkę na styk, to musimy się liczyć z tym, że urządzenie może dłużej pracować czy zużywać trochę więcej energii.
witam,
czy funkcję samoczyszczenia kondensatora mają tylko BOSCH i SIEMENS ?
Czy to jest „warte grzechu ?
Pozdrawiam
Witam,
Wiele firm ma w swojej ofercie takie rozwiązanie. Czy warte grzechu? Jeśli wydanie +/-1000 zł więcej na suszarkę nie zrobi nam różnicy, to oczywiście warto. Z drugiej strony czyszczenie filtra przy kondensatorze zajmuje 5 minut i robi się to raz na miesiąc, więc jakoś czasochłonne zajęcie to nie jest. Także podstawa to kwestia budżetowa. Aktualnie mam u siebie model bez tej funkcji i nie stanowi to dla mnie problemu 😉
Dzień dobry. Szukam suszarki 8-9kg, najlepiej bezobsługowa W dbaniu o czystosc (;)), z pompa ciepła,dobrym silnikiem,z koszyczkiem do suszenia butów czy ubrań (może się przyda), oraz w okazyjne cenie, nie lubię przepłacać. Proszę doradzić czy lepszym wyborem przy zakupie suszarki bedzie Suszarka LG 9 kg ThinQ RC90V9AV4Q -ktora polecil mi Pan w sklepie że wzg na 10letnia gwarancję silnika… choć czytałam to co Pan innym poleca i zdecydowana jestem na Bosh WTR87… Proszę mi doradzić…
Dzień dobry,
Aktualnie w dobrej cenie jest Bosch WTW8760EPL i spełnia powyższe wymagania 🙂 LG RC90V9AV4Q to oczywiście również fajny sprzęty, często go polecam, ale te 10 lat gwarancji to taki chwyt marketingowy, bo inwerter praktycznie się nie psuje 😉
Bardzo,bardzo Panu dziękuję. Oczywiście kupię ta która Pan radzi. Ale mam pytanie, czy taka suszarka poradzi sobie z suszeniem :
kołdra, koc o wymiarach 220×220, po praniu wydaje się, że koc waży ponad 10kg..
Z dużymi kocami jedynie suszarki przemysłowe dadzą sobie bez problem radę, ale jeśli koc będzie dobrze odwirowany, to suszarka spokojnie go wysuszy. Czasami może się zdarzyć, że będzie potrzeba uruchomienia dodatkowe czasu suszenia, aby go dosuszyć. U mnie nie ma problemów z suszeniem takich dużych koców, a suszarkę mam o klasę niżej niż WTW8760EPL 🙂
oooo… A warto kupic suszarke przemysłowa do domu zamiast Bosch, tylko po to żeby suszyć koce i kołdry?? Co Pan myśli o tym??
Absolutnie nie ma to żadnego sensu, zwłaszcza finansowego 😉
ok. dziekuje serdecznie 🙂
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w wyborze suszarki. Im więcej przeglądam specyfikacji technicznych, tym większy mam mętlik w głowie i trudno się na coś zdecydować.
Wymagania 8/9kg wsadu, najlepiej w klasie energetycznej A+++ (A++ też przejdzie), silnik inwerterowy, im więcej programów suszenia tym lepiej (nigdy nie wiadomo, co się przyda), użytkowana będzie kilka razy w tygodniu (rodzina 2+2), samoczyszczący skraplacz też mile widziany (nie wiem ile w tym prawdy, ponieważ będzie to moja pierwsza suszarka, ale słyszałem, że czyszczenie tych blaszek może być uciążliwe).
Budżet to maksymalnie 4000.
Pirwszy model jaki znalazłem, to LG ThinQ RC90V9AV4Q. Niby ma wszystko czego potrzebuję.
Natomiast martwi mnie to, że w tym modelu nie ma kompletnie dostępu do skraplacza i nie można kontrolować, czy jest on czysty. Może Pan miał styczność z tym modelem w serwisie i jest w stanie coś powiedzieć na ten temat. Czy 10 letnia gwarancja na pompe ciepła zadziała, jeżeli skraplacz będzie zapchany?
Drugi model jaki znalazłem to Bosch Serie 8 AutoClean WTX87M30PL. Znalazłem kilka różnic w porównaniu do LG:
– gorsza klasa kondensacji (nie mam pojęcia jaka w rzeczywistości jest różnica w stopniu wysuszenia),
– mniejsza ilość programów (podobno w LG można z aplikacji uruchomić dodatkowe programy),
– brak przekładanych drzwi (dla mnie obecnie nie stanowi to problemu),
– brak ruchów bębna w obu kierunkach
– filtry przeniesione do dolnej części urządzenia, w tym szuflada na kłaczki działa jako mokry filtr (wydaje się być sensownym rozwiązaniem)
– dostęp do skraplacza (można kontrolować, czy czyszczenie działa)
– gorsza gwarancja (nie mam pojęcia jak wypadają obie marki pod względem awaryjności)
Niby gorsza od LG, ale te filtry i dostęp do skraplacza wydają się być dużym plusem.
Trzeci to Siemens iQ700 WT47XKH0PL – chyba jest to kopia Bosch-a WTX87M30PL, bo większych różnic nie znalazłem (oprócz tego, że jest trochę tańszy).
A może nie bać się czyszczenia skraplacza i wybrać model bez funkcji samoczyszczenia, ale z „lepszymi” technologiami suszenia?
Koleżanka żony ma Electrolux EW8H259SPT PerfectCare i poleca.
Proszę o jakąś podpowiedź, która pomoże mi w dokonaniu wyboru.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Postaram się pomóc.
– Czy 10 letnia gwarancja na pompe ciepła zadziała, jeżeli skraplacz będzie zapchany? – Nie 🙂 LG daje 10 lat gwarancji na silnik inwerterowy oraz na kompresor/sprężarkę, reszta elementów jest objęta 2 letnią gwarancją
– Słyszałem, że czyszczenie tych blaszek może być uciążliwe – Czyszczenie blaszek może być konieczne nawet w suszarce z samoczyszczącym kondensatorem, ale dbając na bieżąco o filtry, blaszki tak szybko się nie zapchają. Poza tym lepiej takie czyszczenie (jak będzie konieczne) zlecić serwisowi, dla nich to pół godziny roboty.
– Gorsza klasa kondensacji – w tym przypadku różnica będzie niezauważalna. Sam korzystałem z suszarek o różnych klasach kondensacji i ubrania zawsze były suchutkie
– Mniejsza ilość programów – Kwestia potrzeb. Zazwyczaj i tak korzysta się z 2-3 programów, a nie wszystkie ubrania np. z membranami nadają się do suszenia w suszarkach, więc później te dodatkowe programy i tak nie będą ruszane.
– Brak ruchów bębna w obu kierunkach – może to być mały minus przy suszenia np. pościeli czy koców, ale przy normalnych ubraniach czy ręcznikach nie ma to znaczenia. Sam mam suszarkę Boscha i jak suszę większy koc, to w połowie cyklu zatrzymuję suszarkę i przekładam koc na drugą stronę, nic uciążliwego.
– Gorsza gwarancja – te 10 lat gwarancji w LG jest na elementy, które praktycznie się nie psują, reszta jest w standardzie 2 letniej
– A może nie bać się czyszczenia skraplacza i wybrać model bez funkcji samoczyszczenia, ale z „lepszymi” technologiami suszenia? – Nie wiem jakie lepsze technologie można jeszcze wymyśleć, a zazwyczaj najlepsze parametry mają modele z samoczyszczącymi kondensatorami 🙂
Zarówno LG jak i Bosch/Siemens są jednymi z liderów w temacie suszarek z pompą ciepła. Powyższe modele z czystym sumieniem mogę polecić i każdy na pewno się sprawdzi, brałbym ten który aktualnie ma lepszą cenę. Zwracam też uwagę, że LG ma zasysa powietrze tyłem, więc trzeba tam zostawić lekką przestrzeń. Electrolux też jest ok, ale brakuje dodatkowego filtra przy skraplaczu.
1. Rodzaje sprzętów: Suszarka do prania z pompą ciepła, wolnostojąca
2. Kolorystyka: bez znaczenia
3. Budżet: 2000-2500 zł
4. Preferowane marki sprzętów: brak
5. Preferowane sieci sprzedaży: bez znaczenia
6. Dodatkowe uwagi: samoczyszczący filtr, najlepiej z silnikiem inwerterowy i ruchami bębna w obydwu kierunkach
Rozważam modele: Bosch, Whirlpool M11 / W6 oraz Electrolux EW8H458BP , ale oczywiście mogą być inne.
Pozdrawiam
Aktualnie model, który spełnia powyższe wymagania i mieści się w budżecie to LG RC80V5AV5N.
Witam,
Chce kupić suszarkę o parametrach : 9 kg – jest nas 5 osób 🙂 Silnik inverter, program pościel , kosz na buty i wełnę też by się przydał i klasa A+++ najlepiej i klasa wydajności skraplania też A . Uda się kupić taką do 3000 zł
Witam 🙂
Suszarki na 9kg w powyższymi parametrami do 3k raczej nie znajdziemy, a na pewno nic sensownego 😉 Jest za to model Bosch WQG233CEPL na 8 kg i spełnia resztę wymagań.
Dzień dobry, szukam suszarki rozmiar do 60cm do kwoty około 3000zł z programem autoclean, jest możliwy zakup w tym przedziale cenowym z tą funkcją?
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Jeśli chodzi Panu o pełny AutoClean jak np. w modelu Bosch WTX87K40PL, to nie ma aktualnie szans, żeby zejść do 3k za taką suszarkę. Jeśli chodzi o funkcję czyszczenie kondensatora, to spokojnie można znaleźć np. WTW8760EPL.
Dzień dobry,
Proszę o poradę szukam suszarki standard do 60 cm do 3000 zł z programem autoclean i koszem na buty, czy zakup z takimi opcjami jest możliwy w tym przedziale cenowym?
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Jeśli mówi Pan o system AutoClean jak np. w modelu WTX87K40PL, to nie ma szans, aby do 3k zakupić takową suszarkę. Chyba że chodzi o system czyszczenia kondensatora, to tak, wtedy można sprawdzić np. WTW8760EPL.
Kochany Panie AGD. Mam 3000pln i szukam suszarki która będzie wykonywać conajmniej 4-6 cykli dziennie. Doradzi Pan coś? Do tej pory używaliśmy Beko, niemniej po 2 latach od zakupu suszarka zaczęła okropnie hałasować. Szukam czegoś wytrzymałego. Z góry dziękuję za poradę i pozdrawiam
Obawiam się, że przy takim dziennym przemiale każdy model po 2-3 latach będzie miał dość 😉 W dobrej cenie jest aktualnie model Bosch WTR87TE0PL, mogę śmiało polecić. Podobna seria suszarek pracuje w miejscu, gdzie też chodzą po kilka razy dziennie i główne awarie jakie mam zgłaszane to jakiś urwany pasek czy zapchany kondensator, z czasem widzę, że będą rolki do wymiany, ale przy tej ilości suszeń i tak jest ok.
Dzień dobry, chciałbym zainwestować w suszarkę, kompletnie sie na tym nie znam. W sklepie którym byłam Pan chyba nie za bardzo miał ochotę coś mi doradzić. Mam pralkę beko PWTV9646xw i chciałabym postawić na nią suszarkę. Chciałabym żeby nie gniotła ubran, była oszczędna oraz żebym nie musiała pamiętać o filtrach , czyszczeniach itp.
Dzień dobry,
Z tego co widzę w specyfikacji, to podany model ma 60 cm głębokości, więc spokojnie można dobrać suszarkę, która będzie pasować pod ten wymiar. Ogólnie suszarki nie gniotą ubrań, więc ten punkt spełni każdy model, a filtry to żaden problem w czyszczeniu, bo zajmuje to jakieś 1-2 minuty i nie wymaga od nas większego wysiłku. Ale jeśli chcemy model z full czyszczeniem, to można sprawdzić np. Bosch WTX87EH0PL + łącznik Bosch WTZ27410.
No tak, rozumiem. To moze bez tego full czyszczenia 🤣będzie taniej?
Oczywiście, że będzie taniej 😉 Dużo zależy od budżetu, ale w rozsądnej cenie jest sprawdzony model BOSCH WTR87TS0PL, do tego łącznik WTZ27410.
Dziękuję bardzo 🙂
Czy ta ma jakieś dodatki, w sensie kosz do suszenia butow, swetrów , odśnieżanie ubrań? Widziałam że polecał Pan też ta suszarkę, WQG233CEPL. Którą by Pan wybrał?
Bosch WQG233CEPL to nowy model, ale na sprawdzonej konstrukcji, ma dodatkowy program do odświeżania. Reszta w zasadzie taka sama jak w WTR87TS0PL.
Witam
Proszę o poradę za około 3000 zł, Bosch, (Tylko nie Serie 8 , maja wadę konstrukcyjną z tymi automatycznym czyszczeniem)
Myślałem nad modelami WQG233CEPL,WTW8760EPL,WTR87TW0PL.
Witam,
Na czym polega owa wada konstrukcyjna?:) Każdy z wybranych modeli będzie ok, a osobiście wybrałbym WQG233CEPL – ma inwerter, kosz do suszenia butów czy swetrów oraz program parowy do odświeżania ubrań.
Problemy Serie 8
https://www.ukwhitegoods.co.uk/forums/forum/public-support-forums/help-and-support/tumble-dryer-help-forum/878048-bosch-serie-8-wtw87560gb-02-not-drying-on-auto?fbclid=IwAR2c2T73cA6LQUqbpupVX8BrqU3V9yjEetDZn1NeGrLTqUMmDHW94QIN0A4
Przyznam ze trudny wybór. Ile razy skorzystam z programu do odświeżania ubrań albo suszenia butów? Pewnie znikoma ilość. Co mnie bardziej przekonuje do WTW8760EPL do trzy manualne programy których brak w modelu WQG233CEPL. Mianowicie: Prog. czas. zimny oraz Wełna w koszu.
Ja bym korzystał z opcji suszenia butów czy odświeżania koszul całkiem często, ale to właśnie kwestia użytkownika i jego potrzeb. WTW8760EPL ma zaś samoczyszczący kondensator, który niby jest wadliwie skonstruowany. Według mnie wszystko jest ok. Poza sprzedażą zajmuję się również prowadzeniem serwisu AGD i powiem tak, w każdej firmie w każdym modelu może dojść do zapchania wymiennika ciepła. Czy jest to częste? Nie. Czy mamy na to wpływ? W jakimś stopniu tak. Czyszczenie filtrów to podstawa, ale to wiadomo. Duży wpływ na zapychanie wymiennika może mieć np. rodzaj tkanin, a nawet efektywność naszej pralki, w sensie czy dobrze wypłukuje resztki chemii. Tutaj istotne jest również unikanie programów krótkich w pralce, a jak już z takowych korzystamy, to nie przeładowujmy pralki i nie dodawajmy za dużo proszków czy płynów. Pralka w krótkich programach nie zdąży efektywnie wykorzystać dodanych środków, a one pozostają w tkaninie. W czasie suszenia uwalniają się i lecą na filtr, jako że jest to drobny pyłek, to często filtr gąbkowy nie stanowi przeszkody i wszystko ląduje na wymienniku.
Dzień dobry.
Posiadam Pralkę Whirlpool freshCare+ 6kg. 42,5×59,5×83,7. Chciałabym wykorzystać ją do zabudowy. Proszę o podpowiedź jaką suszarkę najlepiej dopasować do tego modelu pralki ? Czy byłaby to suszarka z pompą ciepła ? Jaki rodzaj łącznika zastosować. ???
Trudność złożenia zestawu z tej właśnie pralki ( bynajmniej dla mnie) wynika z faktu małej przestrzeni do wykorzystania ( jeśli chodzi o głębokość zwł. podczas otwierania jej drzwi ) i sąsiadowania ” od przodu ” czyli drzwiami pralki z muszlą klozetową.
Otóż odległość od zaworu ( przyłączenia pralki)” do końca zabudowy” wynosi 56 cm. Dalej w przedłużeniu mamy 31 cm przestrzeni do bezpośredniego sąsiedztwa z muszlą. Przy takich wymiarach wydawałoby się, że pralka Whirlpool Freshcare + (j.w.) spokojnie „wpasuje się” a ja sądzę że będzie to ” walka o milimetry” . Chodzi mi o aspekt, iż drzwi pralki nie otworzą się na pełną szerokość ( ich szerokość to 47 cm) biorąc pod uwagę fakt, iż otwierają się na lewo.
Czy lepszym rozwiązaniem byłaby np. wymiana pralki na inną z drzwiami otwieranymi na prawo ??? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jaki model i rozmiar pralki byłby owym rozwiązaniem ? I dopasowanie suszarki. Nadmienię tylko, iż cały czas uwzględniam zabudowanie owego doposażenia ( ściany boczne i tył, bez frontu zabudowa ). Proszę o zweryfikowanie czy dobrze analizuję dobór gabarytów pralki i suszarki. Przewertowałąm już wiele informacji i niestety pralek z opcją drzwi otwieranych „na prawo” jest mało, a w sklepach stacjonarnych w ogóle. Ponadto kwestia pomocy w ułożeniu sensownego rozwiązania jako klienta wypadła mówiąc delikatnie słabo.
Poproszę o podpowiedzi. pozdrawiam
Dzień dobry,
Skoro pralka i suszarka mają być zabudowane w słupku, to najlepiej nad pralką zrobić półkę z płyty meblowej (każdy stolarz to ogarnie) i na górę wstawić suszarkę. Nie będzie trzeba się bawić w żadne łączniki itp. Jedynie pod nóżki suszarki można dać dedykowane przyssawki lub matę antypoślizgową i tyle. Wtedy można na górę wrzucić większość suszarek slim. Choć w tym temacie szału nie ma, bo pozostaje do wyboru Beko bądź Hoover/Candy.
Pralek z drzwiczkami otwieranymi w prawo w zasadzie na rynku nie ma, więc zmiana pralki Whirlpoola na inny model nic nie da.
Dzień dobry chciałbym kupić Suszarke. Obecnie mam pralkę elektrolux ale srednio e jestem zadowolona ponieważ zaczęła głośno chodzić, pranie brzydko pachnie itp…
Zasyanwiam się nad suszarka :Bosh Wtw8760epl cena teraz 2929(czy ma on samoczyszczący filtr ten na dole? ) w sklepie Pan ppwiedzial ze nie… A w. Internecie czytam że ma albo elektrolux Ew8h458bp? Ewentualnie co Poleca Pan?
Dzień dobry,
Czy suszarka będzie wstawiana na pralkę? Jeśli tak, to proszę podać model Electroluxa i sprawdzę co najlepiej dobrać. WTW8760EPL ma system SelfCleaning Condenser, także Panu w sklepie coś musiało się pomieszać 😉
w osobym pomieszczeniu. Rodzina 2+2, zalezy mi taką maksymwalnie do 3 tys. Chciałabym aby miała silnik inwertowy ,maksymalnie 65 cm, samoczyszczacy kondensator i kosz na buty i wełne aczkolwiek to nie tak bardzo konieczne.Energetyczność A++ lub A+++ dlatego zastanwiam się nad tym boschem..Wtw8760EPL a może coś innego w lepszej cenie ?
WTW8760EPL to dobry model, do 3k będzie aktualnie zdecydowanie najlepszym wyborem. Problemem będzie tutaj głębokość, bo jak doliczymy okienko i pokrętło, to finalnie wychodzi 66,5cm. Z drugiej strony większość suszarek na rynku będzie miała głębokość brutto ponad 65 cm.
Witam, obecnie posiadam pralkę AEG 6000 series i szukam suszarki która będzie można postawić na pralce. Obecnie poleca Pan suszarke Siemens WT47RTE0PL ale zastanawiam się czy nad dwiema rzeczami.
1. Czy bez problemu postawie ja na pralce.
2. Czy nie lepiej kupić coś tańszego, np z Electroluxa ponieważ pranie robię 3-4x w tygodniu, nie widzę problemu z czyszczeniem filtra, suszyć będę głównie ubrania, czasem reczniki i pościel. Czy jest sens płacić te 500zl wiecej czy nie ma sensu?
Witam,
Siemens WT47RTE0PL ma silnik inwerterowy co zapewnia mniejsze zużycie energii i cichszą pracę, więc pod tym kątem warto dołożyć. Aktualnie w jeszcze lepszej cenie jest suszarka WTR87TE0PL o tych samych parametrach co Siemens, a zawsze te 200 zł wychodzi taniej.
Proszę podać dokładny model pralki albo przynajmniej dokładną głębokość blatu, bo pralki z serii 6000 mają różne głębokości.
Model pralki to L6FBNAUTO Type FLP 094479A. Rozumiem że modele które Pan podal Bosh/Simems są niemal identyczne ale zastanawiam się czy kupno suszarki z silnikiem interwałowym, który obnizy koszty użycia będą adekwatne do mojego prania. W jednym z poniższych komentarzy poradził Pan aby nie kupować droższej suszarki gdyż rocznie oszczędzi się 60zl więc zwrot byłby za ok10 lat przy moim użytkowaniu 🙂
Normalnie różnica w cenie między modelami z silnikiem inwerterowym a standardowym wynosiła nawet 1000 zł, wtedy faktycznie nie warto było dokładać. Dzisiaj to 300-400 zł i można rozważyć dołożenie do suszarki z serii WTR.
Z tego co widzę, model L6FBNAUTO ma 60 cm głębokości, więc bez problemów wstawi się na górę którąś z suszarek Boscha czy Siemensa.
Super, czyli teraz brać co tańsze tak? Bo rozumiem że obie suszarki są bliźniacze pod względem funkcji? 😀
Tak, oba modele są bliźniacze, więc kwestia czy chcemy dopłacać do inwertera czy nie 😉
Dziękuję za poradę, wczoraj zakupiłem WTR87TE0PL. Sprawdziłem sobie historie cen i w maju tego roku suszarka ta była po 2500zl więc to dobra cena patrząc na obiecnie rosnąca inflację 🙂
Mam jeszcze pytanie. Obecnie jest fajna promocja na suszarkę Whirlpool W6D94WBEE która ma funkcje automatycznego czyszczenia filtra, jest o 2dB cichsza od Siemiesna WT47RTE0PL plus zmiana kierunku obrotu bębna. Jedyny minus to brak kosza na suszenie butów. Czy finalnie suszarka ta nie jest lepsza od Siemensa? Pytam bo do 14 dni mogę zwrócić Siemensa i kupić no Whirlpool jeśli okaże się dużo lepszym produktem od Siemensa.
Parametrowo można znaleźć wiele lepszych produktów od Siemensa, kwestia jakości, efektywności itp. a w tym przypadku Siemens jest sprawdzony. Whirlpool dopiero wszedł z tym suszarkami na rynek i nie wiem jak się będzie sprawdzać, czas pokaże.
Dzień dobry, jestem na etapie wybierania pierwszej suszarki. Szukałem modelu bez pompy ciepła, ale teraz już sam nie wiem. Mam pralkę bosch WAE20260PL. Suszarkę chcę postawić na pralce. Może Pan polecić coś najlepiej odrazu z łącznikiem?
Dzień dobry,
Suszarek bez pompy ciepła na rynku jest coraz mniej, ale ma to swoje uzasadnienie. Na przykład taki model WTG86401PL zużywa rocznie 561kWh, a model z pompą ciepła np. WTH85V0EPL połowę mniej tj. 236kWh. Jak weźmiemy model w klasie A+++ to zużycie energii spada do 176kWh rocznie, ale to już cenowo wychodzi pod 3000 zł za suszarkę.
Nawet jak założymy, że te 300kWh różnicy nie jest problemem, to atutem suszarek z pompą ciepła jest niższa temperatura suszenia ok. 55°C vs ok. 80°C.
Osobiście szedłbym w pompę ciepła i z modeli w rozsądnej cenie wybrałbym WTH85V0EPL + łącznik BOSCH WTZ20410.