Pralka ładowana od frontu – jaką kupić? [Ranking pralek 2023]

Główne założenia przy tworzeniu rankingu to selekcja najlepszych modeli w swojej cenie, które oferują ciekawe programy oraz funkcje, mają sprawdzoną konstrukcję i które sam spokojnie wybrałbym dla siebie. Na liście są pralki m.in. z programami parowymi, załadunkiem od 7-8 kg do nawet 10 kg, ale także modele proste i łatwe w obsłudze. Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę wybrać, to myślę, że poniższy ranking będzie pomocny:)

W cenie do 2300 zł
WAN2820FPL

Pralka Bosch WAN2820FPL

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa C
47l/cykl
15 programów
Silnik inwerterowy

Zaczynamy od pewniaka. Linia WAN jest z nami od kilku lat i jest to pralka sprawdzona, a teraz przyszedł czas na lekki lifting. Model WAN2820FPL to nowość na ten rok, odświeżono panel sterowania, dodano program czyszczenia bębna, a reszta jest nadal tak dobra jak była wcześniej.

15 programów m.in.: Bawełna, Delikatne, AntyAlergia, Mix szybki, Sport/Fitness, Bawełna czy też program 15/30 minut typowo do odświeżania małej ilości ubrań.

Funkcje dodatkowe: Ustawienia temperatura, regulację obrotów wirowania, opcję skracania czasu prania, pranie wstępne oraz opóźnienie startu. Czyli wszystko co potrzeba w codziennym użytku.

Pralka w obsłudze jest bardzo intuicyjna, sama dobiera najlepsze parametry dla danego programu, ale daje nam też możliwość ich zmiany. Jeśli stwierdzimy, że chcemy wybrać np. niższą temperaturę czy też inne obroty wirowania na danym programie, to możemy to swobodnie zmodyfikować. Silnik inwerterowy i dodatkowa osłona na drzwiczkach zapewniają bardzo cichą pracę, co jest atutem, gdy łazienka czy pralnia jest niedaleko strefy dziennej czy sypilani.

Plusem jest dodanie do tej pralki programu czyszczenia bębna. Teraz pierzemy głównie w niskich temperturach i na krótkich programach, a to idealny przepis na rozwój drobnoustrojów, a w efekcie przykry zapach z pralki. Program Czyszczenie Bębna użyty raz na 30-40 cykli rozwiązuje taki problem.

System ActiveWater Plus dobiera odpowiednią ilość wody względem załadunku oraz reguluje czas prania i często z 2 godzin schodzimy do niewiele ponad godziny.

Od strony serwisowej ma wymienne łożyska, dostęp do części zamiennych jest szeroki, a ich ceny są przystępne (wbrew obiegowej opinii 🙂 ).

Standardowa cena tego modelu to 2300 zł, ale często jest w promocji i można go kupić np. 1800-1900 zł.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2700 zł
F4WV509S2A

Pralka LG F4WV509S2A

Wsad 9kg
1400 obr.
Klasa A (50 kWh)
50l/cykl
14 programów
Programy parowe

Pralka LG F4WV509S2A to model, który oferuje bardzo dobre parametry prania i ma sporo funkcji dodatkowych, co pozwala nam wpływać na cykl prania. Ale to czym się wyróżnia najbardziej ten model na tle konkurencji to:

Programy parowe – LG w tym temacie jest liderem, jako pierwszy na szerszą skalę zaczął produkować pralki parowe, także wiedzą co czynią 😉 Para to oczywiście idealny sposób na usunięcie wszelakich alergenów z ubrań (do 99,9%). W tym modelu mamy dwa programy parowe: Antyalergiczny parowy, Ubranka dziecięce parowo.

System AI DD – zapewnia precyzyjny dobór ilości wody według załadunku oraz odpowiedni dobór ruchów bębna do rodzaju tkanin. Przekłada się to na lepszą efektywność prania oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia ubrań w cyklu.

Program TurboWash – Czyli idealny program na co dzień, który wypierze w ciągu niecałej godziny do 5 kg ubrań. Podkreślam słowo wypierze, a nie tylko odświeży. Wiele pralek w krótkich programach przepierze do 3-4 kg ubrań, a tutaj mówimy pełnoprawnym praniu 😉

Poza tym do wyboru mamy 14 programów: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Syntetyczne, Pościel, Antyalergiczny parowy, Ubranka dziecięce parowo, Odzież sportowa, Mój program (Wi-Fi), Delikatne, Pranie ręczne, Szybki 14, Turbowash 59, Czyszczenie bębna.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada rodzicielska, Regulacja Wirowania. Jest też funkcja Dodaj odzież, czyli w trakcie trwania cyklu możemy dodać zapomnianą koszulkę czy spodnie.
Dwa tryby płukania: Normalne, Płukanie+ oraz opcję prania: Intensywne.

Funkcja ThinQ umożliwia nam sterowanie pralką przy pomocy smartfona, ale w codziennym życiu sprawdzi się bardziej jako przypominacz, informujący, że pranie jest gotowe i możemy je wyciągnąć 😉

Od strony serwisowej łożyska są wymienne, produkcja jest w PL, więc dostęp do części zamiennych mamy zapewniony.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępne w:

W cenie do 2400 zł

Pralka SAMSUNG WW90T534DAE

Wsad 9kg
1400 obr.
Klasa A (49 kWh)
40l/cykl
23 programów
Aktywna piana

Samsung odświeżył linię swoich pralek, design stał się bardziej nowoczesny, a największa zmianę zrobiono przy panelu sterowania. Teraz do wyboru programu używamy centralnie umieszczonego pokrętła, a z prawej strony na wyświetlaczu pokazuje się nam nazwa programu, obroty wirowania i temperatura. Parametry te możemy zmieniać pod swoje preferencje, oraz możemy wybrać funkcje dodatkowe. Całość według mnie prezentuje się bardzo dobrze, ale nie tylko wygląd się liczy, zajrzyjmy do wnętrza 🙂

Do wyboru mamy aż 23 programy, wymieniać wszystkich nie będę, ale te najważniejsze to: Higieniczna para, Dziecięce, Pranie Szybkie 15′, Dżinsy czy Program mix. Z funkcji dodatkowych wybrać możemy: pranie intensywne, aktywna piana czy pranie wstępne.

Samsung zawsze opierał swoje produkty o technologie, które mają efektywniej wpływać na jakość prania, nie inaczej jest w tym modelu. W pralce mamy zamontowany znany chyba wszystkim system EcoBubble, który rozpuszcza proszek i tworzy z niego pianę, a to przekłada się na lepsze wchłaniania w czasie prania. Do tego systemu dodano jeszcze funkcję aktywnej piany, która sprawdza się przy praniu mocno brudnych ubrań albo przy większym wsadzie.

Autodozowanie – świetna sprawa. Wlewamy do zbiornika płyn do prania oraz do płukania, zasuwamy szufladę i na kilkanście prań mamy problem z głowy. Pralka sama dobiera ilość detergentu względem ilości prania oraz danego programu. Bardzo dobrze to działa, przy moich testach ubrania zawsze były doprane i pachnące 😉

Higieniczna para – to już powoli standard w pralkach, więc i Samsung dodał program parowy do tego modelu. Idealnie sprawdzi się przy alergikach lub gdy chcemy pozbyć się alergenów z naszych ubrań, pluszaków czy np. pościeli.

Od strony technicznej – pralkę napędza silnik inwerterowy, łożyska są wymienne, a pralka produkowana jest w PL 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępne w:

W cenie do 1990 zł
WM14N208PL

Pralka Siemens WM14N208PL

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa C
47l/cykl
15 programów
Silnik inwerterowy

Siemens WM14N208PL to bliski kuzyn pierwszego w zestawieniu Boscha WAN2820FPL. Podzespoły, konstrukcja, funkcje czy parametry są w zasadzie takie same. Można powiedzieć, że różnica jest głównie wizualna, ale żeby nie było, że to kopia 1:1, to zmieniono niektóre programy prania 🙂

Do wyboru mamy standardowo 15 programów, m.in. bawełna, intensywne, Mix Szybki, delikatne, Szybki 15/30. To co jednak wyróżnia ten model, to program Outdoor/impregnacja oraz Bielizna.

Outdoor/impregnacja jak sama nazwa wskazuje, jest programem dedykowanym ubraniom sportowym czy funkcyjnym, które posiadają powłoki nieprzemakalne etc., dodatkowo możemy skorzystać z funkcji impregnacji z dodatkiem specjalnego środka.

Program Bielizna to specjalny program dla bardzo delikatnej odzieży z włókien syntetycznych, jedwabiu i lycry, np. bielizny koronkowej.

Przydatnym programem jest Czyszczenie Bębna. Teraz pierzemy głównie w niskich temperaturach i krótkich programach, a to stwarza idealne warunki dla bakterii i innych drobnoustrojów. Raz w miesiącu najlepiej skorzystać z tej opcji i będziemy mieli pewność, że pralka jest sterylnie czysta.

Funkcje dodatkowe – opóźnienie startu, opcja skracania czasu prania, pranie wstępne oraz funkcja łatwe prasowanie.

W pralce mamy oczywiście systemy wagowe, które dobierają ilość wody i czas prania według załadunku. Jest silnik inwerterowy, są wymienne łożyska, jest funkcja dodawania prania w trakcie trwania cyklu, więc mamy wszystko co potrzebne do komfortowego prania 😉

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4500 zł
WWD 020 WCS

Pralka Miele WWD 020 WCS

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa B
47l/cykl
12 programów
CapDosing

Miele WWD 020 WCS czyli ukłon niemieckiego producenta w kierunku polskiego konsumenta 😉 Standardowo pralki Miele na naszym rynku kosztowały grubo ponad 8-9 tysięcy złotych, od jakiegoś czasu można znaleźć modele w okolicach 4000 zł, co sprawia, że stają się bardziej dostępne dla naszych portfeli, a w dalszym ciągu otrzymujemy produkt z półki premium.

Zacznijmy od programów prania. Do wyboru mamy ich 12, co może nie jest ogromną liczbą, ale na liście znajdziemy tylko przydatne programy: Bawełna, Tkaniny delikatne, Tkaniny bardzo delikatne, Wełna (Pranie ręczne), Koszule, Expres 20, Tkaniny ciemne/Jeans, Outdoor, Impregnacja, Płukanie / Krochmalenie, Pompowanie / Wirowanie oraz ECO 40-60. Jak dla mnie kompilacja programów idealna 🙂

Z funkcji dodatkowych wybrać możemy: skrócenie czasu prania, Woda plus, pranie wstępne oraz prasowanie wstępne. Na panelu sterowania możemy także regulować temperaturę prania oraz obroty wirowania.

Miele zastosował w tym modelu system CapDosing, który pozwala na dokładne dozowanie środka piorącego odpowiednio do wybranego programu. Dostępnych jest 6 specjalnych środków piorących, 3 płyny do płukania, impregnat ImpraProtect, Booster do walki z silnymi zabrudzeniami oraz CottonRepair. Zestaw kapsułek kosztuje ok. 30-40 zł, do codziennego użytku raczej mało opłacalna sprawa, ale jako opcja bardzo przydatna sprawa.

Co jeszcze? Mamy system wagowy, opcję dokładania prania w trakcie trwania cyklu, silnik inwerterowy, bęben SoftCare. Pralka ma wymienne łożyska, a Miele zapewnia, że pralka testowana jest na 20 lat użytkowania, a ile wytrzyma, to wyjdzie w praniu 🙂

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3000 zł

Pralka Bosch WGG1440EPL

Wsad 9kg
1400 obr.
Klasa A
48l/cykl
14 programów
AntiStain

WGG1440EPL to najświeższy model w ofercie niemieckiego producenta. Model, który prezentuje się nowocześnie i oferuje nowoczesne funkcje i programy.

Lista 12 programów prania może wydawać się dosyć mała, ale jak ją zgłębimy, to okazuje się, że w sumie niczego nie brakuje. Do wyboru mamy: Bawełna, ECO40-60, Syntetyki, Delikatne, Wełna, Mix Szybki, Płukanie, Wirowanie/odpompywanie, Czyszczenie bębna, Jeans/ciemne kolory, Super krótki 15/30, Pierz/Puch, Odzież funkcyjna i Higiena plus.

Czyli zakres programów, który pozwoli i na szybko odświeżyć ubrania, skorzystać z codziennego programu, który trwa około godziny, wypierzemy kurtki puchowe czy pościele, a nawet odzież sportową z membranami.

Przydatnym programem jest również Czyszczenie bębna. Pierzemy głównie w niskich temperaturach i krótkich cyklach, a to idealne warunki do rozwijania się bakterii czy pleśni, dlatego zaleca się raz na miesiąc skorzystać z tego programu. Mało tego, pralka sama się upomni o czyszczenie, gdy przez dłuższy czas nie skorzystamy z programu, gdzie temperatura będzie wynosić minimum 60°C.

Ciekawą funkcją, którą Bosch nam zaserwował w tym modelu to – AntiStain. Czyli wybieramy jeden z 4 rodzajów plamy: tłuszczu, trawy, czerwonego wina czy krwi, a pralka dostosuje parametry prania, ruch bębna, czas namaczania etc. do konkretnego zabrudzenia. Efektywne rozwiązanie bez potrzeby korzystania z dodatkowej chemii.

Pozostałe funkcje dodatkowe: regulacja temperatury, regulacja wirowania, opcja mniej zagnieceń, pranie wstępne, woda i płukanie plus, Opóźnienie startu, skracanie czasu prania oraz opcja dołożenia prania.

Można by jeszcze sporo ciekawych rzeczy dodać, ale wymienię te najistotniejsze atuty: automatyczny dobór wody, silnik inwerterowy, bęben VarioDrum, poziom hałasu przy wirowaniu to tylko 70 dB, bęben 65l.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł
WAJ2407SPL

Pralka Bosch WAJ2407SPL

Wsad 7kg
1200 obr.
Klasa B
45l/cykl
9 programów
SpeedPerfect

Bosch WAJ2407SPL to idealna oferta dla osób, które szukają prostej pralki w obsłudze, z podstawowymi programami i funkcjami, a prostszej w obsłudze pralki na rynku chyba już nie ma 😉

Do wyboru mamy 9 programów prania: Bawełna, Mix Szybki, Super krótki 15/30, Delikatne/Jedwab, Wełna, Syntetyki, Higiena Plus oraz osobne płukanie i wirowanie.

Zakres programów podstawowy, ale jak ktoś szuka pralki w której będzie używać głównie 2-3 programów, to mamy produkt idealny 🙂

Z funkcji dodatkowych mamy do wyboru: regulacja obrotów wirowania, opóźnienie startu oraz SpeedPerfect – czyli możliwość skrócenia czasu prania. Pralka ma również funkcję pauzy, która pozwoli nam dodać pranie w trakcie trwania cyklu.

Pralka ma system doboru wody do załadunku, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, a całość produkowana jest w PL. Dobry, prosty i sprawdzony automat 🙂

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2300 zł
WW90TA046AT

Pralka SAMSUNG WW90TA046AT

Wsad 9 kg
1400 obr.
Klasa A
50l/cykl
14 programów
Funkcje parowe

SAMSUNG WW90TA046AT to model, który jest na rynku z nami już długi czas i potwierdza, że jest pralką dobrą i sprawdzoną.

Wsad wynosi 9 kg, a obroty wirowania 1400 obrotów, klasa A przekłada się na 49kWh/100 cykli. Parametrowo jest bardzo dobrze.

Lista programów prania ma 14 pozycji i znajdziemy tam: Bawełna, Syntetyki, ECO 40-60, Higiena, Płukanie+wirowanie, Odprowadzenie wody, Czyszczenie bębna, Pranie 15′, Program Mix, Delikatne, Wełna, Ekonomiczny, Ciemne kolory i Pościel. Więc zakres w pełni wystarczający.

Z funkcji dodatkowych wybierzemy: dodatkowe płukania (do 5), regulacja temperatury i prędkości wirowania, Łatwe prasowanie, Funkcja Aktywnej piany, Intensywne.

W pralce mamy oczywiście system EcoBubble, a także system aktywnej piany, oba poprawiają efektywność prania, zwłaszcza w niskich temperaturach.

Całość produkowana jest w Polsce, a od strony serwisowej jest możliwość wymiany łożysk.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 5600 zł
WAXH8G91PL

Pralka BOSCH WAXH8G91PL

Wsad 10 kg
1400 obr.
Klasa B
49l/cykl
+ 14 programów
Home Connect

BOSCH WAXH8G91PL stoi na półce premium, cena mówi sama za siebie, ale za tą ceną idzie również jakość oraz efektywność, kultura pracy. Da się szybko odczuć, że mamy do czynienia z jednym z flagowych modeli w ofercie Boscha.

Wsad pralki wynosi 10 kg przy pojemności bębna 70 litrów, więc bez problemów wypierzemy w nawet duży koc czy pościel.

Z programów prania mamy do wyboru 14 pozycji: AntyAlergia, Odpompowanie, Czyszczenie bębna, Ręczniki, Koszule/Bluzki, Jeans, Inne programy, Pranie nocne, Wirowanie, Mix, Sport/Fitness, Płukanie, Kołdry, Szybki 15’/30′, Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/pranie ręczne

Z funkcji dodatkowych wybierzemy: Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Bez odwirowania, Automatyczne odplamianie, Intensive Plus, Ciche pranie, SpeedPerfect, Bez płukania, Pranie wstępne, Woda plus.

Funkcja AntiStain Plus daje nam możliwość usunięcia do 16 różnych rodzajów plam m.in.: z truskawek, trawy, kawa, krew czy czerwone wino.

Pralką również możemy sterować przy pomocy smartfona i aplikacji Home Connect.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

Mam nadzieję, że powyższy ranking pralek okazał się przydatny 🙂 Jeśli masz pytanie o któryś z modeli, albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto go kupić? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Pomoc przy wyborze pralki

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy przy wyborze pralki, to chętnie pomogę. Poniżej przygotowałem wzór, który można skopiować i na jego podstawie dodać w dziale komentarzy „wniosek”:) . Według tych danych dobiorę odpowiednią pralkę, która w danym momencie będzie wychodziła korzystnie cenowo i będzie spełniać wymagania.

Wzór

1. Ładowność pralki: 8kg lub 9 kg

2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej

3. Budżet: do 2000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, LG, Samsung, Groenje

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert

6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, opcją dołożenia prania, program dla dzieci, możliwość wymiany łożysk. Głębokość do 60 cm. 

 

Szukasz pralki slim do małej łazienki? Zapraszam do rankingu – https://panagd.pl/pralka-slim-jaka-wybrac-ranking/ 🙂

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
828 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
1 dzień temu

Dzień dobry,
Szukam czegoś po stracie Samsunga B1045AV po prawie 18 latach pracy… 🙂

1. Ładowność pralki: 8-9kg z wskazaniem na 9kg
2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej
3. Budżet: ok 2000 zł (+- 200)
4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, LG, Samsung ale jak dobra pralka to firma obojętna
5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaExpert ale jak najbardziej może być wysyłkowo z innych
6. Dodatkowe uwagi: Możliwość regulacji temperatury, obrotów i ilości płukań jeśli się da, opcja dołożenia prania, możliwość wymiany łożysk. Głębokość 58-60 cm – nie Slim.
Zrobiłem mały zwiad po lokalnych sklepach i z ok 15 modeli zredukowałem do 6:

  • Samsung WW80TA026AH
  • Samsung WW80CGC04DTE
  • Samsung WW90T4020CE
  • Samsung WW80TA026AT
  • Bosch WGG0440EPL
  • Siemens WM14N208PL

Proszę o doradzenie, który z tych modeli lub polecić dowolny inny pasujący. 
Z góry serdeczne dzięki.

Artur
Artur
1 dzień temu
Reply to  PanAGD

Przepraszam, że męczę… A gdyby budżet był do 2500PLN to coś by zmieniło czy i tak lepiej brać coś z tych dwóch zaproponowanych powyżej?

Damian
Damian
2 dni temu

Witam.

Zwracam się z prośba o podpowiedź w wyborze praki.
umiejscowienie między szafkami szer przestrzeni 62 cm, pod blatem łazienkowym o głebokosci 56cm

1. Ładowność pralki: 9-11kg
2. Obroty wirowania: 1200-1400 obr lub więcej
3. Budżet: do 2000 – 2500 zł
4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, LG
5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro,ole ole
6. Dodatkowe uwagi: 4 osobowa rodzina, 3 kobiety, 2 córki w wieku 5-8lat, możliwość prania pościeli 220*200cm, posiadamy suszarkę Bosch serie 4, Pralka z funkcjami parowymi?? opcją dołożenia prania?? program dla dzieci, możliwość wymiany łożysk. Głębokość do 55-60 cm.

Kajetan
Kajetan
2 dni temu

Dzień dobry, prosiłbym o sugestię w doborze pralki:
1. Ładowność pralki: Do 8kg (3 osoby)?
2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej
3. Budżet: 2500-3000 zł.
4. Preferowane marki sprzętów: Bez znaczenia
5. Preferowane sieci sprzedaży: Bez znaczenia
6. Dodatkowe uwagi: Przede wszystko pralka ma być zabudowana pod blatem. Rozważałem zarówno pralki dedykowane do zabudowy (WHIRLPOOL BI WMWG 81484 PL czy BI WMWG 91485 EU) jak i wolnostojące. Prosiłbym głównie o sugestię czy warto iść w te do pełnej zabudowy czy raczej starać się zmieścić wolnostojącą. Z
Z parametrów technicznych, silnik inwerterowy, łatwa możliwość wymiany łożysk, głębokość poniżej 60cm, funkcje parowe. Jeśli miałaby większą ładowność (np. 9kg) to koniecznie z opcją dostosowania ilości wody/płynu to ilości prania.

Kajetan
Kajetan
2 dni temu
Reply to  PanAGD

Generalnie „jeszcze nie jest”, ponieważ pralka będzie w kuchni, która dopiero będzie remontowana. Większość pralek jest chyba do 85 cm wys, więc po prostu istotne aby nie była znacząco wyższa.

Kajetan
Kajetan
12 godzin temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo za sugestię. Ostatnie pytanie – czy Pana zdaniem warto dopłacać np. do lg-f4wv709s1be?

Kinga
Kinga
2 dni temu

Dzień dobry, będę wdzięczna za informację czy pralka z moimi wymaganiami istnieje, a jeśli nie to co byłoby najbliżej 🙂

1. Ładowność pralki: 8-9 kg

2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej

3. Budżet: do 3000 zł (jeżeli byłoby warte to może przekroczyć)

4. Preferowane marki sprzętów: brak

5. Preferowane sieci sprzedaży: brak

6. Dodatkowe uwagi: Pralka z opcją dołożenia prania, program do wełny (idealnie z certyfikatem woolmark), blokada rodzicielska, możliwość wymiany łożysk, funkcja opóźniony start.

Patrycja
Patrycja
2 dni temu

Dzień Dobry proszę o pomoc w doborze pralki, dziękuję

1. Ładowność pralki: od 10 kg
2. Obroty wirowania: 1400 obr lub więcej
3. Budżet: do 2000 zł
4. Preferowane marki sprzętów: wszystkie
5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro,
6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, opcją dołożenia prania, możliwość wymiany łożysk. Głębokość do 60 cm.

Magdalena
Magdalena
2 dni temu

Dzień dobry,
poszukuję pralki dla pięcioosobowej (rodziny z trójką małych dzieci – czyli dużo różnych/mocnych zabrudzeń. Na pokładzie również alergicy czyli dużo prania w wysokich temperaturach między innymi kocy, pokrowcy, ochraniaczy )
1. Ładowność pralki: od 9 kg
2. Obroty wirowania: 1400 obr lub więcej
3. Budżet: do 3500 zł (jeżeli sprzęt jest warty uwagi rozważę więcej)
4. Preferowane marki sprzętów: dowolna
5. Preferowane sieci sprzedaży: dowolna
6. Dodatkowe uwagi: Klasa energetyczna najlepiej A; dostosowanie ilości wody do załadunku; wymiary i głośność nie mają znaczenia; funkcja mniej zagnieceń; opóźniony start; możliwość wymiany podzespołów aby nie było problemu z ewentualną naprawą.

Magdalena
Magdalena
2 dni temu
Reply to  PanAGD

Znajdzie Pan coś też o pojemności 9kg? Nie wiem czy 11 kg to dla nas jednak za dużo.

Justyna
Justyna
3 dni temu

Witam. Mam problem z wyborem pralki, wybrałam dwa modele: LG LG F4WV5N9S1A i Samsung WW90CGC04DAE. Który model wg Pana będzie lepszy? Zależy mi na niskiej klasie energetycznej, funkcji pary (głównie na końcu cyklu – mniej zagnieceń), czyszczeniu bębna, ładowności ok 9 kg, wymiennych łożyskach,

Adam
Adam
9 dni temu

Witam. Od wczoraj wertuje te pralki, im więcej czytam, tym większy mam problem z wyborem. Dlatego też zwracam się o pomoc.
1. Ładowność pralki: 8-10 kg
2. Obroty wirowania: 1400 obr lub więcej
3. Budżet: 3000-3500
4. Preferowane marki sprzętów: Dowolne
5. Preferowane sieci sprzedaży: Dowolne
6. Dodatkowe uwagi: wymienne łożyska, niezawodność, mile widziana duża ilość funkcji
 

Adam
Adam
9 dni temu
Reply to  PanAGD

Podoba mi się ten Samsung. Jednak w komentarzach niżej widziałem, że proponował Pan też podobny model który wyszedł wczoraj SAMSUNG BESPOKE WW11BB534DAE.Więc który lepiej – ten nowy, czy ten który pan podał? Bardzo dziękuję za pomoc.

Kamila
Kamila
9 dni temu

Proszę o pomoc w znalezieniu pralki

1. Ładowność pralki: 8-10 kg
2. Obroty wirowania: 800-1400 obr
3. Budżet: najlepiej ok. 2-3,5K
4. Preferowane marki sprzętów: samsunh, bosch, whirlpool
5. Preferowane sieci sprzedaży: dowolne
6. Dodatkowe uwagi: zależy mi na dobrym silniku pralki, niezawodności, temperaturach prania od 20 do 90 stopni, szerokiej gamie programów prania np. szybkie pranie, cichej pracy
7. Nie musi mieć: autodozowania płynu, funkcji dołożenia odzieży w trakcie prania

Konrad
Konrad
11 dni temu

Proszę o pomoc w znalezieniu pralki (byłbym wdzięczny też za ekonomiczną suszarkę nad pralkę) dla pralni wspólnej (ok. 20 osób, jedna pralka już jest).
1. Ładowność pralki: 8-10 kg

2. Obroty wirowania: 1400 obr lub więcej

3. Budżet: najlepiej ok. 2-3 000, ale może być więcej, Miele kusi trwałością, zniechęca ceną.

4. Preferowane marki sprzętów: dowolne

5. Preferowane sieci sprzedaży: dowolne

6. Dodatkowe uwagi: zależy mi na dodatkowym płukaniu i ogromnej niezawodności (w końcu będzie robiła 3x większe przebiegi niż w normalnym domu) i najlepiej łatwości serwisu (dostępne i niedrogie części, łatwy dostęp).

Konrad
Konrad
10 dni temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję. Zastanawiałem się nad tym Boschem, ale niestety nie ma dodatkowego płukania. Zależy mi na braku resztek detergentów na ubraniach, czy pościeli.
Oglądałem proponowaną przez Pana listę i mam ciężki wybór pomiędzy Samsungiem, Boschem wyższej serii, a Miele. Wszystkie 3 mają płukanie ekstra.
A czy jest coś, co ma podłączenie do wody ciepłej, oraz płukanie ekstra?

Maksym
Maksym
17 dni temu

Dzień dobry!
Nie znalazłem w wyszukiwarce na stronie nic w tej sprawie, dlatego chciałbym zapytać. Chociaż nie jest to stricte powiązane z tematem tej strony 😉
Czy jest sens w użyciu mat antywibracyjnych pod pralki?
Czytałem dużo wszystkiego. Zaczynając od tego, że tak nawet gdy pralka jest idealnie wypoziomowana i stoi na stabilnej płaskiej podłodze; I kończąc tym, że z nowymi pralkami – nigdy, bo można uszkodzić jakiś mechanizm wewnętrzny.

Jak to w końcu jest?
Pozdrawiam 🙂

Agnieszka
Agnieszka
18 dni temu

Dzień dobry,
1. Ładowność pralki: 8 kg
2. Obroty wirowania: 1400 obr
3. Budżet: do 2600 zł
4. Preferowane marki sprzętów: Bosch
5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert
6. Dodatkowe uwagi: Klasa energetyczna: A -C , sposób załadunku od przodu, dostosowanie ilości wody do załadunku, wymiary nie mają znaczenia,funkcja mniej zagnieceń,kolor pralki biały
możliwość wymiany łożysk,żeby nie było problemu z naprawą, nie chce dokupywać gwarancji w sklepie, opcji dodatkowych jak najwiecej

Last edited 17 dni temu by Agnieszka

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Okap do zabudowy w szafce – Wkład [Ranking 2023]

Płyta gazowa na szkle do zabudowy – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Zamrażarka szufladowa i skrzyniowa – który model? [Ranking 2023]