Czy w pralkach Bosch i Siemens można włączyć samo wirowanie?

Temat już poruszałem przy okazji pralek LG. W pralkach Bosch i Siemens sprawa ma się trochę inaczej. Na panelu sterowania mamy program Płuk/Wirow/Odpomp. – czyli pralka wykonuje wszystkie procesy po kolei. Jak włączyć w takim razie samo wirowanie albo samo płukanie?

Uruchomienie samego wirowania

Przy pomocy pokrętła wybieramy program płukanie/wirowanie/wypompowywanie. Na wyświetlaczu podświetli się nam funkcja Woda Plus, naciskami na tę opcję, żeby podświetlenie zniknęło. W tym momencie proces płukania zostaje wyłączony, a pralka wykona samo wirowanie.

Uruchomienie samego płukania

Podobnie sprawa się z uruchomieniem samego płukania. Wybieramy program płukanie/wirowanie/wypompowywanie. Następnie na wyświetlaczy wybieramy opcję wirowania i ustawiamy je na 0. Wirowanie w tym momencie zostaje wyłączone i pralka wykona samo płukanie.

Uruchomienie samego odpompowania wody

Czasami się zdarzy, że musimy wypuścić z pralki wodę. W tym celu ponownie wybieramy pokrętłem program płukania/wirowania/wypompowywania. Następnie na wyświetlaczu ustawiamy wirowanie na 0 oraz wyłączamy opcję woda plus. Naciskami start i pralka wypompuje samą wodę ze zbiornika.

Poradnik krótki, ale myślę, że wyczerpuje temat w pełni 😉

Trwa aktualizacja systemu dodawania pytań, proszę o cierpliwość. Zapraszam wkrótce :)
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia
1 rok temu

Witam chcialabym otrzymac porade co to moze być. Pralka gotowa do prania pobiera wodę i pierze przezcaly cykl prania beben sie krec nie dobiera wody nie wypuszcza. Po wylaczeniu i zalaczeniu na plukanie przechodzi caly cykl ksiazkowo. Co to moze być.

Basia
Basia
1 rok temu
Reply to  PanAGD

To simens nie nic nie wyswietla . Programator ustawiam na mix 40 stopni 800 obrotów zalanczam i rusza . Pobiera wode i zaczyna prac beden sie rusza kreci caly czas az do konca cylku na 1minucie stoi i pierze caly czas. Nie wypuszczajac wody nie wirując. Wylanczam nastawiam plukanie i zalanczam robi wszystko pobiera wode pluka wiruje .

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

Witam, chciałabym się dowiedzieć który z modeli pralek LG slim będzie lepszy i który wybrać LG F2WN4S7S0 czy LG F2WT4S6AIDD?

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu
Reply to  PanAGD

Mam jeszcze jedno pytanie czy te dwa modele LG o które pytałam mają wymienne łożyska. Zastanawiam się jeszcze nad pralkami BEKO MWUE6536CW lub Electrolux EW6SME326X ale chyba one nie mają wymiennych łożysk jak Pan może je ocenić i doradzić co będzie lepszym zakupem pod względem części zamiennych. Pozdrawiam

Pralka w klasie A, B, C czy może D? Czy ma to znaczenie?

Najczęstsze awarie lodówek z którymi sobie poradzisz

Płyta indukcyjna odporna na zarysowania?

Koszyk czy szuflada na sztućce w zmywarce? Co praktyczniejsze?