Czy w pralce LG można włączyć samo wirowanie?

Pralki LG cieszą się co raz większą popularnością. Mają atrakcyjny design, są produkowane głównie w Polsce, są liderami pod względem funkcji parowych, mają wymienne łożyska. Zalet można wymienić jeszcze wiele. Jednak często spotykam się z opinią, że pralki LG nie mają opcji samego wirowania i z tego powodu wielu klientów chce zrezygnować z zakupu. Dla jednych jest to ważna opcja, dla innych bez znaczenia. Czy faktycznie pralki LG nie mają opcji samego wirowania?

Patrząc na panel sterujący nie znajdziemy tam opcji wirowania i płukania, ale spokojnie, jest ona zapisana w opcji „Mój program”. Wybierając ten program pralka wykona proces płukania, a następnie wirowania. Czy można rozbić te opcje, aby pralka zrobiła samo płukanie bez wirowania i odwrotnie? Oczywiście, że tak 🙂

Ustawienie samego wirowania i samego płukania

 • Jak uruchomić samo samo płukanie
 • Wybieramy program „Mój program”, a następnie na wyświetlaczu regulujemy obroty wirowania na 0/No i dajemy start. Pralka wtedy wykona tylko samo płukanie, bez wirowania. Proste? Proste* 🙂

 • Jak uruchomić samo wirowanie
 • Należy włączyć pralkę, nie kręcimy pokrętłem. Jedyne co musimy zrobić po włączeniu pralki to na panelu sterowania nacisnąć przycisk, którym regulujemy obroty wirowania i wybrać interesującą nas wartość, a następnie dać „Start”. Pralka wykona wtedy sam proces wirowania.

 • Jak uruchomić samo wypompowanie wody
 • Sytuacja podobno jak wyżej, czyli po włączeniu pralki naciskami przycisk wirowania, obroty ustawiamy na 0 i dajemy start. Pralka rozpocznie wypompowanie wody.

  Czyli krążące informacje o braku możliwości samego wirowania w pralkach LG możemy włożyć do szuflady z napisem nieprawda 😉

  *Warunkiem, aby ta opcja zadziałała jest brak wgranego programu do „Mój program”.

  Zadaj pytanie :)
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  88 komentarzy
  Najnowsze
  Najstarsze Najlepiej oceniane
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Agieszka
  Agieszka
  5 miesięcy temu

  Witam,
  Jeśli chodzi o samo wirowanie to postępuje jak napisane powyżej, wybieram obroty naciskam start i pralka pokazuje abym dołożyła rzeczy. nie dokładam wyłączam ta opcje i nic sie nie dzieje. Co mam zrobić?

  gordejuela
  gordejuela
  6 miesięcy temu

  mam pralke LG Direct drive i na pokretle ( z podswietlanymi wieloma pozycjami) jest „Tylko wirowanie” ,przy czym ilos cobrotow ustawiamy osobnym przyciskiem

  Mariusz
  Mariusz
  8 miesięcy temu

  Dlaczego pralka LG F4WN409S0 9kg 1400 nie chce mi nigdy wywirowac kołdry cienkiej z ysku, zawsze staje i koniec i jakoś błąd

  Cottie
  Cottie
  7 miesięcy temu
  Reply to  PanAGD

  W marketach (np Auchan) można kupić takie duże kolczaste kulki do suszarek. Wetknięte w kołdrę sprawiają że rozkłada się roœnomiernie w bębnie a nie uklepuje z jednej strony (co powoduje telepanie bębna i zatrzymanie z błędem)

  Monika
  Monika
  1 rok temu

  Jak wykasować ustawienie Moj program, tak zeby moc uzywac samego plukania?

  Raf
  Raf
  1 rok temu

  Dobrze wiedzieć, że są takie opcje (po 3 latach używania pralki LG). Szkoda, że nie ma tej informacji w instrukcji obsługi, ani w żadnych faq, czy poradnikach na stronie LG. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Dziękuję za podzielenie się wiedzą.

  Last edited 1 rok temu by Raf
  Tomasx
  Tomasx
  7 miesięcy temu
  Reply to  Raf

  Prawie jak tajemnice fatimskie. Nie mozna po prostu tego napisac w instrukcji? Czemu do szybiego programu nie ma wirowania 1400? Przeciez szyciej wyschnie… Nie rozumiem logiki producentow pralek

  gordejuela
  gordejuela
  6 miesięcy temu
  Reply to  Tomasx

  u mnie jest ,wybiera sie osobnym przyciskeim po prawej pod wyswietlaczem

  Szymon
  Szymon
  1 rok temu

  Dziękuję, bardzo przydatne info. Tego szukałem. Wszystkiego dobrego w nowym roku.

  Tatiana
  Tatiana
  1 rok temu

  Witam, od ok. 2 miesięcy mamy pralko-suszarkę LG F2DV5S8S2. Jeszcze testujemy jej możliwości (ogólnie na plus) ale mamy czasami problem z wirowaniem tzn. np. ostatnio (program „mieszane” bez suszenia) przed ostatnim wirowaniem „mieliła i mieliła” pranie pokazując czas do zakończenia 8 minut. To trwało niemal pół godziny, nie pokazywała błędu. W końcu wyłączyliśmy ją i wyjęliśmy bardzo mokre pranie, przy czym nie sądzę żeby był zbyt duży wsad, ponieważ pralka ma nominalny 8,5 kg, rozumiem że nie dla wszystkich programów ale dla porównania starszy model Whirpool spokojnie sobie radził z taką sytuacją. Wcześniej też potrafiła przedłużać ostatnie wirowanie nawet o 25 minut.
  Poza tym na wszystkich programach (nawet „delikatne”) pracując nagle przyspiesza obroty jakby chciała ustawiać się do wirowania, po czym zwalnia do zera i dalej pierze. Czy to normalne zachowanie, poprzednia pracowała równomiernie. Skłaniam się do zgłoszenia do serwisu ale może niepotrzebnie? Poradzi Pan coś?

  Anna
  Anna
  1 rok temu
  Reply to  PanAGD

  Też miałam ten sam problem, w szczególności przy praniu większych rzeczy – w moim przypadku kołdry. Zatrzymuję wtedy program, wyciągam i wkładam ponownie kołdrę starając się ją równomiernie ułożyć i włączam samo wirowanie. Problemem jest chyba faktycznie odpowiednie wyważenie i przy cięższych rzeczach pralkach nie radzi sobie z ich równym ułożeniem w bębnie.

  Raf
  Raf
  1 rok temu
  Reply to  Anna

  U mnie jest tak samo. Gdy równomierne rozłożenie prania nie pomaga, dokładam do bębna 2-3 czyste ręczniki kąpielowe. Sprawdza się zawsze.

  Beti
  Beti
  5 miesięcy temu
  Reply to  Anna

  Jak piorę kołdrę to daje tylko min obrotów na wirowanie a jak skończy to dopiero potem daje 1200 lub 1400 obrotów i wtedy nie ma problemu ☺️

  Jess
  Jess
  1 rok temu
  Reply to  Tatiana

  U nas robi się tak jak coś wpadnie do filtra. Chusteczka, skarpetka, pieniążek. Wiruje wiruje i skończyć nie może.

  Bogdan
  Bogdan
  1 rok temu

  Proszę o pomoc w sprawie opcji wyłączenia wirowania w pralce LG F2WV9S8P2E. Kupiłem tą pralkę po upewnieniu się że taka opcja istnieje ( pozycja „No” w opcjach Wirowanie ) jednak w praktyce okazuje się że pomimo wyboru tego ustawienia pralka wiruje robiąc płukania w trakcie wybranego programu a jedynie pomija wirowanie po ostatnim płukaniu.
  Wydaje mi się że tak nie powinno być i zamierzam złożyć reklamację.
  Czy mam rację ?

  Anna
  Anna
  1 rok temu

  Mam pytanie dotyczące LG V700, jak długo może być cykl wstrzymany na pauzie? czy po wyłączeniu pralki cykl zaczyna się od nowa czy od momentu przerwania|?

  Anna
  Anna
  1 rok temu

  Jak wykonać samo płukanie z wirowaniem jeśli pralka lg f2wv7s8s1e jak ma wgrane już „moje programy”?

  Szmija
  Szmija
  1 rok temu

  Po siedmiu latach (do tej pory używałem programu NFC płukanie i wyrównanie) z tego artykułu dowiedziałem się jak załączyć te procesy oddzielnie jestem bardzo wdzięczny pozdrawiam

  Anna
  Anna
  1 rok temu

  Witam .Czy pralka  Samsung WW70TA026TE a Pralka SAMSUNG WW70TA026TT EcoBubble 7kg 1200 obr.
  Co oznaczają litery pogrubione ,Czy to nie ma znaczenia i mają takie same funkcję.

  Anna
  Anna
  1 rok temu
  Reply to  PanAGD

  Dzięki. Już zamówiony . W poniedziałek będę testować

  Pralka w klasie A, B, C czy może D? Czy ma to znaczenie?

  Najczęstsze awarie lodówek z którymi sobie poradzisz

  Płyta indukcyjna odporna na zarysowania?

  Koszyk czy szuflada na sztućce w zmywarce? Co praktyczniejsze?