497

Pralka wąska slim – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Rankingi

Aktualizacja: 12 stycznia, 2023

Gdy brakuje miejsca na pralkę o standardowych wymiarach pozostaje nam wybrać pralką wąską tzw. slim. Na szczęście można znaleźć modele, które mają nawet po 8 – 9 kg załadunku. Więc to co kiedyś było minusem pralek o mniejszej głębokości – czyli mały załadunek, dzisiaj już nie stanowi problemu. Także pod względem funkcji, programów czy parametrów pralki slim dorównują pełnowymiarowym pralkom. Przygotowałem listę modeli, które mają wymienne łożyska i wymiarową mieszczą się do maksymalnie 50 cm oraz oferują ciekawe rozwiązania i według mnie są odpowiedniej jakości.


W cenie do 2000 zł

Pralka Samsung WW8NK52E0PW

8 kg
1200 obr.
Klasa C
Higieniczna para
Głębokość 45,6 cm

Na pierwszy ogień idzie pojemny model od Samsunga. Załadunek 8 kg przy 45,6 cm głębokości, to całkiem poważny wynik 😉 Pralka posiada 14 programów prania, poza standardowymi programami typu bawełna, syntetyki, mix czy program krótki, przydatnym programem jest Higiena – czyli pranie z dodatkiem pary, która ma działanie przeciwalergiczne i eliminują bakterie.

Standardowo w pralce mamy system EcoBubble™, który poprawia efektywność prania, zwłaszcza w niskich temperaturach, ale według mnie jeszcze lepszą opcją jest funkcja Aktywna piana. W jakimś stopniu EcoBubble i Aktywna piana pokrywają się w swoim działaniu, ale ta druga działa w większym stopniu i lepiej radzi sobie z uporczywymi plamami. Sprawdzałem w boju aktywną pianę i faktycznie widać w czasie cyklu jak piana wypełnia cały zbiornik. Co prawda nie miałem uporczywych plam do usunięcia, ale efektywność prania była bardzo zadowalająca 🙂

Bęben napędza silnik inwerterowy, a to przekłada się na cichą pracę. W razie awarii system SmartCheck sprawdzi co się dzieje i podpowie jak usunąć awarię. Plus jeszcze daję za program Czyszczenia bębna, który pozwoli pozbyć się resztek proszków i detergentów oraz „wybije” drobnoustroje. Warto z tego programu korzystać raz w miesiącu, zwłaszcza jeśli pierzemy głównie w krótkich programach na niskich temperaturach.

Opcje dodatkowe z które mamy do wyboru: regulacja temperatury, regulacja obrotów, pranie wstępne, płukanie+, intensywne pranie, opóźnienie zakończenia i aktywna piana.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1600 zł

Pralka Samsung WW60A3120BH

6 kg
1200 obr.
Klasa C
Silnik inwerterowy
Głębokość 40 cm

Pralka WW60A3120BH zalicza się to tzw. super slimów, a jej głębokość wynosi 40 cm. Oczywiście jak dodamy do tego okienko to wyjdzie pod 43 cm, ale i tak jest to bardzo wąska pralka 🙂 Model bez tzw. bajerów, bez EcoBubbla, co może dziwić, bo przecież to flagowy system od Samsunga, ale bez niego też da się prać, więc jakoś to przeżyjemy 😉 Najważniejsze – pralkę napędza silnik inwerterowy, a to gwarantuje cichą pracę i niskie zużycie energii.

Model jest w klasie C, przed denominacją było by to A+++ 😉 Zużywa na 100 cykli 55 kWh co przekłada się na jakieś 40 zł, a wody na cykl prania wychodzi około 43 litrów. Budżetu domowego to nie zrujnuje.

Do wyboru mamy 12 programów: bawełna, ciemne kolory, czyszczenie bębna, eco 40-60, odzież wierzchnia, higiena, mix, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki, wełna, wirowanie. Czyli zakres w zupełności wystarczający.

Opcje dodatkowe: blokada przed dziećmi, opóźnienie startu, regulacja wirowania, start/pauza.

Podsumowując – prosty model, ma najpotrzebniejsze programy i funkcje, wymienne łożyska oraz silnik inwerterowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępne w:

W cenie do 2300 zł

Pralka LG F2WV5S8S0E

8.5 kg
1200 obr.
Klasa C
Programy parowe
Głębokość 47,5 cm

Kolejny model w zestawieniu to jeden z pojemniejszych slimów na rynku – ma aż 8.5 kg załadunku przy 47,5 cm głębokości. Nie tylko załadunek jest atutem tego modelu. LG mocno rozwinął system AI DD™, który rozpoznaje rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia, do tego dobierany jest optymalny ruch bębna, aby efektywność prania było jak największa. Kolejnym plusem jest opcja prania z parą, a jak wiadomo para niweluje alergeny oraz ułatwia prasowanie.

Z programów prania mamy do wyboru m.in.: TurboWash59, Bawełna, Mieszane, Pościel, Czyszczenie bębna, Sportowe, czy Szybki ’14. Przy pomocy aplikacji możemy wgrać także jeden z 13 dostępnych dodatkowych programów. Jest również opcja dorzucenia prania w trakcie trwania cyklu.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Parowe usuwanie zagnieceń, Para, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, TurboWash, Płukanie+.

Łożyska są wymienne, a bęben napędza silnik inwerterowy 6 Motion DIRECT DRIVE 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1200 zł

Pralka AMICA WA1S610CLISMT

6 kg
1000 obr.
Klasa B
SteamPower Pro
Głębokość 40 cm

Budżetowy model od Amicy. Największy atut poza ceną to mała głębokość 40 cm, a przy tym załadunek 6 kg. Model stworzony pod małe łazienki 😉 Klasa B przekłada się na 48 kWh/100 cykli i 43 litry wody na cykl prania.

Patrzymy na cenę, patrzymy na parametry i możemy się nieźle zaskoczyć, bo tak: pralka ma programy parowe, ma silnik inwerterowy, możemy ustawić poziom zabrudzenia ubrań, pralka wskazuje zużycie wody i prądu, ma specjalny program do sterylizacji. Zresztą programów do wyboru mamy 15: Antyalergiczny, Autoczyszczenie, Bawełna, Bawełna 20°, Eco 40-60, Łatwe prasowanie, Ochrona koloru, Odświeżanie, Płukanie, Pościel, Pranie ręczne, Sport, Sterylizacja 70°C, Syntetyki, Wełna.

Opcje dodatkowe: gotowe za, regulacja temperatury i wirowania, płukanie extra, poziom zabrudzenia, pranie wstępne.

Czy jest gdzieś haczyk, że w takiej cenie otrzymujemy model wyposażony jak niejeden flagowiec? Należy pamiętać, że w dalszym ciągu jest to budżetowa pralka od której cudów nie ma co oczekiwać 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł

Pralka Amica WA2S814BKiSVD

8 kg
1400 obr.
B
SteamPower Pro
Głębokość 47 cm

Jeśli szukasz modelu z Amicy, który oferuje wszystko co możliwe w ofercie producenta, to pralka WA2S814BKiSVD będzie w punkt. Ilość funkcji jest tak dużo, że ciężko tutaj będzie opisać wszystkie, ale wyszczególnię te najważniejsze:

SteamPower Pro – na początku cyklu prania wytwarzana jest para, która zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii. Możemy dla jeszcze większej skuteczności skorzystać z funkcji UV Hygiene Technology, która również w dezynfekcji ubrań czy ręczników.
Add+ – możliwość dołożenia prania w trakcie trwania cyklu
OptiTime – skracanie czasu prania
Poziom zabrudzenia – możemy wybrać stopień zabrudzenia naszych ubrań, wtedy pralka jeszcze dokładniej dobierze cykl prania względem naszych potrzeb

Poza tym standardowo mamy silnik inwerterowy. Do dyspozycji jest 16 programów prania: Eco40-60, Bawełna, BabyPro, Łatwe prasowanie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30°C, Bawełna 20°C, Pupil, Syntetyki, Wełna, Pranie ręczne, Odświeżanie 15min, Antyalergiczny, Sterylizacja 70°C. Funkcji dodatkowych jest nie mniej i możemy: ustawić poziom zabrudzenia, temperautrę, wirowanie, możemy wybrać do 3 dodatkowych płukań, skrócić czas prania.

Od strony serwisowej łożyska są wymienne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2000 zł

Pralka GORENJE MAWS72ION

7 kg
1200 obr.
A
Silnik inwerterowy
IonTech
Głębokość 46.5 cm

Gorenje zastosowało tutaj technologię IonTech, która poprawia o 30% jakość prania, nawet w niskich temperaturach. Jest to także pierwsza znana mi pralka z programem automatycznym – sama dobiera temperaturę i długość cyklu do rodzaju tkaniny. Po za tym mamy jeszcze: system DoseAid, który dobiera odpowiednią ilość środka piorącego do ilości prania, są programy antyalergiczne, sportowe, IonWash 59′, funkcja czyszczenia bębna, możemy również skrócić lub wydłużyć czas prania oraz dorzucić zapomniane ubranie w trakcie cyklu. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy.

Dla alergików przydatną funkcją będzie SteamTech czyli dodatkowa para dodawana na końcu cyklu prania, aby jeszcze dokładniej wybić bakterie i inne drobnoustroje.

Szkoda, że Gorenje stosuje w tych modelach zgrzewany zbiornik, ale plus za 5 lat gwarancji na łożyska i myślę, że to uczciwy kompromis, bo sama pralka jest ciekawym modelem 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

W razie zakupu tego modelu nie zapomnijcie się zarejestrować w ciągu 14 dni, aby otrzymać 5 lat gwarancji na łożyska.

Model dostępny w:

W cenie do 2100 zł

Pralka LG F2WV3S7S6E

7 kg
1200 obr.
D
Silnik inwerterowy
Steam™
Głębokość 47,5 cm

LG F2WV3S7S6E to jeden z lepiej sprzedających się modeli w swojej budżecie i wcale mnie to nie dziwi 😉 Jak na swoją cenę parametry, programy czy funkcje ma bardzo dobre. Zacznijmy od programów – mamy ich 14 do wyboru: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Parowy antyalergiczny, Ubranka dziecięce parowo, Sportowe, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatne, Wełna, Szybki ’30, Mój program (13 dodatkowych programów).
Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Pralka LG F2WV5S8S2TE

8,5 kg
1200 obr.
C
Silnik inwerterowy
AI DD™
Głębokość 47,5 cm

Kolejny LG w zestawieniu, ale za to nie byle jaki, bo srebrny 😉 Wizualnie model LG F2WV5S8S2TE zdecydowanie się wyróżnia, zawsze to miła odmiana wśród białych pralek. Poza aspektem wizualnym to i pod kątem funkcji, programów czy parametrów jest bardzo dobrze.

Do wyboru mamy14 programów do wyboru: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Syntetyczne, Pościel, Antyalergiczny parowy, Ubranka dziecięce parowo, Odzież sportowa, Szybki 14, Mój program (Wi-Fi), Delikatne, Pranie ręczne, Turbowash 59, Czyszczenie bębna.

Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Do dyspozycji mamy również program TurboWash™, który w niespełna 59 minut pozwoli wyprać nasze ubrania tak dokładnie jak w czasie trwania zwykłego cyklu. Dodatkowe dysze pomagają lepiej namoczyć pranie, a to przekłada się na wyższą efektywność.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
497 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
16 stycznia, 2023 18:06

Co polecacie w budżecie do 2000zł
Głębokość 40cm
I żeby była możliwość prania w 30 stopniach

MAnek
MAnek
2 stycznia, 2023 20:19

Dzień dobry,

przymierzam się do zakupu pierwszej pralki stąd prośba o wyjaśnienie (dodatkowe inf. na temat różnić między wskazanymi modelami) oraz radę który z poniższych wybrać (ew. wskazanie innego, proponowanego modelu).

Potrzebach/wymagania:

 1. Wymiar:wersja SLIM (max. głębokość to 51cm)
 2. Ładowność: 7-8kg (dwuosobowe gospodarstwo domowe)
 3. Budżet: 1000-2700PLN (oczywiście im mniej tym lepiej) przy czym budżet nie jest głównym kryterium
 4. Dodatkowe wymagania: funkcje parowe lub program dla alergików (tudzież taki który eliminuje roztocza), krótki program (30min lub krótszy) ew. możliwość „skracania” wybranego predefiniowanego programu/ów. w odniesieniu do kwestii technicznych/utrzymaniowych/serwisowych: silnik inwerterowy, rozbieralny bęben, wymienne łożyska,
 5. Design: opcjonalnie jako „nice-to-have”: ciemny kolor (czarny/szary/srebrny/inox).

Studiując rankingi, komentarze i przeglądając modele dostępne na rynku przygotowałem „short-listę”:modeli których zakup rozważam:

 1. AMICA WA2S814BKISVOD => funkcje parowe, mnogość programów, dezynfekcja UV, autodozowanie)
 2. BEKO PWUV7646XME SteamCure => funkcje parowe, dużo programów, AquaFusion=pyt. na ile rzeczywiście się to sprawdza i czy daje lepsze efekty w porównaniu do innych producentów (dodatkowo ze względu na późniejszą rozbudowę w „słupku” o suszarkę MDF7444CXM)
 3. SAMSUNG WW70A6S28AT => funkcje parowe, eccobubble, mnogość programów, AIControl
 4. jako alternatywa modelu z pkt nr 3 modele WW8NK52E0VX lub WW8NK52E0PX – pytanie w czym będą lepsze/gorsze (pomijając pojemność)
 5. LG F2WV5S8S2TE (ewentualnie F2WV5S7S2TE lub F2WN4S7S2T) pytanie czym te 3 modele różnią się od siebie w praktyce (poza pojemnością i tym, że F2WV5S7S2TE ma zdejmowany blat)PS. początkowo LG była moim faworytem jednak ze względu na coraz większą liczbę opinii o wadach fabrycznych/montażowych (zwłaszcza modeli montowanych w PL) mam „spore obawy” i zastanawiam się czy chcę ryzykować *naście wizyt serwisu / kilka wymian felernego egzemplarza zanim trafi się na pozbawiony wad..

i jako ciekawostka:

 1. MIDEA MF200W70WB-PL posiada funkcje parowe, program 15 minutowy + możliwość dodawania/modyfikowania programów smartfonem, silnik inwerterowy i wymienne łożyska = optymalny wybór (stosunek dostępnych funkcji oraz oferowanej jakość/ceny). Co Pan wie o tej marce? jak z jakością (z tego co wyczytałem to koncern który produkuje dla AMICI / BEKO i wykupuje kolejne marki…

Która z w/w pralek będzie najlepszym wyborem?

helmut..
helmut..
26 grudnia, 2022 16:21

Wniosek

poszukuje pralki

1. Ładowność pralki: 7kg – 9 kg
2. Obroty wirowania: 1200 obr starczy
3. Budżet: do 2000 zł/2200 max
4. Preferowane marki sprzętów: LG, ewentualnie Samsung
5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert itp
6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, opcją dołożenia prania mogłaby byc, możliwość wymiany łożysk, beben skręcany, naprawialna. Głębokość max 47,5 cm. jakby było pranie z opcją mniej zagnieceń byłoby idealnie

skłaniam sie ku modelom LG
rozumiem ze seria 5 jest lepsza od serii 3 albo 4 ?

nie bardzo rozumiem roznice w modelach LG ponizej , czym sie roznią ?
wszystkie ze sklepu euro

LG F2WV5N7S1ELG F2WV5S7S1ELG F2WV5S8S0ELG F2WV5N8S0E

Jerzy
Jerzy
11 listopada, 2022 10:09

Witam
Co Pan sądzi o pralce Haier I-Pro 5 Slim HW80-B14959TU1-S Refresh reklamowanej przez jeden ze sklepów jako „nowość”. Jak pralka ta wypada w porównaniu np. z LG F2WV7S8S1E, F2WV9S8P2A? Czy rzeczywiście jest taka „slim”? Czy zakup sprzętu tej chińskiej firmy jest obarczony ryzykiem dot. gwarancji, serwisu, kontaktu w przypadku zaistnienia problemu itp.?

Michał
Michał
17 października, 2022 19:09

Dobry wieczór, przyszedł i na mnie czas wymiany pralki po leciwym Boschu. 🙂 Po przeszukaniu internetów wybór padł na LG, ale jak mam wybrać model to tych opcji jest tak dużo i mówiąc zupełnie wprost – te łożyska inne rzeczy niewiele mi mówią. 🙂 Dla mnie pralka ma po prostu dobrze prać. 😉 Poszukuję czegoś w wersji Slim (głębokość plus minus parę centrymetrów nie robi różnicy), raczej w większym wsadem, byłoby super, gdyby była opcja przyspieszania poszczególnych programów (tak było w Bosch, ale nie jest to wymóg konieczny). Poszukuję porządnej, dobrej pralki. :))) Czy może Pan coś polecić? Budżet ok. 2000-2200 zł.
Z góry dziękuję.

Michał
Michał
17 października, 2022 21:36
Reply to  PanAGD

Dziękuję za odpowiedź.
A może mi Pan powiedzieć, czym wskazany przez Pana model różni się od LG F2WV5N8S0E lub LG F2WV5S8S1E? Przyznam, że miałem wytypowane te dwa modele. 🙂

Tomasz
Tomasz
4 września, 2022 11:05

Dzień dobry Panie AGD jaką wybrać możliwie najlepszą pralkę o głębokości do 50 cm bez limitu cenowego?

Marcin
Marcin
24 lipca, 2022 12:57

Witam. Jaką pralkę z załadunkiem od góry za ok. 1500 zł Pan poleca? Jest sens interesować się takim typem pralki czy lepiej poszukać może jakiejś super slim?
Pozdrawiam

Elżbieta
Elżbieta
17 lipca, 2022 13:55

Dzień dobry, czy mógłby Pan polecić jakieś modele pralek w wersji slim (do max 50-53 cm) najlepiej z wymiennymi łożyskami, nieklejonym bębnem, składanych w Polsce/Europie i w miarę możliwości solidnych (mój stary Siemens pierze 18 lat i gdyby nie ograniczało mnie miejsce pewnie wybrałabym jakiegoś boscha). Rozważam również pralko-suszarkę ale nie wiem jak wygląda tutaj awaryjność i jak wypada suszenie w niej w porównaniu do oddzielnego sprzętu.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam-

Radosław
Radosław
17 czerwca, 2022 20:06

Dzień dobry szukam pralki slim, chciałbym się zmieścić w głębokości do 50cm brutto oczy skłaniają się ku modelom Samsunga i LG w praktyce walka o każdy cm, dostałem także propozycje „egzotycznego” Boscha o którym niewiele wiadomo Bosch WLL2018SPL nowego, lecz w cenie polecanych w rankingu modeli LG cz Samsung z „bajerami „

Andrzej
Andrzej
7 czerwca, 2022 19:20

Witam serdecznie ,a wśród wąskich pralek na którą markę by się Pan zdecydwał ? Szukam między Elektroluxem,LG a Samsunkiem. Kolejność wpisana dowolnie

Adam
Adam
16 maja, 2022 15:43

Dzień dobry,
rozumiem, że wszystkie wskazane wyżej pralki mają wymienne łożyska? chodzi mi konkretnie o Samsung WW8NK52E0PW . Czy ta pralka będzie pasowała pod suszarkę Beko EDF7434GXA Slim? Jak tak to, który łącznik wybrać, PSKS czy TORRE SLIM?
Pozdrawiam

Adam
Adam
1 czerwca, 2022 11:16
Reply to  PanAGD

Dzień dobry,
mógłbym jeszcze prosić o polecenie takiej podstawy pod pralkę, żeby wyjeżdżała całość na kółkach?
pozdrawiam

Jerzy
Jerzy
15 maja, 2022 09:48

Witam
Z uwagi na bardzo małą łazienkę zależy mi na pralce o jak najmniejszej głębokości. Ostatnio zauważyłem pralkę Samsunga WW60A3120*** (w jednym ze sklepów oferowana jako „nowość”), która wymiarowo spełnia moje oczekiwania. Co Pan sądzi o tym modelu? Czy ma wymienne łożyska? Jakich ma aktualnych konkurentów np. od LG, Bosch?
Pozdrawiam

cjx
cjx
24 maja, 2022 11:31
Reply to  Jerzy

Mam tą pralkę od kilku tygodni. Jak dla mnie jest super, tylko że ja się przesiadłem z 23 letniego polara, więc moja opinia może być nieobiektywna. Bardzo cicha, słychać tylko przelewającą się wodę i rzeczy. Ma automatykę wagową i nie zacznie wirować, zanim sobie rzeczy nie poukłada. Dzięki temu nie skacze po łazience. Dobrze pierze, choć do płukania bierze dość sporo wody. Ale ma też mniej cykli płukania w porównaniu do starej pralki. Z wad wymieniłbym mały pojemnik na detergenty (również w porównaniu z poprzednią pralką). Zdarza się czasami rozsypać proszek, szczególnie niezdarnej żonie ;). Na koniec prania puszcza jakąś orientalną muzykę, którą na szczęście można wyłączyć. Ogólnie bardzo polecam, oby tylko przetrwała chociaż połowę tego czasu co polarek, który nadal jest sprawny.

Stefan
Stefan
12 maja, 2022 09:31

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem jednego z dwóch Samsungów
– WW70T304MBW (ogólnie WW70T304*)
– WW70AA126TH (ogólnie WW70AA126*)
zatem pytanie: którego wybrać? Wiem, że drugi ma EcoBubble ale ogólnie jest to podobny model.

Z pytań dodatkowych:
– Czy da się jakiś magiczny serwisowy sposób wyłączyć całkowicie dźwięki? Muzyczkę końcową można przytrzymując dwa przyciski na raz, ale pozostałe plumkanie to szaleństwo. I do tego jeszcze dźwięk przy wyłączaniu i włączaniu…
– Czy któryś z powyższych modeli jest łatwiej naprawialny (tak na przyszłość)?

Dziękuję i pozdrawiam,

Magdalena
Magdalena
26 kwietnia, 2022 10:20

Witam!

Mam do wyboru blat 45 lub 50 cm. Zależy mi na miejscu w łazience, nawet te 5 cm. Czy wybrać zatem pralkę slim, którąś Electrolux’a np:

Czy jednak kosztem miejsca wybrać np tę:

Będę wdzięczna za radę 🙂 (chyba,że ma Pan coś innego godnego uwagi – rankingi już przejrzałam 🙂
Pozdrawiam

Magdalena
Magdalena
27 kwietnia, 2022 10:01
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Czyli podana przeze mnie Beko wypada gorzej przy tych dwóch podanych przez Pana?

Renata
Renata
13 kwietnia, 2022 20:09

Witam serdecznie.Moje pytanie dotyczy programu czyszczenie bebma w pralce lg.Jedne źródła informują,że należy używać środków do czyszczenia pralek,inne natomiast że producent pralek lg nie zaleca użycia środków chemicznych,gdyż program czyszczenie bebna czysci automatycznie sama woda.