Pralka wąska slim – jaką wybrać? [Ranking 2024]

Gdy brakuje miejsca na pralkę o standardowych wymiarach pozostaje nam wybrać pralką wąską tzw. slim. Na szczęście można znaleźć modele, które mają nawet po 8 – 9 kg załadunku. Więc to co kiedyś było minusem pralek o mniejszej głębokości – czyli mały załadunek, dzisiaj już nie stanowi problemu. Także pod względem funkcji, programów czy parametrów pralki slim dorównują pełnowymiarowym pralkom. Przygotowałem listę modeli, które mają wymienne łożyska i wymiarową mieszczą się do maksymalnie 50 cm oraz oferują ciekawe rozwiązania i według mnie są odpowiedniej jakości.

W cenie do 2000 zł

Pralka Samsung WW8NK52E0PW

8 kg
1200 obr.
Klasa C
Higieniczna para
Głębokość 45,6 cm

Na pierwszy ogień idzie pojemny model od Samsunga. Załadunek 8 kg przy 45,6 cm głębokości, to całkiem poważny wynik 😉 Pralka posiada 14 programów prania, poza standardowymi programami typu bawełna, syntetyki, mix czy program krótki, przydatnym programem jest Higiena – czyli pranie z dodatkiem pary, która ma działanie przeciwalergiczne i eliminują bakterie.

Standardowo w pralce mamy system EcoBubble™, który poprawia efektywność prania, zwłaszcza w niskich temperaturach, ale według mnie jeszcze lepszą opcją jest funkcja Aktywna piana. W jakimś stopniu EcoBubble i Aktywna piana pokrywają się w swoim działaniu, ale ta druga działa w większym stopniu i lepiej radzi sobie z uporczywymi plamami. Sprawdzałem w boju aktywną pianę i faktycznie widać w czasie cyklu jak piana wypełnia cały zbiornik. Co prawda nie miałem uporczywych plam do usunięcia, ale efektywność prania była bardzo zadowalająca 🙂

Bęben napędza silnik inwerterowy, a to przekłada się na cichą pracę. W razie awarii system SmartCheck sprawdzi co się dzieje i podpowie jak usunąć awarię. Plus jeszcze daję za program Czyszczenia bębna, który pozwoli pozbyć się resztek proszków i detergentów oraz „wybije” drobnoustroje. Warto z tego programu korzystać raz w miesiącu, zwłaszcza jeśli pierzemy głównie w krótkich programach na niskich temperaturach.

Opcje dodatkowe z które mamy do wyboru: regulacja temperatury, regulacja obrotów, pranie wstępne, płukanie+, intensywne pranie, opóźnienie zakończenia i aktywna piana.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1600 zł

Pralka Samsung WW60A3120BH

6 kg
1200 obr.
Klasa C
Silnik inwerterowy
Głębokość 40 cm

Pralka WW60A3120BH zalicza się to tzw. super slimów, a jej głębokość wynosi 40 cm. Oczywiście jak dodamy do tego okienko to wyjdzie pod 43 cm, ale i tak jest to bardzo wąska pralka 🙂 Model bez tzw. bajerów, bez EcoBubbla, co może dziwić, bo przecież to flagowy system od Samsunga, ale bez niego też da się prać, więc jakoś to przeżyjemy 😉 Najważniejsze – pralkę napędza silnik inwerterowy, a to gwarantuje cichą pracę i niskie zużycie energii.

Model jest w klasie C, przed denominacją było by to A+++ 😉 Zużywa na 100 cykli 55 kWh co przekłada się na jakieś 40 zł, a wody na cykl prania wychodzi około 43 litrów. Budżetu domowego to nie zrujnuje.

Do wyboru mamy 12 programów: bawełna, ciemne kolory, czyszczenie bębna, eco 40-60, odzież wierzchnia, higiena, mix, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki, wełna, wirowanie. Czyli zakres w zupełności wystarczający.

Opcje dodatkowe: blokada przed dziećmi, opóźnienie startu, regulacja wirowania, start/pauza.

Podsumowując – prosty model, ma najpotrzebniejsze programy i funkcje, wymienne łożyska oraz silnik inwerterowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępne w:

W cenie do 2490 zł

Pralka LG F2WV5N8S0E

8.5 kg
1200 obr.
Klasa C
Programy parowe
Głębokość 47,5 cm

Kolejny model w zestawieniu to jeden z pojemniejszych slimów na rynku – ma aż 8.5 kg załadunku przy 47,5 cm głębokości. Nie tylko załadunek jest atutem tego modelu. LG mocno rozwinął system AI DD™, który rozpoznaje rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia, do tego dobierany jest optymalny ruch bębna, aby efektywność prania było jak największa. Kolejnym plusem jest opcja prania z parą, a jak wiadomo para niweluje alergeny oraz ułatwia prasowanie.

Z programów prania mamy do wyboru m.in.: Bawełna codzienny, Bawełna, Mieszane, Pościel, Czyszczenie bębna, Sportowe, czy Szybki ’14. Przy pomocy aplikacji możemy wgrać także jeden z 13 dostępnych dodatkowych programów. Jest również opcja dorzucenia prania w trakcie trwania cyklu.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Parowe usuwanie zagnieceń, Para, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, TurboWash, Płukanie+.

Łożyska są wymienne, a bęben napędza silnik inwerterowy 6 Motion DIRECT DRIVE 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1400 zł

Pralka AMICA WA1S610CLISMT

6 kg
1000 obr.
Klasa B
SteamPower Pro
Głębokość 40 cm

Budżetowy model od Amicy. Największy atut poza ceną to mała głębokość 40 cm, a przy tym załadunek 6 kg. Model stworzony pod małe łazienki 😉 Klasa B przekłada się na 48 kWh/100 cykli i 43 litry wody na cykl prania.

Patrzymy na cenę, patrzymy na parametry i możemy się nieźle zaskoczyć, bo tak: pralka ma programy parowe, ma silnik inwerterowy, możemy ustawić poziom zabrudzenia ubrań, pralka wskazuje zużycie wody i prądu, ma specjalny program do sterylizacji. Zresztą programów do wyboru mamy 15: Antyalergiczny, Autoczyszczenie, Bawełna, Bawełna 20°, Eco 40-60, Łatwe prasowanie, Ochrona koloru, Odświeżanie, Płukanie, Pościel, Pranie ręczne, Sport, Sterylizacja 70°C, Syntetyki, Wełna.

Opcje dodatkowe: gotowe za, regulacja temperatury i wirowania, płukanie extra, poziom zabrudzenia, pranie wstępne.

Czy jest gdzieś haczyk, że w takiej cenie otrzymujemy model wyposażony jak niejeden flagowiec? Należy pamiętać, że w dalszym ciągu jest to budżetowa pralka od której cudów nie ma co oczekiwać 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł

Pralka Amica WA2S814BKiSVD

8 kg
1400 obr.
B
SteamPower Pro
Głębokość 47 cm

Jeśli szukasz modelu z Amicy, który oferuje wszystko co możliwe w ofercie producenta, to pralka WA2S814BKiSVD będzie w punkt. Ilość funkcji jest tak dużo, że ciężko tutaj będzie opisać wszystkie, ale wyszczególnię te najważniejsze:

SteamPower Pro – na początku cyklu prania wytwarzana jest para, która zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii. Możemy dla jeszcze większej skuteczności skorzystać z funkcji UV Hygiene Technology, która również w dezynfekcji ubrań czy ręczników.
Add+ – możliwość dołożenia prania w trakcie trwania cyklu
OptiTime – skracanie czasu prania
Poziom zabrudzenia – możemy wybrać stopień zabrudzenia naszych ubrań, wtedy pralka jeszcze dokładniej dobierze cykl prania względem naszych potrzeb

Poza tym standardowo mamy silnik inwerterowy. Do dyspozycji jest 16 programów prania: Eco40-60, Bawełna, BabyPro, Łatwe prasowanie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30°C, Bawełna 20°C, Pupil, Syntetyki, Wełna, Pranie ręczne, Odświeżanie 15min, Antyalergiczny, Sterylizacja 70°C. Funkcji dodatkowych jest nie mniej i możemy: ustawić poziom zabrudzenia, temperautrę, wirowanie, możemy wybrać do 3 dodatkowych płukań, skrócić czas prania.

Od strony serwisowej łożyska są wymienne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1600 zł

WFQP7012EVM

Pralka HISENSE WFQP7012EVM

7 kg
1200 obr.
C
Silnik inwerterowy
Para
Głębokość 45 cm

Hisense WFQP7012EVM w swoim przedziale cenowym to dosyć dobry wybór. Na plus wymienne łożyska, co nie jest normą w slimach. Poza tym ilość programów i funkcji jest na zadowalającym poziomie.

Na pewno plus za programy parowe – AllergySteam oraz BabySteam Care. Fajnie, że w tej cenie otrzymujemy pralkę z silnikiem inwerterowym. Poza tym reszta w standardzie: programy do bawełny, syntetyków, wełny, program mix, szybki 15, ubrania sportowe, ciemnie ubrania. Jest funkcja opóźnienia czasu, pranie wstępne, wyższy poziom wody czy pranie intensywne.

Jakiś wielkich cudów od tej pralki oczekiwać nie należy, ale jak na swoją cenę, to oferuje sporo, umieściłbym ją na średniej półce, ale z tej średniej półki jest prymusem 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2100 zł

Pralka LG F2WV3S7S6E

7 kg
1200 obr.
D
Silnik inwerterowy
Steam™
Głębokość 47,5 cm

LG F2WV3S7S6E to jeden z lepiej sprzedających się modeli w swojej budżecie i wcale mnie to nie dziwi 😉 Jak na swoją cenę parametry, programy czy funkcje ma bardzo dobre. Zacznijmy od programów – mamy ich 14 do wyboru: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Parowy antyalergiczny, Ubranka dziecięce parowo, Sportowe, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatne, Wełna, Szybki ’30, Mój program (13 dodatkowych programów).
Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Pralka LG F2WV5S8S2TE

8,5 kg
1200 obr.
C
Silnik inwerterowy
AI DD™
Głębokość 47,5 cm

Kolejny LG w zestawieniu, ale za to nie byle jaki, bo srebrny 😉 Wizualnie model LG F2WV5S8S2TE zdecydowanie się wyróżnia, zawsze to miła odmiana wśród białych pralek. Poza aspektem wizualnym to i pod kątem funkcji, programów czy parametrów jest bardzo dobrze.

Do wyboru mamy14 programów do wyboru: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Syntetyczne, Pościel, Antyalergiczny parowy, Ubranka dziecięce parowo, Odzież sportowa, Szybki 14, Mój program (Wi-Fi), Delikatne, Pranie ręczne, Turbowash 59, Czyszczenie bębna.

Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Do dyspozycji mamy również program TurboWash™, który w niespełna 59 minut pozwoli wyprać nasze ubrania tak dokładnie jak w czasie trwania zwykłego cyklu. Dodatkowe dysze pomagają lepiej namoczyć pranie, a to przekłada się na wyższą efektywność.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
968 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
3 dni temu

Dzień dobry,
czy w Samsung WW8NK52E0PW łożyska też są wymienne? Gdzie to można sprawdzić?

Bartosz
Bartosz
4 dni temu
Agnes
Agnes
6 dni temu

Dzień dobry, szukam prostej, cichej z dobrymi parametrami pralki, rozważałam Pralka Bosch WAN2825EPL Serie 4 8kg 1400obr/min, w sklepie zaintrygowały mnie 2 dodatkowe modele Pralka LG F2W8S506W Slim 8kg 1200obr/min oraz Pralka Haier I-Pro 5 HW80-B14959U1 Refresh 8kg 1400obr/min ( marka totalnie mi nieznana, ale sprzedawca był bardzo przekonujący co do jej niezawodności i zadowolenia klientów ). Które z tych 3 by Pan rekomendował :)?
Dziękuję!

Edyta
Edyta
10 dni temu

Dzień dobry, ja jak to kobieta nie umiem wybrać pralki. Oglądam, czytam ale to czarna magia więc proszę o pomoc. Chodzi mi o pralkę slim taką żeby była niezawodna w cenie do 3000 zł.

Edyta
Edyta
8 dni temu
Reply to  PanAGD

Pralka zamówiona i się okaże ????Pozdrawiam

Daniel
Daniel
14 dni temu

Dzień dobry, chciałem kupić LG F2WV5S8S2TE natomiast stał się on nagle wszędzie niedostępny. Jaki zamiennik Pan poleca Slim w kolorze szarym/grafitowym do około 2500 zł? Czy LG F2W8S506J jest warty uwagi? Jakie są różnice między nimi?

Izabela
Izabela
17 dni temu

Dzień dobry, byłabym wdzięczna za pomoc. Szukam pralki z funkcją pupil (jest to must have) o parametrach:

1. Ładowność pralki: 7-8 kg
2. Obroty wirowania: min. 1200 obr
3.Budżet: do około 3000 zł
4. Preferowane marki sprzętów: nie mam
5. Preferowane sieci sprzedaży: MediaExpert, RTV Euro AGD
6. Dodatkowe uwagi: Super by było gdyby pralka miała opcję typu 'wygładzanie zagnieceń’ oraz jakieś programy krótkie, codzienne

PS. Świetna strona!

Karol
Karol
23 dni temu

Dzień dobry. Poszukujemy pralki slim w kolorze szarości/grafitowym z poniższymi parametrami. Prosimy o polecenie czegoś godnego uwagi.

1. Ładowność pralki: 7 kg lub więcej
2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej
3. Budżet: do około 2500-2600 zł
4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, LG, Samsung, Whirpool, Electrolux
5. Preferowane sieci sprzedaży: MediaExpert, RTV Euro AGD
6. Dodatkowe uwagi: Kolor Grafitowy/Szary, Głębokość do 50 cm, wymienne łożyska.

Ilona
Ilona
1 miesiąc temu

Dzień dobry,
LG F2WV3S7S6E, LG F2W9S721W,  LG F2W8S506WKtóry z powyższych modeli bedzie według Pana najlepszym wyborem? Ewentualnie jakaś inna propozycja ze Slimów do 2800 zł?

Pozdrawiam

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Dzień dobry,
Którą pralkę oraz dlaczego by Pan wybrał?
Pralka HISENSE WF3S7021BWPralka BEKO WUE7612WARSE
Czy te pralki mają wymienne łożyska? A może w tym przedziale cenowym jest pralka która będzie zdecydowanie lepsza?Z góry dziękuje za odpowiedź

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Witam jaka jest różnica miedzy tymi modelami Samsunga ? WW8NK52E0PW VS WW8NK52E3PW ? stoje przed wyborem i nie moge znaleść różnić prócz koloru tego panelu z wyswietlaczem ?

Iwona
Iwona
1 miesiąc temu

Dzień dobry.
Niestety w sobotę padły łożyska mojej LG (8-10letniej, więc raczej wchodzi w grę zakup nowej). Oglądałam Samsungi, ale programy w nich są bardzo długie 2:17 – 3:38 i to mnie trochę odstraszyło. Szukam pralki, która będzie miała max 46cm głębokości (tzn. od ściany 52-54cm, ale ok. 6cm na podłączenie – tak mam teraz), pranie codzienne/ekonomiczne – ok 1h w temp 40stopni, możliwość samego odprowadzenia wody z wirowaniem (bez płukania), czyszczenie bębna. Mierzyłam także pojemność bębna Samsunga – i jest bardzo ok. (ten na 8kg) i raczej nie chciałabym mniejszego – piorę kołdry moich nastolatek i nasze. Bardzo proszę o polecenie czegoś „na już”, bo zbiera mi się góra prania ;). Dziękuję

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Dzień dobry, co może Pan powiedzieć o pralkach „superslim” od Electrolux, np model EW6SN326CPX?

Duża i pojemna lodówka (70cm) – jaką wybrać? TOP 5 [Ranking 2024]

Ekspres ciśnieniowy – jaki kupić?[Ranking 2024]

Pralki z autodozowaniem – jaki model wybrać? [Ranking 2024]

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2024]