21

Pralka Bosch nie uruchamia się i „piszczy”? Pewnie programator?

Pomocnik

Aktualizacja: 4 stycznia, 2022
Masz pralkę Bosch z linii WAN, WAJ, WAU etc. i chcesz ustawić ustawić program prania, a tu strajk, pralka się nie włącza. Jedyne co pralka robi to wydaje sygnał dźwiękowy przy przekręcaniu pokrętłem czy przy naciskaniu na panel sterujący. No i masz, a taki Bosch miał być dobry. Kupa prania czeka i co robić? Pierwsza myśl – padł moduł, naprawa będzie droga, czas na nową pralkę. Spokojnie, nie tak od razu, na 99% sprawa jest banalnie prosta do rozwiązania.

Zapewne przy tym pikaniu na wyświetlaczu pojawia się ikona kluczyka 🔑. Jeśli tak, to jesteśmy w domu. Najzwyczajniej w świecie przypadkowo została włączona blokada panelu sterującego.

Wyłączenie blokady

Co należy zrobić? W zależności od modelu pralki, ale najczęściej trzeba jednocześnie nacisnąć przycisk „Wirowanie” i „Gotowe za” na jakieś 3-4 sekundy. Po tym czasie ikonka kluczyka zniknie i możliwość prania będzie znowu możliwa 🙂 Zresztą na panelu sterowania mamy nawet zaznaczone, które przyciski należy przytrzymać, żeby blokada panelu się wyłączyła.

Filmik, który pokazuje jak odblokować pralkę Boscha.

i można prać 🙂

Dociśnij drzwiczki

W nowych modelach pralek stosuje się blokady magnetyczne, które czasami nie zaskoczą przy zamykaniu okienka i wtedy pralka też może wydać sygnał dźwiękowy i się nie uruchomi. Wystarczy otworzyć drzwiczki i ponownie zamknąć, ale mocniej dociskając w okolicy zamka blokady 🙂

Mam nadzieję, że powyższe rady pomogły uporać się z niewłączającą się pralką Boscha, a w razie dalszych problemów zapraszam do zadawania pytań w sekcji komentarzy 🙂

guest
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
22 czerwca, 2022 17:05

Witam, problem z pralką. Nie reaguje na wciśniecie przycisku pauza, tylko pierze dalej. Jak to naprawić? 🙂

Monika
Monika
21 czerwca, 2022 18:54

Witam proszę o pomoc mam pralkę boscha seria 4 po uruchomieniu jakiegoś programu wszystko działa ale nie mogę nacisnąć przycisku start ani otworzyć drzwi.

Last edited 3 dni temu by Monika
Jan
Jan
15 czerwca, 2022 04:43

Witam, zakupiłem pralkę wan2829epl, mama ogólnie jest zadowolona, ale brakuje jej 1000 obrotów wirowania, jest duży przeskok między 800 a 1200, czy da się to jakoś zmienić? Na stronie producenta była informacja o regulacji obrotów do 1400, więc nie spodziewałem się braku tak podstawowej liczby obrotów. Pozdrawiam

Jan
Jan
15 czerwca, 2022 10:57
Reply to  PanAGD

W żadnym programie nie ma wartości 1000, nawet w samym wirowaniu 🙁

PAWEŁ
PAWEŁ
26 kwietnia, 2022 07:31

Witam, mam problem z pralką BOSCH. Nie chce ruszyć, wszystko się świeci jak trzeba ale po nastawieniu temperatury i wciśnięciu START – zero reakcji , jedynie słychać dwa pyknięcia w okolicach pokrętła od ustawiania programów i temperatury

Paweł
Paweł
26 kwietnia, 2022 16:36
Reply to  PAWEŁ

Pralka kupiona chyba że 20 lat temu i do tej pory zero problemów.
BOSCH MAXX 40 WFC 2045
Drzwiczki domknięte na 100 procent.
Po naciśnięciu START zaczyna pobierać wodę przez około 20 sekund i przestaje, potem nic się nie dzieje tylko słychać tak co 30 sekund dwa puknięcia w okolicach pokrętła od ustawiania programów.

Katarzyna
Katarzyna
2 marca, 2022 19:23

czy ktoś się orientuje jaki jest kraj produkcji BOSCH WAU28Q00PL? Znalazłam tylko info, że pl na końcu nie oznacza kraju produkcji tylko kraj przeznaczenia.

Natalia
Natalia
5 lutego, 2022 19:20

Moja pralka się ze mną kłuci 😅 po wciśnięciu 3 razy start dopiero się „zgadza” na program jaki wybrałam. Bo jak wezmę inny program, to jakby sama wybierała po ilości prania. Czy to normalne?

Last edited 4 miesięcy temu by Natalia
Natalia
Natalia
6 lutego, 2022 14:19
Reply to  PanAGD

jak nie chce włączyć się program jaki chcę to zmieniam pokrętłem na inny i w końcu jakiś działa….Jakby sama ta moja pralka wiedziała co bardziej pasuje do mojego prania he.

Natalia
Natalia
6 lutego, 2022 19:27
Reply to  PanAGD

BOSCH Seria 6 WAU28T0EPL

Natalia
Natalia
8 lutego, 2022 18:03
Reply to  PanAGD

Witam ponownie. Tylko sygnał dźwiękowy i mruga pauza. Ale sprawdziłam tak jak Pan pisał drzwiczki. Otworzyłam, mocniej zamknęłam i od razu zaczęła prać. Bardzo dziękuję Panu za fachową pomoc 😀