Pralka Bosch nie uruchamia się i „piszczy”? Pewnie programator?

Masz pralkę Bosch z linii WAN, WAJ, WAU etc. i chcesz ustawić ustawić program prania, a tu strajk, pralka się nie włącza. Jedyne co pralka robi to wydaje sygnał dźwiękowy przy przekręcaniu pokrętłem czy przy naciskaniu na panel sterujący. No i masz, a taki Bosch miał być dobry. Kupa prania czeka i co robić? Pierwsza myśl – padł moduł, naprawa będzie droga, czas na nową pralkę. Spokojnie, nie tak od razu, na 99% sprawa jest banalnie prosta do rozwiązania.

Zapewne przy tym pikaniu na wyświetlaczu pojawia się ikona kluczyka ?. Jeśli tak, to jesteśmy w domu. Najzwyczajniej w świecie przypadkowo została włączona blokada panelu sterującego.

Wyłączenie blokady

Co należy zrobić? W zależności od modelu pralki, ale najczęściej trzeba jednocześnie nacisnąć przycisk „Wirowanie” i „Gotowe za” na jakieś 3-4 sekundy. Po tym czasie ikonka kluczyka zniknie i możliwość prania będzie znowu możliwa 🙂 Zresztą na panelu sterowania mamy nawet zaznaczone, które przyciski należy przytrzymać, żeby blokada panelu się wyłączyła.

Filmik, który pokazuje jak odblokować pralkę Boscha.

i można prać 🙂

Dociśnij drzwiczki

W nowych modelach pralek stosuje się blokady magnetyczne, które czasami nie zaskoczą przy zamykaniu okienka i wtedy pralka też może wydać sygnał dźwiękowy i się nie uruchomi. Wystarczy otworzyć drzwiczki i ponownie zamknąć, ale mocniej dociskając w okolicy zamka blokady 🙂

Mam nadzieję, że powyższe rady pomogły uporać się z niewłączającą się pralką Boscha, a w razie dalszych problemów zapraszam do zadawania pytań w sekcji komentarzy 🙂

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
107 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 dni temu

Witam. Mam pralkę Bosch seria 4 WLM68 varioperfect 8kg Eco silence driver. 4 letnia. Pralka pierze ale wiruje raz na 5 razy albo rzadziej. Co może być przyczyną?

Łukasz
Łukasz
20 dni temu

Dzień dobry. Pralka Bosch WLG2026epl. Pralka przerwała pranie, na wyswietlaczu zostało 0:19h do końca. Pralkę udało się wyłączyć i wyciągnąć pranie. Przy ponownym uruchomieniu miga błąd drzwiczek i wydaje sygnał dźwiękowy. Co może być nie tak?

Kasimir
Kasimir
1 miesiąc temu

Jesteś wielki dziękuję

Marta
Marta
2 miesięcy temu

Nowa pralko suszarka Bosh wszystko da się ustawić,(blokada nie jest załączona, sprawdziłam) a nie da się jej zastartować. Mam już wszystko ustawione klikam przycisk start/stop słychać dźwięk pikniecia ale pralka nie zaczyna prać. Prałam nią dopiero trzy razy i nie było problemu a dziś nie reaguje na start/stop po za piknięciem.

Józef
Józef
2 miesięcy temu

Rada super. Dziękuję. Niestety instrukcja źle to tłumaczy.

Grzegorz
Grzegorz
2 miesięcy temu

Bosch Wan 2429
Pralka się wyłącza wszystkie diody przestają świecić blokuje się i koniec

Małgosia
Małgosia
4 miesięcy temu

Dziękuję. Pomogło w odblokowaniu pralki.

Gabriela
Gabriela
5 miesięcy temu

Witam . Pralka Bosch maxx 77 . Nie działa przycisk start , wszystkie diody swieca, gdy przekrece na dany program wyświetla się prawidłowo czas ,niestety nie chce się uruchomić , przy wciśnięciu START „piknie” 2 razy i to by było na tyle ..

Renata
Renata
4 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

a jak drzwi pralki były odblokowane ręcznie ( brak prądu podczas prania ) i teraz nie można włączyć cyklu – dokładnie tak jak powyżej choć drzwi działają prawidłowo?

Anna
Anna
6 miesięcy temu

Witam
Pralka Bosch Logixx8 WAS24461/PL/18
Po zamknięciu,przekreceniu na dany program i po naciśnięciu start wydaje 2 sygnały dźwiękowe i nie blokuje drzwi ani się nie uruchamia. Wszystkie przyciski dają się wciskać,zmieniają ustawienia.
Po wciśnięciu i przytrzymaniu jednocześnie przycisku pranie wstępne oraz start/pauza wyskakuje błąd f00
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu czy jakoś można to rozwiązać we własnym zakresie czy mam szukać fachowca.
Pozdrawiam

Anna
Anna
5 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Nie daje się zrestartowac – nie wiem czy to ma znaczenie ale w ogóle nie pali się dioda przy start/pauza – święci tylko mrugajac przy próbie uruchomienia jak piszczy 2 razy.

Grzegorz
Grzegorz
6 miesięcy temu

Witam! Pralka bosch WAN2821EPL dlaczego po wybraniu programu i naciśnięciu start nie za każdym razem rusza tylko piszczy i dopiero za drugim nieraz trzecim wciśnięciu start rusza, czy to może być jakaś wada bądź awaria?

klaudia
klaudia
7 miesięcy temu

Witam mam problem pralka bosh maxxx 7 vario perfect pojawia sie kluczyk nie można jej uruchomic

Robert
Robert
7 miesięcy temu

Bosch Maxx wl 1200
Pierze,lecz po odpompowanie i wirowaniu pranie jest mokre,a na dnie bębna jest sporo wody, choć po otworzeniu drzwiczek woda się nie wylewa. Czy to oznacza że trzeba wymienić programator ?

Najczęstsze awarie lodówek z którymi sobie poradzisz

Płyta indukcyjna odporna na zarysowania?

Koszyk czy szuflada na sztućce w zmywarce? Co praktyczniejsze?

Piekarnik z pyrolizą, katalizą czy hydrolizą? Jakie czyszczenie najlepsze?