Pralka Bosch nie uruchamia się i „piszczy”? Pewnie programator?

Masz pralkę Bosch z linii WAN, WAJ, WAU etc. i chcesz ustawić ustawić program prania, a tu strajk, pralka się nie włącza. Jedyne co pralka robi to wydaje sygnał dźwiękowy przy przekręcaniu pokrętłem czy przy naciskaniu na panel sterujący. No i masz, a taki Bosch miał być dobry. Kupa prania czeka i co robić? Pierwsza myśl – padł moduł, naprawa będzie droga, czas na nową pralkę. Spokojnie, nie tak od razu, na 99% sprawa jest banalnie prosta do rozwiązania.

Zapewne przy tym pikaniu na wyświetlaczu pojawia się ikona kluczyka ?. Jeśli tak, to jesteśmy w domu. Najzwyczajniej w świecie przypadkowo została włączona blokada panelu sterującego.

Wyłączenie blokady

Co należy zrobić? W zależności od modelu pralki, ale najczęściej trzeba jednocześnie nacisnąć przycisk „Wirowanie” i „Gotowe za” na jakieś 3-4 sekundy. Po tym czasie ikonka kluczyka zniknie i możliwość prania będzie znowu możliwa 🙂 Zresztą na panelu sterowania mamy nawet zaznaczone, które przyciski należy przytrzymać, żeby blokada panelu się wyłączyła.

Filmik, który pokazuje jak odblokować pralkę Boscha.

i można prać 🙂

Dociśnij drzwiczki

W nowych modelach pralek stosuje się blokady magnetyczne, które czasami nie zaskoczą przy zamykaniu okienka i wtedy pralka też może wydać sygnał dźwiękowy i się nie uruchomi. Wystarczy otworzyć drzwiczki i ponownie zamknąć, ale mocniej dociskając w okolicy zamka blokady 🙂

Mam nadzieję, że powyższe rady pomogły uporać się z niewłączającą się pralką Boscha, a w razie dalszych problemów zapraszam do zadawania pytań w sekcji komentarzy 🙂

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
132 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
1 miesiąc temu

Tak! Tak! to blokada kluczyka w mojej pralce się niechcacy włączyła. dzięki za podpowiedź. Te pierwsze zdania w opisie są mega 🙂

Marta
Marta
1 miesiąc temu

Witam,
Pralkosuszarka Bosch niecałe 5 lat. Podczas prania np po 5 minutach zatrzymuje się i na wyświetlaczu pojawia się czas prania od początku. Na wyświetlacz nie pojawia się żaden kod błędu, po zresetowaniu i włączeniu ponownie np innego programu po kilku minutach prania powstaje ten sam problem. Ręce opadają ponieważ nikt nie chce podjąć się naprawy i nie mam pojęcia co to może być i myślę że może to programator?

Maciej
Maciej
4 miesięcy temu

Witam serdecznie prała stała 3miesoace w garażu teraz w te mrozy po podłączeniu nie startuje żaden program co zrobić pralka bosch varioperfect 4

Mateusz
Mateusz
4 miesięcy temu

Witam.pralka z Bosh 4. Przy kończeniu prania wyskakuje błąd E36-10 .filtr czysty

Mateusz
Mateusz
4 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Pompa się obraca.odplyw wody czysty jak i filtr.a błąd dalej wyskakuje

Karolina
Karolina
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

U nas wystąpił 2 raz ten sam błąd. Powodem – zatkane wyjście wody w przyłączu podwójnym (kulkowe). Od strony suszarki czyściutkie, a od strony pralki kłaczki całkowicie zablokowały przepływ. Macie jakieś porady jak to podłączyć aby się nie zapychało?

Medium
Medium
4 miesięcy temu

Mojej pralce wystarczyło dotychczas docisnąć drzwiczki, ale tym razem ten trik nie wystarczy. Wzywać fachowca?

Medium
Medium
4 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Udało się bez fachowca! Przez gumowy kołnierz od wewnątrz mocno wycisnęłam, wypchnęłam palcami gniazdo zamknięcia drzwiczek i ruszyła! Pralka Bosch z linii 6, ale bez wyświetlacza. Ma już dobrych parę lat.
Czym najlepiej odkamieniać? Kamix, ocet, jakiś sprawdzony odkamieniacz?

Jarek
Jarek
5 miesięcy temu

Witam, pralka Bosch serie 6,co tu może być przyczyną?

https://youtu.be/ZQvo_3PfHBs?si=EXijnYv82aBI6_tV

Jarek
Jarek
5 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Slychac przekaźnik z modułu, potem blokada sie załącza ,mijają 3 sekundy i znow slychac przekaźnik i blokada puszcza. Czy w takim wypadku blokade mogę wykluczyć?

Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu

Pralka Bosh serie po włączeniu i krótkim czasie zaczyna wydawać sygnały dźwiękowe i pokazuje ikonkę kranu/wody
Dodatkowo przed tym przez jakieś 2-3 miesiące nie nie końca wypłukiwała proszę i płyn do płukania z podajnika
Jaka może być przyczyna ?

Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Tak cisnienie jest

Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Żadnego kodu nie podaje a pralka 2 letnia i wodę pobiera, bo pierze.

Marek
Marek
5 miesięcy temu

Witam. Mam pralkę Bosch seria 4 WLM68 varioperfect 8kg Eco silence driver. 4 letnia. Pralka pierze ale wiruje raz na 5 razy albo rzadziej. Co może być przyczyną?

Łukasz
Łukasz
6 miesięcy temu

Dzień dobry. Pralka Bosch WLG2026epl. Pralka przerwała pranie, na wyswietlaczu zostało 0:19h do końca. Pralkę udało się wyłączyć i wyciągnąć pranie. Przy ponownym uruchomieniu miga błąd drzwiczek i wydaje sygnał dźwiękowy. Co może być nie tak?

Kasimir
Kasimir
6 miesięcy temu

Jesteś wielki dziękuję

Marta
Marta
7 miesięcy temu

Nowa pralko suszarka Bosh wszystko da się ustawić,(blokada nie jest załączona, sprawdziłam) a nie da się jej zastartować. Mam już wszystko ustawione klikam przycisk start/stop słychać dźwięk pikniecia ale pralka nie zaczyna prać. Prałam nią dopiero trzy razy i nie było problemu a dziś nie reaguje na start/stop po za piknięciem.

Józef
Józef
8 miesięcy temu

Rada super. Dziękuję. Niestety instrukcja źle to tłumaczy.

Pralka w klasie A, B, C czy może D? Czy ma to znaczenie?

Najczęstsze awarie lodówek z którymi sobie poradzisz

Płyta indukcyjna odporna na zarysowania?

Koszyk czy szuflada na sztućce w zmywarce? Co praktyczniejsze?