Płyta indukcyjna zlicowana z blatem [Ranking 2023]

Coraz częściej decydujemy się na wybór płyty indukcyjnej, która będzie zamontowana na równi z blatem. Ma to swoje zalety – żadne brudy nie zbierają się pod płytą, łatwiej całą powierzchnię utrzymać w czystości, a przede wszystkim wygląda to estetycznie. Jednak nie każda płyta indukcyjna nadaje się do takiego montażu. Poniżej przygotowałem listę modeli, które możemy zlicować z blatem, a przy tym posiadają odpowiednie parametry oraz jakość 🙂 Zapraszam. Byłbym zapomniał, kolejność na liście jest losowa.

W cenie do 3100 zł

Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE601DC1E

Moc całkowita 7,4kW
17 poziomów mocy
Direct Select Premium
MoveMode Plus
Sensor smażenia

Model z tzw. wyższej półki. Funkcji i możliwości jest tyle, że ciężko wszystkie opisać 😉 Płyta ma dwa pole standardowe i jedno FlexInduction – na którym możemy umieścić kilka garnków jednocześnie i ustawić kilka stref grzania o różnej mocy. Przy bardziej zaawansowanym gotowaniu jak znalazł 😉

Patrząc na samo sterowanie, może wydawać się trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Sterowanie jest intuicyjne, DirectSelect pozwoli nam od razu przejść do żądanej mocy (17 poziomów), bez potrzeby klikania w plus i minus. Płyta wykrywa również obecność naczynia i automatycznie uruchamia pole.

Płyta ma również sensor smażenia, który nie pozwoli abyśmy spalili schabowego czy inną smażoną rzecz 😉 Funkcja PanBoost dodatkowo ochroni nasze naczynia przed nadmierną temperaturą, co zaś wpłynie na żywotność garnków czy patelni.

Ze standardowych opcji mamy jeszcze: Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję „krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.

Możemy ograniczyć moc urządzenia do nawet 1000W, a przy instalacji 230V i bezpieczniku 16A optymalnie będzie ustawić na 3500-4000W.

Ciężko opisać wszystkie funkcje i parametry płyty, dlatego po więcej informacji zapraszam na stronę producenta 🙂

Model dostępny w:

W cenie do 2200 zł

Płyta indukcyjna Electrolux KIV634I

Moc całkowita 7,35kW
14 poziomów mocy
DirectTouch
PowerBoost
Hob2Hood®

Electrolux serią płyt Slim-fit wbił się idealne w potrzeby klientów i spełnia najczęstsze wymagania tj. ma duże poszerzane pole oraz rozbudowane sterowanie dla każdego pola z osobna. Poza tym model KIV634I oferuje jeszcze inne sensowne rozwiązania.

Funkcja Hob2Hood® – czyli możliwość sparowania okapu z płytą. Urządzenia wymieniają się miedzy sobą danymi i na tej podstawie dobierana jest moc pracy okapu.
Funkcja PowerBoost – standard w płytach indukcyjnych, czyli dane pole możemy uruchomić na zwiększonej mocy. Opcja idealna do szybkiego zagotowania wody 😉
EcoTimer™ – funkcja wykorzystywania ciepła resztkowego, aby w końcowym procesie gotowania nie trzeba było korzystać z prądu
Automatyczne podgrzewanie – stawiamy np. garnek z zupą, w pierwszym etapie płyta grzeje na większej mocy, żeby potrawa uzyskała właściową temperaturę, a kolejna moc jest ograniczony do stopnia, w którym potrawa utrzymuje optymalna temperaturę do spożycia

Poza tym klasycznie płyta posiada: blokadę panelu np. przed dziećmi, wskaźnik ciepła resztkowego, automatyczne wykrywania garnka, dopsaowanie pola grzewczego do naczynia, timer.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Sprawdź cenę na:

W cenie do 1300 zł
IT641BSC

Płyta indukcyjna Gorenje IT641BSC

Moc całkowita 7,2kW
9 poziomów mocy
StayWarm
Funkcja StopGo
PowerBoost

Gorenje IT641BSC to jedna z tańszych płyt na rynku, która daje nam możliwość zlicowania na równo z blatem. Niska cena nie oznacza w tym przypadku słabego produktu, wręcz przeciwnie, jest to bardzo sensowny model 🙂

Z ciekawszych rozwiązań mamy:
Stay warm – czyli podtrzymywanie ciepła potrawy w temperaturze 70˚C
Soft Melt – funkcja idealna do rozpuszczania czekolady lub masła, płyta wytwarza w garnku 42˚C, więc nic nie przypalimy. Dodatkowo nadaje się jako opcja do rozmrażania
Funkcja PowerBoost – maksymalna moc grzewcza do szybkiego zagotowania wody czy podgrzania zupy

Poza tym mamy w standardzie mamy jeszcze: Timer, fukcję blokady płyty, czujnik wykipienia czy zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1900 zł
EH601FEB1E

Płyta indukcyjna Siemens EH601FEB1E

Moc całkowita 7,2kW
17 poziomów mocy
quickStart
touchSlider
PowerBoost

Płyta Siemens EH601FEB1E to idealne połączenie rozsądnej ceny z dobrymi funkcjami i odpowiednią jakością. Model z jednej strony bardziej podstawowy, a z drugiej oferuje w zasadzie to co najistotniejsze w indukcjach.

Ustawianie mocy odbywa się przy pomocy touchSlidera i jest to rozwiązanie intuicyjne i działa dużo szybciej niż standardowe +/-.

Funkcja quickStart wykrywa postawienie garnka na danym polu i automatycznie uruchamia płytę, my musimy jedynie wybrać moc grzania i gotowe 🙂

powerBoost daje nam możliwość zwiększenia mocy pola o 50%, typowo pod szybkie zagotowanie wody.

Mamy jeszcze Timer z opcją wyłączenia płyty po zadanym czasie, automatyczne wyłączenie płyty po wykipieniu, możemy również sprawdzić ile zużyliśmy energii podczas gotowania. Dzięki funkcji powerManagement płytę możemy podłączyć również pod standardowe gniazdko 230V.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4500 zł

Płyta indukcyjna AEG IKE85441IB

Moc całkowita 7,35kW
14 poziomów mocy
PowerBoost
Funkcja Bridge
Hob2Hood

AEG IKE85441IB to popularny model wśród płyt o szerokości 80 cm. Większa szerokość to także więcej pól grzewczych, których w tym modelu mamy 5, w tym jedno z możliwością łączenia.

AEG i Electrolux to jedna grupa produktowa, dlatego funkcje tego modelu pokrywają się z tym co oferuje wyżej wspomniany model KIV634I. Dla przypomnienia 🙂 :

Funkcja Hob2Hood® – czyli możliwość sparowania okapu z płytą. Urządzenia wymieniają się miedzy sobą danymi i na tej podstawie dobierana jest moc pracy okapu.
Funkcja PowerBoost – standard w płytach indukcyjnych, czyli dane pole możemy uruchomić na zwiększonej mocy. Opcja idealna do szybkiego zagotowania wody ?
Öko Timer™ – funkcja wykorzystywania ciepła resztkowego, aby w końcowym procesie gotowania nie trzeba było korzystać z prądu
Automatyczne podgrzewanie – stawiamy np. garnek z zupą, w pierwszym etapie płyta grzeje na większej mocy, żeby potrawa uzyskała właściową temperaturę, a kolejna moc jest ograniczony do stopnia, w którym potrawa utrzymuje optymalna temperaturę do spożycia

Pozostałe funkcje: blokadę panelu np. przed dziećmi, wskaźnik ciepła resztkowego, automatyczne wykrywania garnka, dopsaowanie pola grzewczego do naczynia, timer.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Płyta indukcyjna Siemens EX801LVC1E

Moc całkowita 7,4kW
17 poziomów mocy
dual LightSlider
flexinduction
fryingSensor Plus

Jeden z ciekawszych modeli o szerokości 80 cm, a przy tym ma całkiem rozsądną cenę i sporo dobrych funkcji. Do dyspozycji mam 5 pól grzewczych, z czego jedno flexInduction.

I właśnie owo pole flexInduction jest największym atutem. Składa się z 4 mniejszych pól, które dopasuowują się automatycznie do wielkości garnka. Idealnie sprawdzi się do większych naczyń, brytfan czy nawet płyt grillowych.

Kolejnym plusem jest sensor smażenia fryingSensor Plus. Dobrze dosmażony schabowy czy idealne naleśniki, to teraz będzie norma 😉 Dzięki tej funkcji płyta utrzymuje idealne parametry i temperaturę do smażenia.

Sterowanie płyty odbywa się przy pomocy slidera, który aktywuje się i podświetla, gdy uruchomimy płytę. Są to dwa szerokie paski na których ustawiamy moc grzania danego pola. Dual LightSlider wygląda efektownie, a samo korzystanie z płyty jest bardzo proste.

Ułatwieniem przy gotowaniu jest również opcja powerMove plus. W dużym skrócie, na prawym polu stawiamy garnek w pierwszej strefie (bliżej sterowania), płyta wtedy działa na wysokiej mocy, gdy potrawa dojdzie do wrzenia, wtedy przesuwamy się wyżej, a płyta zmniejsza moc o połowę, a gdy już dojdzie do momentu, gdzie potrawa może sobie „pyrkać”, przesuwamy naczynie na samą górę. Dwie, trzy próby i już to łapiemy 😉

Z pozostałych funkcji mamy jeszcze: PowerBoost, Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję „krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2100 zł
EH601FFB1E

Płyta indukcyjna Siemens EH601FFB1E

Moc całkowita 7,4kW
17 poziomów mocy
Sterowanie touchSlider
Timer
Poszerzane pole

Bliźniaczy model wspominanej już w rankingu płyty Siemens EH601FEB1E. 99% funkcji się pokrywa, ale EH601FFB1E dodatkowo funkcję poszerzenia pola grzewczego, co się sprawdzi, gdy korzystamy z brytfany czy większego naczynia.

Sterowanie przy pomocy touchSlidera pozwala na szybkie przeskakiwanie między mocami na danym polu grzewczym. Płyta ma też wskaźnik zużycie energii oraz wskaźnik ciepła resztkowego.

Z pozostałych funkcji mamy jeszcze: PowerBoost, Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję „krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje. Czyli wszystko co najważniejsze dla komfortowego użytkowania.

Pełna specyfikacja na stronie producenta.

Model dostępny w:

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
147 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
18 dni temu

Witam,
poszukuję białej płyty min.70cm do zlicowania z blatem. Czy może Pan coś polecić, mi nie udało się nic znaleźć 🙂

Sandra
Sandra
21 dni temu

Dzień dobry,
Wiem, że jest mały wybór białych płyt zlicowanych z blatem???? A jak z szarymi albo szampańskimi, jest coś w ogóle dostępne?

Sandra
Sandra
21 dni temu
Reply to  PanAGD

A ta płyta, da się zlicować?
Samsung Bespoke Slim Fit NZ64B5067YY

Sandra
Sandra
21 dni temu
Reply to  PanAGD

A ta płyta
WHIRLPOOL WL S2760 BF/S da się zlicować?

Last edited 21 dni temu by Sandra
Marta
Marta
24 dni temu

Dzień dobry. Obecnie mam płytę samsung
Chef Collection NZ63J9770EK – 60cm zliciwana z blatem kamiennym ( plyte mam 5 lat) która niestety stłukłam. Która płytę z wyższej półki Pań poleca żeby nie różniła się wymiarami.

Bogdan
Bogdan
29 dni temu

Może Pan polecić jakąś standardową czarną płytę ok 60 cm w przedziale 2000-3000 zł, najlepiej łączoną z okapem.
Coś w stylu np: Electrolux KIV634l – ale on nie występuje w żadnej popularnej sieciówce.
Czy ma Pan już jakieś opinie o nowych Amicach 3.0?

Bogdan
Bogdan
28 dni temu
Reply to  PanAGD

A czy ta płyta AEG połączy się z okapem ELECTROLUX LFG716R?

Bogdan
Bogdan
27 dni temu
Reply to  PanAGD

To jest płyta na 220v (przynajmniej tak wynika z opisu Media Expert). Jest model na 400v?

Aga
Aga
29 dni temu

Dzień dobry,
Szukam pozdnej plyty 80cm. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby wykrywała każdej wielkości granki,duży garnek/patelnia mieściła się na polu i równomiernie byla podgrzewana, praca była jednostajna, z latwa wielostopniowa regulacja mocy. Cena około 3 tys. Inne bajery mile widziane, ale niekonieczne. Zastanawiam się nad polecanym przez Pana modelem Płyta indukcyjna Siemens EX801LVC1E. Ale może coś jeszcze w nieco niższym budżecie?

Aga
Aga
29 dni temu
Reply to  PanAGD

A jakiś model niekonieczne zlicowanyy z blatem Pan poleca? W poprzednim mieszkaniu mialam whirpoola tylko 60 i tam praca pulsacyjna była jedynie na mniejszej mocy.

Maciej
Maciej
1 miesiąc temu

Czy są jeszcze jakieś inne modele, które można zlicować z blatem? Chodzi mi o duże płyty min.5 pól, czarne. Dziękuję za pomoc 🙂

Patycja
Patycja
1 miesiąc temu

Dzień dobry,
Poszukuję białej płyty indukcyjnej, którą można zlicować z blatem na tzw. siłę?

Patrycja
Patrycja
1 miesiąc temu
Reply to  PanAGD

To jeszcze jedno pytanie czy indukcję 4 palnikowe są jednej szerokości czy różnią się w zależności od firmy?

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  PanAGD

Witam, czy IT640WSC można zlicować z blatem? Dostępność średnia, opinii niewiele niestety. Bardzo słaby wybór białych płyt zlicowanych z blatem.

Last edited 1 miesiąc temu by Konrad
Iga
Iga
1 miesiąc temu

Dzień dobry, czy model Whirlpool WF S1577 CPNE nadaje się do licowania z blatem? jeśli tak to jaka jest minimalna grubość blatu?

|Natalia
|Natalia
1 miesiąc temu

Szukam płyty 90 cm do zlicowania z blatrem poleci Pan cos? Najlepiej niemiecka technologia

Asia
Asia
1 miesiąc temu

Dzień dobry, czy Electrolux KIV84550I jest warta uwagi w tej kategorii?

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Czy BOSCH PIE631FB1E nadaje się do zlicowania z blatem?

Asia
Asia
2 miesięcy temu

Witam, jaki model Pan poleca płyty do zlicowania marki Bosch, ale coś z niższej półki cenowej niż tu zaproponowana?

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Okap do zabudowy w szafce – Wkład [Ranking 2023]

Płyta gazowa na szkle do zabudowy – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Zamrażarka szufladowa i skrzyniowa – który model? [Ranking 2023]