297

Suszarka z pompą ciepła – którą wybrać? [Ranking 2022]

Rankingi

Aktualizacja: 2 lutego, 2022
Na rynku pojawiło się sporo nowych modeli suszarek z pompą ciepła, kilku modeli z rankingu już nie ma w sprzedaży. Dlatego przyszedł czas na odświeżenie listy, zwłaszcza, że teraz mamy pogodę na suszarki 😉 Na liście znajdziemy modele z różnego przedziału cenowego, z różnymi funkcjami czy programami. Myślę, że każdy znajdzie propozycję dla siebie. Jak zawsze przy selekcji kierowałem się zasadą – proponować modele takie, które sam bym wybrał dla siebie.


W cenie do 2200 zł

Suszarka Bosch WTH850E7PL

7 kg
Klasa A+
243 kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
15 programów suszenia
65 dB

Suszarka WTH850E7PL to podstawowy model w ofercie Boscha oraz jeden z tańszych na rynku. To dobra opcja dla osób, które chcą prostego modelu, bez tzw. bajerów, oferujący najpotrzebniejsze programy suszenia, no i przy tym dający komfort wynikający z posiadania suszarki 😉 Do dyspozycji mamy 15 programów suszenia m.in. bawełna w zakresie do szafy, do prasowania, do szafy extra, Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Zimny 30 min (dobry do przewietrzenia ubrań).

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Mniej zagnieceń, Gotowe za, Stopień suszenia (3 zakresy).

Suszarka oczywiście z pompą ciepła, z czujnikami wilgotności, z możliwością podłączenia do kanalizacji. Musimy jedynie pamiętać o czyszczeniu filtrów w drzwiach i przy kondensatorze, resztę suszarka zrobi za nas 😉

Dedykowany łącznik: WTZ11400, WTZ20410

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępny w:

W cenie do 2400 zł

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP

8 kg
Klasa A++
235 kWh/rok
Głębokość 63,8 cm
12 programów suszenia
66 dB

Jeden z lepiej sprzedających się modeli w swoim przedziale cenowym. Daje nam możliwość wysuszenia do 8 kg ubrań, jest w klasie A++, zużywa ok. 1,99 kWh na cykl. Do wyboru mamy 12 programów z możliwością ustawienia stopnia suszenia. Programy specjalne: pościel XL, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, odświeżanie, jedwab, tkaniny syntetyczne, wełna. Programy standardowe to bawełna i syntetyk z opcjami suszenie do szafy, suszenie do szafy plus, ekstra suche, suszenie do prasowania.

W suszarce zastosowano kilka technologii, które dbają oto, żeby nasze ubrania nie uległy uszkodzeniu w cyklu suszenia. Najważniejsza to System DelicateCare – dobiera temperaturę suszenia i ruch bębna do rodzaju tkanin. SmartSense dba o odpowiedni stopień wysuszenia tkanin, tak aby ich niepotrzebnie nie przegrzać.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy poziom suszenia, tryb cichy, ochrona przed zgnieceniem, ustawienie czasu suszenia oraz opóźnienie startu.

Pamiętać musimy o czyszczeniu filtrów, a w razie, gdy przeoczymy ten proces, to suszarka sama się przypomni 😉

Suszarka ma możliwość podłączenia bezpośrednio do kanalizacji. Zestaw przyłączeniowy jest dodawany do suszarki.

Dedykowany łącznik: STA9GW

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Suszarka LG RC90V9AV2Q

9 kg
Klasa A+++
194kWh/rok
Głębokość 69 cm
10 programów suszenia
62 dB

Suszarka LG to zaawansowany model pod względem funkcji i rozwiązań technologicznych, dla nas to po prostu oznacza wygodę i komfort użytkowania 😉 Zacznijmy od załadunku, bo suszarka oferuje 9 kg wsad, dla większych rodzin jak znalazł. Do dyspozycji mamy 10 programów: Bawełna, Mieszane, Syntetyczne, Ręczniki, Antyalergiczny, Szybki 30, Ubrania sportowe, Wełna, Pościel, Delikatne, Program własny. Czyli zakres programów w pełni wystarczający.

To co wyróżnia suszarki LG to DUAL Inverter Heat Pump™, czyli pompa ciepła z dwoma cylindrami, które poprawiają skuteczność, wydajność i szybkość suszenia (to tak w dużym skrócie) 😉 Silnik inwerterowy pozytywnie wpływa również na głośność urządzenia, a ten model generuje dokładnie 62 dB, co jest jednym z lepszych wyników na rynku.

W tym modelu możemy również skrócić czas suszenia, ale przy większym zużyciu prądu oraz możemy program wydłużyć, ale dzięki temu zużyjemy o 23% mniej energii niż w zwykłych cyklach. LG tą funkcję nazwał Eco Hybrid™ 😉

Kolejny udogodnieniem jest samoczyszczący skraplacz, a to przekłada się na prawidłowym obieg powietrza, a to zaś przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i mniejsze zużycie prądu.

Po za tym mamy jeszcze: czujnik wilgotności, możliwość sterowania urządzeniem smartfonem, możemy przełożyć drzwi na lewo lub prawo, w zestawie jest wąż do podłączenia do kanalizacji oraz półka do suszenia butów, a także łącznik do połączenia z pralką.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4200 zł

Suszarka Siemens WT47XKH0PL

9 kg
Klasa A+++
193kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów suszenia
62 dB

Suszarka WT47XKH0PL to model wchodzący w półkę premium, ale automatycznie przekłada się to na oferowane funkcje, programy oraz parametry.

Zacznijmy od pary i programów z opcją smartFinish tj. 1 koszula, 5 koszul oraz Business. Są to programy do typowego odświeżenia ubrań przy pomocy pary, głównie koszul czy koszulek i innych lekkich materiałów. Ów para sprawia, że ubrania nie wymagają prasowania, niweluje ona drobnoustroje i bakterie, a także daje nam możliwość odświeżenia ubrań, które np. długo leżały w szafie lub przesiąkły nieprzyjemnymi zapachami.

Do dyspozycji mam również programy standardowe: Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Mix, Outdoor, Super 40, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, ciepły Program czasowy i Dessous (delikatne rzeczy np. z satyny).

Warto zwrócić uwagę na program Outdoor. Jest on dedykowany do odzieży sportowej np. zimowej narciarskiej czy softshellów. Jego parametry są tak dobrane, żeby nie przegrzać odzieży i nie zniszczyć jej powłoki.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: ochrona przed zagnieceniem 60 lub 120 minut, suszenie delikatne, blokada przed dziećmi, wybrać cel suszenia: do szafy, do prasowania i extra suche, stopień suszenia w 3 zakresach oraz opóźnienie startu.

Kolejnym atutem jest intelligentDry, czyli system, który pozwala komunikować się pralce i suszarce między sobą, wymieniać informacje o rodzaju tkanin, załadunku czy ilości wody, które pozostała w ubraniach po praniu. Na tej podstawie suszarka dopiero odpowiednie parametry, aby efektywnie wysuszyć załadunek. Wygląda to fajnie, jest to przyszłość w urządzeniach, ale aby to działało warunkiem jest, żeby pralka również miała opcję Home Connect.

Warto zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia, Siemensowi udało się tutaj osiągnąć 62dB, co sprawia, że jak na suszarkę jest to bardzo cicho.

Model wyposażony jest w samoczyszczący kondensator oraz filtr w drzwiach, więc kwestię czyszczenia i dbanie o jego filtry mamy z głowy 😉

Na wyposażeniu znajduje się kosz do suszenia obuwia czy swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3300 zł

Suszarka Samsung DV90T5240AE

9 kg
Klasa A+++
194kWh/rok
Głębokość 60 cm
14 programów suszenia
63 dB

Nowy model od Samsunga. Wygląda nowocześnie, obsługuje się nowocześnie i technologicznie też jest nowocześnie 😉 Przede wszystkim zwrócić uwagę musimy na panel AI Control, który wpisuje się w aktualne trendy designerskie. Jest elegancko, prosto, bez zbędnych upiększaczy.

Obsługa nie powinna sprawiać problemów, tym bardziej, że system AI Control i Optimal Dry zadbają o odpowiedni dobór parametrów suszenia do rodzaju i ilości tkanin. Sterować sprzętem możemy również za pomocą smartfona.

W suszarce DV90T5240AE mamy silnik inwerterowy, co przekłada się na cichszą pracę. Brakuje mi w tej cenie jeszcze samoczyszczącego kondensatora. Na pocieszenie Samsung zainstalował wskaźnik, który nas informuje o potrzebie czyszczenia 😉

Z programów mamy do wyboru: Zimne powietrze, Do prasowania, Odzież wierzchnia, Program czasowy, Ręczniki, Ciepłe powietrze, Wełna, Pościel, Szybkie Suszenie 35′, Bawełna, Delikatne, Mieszane, Koszule, Syntetyk, czyli zakres w pełny wystarczający w domowym użytku.

Opcje dodatkowe to: Bez zagnieceń, Poziom wysuszenia, Czas, Mix, Światło, Opóźnione zakończenie, Dźwięk wył/wł.

W suszarce możemy przełożyć drzwi jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Suszarka Siemens WT7U46EPL

9 kg
Klasa A++
243kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów suszenia
64 dB

Kolejny model Siemensa i kolejna dobra suszarka. Suszarka, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale oferuje takie funkcje i programy, które w codziennym użytku docenimy 😉

Do wyboru mamy 14 programów: Higiena, Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Poduszki, Mix, Outdoor, Super 40, Kołdry, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, Wietrzenie, ciepły Program czasowy. Oraz opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń 60 min., Mniej zagnieceń 120 min., Blokada przed uruchomieniem przez dzieci, MyFavorite, Delikatne, Sygnał, Start / Pauza / Dodanie prania, Cel suszenia, Opóźnienie startu.

Kondensator w tym modelu jest samoczyszczący. Suszarka ma również system iSensoric czyli czujniki wilgotności, które sprawdzają kiedy pranie jest już suche. Co przełożyć się może na krótszy czas suszenia niż początkowo wskazywany przez suszarkę.

W zestawie znajdziemy kosz do suszenia butów i swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.

Model WT7U46EPL często jest w promocji w poniższych sklepach i można go kupić nawet za 2400 zł, co sprawia, że jest to bardzo dobra propozycja.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Suszarka Gorenje MAD830

8 kg
Klasa A+++
176kWh/rok
Głębokość 62,5 cm
14 programów suszenia
65 dB

Muszę przyznać, że suszarka Gorenje MAD830 to udany model pod wieloma względami. Wszystko się tutaj zgadza – jest dobra cena, ma fajne parametry i programy, design też jest przyjemny dla oka.

To co najbardziej podoba mi się w tym modelu to technologia IonTech, która pozwoli nam odświeżyć i przewietrzyć swoje ubrania (do 2kg) bez potrzebny używania wody. Czyli jeśli nasza koszulka czy koszulka nasiąkła zapachami np. z kuchni albo długo wisiała w szafie to normalnie wrzucamy ją do pralki i pierzemy, a w tym przypadku wystarczy 30 minut w suszarce i gotowe.

Kolejny atut to silnik inwerterowy, który w tym budżecie nie jest jeszcze standardem, a zapewni nam lepszą kulturę pracy suszarki.

Zakres programów jest w pełni wystarczający, do wyboru mamy: Bawełna do szafy/standard/do prasowania, Mix do szafy/do prasowania, Wełna, Delikatne, Pościel, Program czasowy 30/60/90 minut, Odświeżanie jonizacją, puch oraz koszule.

Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: stopień suszenia, opóźnienie startu, czasowy tryb przeciw zagnieceniom na 1h/2h/3h oraz możemy zablokować panel sterowania.

Suszarka ma wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę oraz poinformuje nas, kiedy należy wyczyścić filtr przy kondensatorze.

Miłym dodatkiem jest podświetlenie bębna i system TwinAir – dwukierunkowe obroty bębna.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3300 zł

Suszarka Bosch WQG233CEPL

8 kg
Klasa A+++
176kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów
64 dB

Bosch WQG233CEPL należy do nowej linii suszarek, która wchodzi na rynek. Względem poprzednich modeli widać, że seria 6 przeszła totalny facelifting i wizualnie sprzęt może się podobać. Mnie przypadło do gustu nowe profilowanie drzwiczek i srebrne wykończenie panelu sterującego, dodaje to klasy całości 🙂

Wygląd to jedno, ale tutaj liczy się wnętrze i sprawdźmy co oferuje ten model. Wsad 8 kg, w zupełności starczy, żeby wysuszyć nawet większy koc. Klasa A+++ przekłada się na roczne koszty w okolicach 110 zł przy 160 cyklach suszenia, całkiem zgrabny wynik, prawda?:)

Do wyboru mamy 14 programów suszenia: Bawełna, Syntetyki, Koszule/Bluzki, Bawełna Eco, Ręczniki, Higienia Plus, Iron Assist 1 Koszula, Iron Assist 5 Koszul, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Suszenie wełny w koszu, Ciepły Program czasowy, Pościel. Czyli lista programów, która pozwoli nam wysuszyć większość tkanin. Na pewno na uwagę zasługują programy IronAssist z parą, które odświeżą nasze ubranie oraz pozwolą na łatwiejsze prasowanie.

To co Bosch wprowadził jeszcze w tej serii, to obrót bębna w dwóch kierunkach w programie Pościel, a tego właśnie brakowało w poprzednich modelach i większe poszewki potrafiły się mocno pozwijać 😉

W zestawie znajdziemy także kosz do suszenia swetrów czy butów.

Co jeszcze? Są czujniki wilgotności, więc czas suszenia jest automatycznie dobierany według ilości tkanin. Mamy również zamontowany silnik inwerterowy, a to przekłada się na cichszą pracę (64dB). Suszarkę można podłączyć do kanalizacji – w zestawie jest wąż przyłączeniowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 4600 zł

Suszarka MIELE TWD 260 WP

8 kg
Klasa A++
192kWh/rok
Głębokość 64,3 cm
12 programów
66 dB

Miele, niegdyś cenowo produkt niedostępny dla naszego portfela. Dzisiaj sprawa ma się trochę inaczej i możemy sobie pozwolić na produkt premium 😉

Gdy popatrzymy na cenę i oferowane parametry np. 8 kg, klasa A++, 66 dB głośności, to pomyślimy, że przecież za połowę niższą cenę możemy kupić lepszy produkt. Zależy co określamy jako „lepsze”, bo jeśli ilość funkcji czy mnóstwo programów, to oczywiście, znajdziemy, ale pod kątem jakości, dopracowania, a nawet idei produkcji AGD, Miele jest zdecydowanym liderem.

Oto co w takim razie suszarka Miele nam oferuje:

12 programów m.in.: expres, koszule, impregnacja, pościel, wełna, tkaniny bardzo delikatne czy bawełna.
5 trybów suszenia: Bardzo suche, do szafy, do prasowania, do maglowania oraz tryb łagodny+.

Suszarka ma czujniki wilgotności, bęben kręci się w dwóch kierunkach, mam możliwość przełożenia drzwiczek na lewo lub prawo, jest podświetlenie bębna, są czujniki zabrudzenia filtra oraz zapełnienia zbiornika na wodę. Dodatkowo model ten wyposażony jest w moduł Wifi, więc możemy operować suszarką zdalnie itp.

Fajnym udogodnieniem jest FragranceDos czyli możliwość skorzystania z kapsułek zapachowych. Jak wiadomo suszarki wydmuchują z ubrań cząstki zapachowe po płynie do płukania i w efekcie ubrania nie pachną. Są dostępne co prawda chusteczki zapachowe itp. które możemy dodać w czasie suszenia, ale efektywność FragranceDos jest zdecydowanie większa.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

guest
297 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 kwietnia, 2022 09:20

Witam.
Upatrzylismy sobie 2modele w satysfakcjonujacej nas cenie.
Samsung dv80t5220tw oraz Bosch WTR87TW0PL. Model Boscha widze jest chwalony rownież na Pana stronie. Czy wiemy coś na temat modelu Samsunga? Nieliczac braku mozliwosci odprowadzenia skroplin do kanalizacji oferuje wiecej od Bosch?

Last edited 2 miesięcy temu by Michał
Anna
Anna
1 kwietnia, 2022 18:32

Witam,
jestem na kupnie pralki i suszarki. Waham się między Bosch a Electrolux. Zależy mi na dobrych i w miarę krótkich programach w pralce, podobno Bosch pod tym względem wygrywa, zgadza się? Poza tym zastanawiam się czy jest sens wydawać dodatkowe pieniądze aby pralka i suszarka miały funkcję wifi? Czy nie jest to zbędny gadżet?

Anna
Anna
4 kwietnia, 2022 09:36
Reply to  PanAGD

A na jaką firmę postawić? Electrolux czy Bosch? I jakby Pan miał osobiście kupować to z wifi czy bez?

Anna
Anna
4 kwietnia, 2022 11:01
Reply to  PanAGD

Dziękuję 🙂

Damian
Damian
20 lutego, 2022 21:44

Witam, suszarka bosch wtw85561pl z systemem samoczyszczącego wymiennika. Niestety do wymiennika dostęp jedynie poprzez szczelinę na filtry na kłaki, ale przynajmniej chciałbym wentylator od frontu wyczyścić. Czy wie Pan może jak ściągnąć ta klapę od frontu? Mocno siedzi, podważałem ale boję się że wyłamię 🙁 na schemacie cześć nr 0232 00707056

Damian
Damian
21 lutego, 2022 11:57
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy jest jakiś okreslony sposób podważenia? nie wiem – od góry, od dołu? Podważałem wczoraj dość mocno, odgina się ta pokrywa ale nie chce puścić. Gdzie znajdę dokładny schemat żeby grafikę sobie powiększyć, bo jedynie na jakiejś zagranicznej stronie znalazłem schemat, ale słabej jakości.
Co do wentylatora to na łopatkach przez te kilka lat troche się osadziło kurzu – z chęcią bym go wyczyścił 🙂

Damian
Damian
22 lutego, 2022 22:38
Reply to  PanAGD

O kurczę, super sprawa z tym otworem do wymiennika 😍😃 czy wie Pan gdzie można kupić taka klapkę jak jest na filmie?
Bardzo dziękuję za link, ściągnięcie blendy zdaje się bezproblemowe, ale trzeba zacząć od dołu, bo od góry są uchwyty a nie wciskane zaczepy 😃👍

Damian
Damian
3 kwietnia, 2022 12:23
Reply to  PanAGD

Witam, właśnie chcialem zamówić klapkę, ale niestety na w/w stronie w dziale „Sprawdź dopasowanie części do urządzenia” jest napisane że klapka nie pasuje do: wtw85561pl. Czy faktycznie ona nie będzie pasowała czy to tylko niezaktualizowana baza danych klapki?

Katarzyna
Katarzyna
20 lutego, 2022 20:06

Dzień dobry,
Chciałam spytać o funkcje Auto Clean w suszarkach bosch. Z tego co sama doczytałam, bosch jest jedyną firmą, która wymyśliła coś, żeby uniknąć każdorazowego czyszczenia filtra w drzwiach. Czy ta funcja faktycznie działa? Jest dostępna na wynku od trzech lat, powinna więc już być dość dobrze przetestowana. Opcja samoczyszczenia kondensatora to coś zupełnie innego, prawda? Suszarka whirpool supreme silence oferuje jedynie czyszczenie kondensatora, filtr w drzwiach trzeba czyścić po każdym cyklu?

Katarzyna
Katarzyna
26 lutego, 2022 20:17
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie dotyczące suszarki  Bosch WTX87EH0PL. W programach ma wymieniony program „posciel”, jednak w opiniach ludzie piszą, że pościel się zwija z powodu jednostronnego ruchu obrotu bębna. Gdzie można znaleźć informacje na temat tego, czy w danej suszarce jest opcja obustronnego obrotu bębna? Podaje Pan, że model Bosch WQG233CEPL Serie 6 ją posiada. Jednak pod względem ilości programów (np. pierze/puch, na którym mi zależy), głośności, funkcji pary itp nie znalazlam konkurencyjnego modelu do suszarki  Bosch WTX87EH0PL.Chciałam się upewnić czy tę suszarkę można podłączyc do odpływu? W opisie nie znalazłam, ale w opiniach ludzie piszą, że podłączali.

Katarzyna
Katarzyna
1 marca, 2022 07:18
Reply to  PanAGD

Bardzo dziekuje za odpowiedz ☺️

Pablo
Pablo
13 lutego, 2022 21:35

Dzień Dobry
Mam na oku 3 suszarki Bosch WTX87EH0PL, Bosch WTX87EH0EU i Siemens IQ800 WT47XEH0PL . . Suszarki posiadają ruch bębna w jedną stronę ? Jeśli tak to kiedy są przewidywani następcy bo prawdopodobnie by były w dwie strony.Nie wiem czym się różnią , Siemens funkcja outdoor i jakieś bzdury
Myślałem jeszcze o Electrolux EW9H378SP Electrolux EW9H189BP tylko że ta ma skaner 3D i obawiam się o usterkowość. Ten pierwszy Elektrolux odpowiadał by moim wymaganiom a z drugiej strony może Siemens tylko że będzie zwijał pewnie pościele
Sam nie wiem

Marek
Marek
11 lutego, 2022 00:45

Dzień dobry.

Bosch WTX87EH0EU HomeProfessional czy wystarczy Bosch Serie 8 WTX87K40PL?
Trójka małych dzieci więc będzie chodziła dużo i zależy ma samoczyszczeniu. Różnica kilkuset złotych a nie widzę z jakiego powodu.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Daniel
Daniel
7 lutego, 2022 00:49

Witam, a co poleciłby Pan do max głębokości 63,5 cm?

Daniel
Daniel
7 lutego, 2022 22:25
Reply to  PanAGD

No to wiem 🙂 Dlatego pytałem co tam z Beko wziąć? Biorę chyba Beko DS8524RTDCXST SteamTherapy

Daniel
Daniel
7 lutego, 2022 22:52
Reply to  PanAGD

Dzięki!

Karol
Karol
27 stycznia, 2022 21:33

Witam, prosiłbym o poradę, chcę zakupić suszarkę do ubrań w przedziale 2500-3500zł;
silnik inwerterowy, system z funkcją samoczyszczenia, klasa A++ lub A+++, ładowność 8-9 kg.
Czy model Bosch Serie 8 WTX87K40PL jest godny polecenia i wart tej ceny?
1) Czy poleca Pan jakieś inne modele z podobnymi parametrami, np samsunga, elektroluxa?
2) Czy warto taki sprzęt kupować, czy może coś w granicach 2k-2,5k i też będzie fajnie suszyć?np. bosch z serii 6?
3) Jak to ma się z modelami z obsługa przez smartfona? Czy ma to zastosowanie w praktyce czy raczej zbędny dodatek, za ,który trzeba dopłacać w lepszych modelach?
4 Jakie modele by Mi Pan polecił? Jestem bardziej za boschem, ale inne modele też rozważę.

Pozdrawiam

Karol
Karol
4 lutego, 2022 22:17
Reply to  PanAGD

Witam, dziękuje za odpowiedz, a co Pan myśli o Siemens WT47XKH0PL iQ700 ? ma podobne parametry co WTX87K40PL a nawet trochę lepsze, a cena korzystniejsza. 1)Podobno simens i bosch to to samo…a jak to się ma w praktyce oraz w ilości reklamacji/napraw itd…?2) Co moze Pan jeszcze polecić ciekawego dobrej cenie, raczej bosch/simens.3) Czy dużo jest reklamacji tych marek w stosunku do np electroluxa czy innych marek?

Karol
Karol
6 lutego, 2022 15:07
Reply to  PanAGD

Witam, dziękuję za odpowiedzi.Miałbym jeszcze jedno pytanie.
Czy opłaca się wykupywać dodatkowe ubezpieczenie co finalnie podnosi mi się cena przy wariancie pełnym na 5 lat o kwotę 1470 zł lub przy wariancie podstawowym o 840 zł. Pytanie jak to ma się w praktyce i czy to ma sens dopłacać prawie 50 % wartości suszarki. Dzwoniąc na infolinnie to każdy proponuje te ubezpieczenia dodatkowe, bo przepięcia w sieci, bo się coś ułamie itd..

Artur
Artur
22 stycznia, 2022 23:22

Dzień dobry.
Po długich godzinach spędzonych w internecie zdecydowałem się na zestaw bosch, pralka WAVH8K92PL i suszarka WTX87KH0PL, co Pan sądzi o tym zestawie, ewentualnie co mógł by Pan innego polecić w tej cenie.

Monika
Monika
20 stycznia, 2022 22:37

Dzień dobry,
dziękuję, że prowadzi Pan tą stronke, jest tu duzo fajnych informacji. Chcę zakupić suszarkę z koszem na buty i znam Pana pozytywną opinię na temat modelu Bosch WTR87TE0PL. Aktualnie w bardzo podobnych cenach znajdują się model WTW8547EPL i WTW8546KPL. Czy warto postawić na samoczyszczenie kosztem np. niższej klasy energetycznej (czy to główna rożnica miedzy tymi modelami)? Czy w ogóle wysupłać t dodatkowe 500 zł i pojść np. w model WTW8760EPL? Przyznam się, że trudno się rozeznać w tych wszystkich niuansach, proszę o podpowiedź.

Last edited 5 miesięcy temu by Monika
Monika
Monika
21 stycznia, 2022 09:20
Reply to  PanAGD

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. A czy ma pan doświadczenie jak sprawdzają się funkcje ułatwiania prasowania w WQG233CEPL lub WQG241ASPL? Obecnie to też modele podobne cenowo. W Pana rankingu jest ta pierwsza, ale pod względem funkcji mam wrażenie ze WQG241ASPL jest troche bogatsza (suszenie puchu), jakby można porównać te 2 modele do wspomnianych wyżej WTR/WTW? Pozdrawiam!

Monika
Monika
24 stycznia, 2022 01:10
Reply to  PanAGD

Dziekuję. Czy ma pan informację, czy w tych nowych suszarkach WQG jest też silnik inwerterowy?

Monika
Monika
24 stycznia, 2022 09:23
Reply to  PanAGD

Dziękuję, a jak byłoby z silnikiem i łożyskami WQG241AEPL/ WQG241ASPL bo to w tym kierunku spoglądają me oczy 🙂

Last edited 5 miesięcy temu by Monika