233

Pralka slim – jaką wybrać? [Ranking 2020]

PanAGD

Rankingi

Aktualizacja – listopad 2020
Gdy brakuje miejsca na pralkę o standardowych wymiarach pozostaje nam wybrać pralką wąską tzw. slim. Na szczęście można znaleźć modele, które mają nawet po 8 – 9 kg załadunku. Więc to co kiedyś było minusem pralek o mniejszej głębokości – czyli mały załadunek, dzisiaj już nie stanowi problemu. Także pod względem funkcji, programów czy parametrów pralki slim dorównują pełnowymiarowym pralkom. Przygotowałem listę modeli, które mają wymienne łożyska i wymiarową mieszczą się do maksymalnie 50 cm oraz oferują ciekawe rozwiązania i według mnie są odpowiedniej jakości.


W cenie do 1700 zł

Pralki Bosch WLL2418KPL/EPL , WLL2428SPL i WLL24480PL

6.5 kg
1200 obr.
A+++
Silnik inwerterowy
Głębokość 44.6 cm

Na pierwszy rzut idzie nie jeden model, a cztery pralki WLL od Boscha. Dlaczego tak? Podane modele są praktycznie takie same pod każdym względem. Główne parametry tj. załadunek 6.5 kg, obroty wirowania 1200 obr. czy zużycie energii i wody są takie same. Programy i funkcje też pokrywają się w 99%. Jedynie model WLL24480PL ma dodatkowo wąż aquastop, a model WLL2428SPL opcję mniej zagnieceń. Reszta jest taka sama.

Co nam oferuje linia WLL? Przede wszystkim są ciche – silnik inwerterowy. Zakres programów jest bardzo szeroki i mamy mi.n.: program Antyalergia, Mix, Czyszczenie bębna, programy krótkie 15/30 minut, dedykowany program do pierza/puchu czy też do ubrań sportowych. Z funkcji możemy wybrać: opcję skracania/wydłużania czasu prania, jest regulacja obrotów wirowania i temperatury, możemy też ustawić wyższy poziom wody. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Łożyska oczywiście wymienne 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępne w:

W cenie do 2500 zł

Pralka LG F2WV7S8P1

8.5 kg
1200 obr.
A+++
Programy parowe
Głębokość 47 cm

Kolejny model w zestawieniu to jeden z pojemniejszych slimów na rynku – ma aż 8.5 kg załadunku przy 47 cm głębokości. Nie tylko załadunek jest atutem tego modelu. LG mocno rozwinął system AI DD™, który rozpoznaje rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia, do tego dobierany jest optymalny ruch bębna, aby efektywność prania było jak największa. Kolejnym plusem jest opcja prania z parą, a jak wiadomo para niweluje alergeny oraz ułatwia prasowanie. Z programów prania mamy do wyboru m.in.: Bawełna, Mieszane, Pościel, Czyszczenie bębna, Sportowe, czy Szybki ’14. Przy pomocy aplikacji możemy wgrać także jeden z 13 dostępnych dodatkowych programów. Jest również opcja dorzucenia prania w trakcie trwania cyklu.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Parowe usuwanie zagnieceń, Para, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, TurboWash, Płukanie+.

Łożyska są wymienne w tym modelu, a bęben napędza silnik inwerterowy 6 Motion DIRECT DRIVE 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Pralka Samsung Eco Bubble WW70K42107W

7 kg
1200 obr.
A+++
Eco Bubble™
Głębokość 45 cm

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Samsunga. Pralka o dużym załadunku 7 kg przy 45 cm głębokości. Atutem tego modelu jest znany już nam wszystkim system EcoBubble, który ułatwia usuwanie plam nawet w niskich temperaturach. Dodatkowo w tym modelu mamy do wyboru opcję Aktywna Piana, która zmiękczy ubrania przed praniem – dobrze się sprawdzi przy większej ilości prania lub mocno zabrudzonej odzieży.

Po za tym mamy do wyboru wszystkie najpotrzebniejsze programy tj. Bawełna, Bawełna ekonomiczny, Ciemne kolory, Syntetyki, EcoCzyszczenie bębna, Dziecięce, Wełna, Pranie Codzienne, Pranie Szybkie 15 minut, Pranie super Eco. Z funkcji dodatkowych mamy: Super Rinse+, Pranie wstępne, Intensywny. Temperaturę oraz wirowanie możemy regulować na dotykowym wyświetlaczu. Brakuje mi tutaj jedynie opcji skracania czasu prania, chociaż z drugiej strony lepiej dla nas i dla efektywności prania będzie, jak czas ten będzie dobrany automatycznie przez pralkę.

Cichą pracę pralki zapewnia silniki inwerterowy, a od strony serwisowej łożyska są wymienne 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1700 zł

Pralka Siemens WS12T46EPL

6.5 kg
1200 obr.
A+++
iQDrive
Głębokość 44.6 cm

Pralka Siemens WS12T46EPL to model, który oferuje wszystko co potrzeba do komfortowego prania. Załadunek wynosi 6.5 kg, prędkość wirowania 1200 obr. 15 programów prania daje nam komfort i możliwość wyprania praktycznie każdej tkaniny. Ze standardowych programów mamy: Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna, Pranie 30/15 minut czy program MIX. Są też programy dedykowane: Jeans, Higiena, Outdoor (dla odzieży typu softshell), Dessous – do prania ubrań delikatnych np. satyny, czy też program Super60 do mocnych tkanin. Brakuje mi tutaj jedynie opcji czyszczenia bębna, ale zamiast tego możemy po prostu raz na miesiąc użyć programu bawełna na 90 stopni i po problemie 😉

Z funkcji do wyboru mamy: regulację temperatury i obrotów wirowania, opcję mniej zagnieceń, woda plus, opóźnienie startu oraz funkcję skracania/wydłużania czasu prania. Dla zapominalskich przydatną opcją będzie możliwość dołożenia prania w trakcie cyklu.

Silnik iQDrive zapewnia cichą pracę, od strony serwisowej – łożyska wymienne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1050 zł

Pralka AMICA TAW6122LSW

6 kg
1200 obr.
A++
AutoSensor
Głębokość 40.5 cm

Model, którego na pewno największym atutem jest cena oraz mała głębokość 40.5 cm. Nie powinniśmy oczekiwać cudów od tej pralki, ale najgorzej też nie jest. Patrząc na ilość programów, których jest 16 można powiedzieć, że czego chcieć więcej w tej cenie?:) Jest m.in.: program antyalergiczny, Codzienny, Fitness, Szybki 15, Codzienny 58 minut czy Outdoor. Plus także za program czyszczenia bębna. Z opcji dodatkowych wybrać możemy: dodatkowe płukanie, pranie wstępne, ustawić poziom zabrudzenia czy skrócić czas prania. Jest także opcja dorzucenia prania w trakcie trwania programu. Łożyska są wymienne.

Tak jak wspomniałem, jest to pralka budżetowa i tak do niej musimy podchodzić 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Pralka GORENJE MAWS72

7 kg
1200 obr.
Silnik inwerterowy
IonTech
Głębokość 46.5 cm

Model znajduje się na liście warunkowo – ma niestety niewymienne łożyska, ale Gorenje daje na ten element 5 lat gwarancji i myślę, że to uczciwy kompromis, bo sama pralka jest ciekawym modelem 🙂 Gorenje zastosowało tutaj technologię IonTech, która poprawia o 30% jakość prania, nawet w niskich temperaturach. Jest to także pierwsza znana mi pralka z programem automatycznym – sama dobiera temperaturę i długość cyklu do rodzaju tkaniny. Po za tym mamy jeszcze: system DoseAid, który dobiera odpowiednią ilość środka piorącego do ilości prania, są programy antyalergiczne, sportowe, IonWash 59′, funkcja czyszczenia bębna, możemy również skrócić lub wydłużyć czas prania oraz dorzucić zapomniane ubranie w trakcie cyklu. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

W razie zakupu tego modelu nie zapomnijcie się zarejestrować w ciągu 14 dni, aby otrzymać 5 lat gwarancji na łożyska.

Model dostępny w:

W cenie do 1700 zł

Pralka LG F2WN4S6S0

6,5 kg
1200 obr.
Silnik inwerterowy
SpaSteam
Głębokość 46 cm

LG F2WN4S6S0 to jeden z lepiej sprzedających się modeli w swojej budżecie i wcale mnie to nie dziwi 😉 Jak na swoją cenę parametry, programy czy funkcje ma bardzo dobre. Zacznijmy od programów – mamy ich 14 do wyboru: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Parowy antyalergiczny, Ubranka dziecięce parowo, Sportowe, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatne, Wełna, Szybki ’30, Mój program (13 dodatkowych programów).
Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
233 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
15 kwietnia, 2021 01:55

Robi pan bardzo dobrą robotę 🙂 Proszę mi podpowiedzieć, lepiej wybrać F2WN2S6S4E czy F2WT4S6AIDD ? Kupuje w media expert i kosztują tam tyle samo

Jakub
Jakub
12 kwietnia, 2021 16:08

Witam, Poszukujemy z małżonką sprawdzonej pralki, która przynajmniej w teorii posłuży nam na lata. Z racji małej łazienki szukamy małej pralki (jeśli chodzi o głębokość) o pojemności 7-8kg w granicach cenowych do +/- 1500zł. Czy byłby Pan w stanie wskazać jakieś produkty godne uwagi?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Kamil
Kamil
7 kwietnia, 2021 08:36

Dzień dobry, czy mógłby Pan wyrazić opinie na temat AEG MEL6S126X. Szukam pralki jak najpłytszej więc pozostaje mi jeszcze Electrolux. Generalnie to bliźniacze modele w tym rozmiarze. Jakie są ewentualne różnice pomiędzy marka AEG i Electrolux? Jak z awaryjnością? Pozdrawiam

Tom
Tom
6 kwietnia, 2021 12:10

Witam
Co Pan wie na temat pralki Amica WA2S814BKiSVOD ? Cena wydaje się bardzo atrakcyjna patrząc jakie wypasione funkcje posiada. Z tego co znalazłem dużym plusem jest program auto który trwa 1h04min i można załadować 8kg prania a nie jak u konkurencji tylko 2-3kg.
A może poleci Pan inną pralkę slim z programem trwającym ok. 1h bez ograniczeń wagowych?

Ata
Ata
29 marca, 2021 16:30

Dzień dobry, chcę kupić pralkę Slim, zależy mi by miała między innymi krótkie programy prania, dodatkowe płukanie i wirowanie. Pod uwagę biorę Electrolux:
EW6S426BP
EW6S226SPI
LG:
F2WN2S6S3E
VIVACE F2WN4S6S1
Na którą z firm postawić,? a może jakaś inna oferuje produkty, które przewyższają wymienione.
Jestem w kropce, stara pralka wysiadła, a nowych zatrzęsienie, nie wiem co wybrać i odstraszają te z bardzo długimi programami prania.

Ata
Ata
31 marca, 2021 07:42
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję Panu za szybką odpowiedź.
Podsumowując, czy teraz, gdy na rynku nie ma widoków na Slim od Boscha, można uznać, że LG jest lepsze, niż oferowane Samsung, beko, Candy, Amica, ectrolux, indesit, whirpool, czy Pan sam postawiłby na LG mając małą łazienkę?
Jeszcze raz dziekuję
Pozdrawiam🤗

Marian
Marian
20 marca, 2021 18:13

W poszukiwaniu alternatywy dla Bosch’a zainteresowały mnie 2 nowości Amiki WA1S712CLiSMG i WA1S712CLiSD. Czy to dobrze rokujące modele? Różnią się między sobą czymś więcej, niż “dizajnem” drzwi?
Wcześniej brałem pod uwagę raczej wyroby marek zagranicznych, ale w przypadku pralek płytkich ostanio straszna posucha, szczególnie jeśli komuś zależy na serwisowalności.