Telewizor QLED 8K: 33 miliony inteligentnych pikseli

Do sprzedaży w Polsce wchodzi właśnie telewizor QLED 8K w odsłonie na 2019 rok. Najwyższa rozdzielczość oraz wierne odwzorowanie detali i kolorów to elementy, które przeniosą widzów w centrum akcji. Zobaczmy, co ma do zaoferowania Q950:

 • Rozdzielczość 8K (7680 x 4320) to więcej szczegółów i bardziej rzeczywiste wrażenia z oglądania
 • Filmy doprowadzone do perfekcji za pośrednictwem Inteligentnego Skalowania 8K[1]
 • Unikatowy Procesor Quantum 8K to wyższa rozdzielczość oraz lepsza jakość obrazu i dźwięku. Wszystko to wspierane Sztuczną Inteligencją i uczeniem maszynowym
 • Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie to nowym poziom intensywnej czerni i perfekcyjny kontrast
 • Quantum HDR od 3000 do 5000[2], czyli dynamiczny HDR, który dostosowuje się do każdej sceny. Zgodny ze standardem HDR10+
 • Tryb Ambient w nowej odsłonie: więcej funkcji i motywów
 • QLED Q950 to godny następca pierwszego telewizora Samsung QLED 8K o tak wysokiej rozdzielczości i ze sztuczną inteligencją, który wszedł do sprzedaży w Polsce pod koniec 2018 roku. Tegoroczny model to jeszcze bardziej wciągające oraz realistyczne wrażenia, a wszystko wspierane najnowocześniejszą technologią. Połączenie wysokiej rozdzielczości 8K z dużym ekranem to duet idealny. Właśnie dlatego Q950 jest dostępny w czterech wersjach – 65, 75, 82 i 98 cali[3].

  Sztuczna Inteligencja dla rzeczywistych efektów

  Za nieosiągalną dotychczas jakość obrazu odpowiada rozdzielczość 8K (7680 x 4320). To 4 razy więcej niż 4K UHD i 16 razy więcej niż Full HD. W przypadku QLED 8K 33 miliony pikseli składają się na niesamowite wrażenia z oglądania. Piksele są tak małe, że na ekranie nie zobaczmy pojedynczych punktów.

  W przypadku dużych ekranów nie może być mowy o kompromisach. Wraz z telewizorem QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów. Okazało się nim zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K1, która wspierana jest przez Procesor Quantum 8K. Do poprawy jakości obrazu wykorzystana została sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. My, jako widzowie, nie musimy zastanawiać się nad tym, w jakiej rozdzielczości jest film, który chcemy zobaczyć. Ważne jest to, że zostanie on automatycznie poprawiony i wyświetlony w poprawionej jakości, nawet zbliżonej do 8K. Jego szczegółowość, odwzorowanie detali czy nasycenie kolorów sprawią, że trudno będzie oderwać wzrok od ekranu.

  Rozpieszcza detalami

  Od tak zaawansowanego telewizora, jak QLED 8K, widzowie oczekują doskonałości. Liczą się dla nich rzeczywiste, wciągające wrażenia, które ten ekran jest w stanie zaoferować. Wyobraź sobie nocne niebo pełne migocących gwiazd, kiedy ty siedzisz wygodnie w fotelu i podziwiasz nawet te najodleglejsze. Takich doznań jest w stanie dostarczyć ten telewizor. Wrażania potęguje duży ekran, który precyzyjnie oddaje szczegóły, dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Jest to zaawansowana technologia, która powoduje, że czerń jest bardziej nasycona, kontrast realistyczny a barwy lepiej oddane. Co więcej, nie ma znaczenia czy patrzysz na ekran na wprost, czy z boku – obraz będzie równie dobry z każdego miejsca. Zadba o to Ultra Szeroki Kąt Widzenia. Optymalne efekty osiągnięto dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora – cały ekran równomiernie emituje światło. Dopełnienie stanowi Quantum HDR 40002 z certyfikatem standardu HDR10+. Poprzez dostosowanie parametrów, takich jak jasność i kontrast, dla każdej sceny osobno, zobaczymy filmy dokładnie tak, jak chciał tego reżyser.

  Jak wskazuje nazwa, QLED Q950 to telewizor z technologią kropek kwantowych, co oznacza, że widzowie będą mogli podziwiać świat w ponad miliardzie barw i ze 100-procenotowym Natężeniem Kolorów. Przykłady? Intensywnie czerwone truskawki na ekranie będą prezentować się równie soczyście, co w rzeczywistości.

  Wyłączony telewizor, spektakularne efekty

  QLED Q950, jako przedstawiciel telewizorów wielkoekranowych, po prostu musiał otrzymać Tryb Ambient. Ta unikatowa funkcja sprawi, że ekran wtopi się w domową przestrzeń. Zasada jest prosta: im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. Do wyboru jest kilka opcji. Jeśli akurat nic nie oglądamy, na ekranie możemy wyświetlić np. wzór tapety, znajdującej się na ścianie, na której wyeksponowany jest telewizor, czy też jej kolor[4]. Możemy także przeobrazić największy w domu ekran w osobiste centrum informacji – wtedy zobaczymy aktualną prognozę pogody czy newsy. W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej opcji i trybów, między innymi możliwość dodania efektów świetlnych – idealne rozwiązanie na wieczorną imprezę.

  Większą swobodę w projektowaniu przestrzeni zapewni także Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem. Pozwala zintegrować telewizor z pozostałymi urządzeniami bez zbędnej plątaniny kabli.

  QLED 8K Q950 to kolejny krok w rozwoju wysokiej jakości ekranów, który dla widzów stanowi swoiste zaproszenie do odkrywania filmowego świata na nowo. Teraz mogą oni liczyć na niesamowite wrażenia wizualne niezależnie od tego, jakie treści oglądają. Nadeszła era wielkich ekranów, które oddają rzeczywistość z perfekcyjną głębią i szczegółami.

  Zadaj pytanie :)
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

  Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

  Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

  CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni