Szklany wyciąg blatowy Siemens: praktyczny + wyjątkowy wygląd.

Zawsze świeże powietrze w kuchennej przestrzeni

Bez względu na to czy w kuchni spędzamy długie godziny, czy raczej wybieramy proste dania, które błyskawicznie przygotujemy, w trakcie gotowania przestrzeń wypełnia mnóstwo zapachów, które potrafią długo utrzymywać się w pomieszczeniu. Żeby powietrze w kuchni zawsze było świeże potrzebny jest okap kuchenny, który od lat jest już standardem w wielu domach. Tradycyjnie montowany był nad płytą grzewczą, natomiast obecnie producenci proponują również wyciągi blatowe, takie jak model iQ700 marki Siemens, które są nie tylko praktycznym, ale również estetycznym rozwiązaniem.

Najnowsza technologia w oprawie niezwykłego designu

Wyciągi blatowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce i korzystać ze sprzętu o najwyższych parametrach technologicznych. Mogę być zintegrowane z płytą grzewczą, stanowić oddzielny sprzęt na stałe zamontowany w blacie lub być z niego wysuwane jedynie na czas pochłaniania oparów. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i komponentów. Mimo niewielkiego rozmiaru mają bardzo wysokie parametry techniczne – dużą moc absorbcji i mocne silniki. Charakteryzują się dopracowanym, eleganckim wzornictwem. Idealnie sprawdzają się nawet w dużych pomieszczeniach.

Siemens iQ700 – inteligentny wyciąg blatowy z technologią Guided Air

Perfekcyjnie zaprojektowany szklany wyciąg blatowy Siemens iQ700 jest widoczny tylko podczas użytkowania. Ma szerokość 90 cm i idealnie wkomponowuje się w przestrzeń gotowania, szczególnie kuchenne wyspy, a dzięki rozwiązaniom elastycznej instalacji silnika pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń pod blatem. Pracuje w obiegu otwartym, bądź zamkniętym, dzięki dodatkowemu zestawowi recyrkulacyjnemu Clean Air Plus. Posiada wysuwany szklany panel, a jego krawędzie przystosowane są do bezramkowej instalacji przy płycie grzewczej w celu stworzenia efektu jednolitej powierzchni.

Technologia Guided Air tworzy kurtynę powietrzną przed szybą, która zapewnia efektywne i ciche usuwanie oparów z każdej strefy gotowania – co gwarantuje świeże powietrze. Model iQ700 jest w pełni automatyczny, a dzięki cookConnect jest połączony z płytą grzewczą. Okap z włączoną funkcją Wi-Fi uruchamia się, gdy tylko rozpoczyna się proces gotowania na płycie kuchennej. Czujnik ClimateControl wykrywa parę i nieprzyjemne zapachy oraz precyzyjnie dostosowuje moc wyciągu do potrzeb, wyłączając się automatycznie po usunięciu oparów. Urządzenie pozwala na elektroniczne sterowanie z poziomu samego okapy lub od frontu z poziomu odpowiedniej płyty grzewczej.

informacja prasowa
—–

Dodam od siebie, że okap faktycznie wygląda okazale i nowocześnie. Pokazuje, to w jakim kierunku będzie szli w kuchniach. Model w UK kosztuje ok. 2000 funtów, na złotówki wyjdzie w okolicach 10k, więc jest to całkiem droga zabawka 😉

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni