14

Suszarka Bosch z technologią AutoClean

Informacje

Aktualizacja: 22 października, 2019
Bez filtra. Za to z technologią AutoClean. Marka Bosch jako pierwsza wchodzi na rynek z rewolucyjną suszarką bębnową do ubrań, która nie posiada filtra w drzwiach.

AutoClean

Filtr w drzwiach suszarki należy czyścić po każdym jej użyciu, czyli ok. 160 razy w roku. Suszarka AutoClean sprawia, że nie trzeba tego robić, bo takiego filtra po prostu nie ma. Dzięki pomysłowo zaprojektowanemu systemowi mikrowłókna i osady, które pozostawiają ubrania w trakcie suszenia, są automatycznie spłukiwane i kierowane do kolektora zlokalizowanego u dołu urządzenia. Wystarczy opróżniać go raz na około 20 cykli, czyli około osiem razy w roku. I nie trzeba o tym pamiętać – inteligentne czujniki podpowiedzą, kiedy dokładnie należy to zrobić. Ponadto suszarki z technologią AutoClean posiadają system samoczyszczenia. Oznacza to, że utrzymują niezmiennie niskie zużycie energii podczas każdego suszenia, przy osiągnięciu perfekcyjnych efektów.

IronAssist

Każdy zna ten problem: góra ubrań do prasowania w koszu rośnie, a w efekcie pod ich własnym ciężarem powstają zagniecenia trudne do usunięcia. Funkcja IronAssist bez problemu usunie je z garniturów, koszul i bluzek, dodatkowo odświeżając tekstylia bez konieczności ponownego prania.

SmartDry

Dzięki nowoczesnej technologii czujników i odpowiedniemu zaprojektowaniu urządzeń (SmartDry), suszarka potrafi zdalnie połączyć się z pralką. Otrzymuje od pralki parametry ostatniego prania, dowiaduje się, jaki program został włączony, jaki był poziom zapełnienia bębna i jak przebiegał proces wirowania. Dzięki tym informacjom może automatycznie dopasować optymalne parametry suszenia. Opcja ta dostępna jest w suszarkach wyposażonych w system Home Connect 2.0.

Smart technologia, ekonomia i ekologia. Bo taki jest Bosch.

Suszarki Bosch AutoClean znajdziesz tutaj:

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
25 sierpnia, 2020 04:42

Witam
Szukam zestawu pralki z suszarką do okolic max 3500 czy w tej cenie pojawiło się coś z suszarką z opcją autoclean ?
Obawiam się, że suszarka utraci swoje parametry poprzez częste czyszczenie wymiennika.

Urszula
Urszula
8 stycznia, 2020 08:22

Dzień dobry. Mam uprzejme zapytanie – jaki model suszarki Bosch z opcją AutoClean oraz z pompą ciepła Pan poleca?

Urszula
Urszula
8 stycznia, 2020 09:35
Reply to  PanAGD

Właśnie zauważyłam, że są tylko 4 takie suszarki. Faktycznie 2 z nich mają opcję zdalnego sterowania. Czy to zdalne sterowanie jest niezbędne, aby suszarka intuicyjnie łączyła się z pralką?
Dotychczas nie korzystałam w ogóle z suszarki i nie mam pojęcia jak istotna w praktyce jest różnica pomiędzy filtrem w drzwiach a systemem AutoClean… Czy sądzi Pan, że warto wydać 4 tysiące na suszarkę, aby mieć opcję AutoClean?

Grzegorz
Grzegorz
13 kwietnia, 2020 18:39
Reply to  Urszula

Dzień dobry,

Czy wybrała Pani suszarkę Bosch z AutoClean? Jeśli tak, który konkretnie model? Jak się sprawuje? Czy używała Pani programów parowych? Jakie są wrażenia po ich użyciu?
Obecnie biorę poważnie pod uwagę zakup wspomnianej suszarki WTX87K40PL lub droższej o 300 zł WTX87KH0PL z połączeniem WiFi. Głównie zależy mi na programach parowych (oczywiście AutoClean byłby wielkim ułatwieniem – wizja braku konieczności opróżniania filtra jest naprawdę zachęcająca).

Pozdrawiam!
Grzegorz

Norbert
Norbert
22 października, 2020 23:13
Reply to  PanAGD


Dzień dobry,
czy suszarki z Autoclean posiadają wymienne łożyska? Miałem kupić LG RC90V9AV2Q za 3199, ale jest aktualnie dobra promocja na WTX87EH0PL za 3499 po zwrocie 500 zł
Czy według Pana warto dopłacić?

Norbert
Norbert
26 października, 2020 23:06
Reply to  PanAGD

Dziękuję za odpowiedź. Nie mogłem czekać na odpowiedź, bo to była nocna promocja w ME, więc zaryzykowałem i kupiłem. Dzisiaj ją dostarczyli, ale na razie zmieniłem tylko kierunek otwierania drzwiczek 🙂
Pozdrawiam!

Hanka
Hanka
18 marca, 2021 19:28
Reply to  PanAGD

Dzień dobry
Kupiłam suszarkę Bosch model WTX87M30PL z funkcją AutoClean. Niepokoi mnie fakt iż po zakończonym suszeniu woda nie skrapla się w szufladzie na wodę tylko wszystka zbiera się na dnie suszarki. Suszarka nie jest podłączona do odpływu. Czy tak faktycznie działa funkcja AutoClean czy coś jest nie tak?
Pozdrawiam.

Hanka
Hanka
19 marca, 2021 07:25
Reply to  PanAGD

Dzień dobry
Woda jeszcze się nie wylewa na podłogę :-). Próbowałam zgodnie z instrukcją dokonać wypompowania wody – przygotowanie urządzenia do transportu. Woda dalej stoi na dnie suszarki, cały filtr jest w niej zanurzony. Nie pojawia się komunikat o błędzie. Czy to jest jakaś usterka, czy powinnam to zgłosić jako uszkodzenie? Dziękuję.

Hanka
Hanka
22 marca, 2021 06:55
Reply to  PanAGD

dziękuję bardzo 🙂
Pozdrawiam serdecznie