Siemens prezentuje Inteligentną Kuchnię przyszłości

Siemens Home Appliances przedstawia koncepcję Inteligentnej Kuchni, która została opracowana by zoptymalizować codzienne czynności wykonywane w kuchni i tym samym dać nam więcej czasu wolnego. Jak wynika z badań, tempo życia stało się znacznie bardziej wymagające, więc Siemens dąży do ułatwienia codzienności poprzez wykorzystanie inteligentnej technologii. Badanie Euromonitor Top 10 Global Consumer Trends 2023 wykazało, że w 2022 roku, 45% globalnych konsumentów odczuwa presję, aby wykonywać wiele zadań jednocześnie.

Według marki Siemens, koncepcja Inteligentnej Kuchni przekształca urządzenia kuchenne w zintegrowane, inteligentne narzędzia, które ułatwią codzienne zadania. Jest to zgodne z wizją marki, która ma na celu umożliwienie konsumentom prowadzenia bardziej zdrowego i świadomego stylu życia oraz posiadania większej ilości wolnego czasu. Aby to osiągnąć, Siemens łączy urządzenia ze wszystkich kategorii produktów poprzez technologię, projektowanie oraz funkcjonalność aplikacji Alexa i Google Assistant, aby stworzyć w pełni połączony ekosystem w domu.

Jak wyjaśnia Stephanie Baltz, dyrektor ds. marketingu regionu Europy w Siemens: „Inteligentna kuchnia nie jest linią produktów Siemens. To filozofia. Połączyliśmy funkcje z całego naszego portfolio i współpracowaliśmy z partnerami, takimi jak Home Connect, Kitchen Stories i foodfittery, aby zapewnić, że wszystkie nasze urządzenia i rozwiązania stanowią integralną część Inteligentnej Kuchni, wspierając ambitne życie ludzi o wysokich aspiracjach.”

Celem Inteligentnej Kuchni jest optymalizacja złożonych zadań związanych z codziennym stylem życia, a już niektóre z nowych dostępnych na rynku produktów odpowiadają tej filozofii – na przykład nowy piekarnik iQ700. Oprócz wysokiej jakości technologii i eleganckiego designu, seria piekarników zapewnia wiele funkcji ułatwiających życie. Dzięki Amazon Alexa lub Google Assistant, iQ700 może być obsługiwany za pomocą poleceń głosowych. Wybieranie odpowiedniego ustawienia dla potrawy z asystentem piekarnika, zdalne uruchamianie i kończenie programów lub zmiana ustawień – wszystko to jest możliwe za pomocą aplikacji Home Connect.

Inteligentna Kuchnia umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do urządzeń i kontrolowanie ich. Ponieważ urządzenia domowe są połączone z aplikacją Home Connect, użytkownicy mogą pozwolić technikom serwisu na zdalny dostęp do informacji i diagnozowania problemów, co eliminuje potrzebę oczekiwania na serwisanta.

Inteligentne dodatki pozwalają urządzeniom Siemens dostarczać najlepsze możliwe wyniki, co przyczynia się do oszczędzania czasu oraz poprawy zadowolenia konsumentów. Na przykład, czujniki do pieczenia i smażenia dostosowują poziomy ciepła na inteligentnej płycie grzewczej i w piekarniku, co sprawią że obiad się nie przypali.

Siemens proponuje również rozwiązanie, w przypadku gdy konsument nie chce poświęcać dużo czasu na zastanawianie się, który program w zmywarce wybrać. Można zaoszczędzić czas, pozwalając zmywarce wybrać odpowiednie ustawienia i przyspieszyć cykl, gdy jest to potrzebne. Użytkownicy w aplikacji Home Connect zaznaczają stopień zadowolenia z czasu trwania programu, skuteczności mycia oraz wyników suszenia. Na podstawie tych opinii, zmywarka dostosowuje swoje ustawienia i tworzy spersonalizowany program. Kolejnym wyróżnikiem jest chłodziarka z optymalną regulacją temperatury, co zapewnia idealne warunki przechowywania, które utrzymują jedzenie świeże przez znacznie dłuższy czas.

Z Inteligentną Kuchnią, Siemens sprawią że domy stają się bardziej funkcjonalne i inteligentne. Marka dąży do ułatwienia życia w zrównoważony sposób.

Inteligentna Kuchnia jest żywym ekosystemem, który będzie ewoluował zgodnie z potrzebami konsumentów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Siemens Home Appliances zmienia sposób, w jaki żyjemy, zapraszamy na stronę https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/inspiracje/innowacja/home-connect/inteligentna-kuchnia

informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Jesteś alergikiem? Sprawdź co zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w domu na wiosnę

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym