Samsung: Rośnie rynek pralek w najwyższych klasach energetycznych

Obserwujemy wzrost udziału sprzedaży pralek w najwyższej klasie energetycznej A. W ciągu zaledwie dwóch lat wzrósł on z ok. 6 do 25 procent [1]. To pokazuje, że jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej świadomi, że inwestycja w urządzenie w klasie A to oszczędność energii w dłuższej perspektywie i mądre zarządzanie domowym budżetem.

Posiadanie energooszczędnych urządzeń w domu jest ważne dla aż 85 proc. Polek i Polaków. To wyniki najnowszego badania przeprowadzone przez Grupę IQS na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków na zlecenie Samsung [2]. Odzwierciedlenie tych danych widzimy w zmieniającym się rynku pralek o najwyższych klasach energetycznych. W 2021 pralki w najwyższej klasie energetycznej stanowiły 5,5 proc., by osiągnąć 15,1 proc. w 2022 r. i ponad 25 proc. udziału w rynku pralek w 2023 [3].

Samsung wyznacza trendy w zakresie energooszczędnych rozwiązań

Niezmiennie liderem energooszczędnych pralek jest Samsung [4] . Co więcej marka posiada kilka rozwiązań, które pozwalają dodatkowo oszczędzać energię. Jedną z nich jest technologia EcoBubble™, dzięki której możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do nawet 70% przy zachowaniu skuteczności [5]. Technologia EcoBubble™ odpowiednio dobierając proporcje wody, detergentu i powietrza tworzy pianę, która pozwala uprać ubrania w niższej temperaturze, nie rezygnując ze skuteczności czyszczenia, przy okazji obniżając też rachunki za energię.

Inną przydatną technologią jest program Pranie Optymalne AI [6]. Pozwoli on zoptymalizować nie tylko zużycie prądu, ale też wody, a nawet środków piorących. Jak? Za pomocą precyzyjnych czujników program ten dostosowuje długość cyklu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Użytkownik nie musi się martwić o to, czy wybrał odpowiedni program ani zastanawiać się, czy dobrze odmierzył ilość płynu do prania. W efekcie Pranie Optymalne AI pozwala zoptymalizować zużycie energii elektrycznej, detergentów oraz wody z korzyścią dla środowiska i naszego domowego budżetu [7].

[1] Dane międzynarodowej firmy badawczej za okres od marca 2021 do września 2023 r. Od momentu obowiązywania nowych etykiet energetycznych.

[2] Raport pt. „Inteligentne urządzenia AGD” przygotowała Grupa IQS na zlecenie firmy Samsung w czerwcu 2023 r. Badanie ilościowe zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie reprezentatywnej 1027 Polek i Polaków powyżej 18. roku życia.

[3] Dane międzynarodowej firmy badawczej. Porównanie za okres 03.2021-09.2023 r.

[4] W oparciu o raporty międzynarodowej firmy badawczej dot. sprzedaży detalicznej za okres marzec 2021 – wrzesień 2023 r. dla pralek w klasie A i B.

[5] Na podstawie testów wewnętrznych dla modelu WW11BB944AGB w normalnych warunkach użytkowania. Zużycie energii bez trybu AI Energy Mode = 0.539 kWh, natomiast po jego aktywacji = 0.145 kWh. Tryb AI Energy Mode może zostać aktywowany w aplikacji SmartThings, gdy temperatura prania wynosi 20-40°C. Wyniki mogą się różnić. Testowano dla 5 kg wsadu na programie Bawełna. Dotyczy wybranych urządzeń.

[6] Dostępne w wybranych urządzeniach Samsung.

[7] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Jesteś alergikiem? Sprawdź co zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w domu na wiosnę

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym