Samsung rezygnuje z plastiku – to dobry krok

Zgodnie ze swoją polityką zrównoważonego rozwoju Samsung planuje ograniczenie do minimum, a docelowo całkowite zastąpienie obecnie używanych opakowań materiałami ekologicznymi.
Firma Samsung ogłosiła, że podejmie kroki mające na celu zastąpienie plastiku, używanego w opakowaniach, papierem i innymi, przyjaznymi dla środowiska materiałami. Już w pierwszej połowie roku plastik wykorzystywany obecnie w opakowaniach produktów i akcesoriów Samsung – od telefonów komórkowych i tabletów po sprzęt AGD – zostanie zastąpiony materiałami ekologicznymi, takimi jak pochodzące z recyklingu biopochodne plastiki oraz papier.

Samsung powołał specjalną grupę specjalistów z zakresu wzornictwa i rozwoju, zakupów, marketingu i kontroli jakości, która miała za zadanie opracować nowe innowacyjne, a zarazem ekologiczne opakowania dla produkowanych sprzętów.

W przypadku telefonów komórkowych, tabletów i urządzeń ubieralnych Samsung zastąpi plastik wykorzystywany do produkcji tacek, na których układane są produkty, masą papierniczą, a torebki, w których umieszczane są akcesoria, materiałami ekologicznymi. Firma zmieni także design ładowarek do telefonów, zamieniając błyszczące wykończenie na matowe i rezygnując z plastikowych warstw ochronnych, co pozwoli ograniczyć ogólne zużycie plastiku.

Plastikowe torby, używane do ochrony powierzchni telewizorów, lodówek, klimatyzatorów, pralek i urządzeń kuchennych, zostaną zastąpione takimi, w skład których wchodzą materiały pochodzące z recyklingu i biopochodne plastiki, wytwarzane np. ze skrobi czy trzciny cukrowej.

– Firma Samsung Electronics wychodzi naprzeciw niepokojącym społeczeństwo kwestiom środowiskowym, takim jak zużycie zasobów i generowanie plastikowych odpadów – powiedział Gyeong-bin Jeon, head of Samsung’s Global Customer Satisfaction Center. ­– Za punkt honoru stawiamy sobie recycling materiałów i ograniczenie do minimum zanieczyszczeń generowanych przez nasze produkty. Będziemy wykorzystywać coraz więcej ekologicznych tworzyw.

W ramach swojej polityki gospodarki obiegu zamkniętego firma Samsung Electronics opracowała średniookresowy plan wdrażania, zakładający, że do przyszłego roku będzie wykorzystywała wyłącznie materiały opakowaniowe posiadające certyfikat zrównoważonych inicjatyw leśnych. Natomiast do roku 2030 Samsung chce wykorzystać 500 tys. ton plastiku z recyklingu i zebrać 7,5 mln ton wyrzuconych produktów (oba cele ilościowe liczone będą łącznie od roku 2009).

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni