Samsung prezentuje nowe produkty Bespoke

Nowa linia urządzeń Bespoke dla kuchni, łazienki i domu oferuje użytkownikom najwyższą wydajność dzięki połączeniu zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań, intuicyjnej obsługi oraz wyrafinowanego designu.

Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek nowych produktów z linii Bespoke, które stanowią wizytówkę firmy zabiegającej o pozycję lidera wśród producentów inteligentnych urządzeń AGD. W ten sposób Samsung wspiera swoich użytkowników w dążeniu do zrównoważonego stylu życia. Oferuje inteligentne rozwiązania odznaczające się wyrafinowanym designem.

Nowy lineup produktów, na który składają się pralki Bespoke AI™, piekarniki Bespoke AI™ oraz linia Bespoke Infinite, wejdzie na rynki europejskie w najbliższych miesiącach.

„Samsung Electronics nieustannie przesuwa granice, tworząc innowacyjne produkty, które pomagają poprawić jakość życia konsumentów dostosowując się do ich zmieniających się potrzeb” – powiedział Hyesoon Yang, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. obsługi klienta w pionie urządzeń cyfrowych Samsung Electronics. „Nowa linia Bespoke oferuje wiele proekologicznych, inteligentnych i wysublimowanych funkcji, które wspierają użytkowników w ich codziennych czynnościach.”

Zrównoważone rozwiązania w pralkach i suszarkach Bespoke AI™

Samsung zaprezentował nową linię pralek i suszarek Bespoke AI™, wyposażonych w przełomową, ekologiczną technologię, opracowaną we współpracy z producentem odzieży sportowej Patagonia, która umożliwia redukcję mikroplastiku uwalniającego się z odzieży podczas prania. Pralka Bespoke AI™ wyposażona została w program prania, dzięki któremu emisja mikroplastiku z odzieży ograniczona zostaje nawet o 54%[1]. Wynik ten jest zasługą zastosowania skutecznej technologii filtrowania wychwytującej szkodliwe cząsteczki plastiku. Zanieczyszczenie mikroplastikiem oceanów jest jednym z najbardziej palących problemów na świecie . Samsung nie chce pozostawać obojętny na tak istotne kwestie i dumnie przyznaje, że aktywnie poszukuje rozwiązań w tym zakresie.

Eko podejście w pralkach Bespoke AI™ nie ogranicza się jednak tylko do redukcji mikroplastiku. Urządzenia z tej linii wpisują się w zrównoważony styl życia użytkowników również na inne sposoby. Pralkę Samsung Bespoke AI™ wyposażono w ulepszoną, opatentowaną przez Samsung technologię EcoBubble AI™, dzięki której urządzenie korzysta z zimnej wody zamiast ciepłej, gwarantując najlepszą wydajność i skuteczność prania, bez konieczności wydłużenia cyklu. W efekcie, dzięki trybowi AI Energy w ramach usługi SmartThings Energy[2], technologia pomaga użytkownikom zaoszczędzić aż do 70%[3] energii, umożliwiając szybkie wnikanie detergentu w tkaniny, a tym samym efektywnie usuwając brudu, nawet w zimnej wodzie.

Ponadto pralka Bespoke AI™ wyposażona została w czujniki, które określają wagę i rodzaj tkanin oraz stopień zabrudzenia wsadu, aby optymalizować ilość zużytej wody, detergentów oraz energii.

Co więcej, technologia SpaceMax™ umożliwiła umieszczenie w pralce bardziej pojemnego bębna bez zwiększania wymiarów zewnętrznych urządzenia. Dzięki temu, za jednym razem, możemy wyprać aż do 11 kg wsadu. Unikalna płaska konstrukcja frontu pralki Bespoke AI™ oraz różnorodność opcji kolorystycznych zapewniają łatwość dopasowania się designu urządzenia do charakteru wnętrza i indywidualnych preferencji użytkowników.

Inteligentne gotowanie zdrowych posiłków w piekarniku Bespoke AI

Wprowadzony w październiku 2021 r. na rynki europejskie piekarnik Bespoke AI™ wyposażony został w inteligentne funkcje, które sprawiają, że gotowanie staje się zdrowsze. Dzięki niemu użytkownicy mogą przygotowywać potrawy, które są zarówno smaczne, jak i pożywne.

Nowy piekarnik Bespoke AI™ wyposażony został w różne funkcje gotowania na parze. Funkcja Natural Steam pozwala użytkownikom uzyskać bardziej chrupiące, delikatniejsze w smaku potrawy, które pozostają wilgotne w środku oraz chrupiące na zewnątrz, co sprawdza się szczególnie podczas przygotowywania pieczeni. Natomiast funkcja Full Steam[4] w piekarniku pomaga użytkownikom gotować warzywa lub ryby na parze przy minimalnym wysiłku, zachowując więcej ich naturalnego smaku i wartości odżywczych. Piekarnik Bespoke AI™ posiada również funkcję Dual Cook Steam, łącząc górną i dolną strefę z łatwą do obsługi technologią parową, dzięki czemu użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i energię, gotując różne potrawy jednocześnie przy różnych ustawieniach. Po zakończeniu przygotowywania posiłku wbudowana funkcja czyszczenia parą umożliwia szybkie oczyszczenie urządzenia.

Piekarnik Bespoke AI™ posiada również inteligentne funkcje, które dodatkowo przyczyniają się do tego, aby nasze potrawy były zdrowsze. AI Pro Cooking[5] [6]wykorzystuje technologię obrazowego rozpoznawania żywności, aby zoptymalizować ustawienia piekarnika, jednocześnie monitorując żywność i zapobiegając rozgotowaniu potraw. Ponadto gotowanie może być teraz bardziej interaktywne – użytkownicy mogą tworzyć i udostępniać filmy poklatkowe z procesu gotowania znajomym i rodzinie w mediach społecznościowych.

Drzwi otwieranego dotykowo piekarnika, pozbawione uchwytów, posiadają płaską konstrukcję, dzięki czemu urządzenie harmonijnie dopasuje się do zabudowy kuchennej. Za dotknięciem przycisku na panelu sterowania bez wysiłku otworzymy drzwi jednym palcem[7]. Piekarnik dostępny jest w wielu nowoczesnych kolorach i opcjach wykończenia, [8]w tym Clean Navy, Clean White i Satin Beige. Dzięki temu, dopasowując różne urządzenia z linii Bespoke, możemy ulepszyć wygląd wnętrza swojego domu.

Piekarnik Bespoke AI™ komunikuje się również z usługą SmartThings Cooking, zapewniając dostęp do spersonalizowanych przepisów i inteligentnych planów posiłków, poznając gust i rodzaje diet użytkowników oraz sprawdzając stan zapasów w lodówce. Ponadto usługa SmartThings Cooking może synchronizować się z usługą Samsung Health, aby śledzić limity kaloryczne użytkowników i ich wykorzystanie w celu zarekomendowania odpowiednich przepisów. Dzięki tej nowej funkcji, która dostępna będzie w październiku tego roku, liczenie kalorii i zdrowsze gotowanie stało się jeszcze łatwiejsze.

Idealnie zaprojektowana kuchnia, dzięki linii Bespoke Infinite

Samsung z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek linii Bespoke Infinite, czyli pełnego zestawu urządzeń klasy premium, które w pierwszej kolejności wkroczą do kuchni. Kontynuując filozofię Bespoke pod względem wzornictwa, linia Bespoke Infinite wnosi wyjątkową jakość oraz gwarantuje doskonałe wrażenia kulinarne. Efektem są ponadczasowe produkty wykraczające poza granice prostego smaku. Nową linię Bespoke Infinite otworzy 1-drzwiowa lodówka z chłodziarką, zamrażarką oraz chłodziarką na wino.

Z estetycznego punktu widzenia linia Bespoke Infinite charakteryzuje się ponadczasowym designem, który wypełnia wnętrze pionowymi liniami oraz wykwintnymi materiałami. Wyrafinowane wykończenie o wysokim połysku w kolorze szaro-beżowym (Timeless Greige) z ramką w kolorze złotej miedzi podkreśla elegancki charakter wnętrza. Linia ta jest wykonana z wytrzymałego aluminium, dzięki czemu jest odporna na zarysowania i wgniecenia, a także łatwa do czyszczenia.


Linia Bespoke Infinite
jest przykładem wysokiej klasy AGD nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności – dzięki oferowanym funkcjom przenosi kulinarne wrażenia na najwyższy poziom. Funkcja Black Metal Cooling zatrzymuje zimno wewnątrz lodówki i pomaga szybko przywrócić odpowiednią temperaturę, natomiast oświetlenie tunelowe (Tunnel Lighting) na ramie oraz półkach, doskonale oświetla każdy zakamarek w lodówce. Lodówka została również wyposażona w funkcję Auto Open Door, dzięki której drzwi otwierają się automatycznie po ich dotknięciu[9], wydając przy tym dźwięk sygnalizujący. Co więcej, charakteryzując się stylowo gładkim wykończeniem, bez wystających i zawadzających uchwytów.

Wśród pozostałych funkcji znajdują się takie, jak automatycznie napełniany dzbanek, który po umieszczeniu go w lodówce automatycznie napełnia się oczyszczoną wodą. Użytkownicy mogą korzystać z wbudowanego zaparzacza i dodawać owoce lub zioła, aby stworzyć pysznie aromatyzowane napoje[10]. Konfiguracja Flex Pantry (Elastyczna Spiżarnia) konserwuje żywność, dostosowując optymalną temperaturę do rodzaju przechowywanej żywności, utrzymując świeżość smaku składników i posiłków odłożonych do późniejszej konsumpcji.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób Samsung zwiększa swój globalny zasięg i przesuwa granice domowych możliwości dzięki linii Bespoke, odwiedź samsung.com/bespoke-home lub Samsung.com.


[1]Test przeprowadzony na 2 kg wsadzie w postaci poliestrowych bluz z kapturem, polegający na porównaniu cyklu Synthetics w konwencjonalnym modelu Samsung WW4000T z cyklem Less Microfiber w pralce WW7000B. Wyniki mogą różnić się w zależności od pranej odzieży i warunków otoczenia. Badania przeprowadzone przez Ocean Wise Plastics Lab.
[2] Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 7.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 13.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia pralki do Wi-Fi oraz posiadania konta Samsung Account.
[3] Na podstawie wewnętrznych testów modelu WW11BBA049AB w normalnych warunkach użytkowania. Wyniki: Roczne zużycie energii bez trybu AI Energy = 88,7 kWh. Roczne zużycie energii w trybie AI Energy = 31,5 kWh. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.
[4] Tylko w niektórych modelach Bespoke AI™.
[5] Tylko w niektórych modelach Bespoke AI™..
[6] Naczynie należy umieścić na środku piekarnika, aby uzyskać najlepsze rozpoznanie. Dokładność rozpoznawania może się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania, takich jak rodzaj składników, czystość wnętrza piekarnika i jasność światła w pomieszczeniu. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania.
[7] Drzwi piekarnika nie otworzą się po dotknięciu przycisku, jeśli aktywowano czyszczenie pirolityczne lub blokadę dziecięcą.
[8] Dostępne kolory i opcje wykończenia różnią się w zależności od modelu.
[9] Drzwi uchylają się automatycznie na około 25 mm. Jeśli nie zostaną otwarte bardziej, zamkną się automatycznie po 2 sekundach (automatyczne zamknięcie może nie być możliwe w niektórych środowiskach).
[10] Aby wyprodukować wodę smakową, zaparzacz należy wcześniej napełnić preferowanymi owocami lub ziołami.

informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni