Samsung: Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

Decyzję o zakupie oczyszczacza powietrza podejmujemy najczęściej zimą, kiedy przypominamy sobie o problemie smogu. Tymczasem trzeba pamiętać, że na szkodliwe substancje w powietrzu narażeni jesteśmy przez cały rok. O czym warto pomyśleć, kupując to urządzenie?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne. Jesienią i zimą pomaga walczyć ze smogiem, wiosną i latem przyniesie ulgę alergikom. Każdego dnia będzie też dbał o jakość powietrza w naszych mieszkaniach wyłapując cząsteczki smogu, kurz, bakterie, roztocza oraz niebezpieczne dla zdrowia gazy.

Skuteczność przed wszystkim

W domu czujemy się bezpiecznie – uważamy go za azyl i miejsce odpoczynku. Rzadko myślimy o tym, co kryje się w powietrzu, którym codziennie oddychamy. W niektórych warunkach w zamkniętych pomieszczeniach powietrze może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Cząsteczki smogu, kurz, alergeny, pyły czy gazy – te wszystkie substancje codziennie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i sen. Oczyszczacze powietrza Samsung poradzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami usuwając aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek. O ich wysokiej skuteczności świadczy zastosowanie 3 filtrów, które zatrzymują różnego rodzaju zanieczyszczenia. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść. Filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA 13 usuwa alergeny, bakterie i roztocza oraz wyłapuje cząsteczki PM1,0; PM2,5 i PM10.

Ciche funkcjonowanie

Kupując oczyszczacz powietrza Samsung nabywamy sprzęt, który będzie nam towarzyszyć przez cały rok, nieustannie pracując nad poprawą jakości powietrza. Zimą i jesienią pozbędzie się zanieczyszczeń i smogu, wiosną i latem wyłapie z powietrza alergeny i pyłki, a bez względu na porę roku pomoże w pozbyciu się niebezpiecznych gazów np. po remoncie. Warto więc zainwestować w urządzenie, które będzie działać cicho, nie zakłócając rytmu dnia i pozwalając na spokojny sen domownikom. Oczyszczacze Samsung gwarantują cichą pracę na poziomie 45 db**, a w trybie nocnym są w stanie emitować dźwięk na minimalnym poziomie 18 db***.

Wygoda przez cały rok

Warto pamiętać, aby urządzenie, które chcemy kupić, było proste w obsłudze. Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone są w numeryczny wskaźnik poziomu zanieczyszczeń, a także czujnik gazu i pyłu, które przekazują właścicielowi urządzenia niezbędne informacje. Do tego oczyszczacze Samsung same powiadamiają użytkowników, kiedy nadchodzi czas na wymianę filtra, a 4-kolorowy wyświetlacz informuje o stanie jakości powietrza. Możliwe jest również ustawienie trzech prędkości wentylatora oraz wybór trybu automatycznego lub nocnego. Wygodę w sterowaniu w wybranych modelach zapewnia zaś moduł wi-fi, który pozwala połączyć się z aplikacją SmartThings na smartfonie i zarządzać pracą oczyszczacza przez telefon.

Tych kilka powyższych wskazówek z pewnością pomoże wybrać odpowiedni model oczyszczacza powietrza i cieszyć się czystym powietrzem w domu przez cały rok. To zaś z kolei już po krótkim czasie przełoży się na nasze zdrowie i lepsze samopoczucie.

*Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.
**Dane dla modelu AX34R3020WW, dane dla wszystkich modeli na www.tlendobry.pl
***Dane dla modelu AX47R9080SS, dane dla wszystkich modeli na www.tlendobry.pl

źródło

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław
Przemysław
2 lat temu

Dzień dobry,

czy mógłby Pan zamieścić artykuł bądź ranking osuszaczy powietrza? Często spotykam się z nadmierną wilgocią w mieszkaniu ze względu na wadliwą wentylację.

Pozdrawiam

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

Dzień dobry, czy może ma Pan w planach zrobienie jakiegoś zestawienia-aktualizacji o oczyszczaczach powietrza ? Najlepiej jakby to były oczyszczacze z opcją nawilżania powietrza (najlepiej metodą ewaporacji). Przedział cenowy 1800-2500 zł . Pozdrawiam

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni