Samsung Electronics: AGD bardziej przyjazne dla środowiska

Samsung Electronics ogłasza tegoroczne inicjatywy, które mają za zadanie sprawić, aby sprzęty AGD były bardziej przyjazne dla środowiska. Nowe działania obejmują m.in. innowacje w zakresie ekologicznych funkcji w urządzeniach oraz zrównoważone opakowania pozwalające zredukować ilość odpadów.

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś swoje zrównoważone inicjatywy na rok 2022, których celem jest przyspieszenie rozwoju przyjaznych dla środowiska sprzętów AGD. Opracowując innowacyjne urządzenia i usługi codziennego użytku, Samsung wychodzi naprzeciw ekologicznym wyzwaniom.

Podczas targów CES 2022 opowiedzieliśmy o tym, w jaki sposób Samsung przyczyni się do rozwiązania niektórych spośród najpoważniejszych dziś problemów w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – mówi Hyesoon Yang, Executive Vice President and Head of Customer Experience of the Digital Appliances Business w Samsung Electronics. ­– Współpraca na rzecz walki z mikroplastikiem, umożliwienie ograniczenia zużycia prądu, zmniejszenie ilości odpadów poprzez wykorzystywanie plastiku z recyklingu, a także stosowanie przyjaznych środowisku opakowań – to tylko niektóre inicjatywy, które podejmujemy, aby rozwiązywać różnorodne, rzeczywiste problemy związane ze środowiskiem naturalnym oraz zapewniać zrównoważoną przyszłość.

Technologia redukująca poziom zanieczyszczeń

W ramach ogłoszonej współpracy Samsung łączy siły z amerykańską firmą odzieżową Patagonia. Zgodnie z tym, co ogłoszone zostało na CES 2022, partnerstwo to będzie promowało zrównoważony rozwój w dziedzinie ochrony środowiska, mierząc się z problemem mikroplastiku i jego wpływem na oceany. Podczas wykładu inauguracyjnego Samsung Vincent Stanley, CPO firmy Patagonia, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wagi i kierunku tej współpracy, uznając ją za przykład tego, jak firmy „mogą odwrócić falę zmian klimatu i uzdrowić naturę”.

Patagonia jest doskonale znana ze swojego zaangażowania w opracowywanie innowacyjnych materiałów, które minimalizują negatywny wpływ na planetę. Marka Patagonia wspiera Samsung na wiele sposobów, m.in. przeprowadzając testy produktowe, dzieląc się wynikami badań oraz pośrednicząc we współpracy z organizacją pozarządową Ocean Wise. Samsung z kolei przeprowadza badania nad funkcjonalnościami mającymi pomóc rozwiązać problem negatywnego wpływu mikroplastiku na oceany.

Bespoke Water Purifier został odznaczony w USA certyfikatem od NSF International poświadczającym jego zdolność do wyłapywania cząsteczek wielkości od 0,5 do 1 mikrometra, w tym mikroplastiku. Samsung jest jednym z pierwszych producentów oczyszczaczy wody z takim certyfikatem.

Większa oszczędność energii i zwiększanie świadomości użytkowników w tym zakresie

Aby wspierać użytkowników w ich zrównoważonym życiu, którego elementem jest bardziej świadome zużycie prądu, Samsung nawiązał także współpracę z Q CELLS, dzięki któremu SmartThings Energy oferuje nową funkcję Zero Energy Home Integration1. Prezentuje ona dane dotyczące wytwarzania i przechowywania energii pobierane z paneli słonecznych i systemów gromadzenia prądu, by pomóc użytkownikom uzyskać energetyczną samowystarczalność.

SmartThings Energy monitoruje zużycie energii połączonych urządzeń i na bazie wzorców użytkowania rekomenduje metody jego ograniczenia. Za sprawą współpracy z Wattbuy w USA i Uswitch w Wielkiej Brytanii SmartThings Energy pozwala użytkownikom wybrać najbardziej efektywnego kosztowo dostawcę energii w okolicy.

Nowe zastosowania plastiku z recyklingu

W produkcji sprzętów AGD Samsung zwiększy także ilość pochodzącego z odzysku plastiku. Będzie on używany do wytwarzania nie tylko – jak dotychczas – wewnętrznych komponentów urządzeń, ale także ich obudowy.

Firma planuje zwiększyć ilość plastiku z odzysku w produkcji sprzętów AGD z 5% w 2021 r. do 30% w 2024 r., co stanowi wzrost odpowiednio z 25 000 ton do 158 000 ton.2

Samsung opracował ponadto nowy rodzaj polipropylenu z recyklingu, którego używa do produkcji komponentów pralek. Na bazie odzyskanego polipropylenu i polietylenu, pochodzącego z przedmiotów takich jak stare pudełka na drugie śniadanie czy gumki do zasłaniających twarz masek, firma opracowała nowy rodzaj żywicy, który jest znacznie bardziej odporny na wstrząsy i uderzenia.

Bardziej zrównoważone opakowania

Samsung rozszerza też zakres wykorzystania eko-opakowań, które dostępne będą dla większej liczby urządzeń, w tym takich sprzętów AGD jak odkurzacze, kuchenki mikrofalowe czy oczyszczacze powietrza. Pozwoli to użytkownikom wykorzystać ponownie pudła, w których dostarczane są urządzenia.

Rozszerzenie to, w ubiegłym roku zaimplementowane w Korei, w roku 2022 wprowadzone zostanie na rynki globalne.

Więcej informacji o przyjaznych dla środowiska inicjatywach Samsung znaleźć można na stronie Samsung.com.

1 Od pierwszej połowy 2022 r. dostępne w Wielkiej Brytanii, od drugiej połowy 2022 r. w Niemczech, a od 2023 r. w USA.
2 Na podstawie wagi gotowych komponentów.

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Rośnie rynek pralek w najwyższych klasach energetycznych

Amica: HoodConnect Pro – łączenie okapu z płytą indukcyjną

Time to take care, Bosch prezentuje nowe możliwości dla domu jutra

Samsung prezentuje Galaxy SmartTag2