447

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2020 r.

PanAGD

Rankingi

Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania odpowiedniego zestawu. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą “grały”. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 3500 zł

Pralka Bosch WAN2816EPL + Suszarka Bosch WTH850E7PL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w bardzo rozsądnym budżecie. Więc koniec z wymówkami, że to droga zabawa 🙂 Sprawdźmy co oferują te modele:

Pralka: 7 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: mix, antyalergia, sport/fitness, czyszczenie bębna.

Suszarka: 7kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania i extra suche.

Jak się trafi w odpowiednią promocję to można kupić ten zestaw poniżej 3000 zł. W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1400 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5500 zł

Pralka LG F4WN409S0 + Suszarka LG RC90U2AV3Q

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa A+++, 14 programów m.in: sportowe, mieszane, ubranka dziecęce z parą, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in:Ręczniki, 30 minut, delikatne.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Z ciekawych rozwiązań w pralce jest jeszcze system AI DD™, który dopasowuje ruchy bębna do rodzaju tkanin tak, aby ubrania zostały dokładnie wyprane i niezniszczone.

Suszarka automatycznie czyście kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Zwrócić uwagę należy na głębokość suszarki – wynosi 69 cm, więc stawiając jedno urządzenie na drugim musimy się liczyć z tym, że słupek będzie trochę odstawał od ściany.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik: AGF30790698.

Modele dostępne w:
Zestaw do 4000 zł

Pralka Siemens WM14N26EPL + Suszarka Siemens WT45H25EPL

Pierwszy zestaw to opcja na każdą kieszeń, drugi znajduje się trochę na przeciwnym biegunie, a ten zestaw to połączenie dużej pojemności i dobrych programów prania/suszenia i mieszący się w budżecie, który nas nie zrujnuje.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Super 15’/30′, Outdoor + Impregnacja, Higiena, Mix.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, SelfCleaning Condenser™, 15 programów suszenia m.in: Ręczniki, Outdoor, Pierz/Puch.

Zestawienie tych sprzętów da nam komfort sporego wsadu prania/suszenia, ale także dostęp do ciekawych programów. Jesteś entuzjastom górskich wycieczek, biegania czy wszelakiego aktywnego wypoczynku? To zapewne wiesz, że odpowiednia odzież to podstawa. Odzież, która posiada różne membrany, powłoki i zabezpieczenia przed wiatrem czy wodą. Trzeba o nią odpowiednia dbać i przede wszystkim prać w bezpiecznych warunkach.

Pralka ma odpowiedni program do prania tego typu odzieży – Outdoor+impregnacja, a suszarka program suszenia Outdoor. Więc włóczykiju, ten zestaw będzie idealny dla Ciebie 😉

Do codziennego prania i suszenia ten zestaw także będzie strzałem w 10. Jak wspominałem ma on duży 8 kg wsad, więc nie straszne mu góry prania. Pralka dzięki 1400 obrotom wirowania dokładniej odwiruje wodę z ubrań, a suszarka szybciej wysuszy nasze pranie. Zakres programów jest tak duży, że spokojne wypierzemy i wysuszymy zarówno mocne jeansy jak i delikatny jedwab. Jest także program Higiena – stworzony z myślą o alergikach.

Jeden i drugi sprzęt daje nam możliwość wpływu na czas prania i stopień suszenia. Sprzęty w pełni serwisowalne i produkowane w Polsce.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5000 zł

Pralka Samsung WW90J5446FW + Suszarka Samsung DV90M5200QW

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A+++, 14 programów m.in: Pranie codzienne, Dziecięce, Program 15′, Pościel, Bawełna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają duży zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów i w razie awarii jest serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-DD

Modele dostępne w:

Zestaw do 6500 zł

Pralka Miele WDB 030 WCS Eco + Suszarka Miele TDB 230 WP Active

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Oczywiście są najtańsze sprzęty w ofercie Miele, ale nie oznacza, że są kiepskie. Przecież w dalszym ciągu mówimy legendarnym i niezawodnym Miele 😉 Sprawdźmy co zyskamy kupując ten zestaw:

Pralka: 7 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 7 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 7 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:

Zestaw do 4000 zł

Pralka Bosch WAN2826EPL + Suszarka Bosch WTR85V5EPL

Kolejny zestaw Boscha, tym razem pojemniejszy, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Kołdry, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, AntyAlergia.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy zestaw, który spokojnie sprawdzi się w każdym domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
447 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
27 października, 2020 18:58

Mam pytanie. Czy taki zestaw
Suszarka ELECTROLUX EW7H578WP PerfectCare + Pralka ELECTROLUX EW8F228SP PerfectCarejest wart uwagi? Czy w tym zakresie cenowym lepiej wybrać co innego ?

Pozdrawiam

Włodek
Włodek
25 października, 2020 16:56

Z proponowanych zestawów siemens i drugi zestaw bosch z wyglądu i parametrów są podobne, Jakie są różnice pomiędzy tymi sprzętami? Siemens dzisiaj trochę tańszy.
Pozdrawiam

Włodek
Włodek
26 października, 2020 08:16
Reply to  PanAGD

Dziękuję za informację.
Jeszcze jedno pytanie. Czy suszarkę Siemens WT45H25EPL można podłączyć do odpływy kanalizacji i czy wtedy nie będzie konieczności opróżniania pojemnika na wodę?

Michał
Michał
18 października, 2020 12:08

Witam.
Poszukuję zestawu pralka + suszarka w budżecie 4-5tys. zł. Może być oczywiście taniej 🙂
Przejrzałem opisy i opinie sprzętu polecanego przez Pana i zainteresowały nie te funkcje parowe.
Użytkownicy jednak skarżą się na LG, że dostępne są tylko w dwóch programach. Odnośnie Boscha to podobno maksymalna waga również zależy od konkretnego programu.

Czy jest jakiś sprzęt żeby cieszyć się w pełni programami parowymi, bo na razie je sobie odpuściłem.

Na razie celuję w Siemensa:
WT45H25EPL iQ300
+
WM14N28XPL iQ300
Nie znalazłem jednak informacji odnośnie maksymalnej wagi prania w stosunku do konkretnego programu.

Zależy mi na wysokiej temperaturze – pranie pościeli i ręczników oraz łatwym czyszczeniu suszarki. Jak wygląda w tym ta suszarka Siemensa?

Może poleci Pan coś od innego producenta? Jestem otwarty na propozycje.

Michał
Michał
20 października, 2020 11:20
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie w instrukcji znalazłem maksymalny wsad. Czyli w tej cenie, jedyny rozsądny zestaw z praniem parowym to ten od LG? 🙂

Michał
Michał
23 października, 2020 04:24
Reply to  PanAGD

Skusiłem się na promocję i kupiłem suszarkę WT45W561PL. Mam nadzieję, że nie wtopiłem. Mam zamiar do tego dokupić pralkę WM14UR0EPL. Czy ona ma rozkręcany bęben i wymienne łożyska? Będzie pasować do zestawu? Jeżeli tak to łącznik wybrać z szufladą?

Michał
Michał
26 października, 2020 21:50
Reply to  PanAGD

Jeszcze jedno pytanko. Czy ten łącznik będzie pasował również do pralek Boscha?
Zastanawiam się, czy nie sparować tej suszarki Siemensa z pralką Boscha.
Czy Siemes/Bosch mają jakąś pralkę z wsadem 9kg z wymiennymi łożyskami i rozbieralnym bębnem?

Michał
Michał
29 października, 2020 22:27
Reply to  PanAGD

Czy można postawić tą suszarkę na pralce WM14N26EPL? Teoretycznie ta pralka ma 8kg wsadu i głębokość 55, a suszarka 60. Czy jakiś łącznik na to pozwala?

Adam
Adam
16 października, 2020 13:25

Witam,
Mam nietypowa sytuacje ze względu na budowę szafy, gdzie urządzenie na dole musi być płytsze (50CM max) od urządzenia na gorze (60CM). Czy jest możliwość postawienia pełnowymiarowej suszarki na pralce slim?
Bazując na innych komentarzach celuje w ten zestaw: pralka Bosch WLT24460PL + suszarka Bosch WTW876E0PLJakiego łącznika najlepiej użyć do tego zestawu?

Adam
Adam
16 października, 2020 18:51
Reply to  PanAGD

Rozumiem, no to idąc w SLIM również jeśli chodzi o suszarkę i trzymając się zasady, żeby była to ta sama firma ze względu na wzornictwo czy taki zestaw to dobry wybór?
BEKO PWUV7646XME + BEKO MDF7444CXM
Zależy mi też na cichej pracy ze względu na małe dziecko w domu.

Last edited 13 dni temu by Adam
Adam
Adam
18 października, 2020 17:59
Reply to  PanAGD

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Wiola
Wiola
16 października, 2020 10:49

Dzień dobry,
a który zestaw wybrałby Pan dla siebie? Samsung czy drugi zestaw Bosha z prezentowanych? 🙂
Będę wdzięczna za odpowiedz. Miłego dnia!

Marek
Marek
16 października, 2020 09:42

Dziękuję za wiele przydatnych informacji! W oparciu o nie zastanawiam się nad takim zestawem:
Pralka Bosch WAN2429EPL + suszarka WTW8546EPL.Zależy mi na wymiennych łożyskach w pralce, pojemności 9kg i możliwości postawienia w słupku. Niestety z tego co widzę to trudno znaleźć pralkę Bosch Serie 6 z pojemnością 9kg i wymiennymi łożyskami :/

Drugi zestaw o którym myślę to LG Vivace F4WN409S1 + LG RC90V9AV2Q. LG wychodzi trochę drożej – pytanie czy dopłaca się w tym przypadku za jakość i skuteczność czy raczej za WiFi i podobne mniej istotne rzeczy.
A może jest w tej chwili na rynku inny ciekawy zestaw 9kg?
Dziękuję i pozdrawiam!

Marek
Marek
16 października, 2020 14:16
Reply to  PanAGD

Dziękuję za szybką odpowiedź. Już miałem te Bosche w koszyku – chciałem europejską markę, taki lokalny patriotyzm 🙂 ale skoro ta pralka nie ma wymiennych łożysk, no i sklep akurat nie miał łącznika na stanie to je odpuściłem.
LG wygląda ekstra, ale jednak przekracza założony budżet. Do tego zdaje się łącznik LG jest w cenie, ale trzeba czekać na jego dosłanie przez LG – a zależy mi na słupku gotowym do użytku jak najszybciej.
Stanęło na polecanym wyżej Samsung WW90J5446FW + Suszarka Samsung DV90M5200QW.
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i cenne porady!