
Płyta indukcyjna Electrolux LIL61424C
Electrolux w końcu dodał do swojego portfolio płytę, która jest dedykowana typowo pod 230V. Jest to bardzo prosty model, nie tutaj jakiś wyrafinowanych opcji czy funkcji. Mamy standardowo opcję booster, wykrywanie garnka, blokadę, proste sterowanie i w zasadzie to wszystko. Jeśli szukasz łatwego modelu w obsłudze, który ma po prostu szybko grzać i gotować to jest to opcja, którą warto wziąć pod uwagę.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.


Płyta indukcyjna Amica PI6509PLU
Jeden z popularniejszych modeli, który z resztą sam użytkuję 😉 Model jest z gotowym kablem z wtyczką, więc nie potrzeba elektryka do podłączenia. Moc maksymalna 3,7kW – przy normalnym gotowaniu na dwóch polach średnio wychodzi po 2,0kW, więc jest dobrze. Jest też funkcja booster dla dwóch pól do szybkiego zagotowania wody, fajny cyfrowy wskaźnik ciepła resztkowego, timer. Płyta ma również już system rozpoznawania wielkości garnka. Sterowanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.


Płyta indukcyjna Bosch PUE63RBB5E
Płyta Boscha podobnie jak Amicy jest gotowa od razu do podłączenia pod gniazdko – ma w zestawie kabel z wtyczką. Moc również jest taka sama 3,7kW – oczywiście mowa tutaj o mocy maksymalnej, zazwyczaj korzysta się z połowy tego zakresu. Fajną opcją jest QuickStart, dzięki której płyta wykrywa położenia garnka na polu i od razu je uruchamia – my musimy tylko wybrać moc grzania. Zakres mocy jaką daje nam Bosch jest bardzo duża – mamy aż 17 ustawień mocy grzania. W razie wykipienia np. mleka płyta automatycznie się wyłączy, a funkcja ReStart pozwoli nam powrócić do ustawionej mocy zaraz po ponownym uruchomieniu.
Jest też booster dla wszystkich pól, timer, blokada panelu sterowania, 2-stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie również jest proste i intuicyjne.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.


Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit EIT61443B
Moc całkowita 7,2kW i podłączenie na 230V? Raczej to nie jest dobry pomysł, ale płyta nie znalazła się tutaj przypadkiem. Funkcja Flexi-Power pozwoli nam dostosować moc całkowitą płyty do naszej sieci. Można ją ustawić już od zakresu 1500W, ale optymalnie będzie na 3500W – wtedy podłączenie pod standardowe gniazdko nie będzie problemem.
Po za tym pełna klasyka – 4 osobne pola grzewcze, funkcja booster, blokada przed uruchomieniem, timer, 3 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie jest bardziej rozbudowane, i możemy od razu wskazać moc grzania bez klikania w +/-. Ciekawą opcją jest funkcja Hob2Hood, która łączy się z okapem, a moc wyciągu jest dobierana automatycznie. Opcja ta działa jedynie z okapami Electroluxa, które to takową opcję posiadają.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.


Płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU
Biała płyta indukcyjna? A dlaczego by nie 😉 w kuchni prezentuje się elegancko, ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na czyszczenie 🙂 Coś za coś. Wracając do samej płyty – moc 7,4kW – czyli nie nadaje się pod gniazdko. Z pomocą przychodzi funkcja PowerChoice, która daje nam możliwość regulacji w zakresie: 2,8kW, 3,7kW, 6,0kW, 7,4kW. Przy słabszej instalacji wybieramy 2,8kW , a przy lepszej 3,7kW i spokojnie można wpinać się pod 230V 🙂
Sterowanie jest klasyczne – plus i minus, przy czym jest intuicyjne. Każde z pól ma opcję booster oraz wykrywania wielkości garnka. Z funkcji dodatkowych mamy: timer, minutnik, 2 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed dziećmi i opcję podtrzymywania ciepła. Model ten daje nam również możliwość zabudowy równo z blatem kuchennym.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.


Płyta indukcyjna GORENJE IT641BSC
Płytę Gorenje dzięki funkcji PowerManagement możemy podłączyć pod 230V – zakres mocy jaki mamy do wyboru: 2,3kW, 2,8kW, 3,0kW, 3,7 kW oraz 7,2kW. Model IT641BSC oferuje sporo przydatnych funkcji np.
– Stay warm – czyli podtrzymywanie ciepła potrawy w temperaturze 70˚C
– Soft Melt – funkcja idealna do rozpuszczania czekolady lub masła, płyta wytwarza w garnku 42˚C, więc nic nie przypalimy. Dodatkowo nadaje się jako opcja do rozmrażania
Standardowo mamy funkcję booster, timera i blokadę panelu sterującego. Płyta nadaje się zarówno do montażu nablatowego jak i możemy ją zlicować na równo z blatem.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.


Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE601DC1E
Model z tzw. wyższej półki. Funkcji i możliwości jest tyle, że ciężko wszystkie opisać 😉 Najważniejsze – możemy ograniczyć moc urządzenia do nawet 1000W, optymalnie będzie jednak 3500-4000W. Płyta ma dwa pole standardowe i jedno FlexInduction – na którym możemy umieścić kilka garnków jednocześnie i ustawić kilka stref grzania o różnej mocy. Przy bardziej zaawansowanym gotowaniu jak znalazł 😉
Patrząc na samo sterowanie, może wydawać się trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Sterowanie jest intuicyjne, DirectSelect pozwoli nam od razu przejść do żądanej mocy (17 poziomów), bez potrzeby klikania w plus i minus. Płyta wykrywa również obecność naczynia i automatycznie uruchamia pole.
Płyta ma również sensor smażenia, który nie pozwoli abyśmy spalili schabowego czy inną smażoną rzecz 😉 Funkcja PanBoost dodatkowo ochroni nasze naczynia przed nadmierną temperaturą, co zaś wpłynie na żywotność garnków czy patelni.
Ze standardowych opcji mamy jeszcze: Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję „krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.
Ciężko opisać wszystkie funkcje i parametry płyty, dlatego po więcej informacji zapraszam na stronę producenta 🙂 P.s. płyta nadaje się tylko do montażu na równi z blatem.
Pamiętaj, żeby przed podjęciem decyzji o zakupie indukcji sprawdzić jaki bezpiecznik jest przygotowany na linii, do której będzie płyta podłączona. Optymalna wartość to 16A. Najlepiej skonsultować ten temat z elektrykiem lub swoim dostawcą prądu 🙂 Jeśli masz pytania o któryś z powyższych modeli lub inny, który masz upatrzony to zapraszam do komentowania 🙂
Witam. Mam pytanie bo już się pogubiłam czy płyta PUE611BF1E lub PIE 631FB1E Boscha jest do gniazdka na 230. Proszę o odpowiedz
Witam,
PUE611BF1E to model który w zestawie ma wtyczkę i jest gotowa do podłączenia pod 230V (oczywiście jeśli instalacja na to pozwala), a model PIE631FB1E ma funkcję PowerManagement, która pozwala nam obniżyć całkowitą moc urządzenia na np. 4000W, co daje możliwość wpięcia się pod jedną fazę.
Witam,pisze Pan,że płyta Bosch PUE63RBB5E w zestawie posiada kabel z wtyczką.Natomiast na stronie producenta widnieje informacje ,że podłączenie na stałe do puszki. Troszke mnie to martwi bo płyta właśnie do mnie idzie a sugerowałem sie Pana rankingirm. Liczę na szybka odpowiedz . Pozdrawiam
Witam,
Na stronie producenta w specyfikacji widnieje zapis: 110 cm, Kabel zasilający dołączony. Wcześniej była jeszcze informacja o wtyczce, być może coś zmienili w czasie produkcji. Wpięcie do puszki jest konieczne z tego względu, żeby ludzie nie kombinowali i nie podłączali płyty pod listwy czy przedłużacze. Jeśli ma Pan osobną linię przygotowaną pod płytę, to nie widzę przeszkód, żeby ją tam wpiąć, nawet jak jest zamontowane gniazdko, to każdy elektryk to ogarnie.
Dziękuje za odpowiedź
W opiniach nt. Amica PI6509PLU na 230v z wtyczką jest sporo takich, że nie można na niej grzać równocześnie na 4 palnikach. Czy to możliwe? Czy może Pan polecić inną Amicę 230v z wtyczką, która grzeje na 4 polach. Czy to kwestia nastawienia?
W Amice PI6509PLU oczywiście, że można grzać na wszystkich 4 palnikach jednocześnie. Ograniczenie pojawia się w momencie, gdy na dwóch palnikach ustawimy maksymalną moc, wtedy płyta nie pozwoli nam włączyć kolejnych pól, bo cała moc grzewcza została wykorzystana. Jest to normalne w płytach indukcyjnych pod 230V. Także jest ustawimy na każdym polu moc np. 3-4, to spokojnie można na wszystkich gotować.
Dziękuję za odpowiedź. A to 3-4 to ma Pan na myśli ustawienie już użytkującego płytę między 1 a 9? Czy jest to jakieś ustawienie elektryka przy montażu? I czy tylko ten jeden model Amici ma te cechy?
Nie doprecyzowałem, przepraszam 🙂 Ustawienie mocy na 3-4 chodzi o moc palnika na którym już gotujemy. Pełny zakres jest 1-9, więc ustawiając dane pole na trochę poniżej połowy mocy, to możemy korzystać z całej płyty i tak to działa w każdym modelu płyty indukcyjnej na rynku.
Znalazłam jeszcze Płyta indukcyjna Amica PI6508PLU Plug&Play. Opinie podobne jak 509. Obecnie droższa, ale czy lepsza od 508? Ja nie widzę różnicy w funkcjach. Czy coś by Pan polecał/odradzał/przestrzegał? Przeczytałam też, że przy podłączeniu samodzielnym traci się gwarancję, ale po co mi tu elektryk skoro mam wtyczkę? Czy jednak elektryk coś musi w niej nastawić?
PI6508PLU i PI6509PLU różnią się rozstawieniem panelu sterowania, reszta jest taka sama.
Płyty pod tzw. siłę i te modele, które nie mają wtyczki muszą być podłączone przez osobę z uprawnieniami. W przypadku w/w płyt podłączenie możemy zrobić sami.
Pług & play nie polecam mam wymieniam po 2 latach psuje się panel z cyframi już 3 razy serwis przyjeżdżał sami przyznali ze to nie udany model Dodatkowo nie grzeją palniki wszystkie na raz nawet nie da się przestawic Kuchenka poprostu nie daje rady
Indukcja pod 230V zawsze będzie miała swoje ograniczenia i jednocześnie pełnej mocy na 4 palnikach nie uzyskamy, nie ma szans. A że problem z modułem w tych modelach się trafiał, to potwierdzam, podobno Amica temat już poprawiła, ale to czas pokaże.
Z porównywarki Amica wynika, że 509 jest odrobinę cięższa, a reszta jest taka sama. Znalazłam też info, że pewne partie z roku 2020 miały jakiś feler. Ale rozumiem, że jak kupuję dziś w sklepie jak media expeet, euro czy neonet to będę miała nową partie już bez tych błędów?
Amica miała jakiś czas problemy z płytami, ale to dotyczyło innych modeli, a problem już rozwiązano. Także kupując nowe modele z tego roku, a takie na pewno znajdują się na magazynach, to powinno być wszystko ok.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość w ich udzielaniu.
Dzień dobry,
Potrzebuję płytę indukcyjną na 230V. Mój wybór padł, po przeczytaniu Pana komentarzy na model ELECTROLUX EIV634. Znalazłem jednak na promocji model identycznie wyglądający ale z oznaczenie CIV634.Czy są jakieś znaczące różnice pomiędzy tymi modelami, bo nie mogę nic znaleźć w opisie, czy to tylko różnica symbolu.
Pozdrawiam,
Dzień dobry,
Różnic funkcyjnych czy technicznych między modelami CIV634 a EIV634 nie znajdziemy. Są one produkowane dla różnych sieci i to jest cała różnica. Jeśli jednak chce Pan podłączyć płytę pod typowe gniazdko, to żadna z powyższych do tego się nie nadaje, mają zbyt dużą moc. Model z poszerzanym polem, który może wpiąć pod 230V to np. BOSCH PWP61RBB5E.
Proszę pana, czy analogiczna sytuacja dotyczy również modeli Electrolux CIT61443B oraz EIT61443B – jest to ta sama płyta tylko produkowana dla innych sieci?
Dokładnie, Electrolux EIT61443B = MediaExpert czy Euro, a CIT61443B = Neonet.
Super, dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry.Mam pytanie.Posiadam płytę Beko HII64400AT ,niestety uszkodziła sie po 9 latach puknięciem w bok ,teraz chciałbym kupić za nie duże pieniadze taka na wtyczkę do prądu oraz ramką .Może pan coś polecić?
Dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Aktualnie nie widzę na rynku płyt typowo pod 230V i z ramką wokół.
dostepna płyta na 230V i 400V z ramką: ELECTROLUX EIV6340X
EIV6340X nie ma funkcji zmniejszenia mocy. W teorii można ją podłączyć pod 230V, ale będzie działać tylko połowa płyty 😉
Dzień dobry. Mam pytanie. Czy mógłby Pan polecić jakąś biała płytę pod 230v najlepiej Electroluxa tak aby można było korzystać z czterech pól grzewczych naraz.? Płyty nad którymi się zastanawiamy:
Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV63440BW, Slim-Fit czy może
Płyta indukcyjna ELECTROLUX LIR60430BW?
Dzień dobry,
Model ELECTROLUX EIV63440BW nie ma możliwości zmniejszenia mocy całkowitej urządzenia, więc pod 230V jej nie wepniemy. Także pozostaje do wyboru Electrolux LIR60430BW. Ogólnie we wszystkich płytach na 230V można korzystać jednocześnie ze wszystkich pól, ale nie na pełnej mocy, techniczne nie ma takiej możliwości.
Witam Prosze o pomoc . Poszukuje piekarnika ze szklanym czarnym przodem o głębokosci nie wiekszej niz 52 cm. Szerokosc i wysokosc standart.
Witam,
W tym temacie niestety nie pomogę. Standardowe piekarniki mają głębokość 54-55 cm, takich na głębokość 52 cm za bardzo nie widzę w ofercie wiodących producentów.
Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. I jeszcze jedno pytanie, ktora z tych kuchenek bedzie lepsza do uzytku w bloku. AMICA PI6509PLU czy ELECTROLUX EIT60420C Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.
I Amica i Electrolux w tym przypadku będą na podobnym poziomie, więc każdą z tych płyt mogę polecić. Sam użytkuję Amicę od kilku lat i jestem zadowolony.
Witam
Poszukuje plyty indukcyjnej na 230v,ale proplem jest taki ze musi byc bardzo szeroka 89×52,a z tych ktire Pan poleca sa same male,czy zna Pan jakies opcje na taka duza plyte,mysle o modelu Amica PI8600F Dzieki Tomek
Witam,
Model PI 8600 TF nie ma opcji zmniejszeni mocy całkowitej urządzenia, więc pod 230V tego nie wepniemy. Ogólnie płyt na taką szerokość z możliwością podłączenia pod 230V jest niewiele, a z tego co jest aktualnie dostępne można sprawdzić np. Bosch PXV975DC1E lub TEKA IZS 96700 MST BK. Należy też pamiętać, że podłączenie tak dużej płyty pod 230V będzie wiązało się z pewnymi ograniczeniami i w 100% nie wykorzystamy możliwości urządzenia, ale jak nie ma innego wyjścia to nic nie zrobimy.
Dzieki za podpowiedz,nawet myslalem o tym Boschu,czyli jak go podlacze do gniazdka to prawdopodobnie bedzie chodzil na 5,5 kw
5,5kW będzie za dużo jak na 230V. Trzeba sprawdzić jakie jest zabezpieczenie, ale nawet przy 20A będzie można urządzenie ustawić na maks 4,5kW.
A to mozna tak ustawiac plyte?Nawet nie myslalem ze to mozliwe
Sporo płyt na rynku ma funkcję PowerManagment, dzięki czemu można dostosować moc całkowitą urządzenia pod swoją instalację 🙂
Jeszcze raz dzieki za pomoc,chyba zakupie tego Bosha,pozdrawiam
Dzień dobry,
czy ELECTROLUX EIV644 to dobry wybór? Patrząc po opiniach to chyba najpopularniejsza płyta tego producenta. W podobnej cenie (lub 500złdrożej) znajdę coś lepszego z dowolnej firmy? Mam podłączenie 3 fazowe.
Dzień dobry,
Tak, model EIV644 to dobra płyta, spokojnie mogę polecić. Zwracam jedynie uwagę, że przez podwójne poszerzane pola zmniejsza się na powierzchnia grzania, także przy dużych garnkach lepiej wybrać model ELECTROLUX EIV634, gdzie mamy tylko jedno poszerzenie, ale dzięki temu sterowanie zajmuje mniej miejsca i pole bridge jest dłuższe niż w EIV644. Można jeszcze sprawdzić Bosch PVS651FC5E, który ma dodatkowo funkcję PerfectFry. Jakościowo będzie to ta sama półka.
Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂
Witam,
Czy poleci Pan płytę Hisense I6456CB pod 230V (niestety brak gniazda siłowego)? Zastanawiam się nad modelem Bosha PXE601DC1E, a właśnie Hisense I6456CB. Różnica w cenie jest dość duża natomiast nie wiem czy Hisense da radę pod 230V. Myślałem o takich konfiguracjach płyty z piekarnikiem1) Płyta Bosh PXE601DC1E + piekarnik Bosh HBG634BB12) Płyta Hisense I6456CB + piekarnik Hisense BSA66334PG
Co by Pan doradził w tym przypadku? Ewentualnie może jakieś alternatywy.
Witam,
Płyta Hisense ma możliwość zmniejszenia mocy całkowitej tak, aby pasowało pod 230V. Jednak wybierając któryś z powyższych zestawów zdecydowanie poszedłbym w Boscha.
Dzień dobry, proszę o polecenie płyty indukcyjnej 5 polami na 230V. Zainteresował mnie model BOSCH PVW 851FB5E. W danych technicznych wyczytałem ,że moc przyłączeniowa to 7400W, napięcie 220-240V. Mam zabezpieczenie 16A. Czy to wszystko się zgadza?. A może inny model?. Dzięki.
Płyta PVW851FB5E posiada funkcję PowerManagement, więc możemy zmniejszyć moc całkowitą płyty do 3500-4000W, co pozwoli wpiąć płytę pod tzw. gniazdko. Oczywiście musimy się liczyć z pewnymi ograniczeniami i np. 5 pól grzewczych na pełnej mocy nie uruchomimy.
Witam, czy jest jakaś płyta indukcyjna na 230 kasy kolor ale nie biała.
Witam,
Proszę o ponowne zadanie pytania 🙂
Witam ,proszę o polecenie płyty indukcyjnej bez siły , niestety stare budownictwo i pozostaje tylko 230v oraz piekarnika do zabudowy w granicach do 3 tysięcy za produkt . Jest tyle tego że ciężko coś mi wybrać,a przede mną upragniony remont kuchni.
Witam,
Proponuję sprawdzić taki zestaw: płyta Bosch PVS611FB5E + piekarnik Bosch HBG635BB1.
Witam co polecil by Pan z indukcji pod 230 V gdyz nie mam sily w bloku
Witam,
To co polecam znajdziemy powyżej w zestawieniu, a patrząc na aktualne promocje dobrze wypada Bosch PUE631BB2E lub podstawowy ELECTROLUX EIT60420C.
Płyta indukcyjna Amica PI6509PLUCzy można ja podłączyć do zasilania 230v mam nową instalację i czy by było najlepiej odzielny kabel do płyty od licznika zeby korki nie wyskakiwaly
Amica PI6509PLU to model typowo pod 230V z gotową wtyczką. W temacie instalacji najlepiej to skonsultować z elektrykiem, ale zawsze lepiej mieć osobną linie na indukcję.