Płyta indukcyjna na 230V [Ranking 2024]

Płyta indukcyjna to najczęściej wybierana płyta grzewcza w obecnych czasach. Ma dużo zalet: szybko się gotuje, pola grzewcze bardzo szybko się wystudzają – czyli ryzyko poparzenia jest mniejsze, efektywność gotowania jest wyższa niż w płytach ceramicznych czy gazowych. Jednak większość modeli dostępnych na rynku są przystosowanie pod tzw. siłę i co zrobić w momencie, gdy w domu mamy tylko standardowe gniazdko? Producenci na szczęście wyszli z rozwiązaniem tego problemu i na rynku można znaleźć sporo modeli, które nadają się na 230V. Poniżej przedstawiłem moim zdaniem ciekawsze modele.

Płyta indukcyjna Electrolux LIL61424C

Moc całkowita 3,65kW
Booster
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
SlimFit

Electrolux w końcu dodał do swojego portfolio płytę, która jest dedykowana typowo pod 230V. Jest to bardzo prosty model, nie tutaj jakiś wyrafinowanych opcji czy funkcji. Mamy standardowo opcję booster, wykrywanie garnka, blokadę, proste sterowanie i w zasadzie to wszystko. Jeśli szukasz łatwego modelu w obsłudze, który ma po prostu szybko grzać i gotować to jest to opcja, którą warto wziąć pod uwagę.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:



Płyta indukcyjna Amica PI6509PLU

Moc całkowita 3,7kW
PowerBooster x2
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
Plug&Play

Jeden z popularniejszych modeli, który z resztą sam użytkuję 😉 Model jest z gotowym kablem z wtyczką, więc nie potrzeba elektryka do podłączenia. Moc maksymalna 3,7kW – przy normalnym gotowaniu na dwóch polach średnio wychodzi po 2,0kW, więc jest dobrze. Jest też funkcja booster dla dwóch pól do szybkiego zagotowania wody, fajny cyfrowy wskaźnik ciepła resztkowego, timer. Płyta ma również już system rozpoznawania wielkości garnka. Sterowanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:



Płyta indukcyjna Bosch PUE63RBB5E

Moc całkowita 4,6kW
PowerBooster x4
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
QuickStart

Płyta Boscha podobnie jak Amicy jest gotowa od razu do podłączenia pod gniazdko – ma w zestawie kabel z wtyczką. Moc również jest taka sama 4,6kW – oczywiście mowa tutaj o mocy maksymalnej, zazwyczaj korzysta się z połowy tego zakresu, a dzięki funkcji PowerManagment można moc obniżyć do np. 3000W. Fajną opcją jest QuickStart, dzięki której płyta wykrywa położenia garnka na polu i od razu je uruchamia – my musimy tylko wybrać moc grzania. Zakres mocy jaką daje nam Bosch jest bardzo duża – mamy aż 17 ustawień mocy grzania. W razie wykipienia np. mleka płyta automatycznie się wyłączy, a funkcja ReStart pozwoli nam powrócić do ustawionej mocy zaraz po ponownym uruchomieniu.
Jest też booster dla wszystkich pól, timer, blokada panelu sterowania, 2-stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie również jest proste i intuicyjne.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:



Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit EIT61443B

Moc całkowita 7,2kW
DirectTouch
PowerBoost
Flexi-Power
CleverHeat

Moc całkowita 7,2kW i podłączenie na 230V? Raczej to nie jest dobry pomysł, ale płyta nie znalazła się tutaj przypadkiem. Funkcja Flexi-Power pozwoli nam dostosować moc całkowitą płyty do naszej sieci. Można ją ustawić już od zakresu 1500W, ale optymalnie będzie na 3500W – wtedy podłączenie pod standardowe gniazdko nie będzie problemem.

Po za tym pełna klasyka – 4 osobne pola grzewcze, funkcja booster, blokada przed uruchomieniem, timer, 3 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie jest bardziej rozbudowane, i możemy od razu wskazać moc grzania bez klikania w +/-. Ciekawą opcją jest funkcja Hob2Hood, która łączy się z okapem, a moc wyciągu jest dobierana automatycznie. Opcja ta działa jedynie z okapami Electroluxa, które to takową opcję posiadają.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:



Płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU

Moc całkowita 7,4kW
PowerBooster
Blokada przed dziećmi
HeatControl
PowerChoice

Biała płyta indukcyjna? A dlaczego by nie 😉 w kuchni prezentuje się elegancko, ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na czyszczenie 🙂 Coś za coś. Wracając do samej płyty – moc 7,4kW – czyli nie nadaje się pod gniazdko. Z pomocą przychodzi funkcja PowerChoice, która daje nam możliwość regulacji w zakresie: 2,8kW, 3,7kW, 6,0kW, 7,4kW. Przy słabszej instalacji wybieramy 2,8kW , a przy lepszej 3,7kW i spokojnie można wpinać się pod 230V 🙂

Sterowanie jest klasyczne – plus i minus, przy czym jest intuicyjne. Każde z pól ma opcję booster oraz wykrywania wielkości garnka. Z funkcji dodatkowych mamy: timer, minutnik, 2 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed dziećmi i opcję podtrzymywania ciepła. Model ten daje nam również możliwość zabudowy równo z blatem kuchennym.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:



Płyta indukcyjna GORENJE IT641BSC

Moc max 7,2kW
Funkcja StayWarm
Booster
Timer
Power Management

Płytę Gorenje dzięki funkcji PowerManagement możemy podłączyć pod 230V – zakres mocy jaki mamy do wyboru: 2,3kW, 2,8kW, 3,0kW, 3,7 kW oraz 7,2kW. Model IT641BSC oferuje sporo przydatnych funkcji np.

Stay warm – czyli podtrzymywanie ciepła potrawy w temperaturze 70˚C
Soft Melt – funkcja idealna do rozpuszczania czekolady lub masła, płyta wytwarza w garnku 42˚C, więc nic nie przypalimy. Dodatkowo nadaje się jako opcja do rozmrażania

Standardowo mamy funkcję booster, timera i blokadę panelu sterującego. Płyta nadaje się zarówno do montażu nablatowego jak i możemy ją zlicować na równo z blatem.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:



Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE601DC1E

Moc całkowita 7,4kW
17 poziomów mocy
Direct Select Premium
MoveMode Plus
Sensor smażenia

Model z tzw. wyższej półki. Funkcji i możliwości jest tyle, że ciężko wszystkie opisać 😉 Najważniejsze – możemy ograniczyć moc urządzenia do nawet 1000W, optymalnie będzie jednak 3500-4000W. Płyta ma dwa pole standardowe i jedno FlexInduction – na którym możemy umieścić kilka garnków jednocześnie i ustawić kilka stref grzania o różnej mocy. Przy bardziej zaawansowanym gotowaniu jak znalazł 😉

Patrząc na samo sterowanie, może wydawać się trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Sterowanie jest intuicyjne, DirectSelect pozwoli nam od razu przejść do żądanej mocy (17 poziomów), bez potrzeby klikania w plus i minus. Płyta wykrywa również obecność naczynia i automatycznie uruchamia pole.

Płyta ma również sensor smażenia, który nie pozwoli abyśmy spalili schabowego czy inną smażoną rzecz 😉 Funkcja PanBoost dodatkowo ochroni nasze naczynia przed nadmierną temperaturą, co zaś wpłynie na żywotność garnków czy patelni.

Ze standardowych opcji mamy jeszcze: Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję „krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.

Ciężko opisać wszystkie funkcje i parametry płyty, dlatego po więcej informacji zapraszam na stronę producenta 🙂 P.s. płyta nadaje się tylko do montażu na równi z blatem.

Model dostępny w:



Pamiętaj, żeby przed podjęciem decyzji o zakupie indukcji sprawdzić jaki bezpiecznik jest przygotowany na linii, do której będzie płyta podłączona. Optymalna wartość to 16A. Najlepiej skonsultować ten temat z elektrykiem lub swoim dostawcą prądu 🙂 Jeśli masz pytania o któryś z powyższych modeli lub inny, który masz upatrzony to zapraszam do komentowania 🙂

Dział komentarzy
Subscribe
Powiadom o
guest
326 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
30 dni temu

Dzień dobry, poszukuje jasnej płyty indukcyjnej 230V. Nie zależy mi na żadnych dodatkowych funkcjach, chciałbym aby była nieawaryjna. Budżet nie jest ograniczony, ale im mniej tym lepiej 🙂
Jaką Pan poleca?

Oliwia
Oliwia
1 miesiąc temu

Dzień dobry
czy płyta Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV634 SLIM-FITnada się pod 1 faze?

Katarzyna
Katarzyna
1 miesiąc temu

Dzień dobry, czy płyta electrolux eiv644 nadaje się do podpięcia na 1 fazę?

Jakub
Jakub
2 miesięcy temu

Dzień dobry
Zastanawiam się nad przejściem z kuchenki gazowej na płytę indukcyjną. Znam wady i zalety obu rozwiązań. Niestety nie mam doprowadzonej siły do mieszkania, ani nawet osobnego obwodu dla podłączenia nowej (wszystkie kontakty mam w kuchni na jednym bezpieczniku)
Potrzebuję porady czy lepiej przeciągać kabel na kuchenkę 230v , czy jednak lepiej podnieść siłę i przeciągnąć kabel na 400v?

Agata
Agata
2 miesięcy temu

Dzień dobry,
a czy płytę indukcyjną Indesit IS 83Q60 NE można podłączyć w bloku do jednej fazy? W sklepie powiedzieli ze tak bo jest na 230V. Wole się jednak upewnić.

Agata
Agata
2 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Super. Dziękuję za pomoc

Jarek
Jarek
4 miesięcy temu

Dzień dobry,

Zdecydowałem się właśnie na płytę Amica PI6509PLU, ale okazało się, że została wycofana ze sprzedaży. Czy kojarzy Pan jakiś podobny zamiennik? Chciałbym mieć czarną płytę z przynajmniej trzeba palnikami, podłączaną na zwykłą wtyczkę do kontaktu.

Pozdrawiam!

Emilia
Emilia
4 miesięcy temu

Oglądałam dzisiaj super płytę indukcyjną smeg- bardzo intuicyjna w obsłudze, estetyczna i z możliwością wpuszczenia w blat 🙂 Nie mogę znaleźć nigdzie recenzji płyt tej firmy, zakładam, że to z powodu ceny rzadko wybierany produkt. Czy miał Pan może styczność z tymi produktami?

Milosz
Milosz
4 miesięcy temu

dzień dobry, chciałbym się zapytać czy płyta Elektroluxa EIV634 będzie odpowiednia dla instalacji jednofazowej? jeśli nie to czy znajdę coś podobnego od nich? chciałbym przetestować system hob2hood, a dodatkowo zależy mi na możliwości połączenia 2 pól grzewczych i systemie direct touch lub podobnym jeżeli w innych modelach inaczej się to nazywa.

Krystian
Krystian
30 dni temu
Reply to  PanAGD

Witam,
Czy może Pan wyjaśnić w jaki sposób ustawia się Flexi Power w powyższym modelu? Jest to podobne do działania PowerManagment w Whirlpool?

Krystian
Krystian
30 dni temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję za informację. Pytanie czy może Pan zaproponować inny model Electroluxa z Power Flex? Powyższy niestety niedostępny ani w Euro ani MediaExpert

Artur
Artur
5 miesięcy temu

Dzień dobry, @PanAGD – mam bardzo konkretną sytuację: instalacja trójfazowa 400V w mieszkaniu, istnieje też możliwość podpięcia się pod 230V.

Płyta którą żona chcę kupić jest ewidentnie na 230V, bez możliwości przepięcia jej na 400V. Za to sama płyta 230V ma chyba sporą moc 7,3kW. Jak dużo z wrażeń i maksymalnie efektywnego gotowania stracę wybierając konkretnie tę płytę 230V, zamiast próbując dostosować się z zakupem płyty pod istniejącą instalację 400V?
Czy moc 7,3kW przy napięciu 230V da mi pełną satysfakcję, tj. da radę efektywnie obsłużyć 4 pola grzewcze?
Czy jednak szukać dalej płyty o podobnej lub większej mocy, ale przygotowaną pod napięcie 400V? Jeśli są to ekstrema niespotykane przy codziennych użytkowaniu, to też proszę o informację

Dziękuję!

Artur
Artur
5 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Miele KM 7564 FLhttps://www.miele.pl/product/11022960/plyta-indukcyjna-km-7564-fl

Magda
Magda
6 miesięcy temu

Czy opcja Hob2Hood AEG jest kompatybilna dla wszystkich modeli okapu i indukcji?
Zespuła nam się płyta AEG IKE84471FB i rozważamy zastąpić ją modelem AEG 85431FB, lecz nie jesteśmy pewni, czy połączy się ona z naszym okapem AEG DVK6981HR.
Zdajemy sobie sprawę, że indukcja, o której myślimy jest już wycofana z produkcji, lecz nie znalezliśmy żadnej innej 80cm płyty AEG z minimum 4 zwykłymi (niełączonymi) polami z suwakiem 0-14 a nie 0-9. Nie byliśmy zadowoleni z tych łączonych pól, bo miały one dużo słabszą moc. Niestety tylko te łączone możemy na chwilę obecną używać, bo te o pełnej mocy wywalają nam wszystkie bezpieczniki.

Czy mógłyby się Pan wypowiedzieć o tej płycie (85431FB)? Czy zrobimy błąd decydując się na nią? Czy jest na rynku dostępna jakaś alternatywa, którą przeoczyliśmy? Zależy nam na hob2hood i pełnej mocy wszystkich pól, min. 4 pola grzewcze, lepiej 5…

Last edited 6 miesięcy temu by Magda
Aleksandra
Aleksandra
6 miesięcy temu

Dzień dobry. Ponownie zwracam się z prośbą o poradę (wyjaśnienie wątpliwości). Polecił mi Pan BOSCH PVS651FC5E. i tu rodzi się zapytanie o większe garnki ale okrągłe a nie podłużne, jak to wygląda w praktyce. Zależy mi na czarnej płycie do bloku z regulacją mocy i możliwością postawienia na całej cewce garnka (równomierne podgrzewanie całego dna) o średnicy 24 i większej. Zrezygnowałam już z sensora smażenia ale dobrze by było gdyby miała jakieś funkcje oszczędzające energię typu eco timer. Budzet max 2200 zł. Czy ta płyta będzie ok czy jeszcze coś innego.

Ula
Ula
6 miesięcy temu

Witam, mam zwykłą instalację elektryczną w bloku 230v jednofazową. Czy lepiej kupić płytę indukcyjną wyższej mocy z ogranicznikiem czy niższej mocy rzędu 3,6 – 3,7kw? Czy warunkiem niezbędnym jest żeby taka płyta była na osobnym obwodzie i osobnym bezpieczniku? Czy jest jakiś (jaki) cudowny sposób, żeby płyta działała na obwodzie, na którym wisi pół mieszkania, w tym piekarnik? Wiem, chcę cudów ale może są jakieś nowe zabezpieczenia? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Zmywarka wolnostojąca 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2024]

Golarka męska elektryczna – Ranking [2024]

Duże i pojemne pralki od 10 kg – [Ranking 2024]

Duża i pojemna lodówka (70cm) – jaką wybrać? TOP 5 [Ranking 2024]