odkurzacze_ranking

Odkurzacz workowy – jaki wybrać? [Ranking 2023]

Jeszcze niedawno o klasie odkurzacza świadczyła jego moc. Im większa, tym lepiej. Doszło do tego, że odkurzacze miały moc nawet do 3000W, co już stanowiło lekką przesadę. Aktualne przepisy pozwalają produkować odkurzacze o mocy do 900W, a finalnie będzie to do 600W. Producenci musieli dostosować sprzęt do nowych przepisów. Efekt? Przy mocy nawet 600W możemy uzyskać skuteczność odkurzania jak w starych odkurzaczach o mocy 2400W.

Mniejsza moc, to także duży wpływ na ochronę środowiska. Niby zwykły odkurzacz, a dzięki tym regulacjom, UE zaoszczędzi 20 TWh prądu. Do atmosfery trafi o 300 tys. ton CO2 mniej.

Jaki odkurzacz wybrać, żeby był dobry i mocny? Przygotowałem poniżej ranking odkurzaczy, które mają dobre parametry, odpowiednią moc, co zapewni skuteczne odkurzanie.

W cenie do 650 zł

Odkurzacz Bosch BGLS4HYG2

Moc: 700W
69dB
Zasięg: 10m
Filtr UltraAllergy
Ssawka do paneli

Bosch BGLS4HYG2 to odkurzacz, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, głównie ze względu na kulturę pracy. Mimo podanych 69dB jego praca jest cicha. Przy mocy silnika 700W siła ciągu jest duża i spokojnie zda egzamin przy panelach, kafelkach czy dywanach. Odkurzacz od spodu ma zamontowane 4 koła obrotowe, dzięki czemu sprawnie podąża za nami w czasie prac 🙂

Za filtrację powietrza odpowiada filtr UltraAlergry, który zatrzymuje do 99,99% drobnoustrojów i innych nieprzyjemnych.Filtr jest też zmywalny, czyli możemy go wypłukać pod bieżącą wodą, a nawet wyprać w pralce na programie do 30 stopni. Dla zachowania pełnej efektywności filtr należy wymieniać co roku.

W zestawie z odkurzaczem dostajemy: ssawkę do podłóg twardych, ssawkę uniwersalną, szczelinówkę i małą ssawkę do tapicerki. Całość produkowana jest w Niemczech.

Jaki filtr i worki pasują do BGLS4HYG2?

Filtr: BBZ156UF lub BBZ156HF
Worki: BBZAFGALL lub Worki typ G ALL lub SBMB01K


Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 460 zł

Odkurzacz GORENJE VCEA21GLW

Moc: 700W
64dB
Zasięg: 8m
Filtr Hepa
Szczotka Xpand Zone

Gorenje VCEA21GLW – jego największym atutem jest cicha praca. W tym budżecie nie wiem czy znajdziemy model o cichszej pracy. Pierwszy raz jak go uruchomiłem byłem przekonany, że moc ustawiona jest na najniższy bieg, a tu niespodzianka, był ustawiony max, a mimo to pracował cichutko.

Odkurzacz wyposażony jest w ssawkę XPANDZONE, która jest uniwersalna i nadaje się do odkurzania zarówno twardych i miękkich powierzchni. W opakowaniu znajdziemy jeszcze 3 ssawki szczelinowe. Jeśli w domu masz przewagę paneli czy drewna na podłodze to warto rozważyć dokupienie ssawki z miękkim włosiem, koszt niewielki, a zwiększy się funkcjonalność odkurzacza.

Fajnym rozwiązaniem jest ActiveBumper czyli gumowa opaska wokół odkurzacza, która chroni meble czy ściany przed uderzeniami oraz wzmacnia korpus odkurzacza. Kiedyś coś podobnego miał Zelmer Syrius i sprawdzało się to bardzo dobrze. Odkurzacz ma również wskaźnik zapełnienia worka, podgumowane koła oraz filtr Hepa (usuwa 99,95% cząsteczek).

Stosunek jakość/cena jest na bardzo dobrym poziomie.

Jaki filtr i worki pasują do modelu VCEA21GLW?

Worki: GB2PBU


Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 770 zł

Odkurzacz Electrolux EUSC64-EB

Moc: 600W
68dB
Zasięg: 12m
Filtr Hygienie 12
Truboszczotka
Worek 3,5l

Odkurzacz którego głównym atutem jest spora moc oraz cicha praca, dodatkowo model wyposażony jest w turboszczotkę, więc będzie dobrym kandydatem jeśli mamy w domu zwierzęta/sierść i dywany. Atutem jest jeszcze duży zasięg pracy, bo aż 12 metrów, czyli jak się postaramy, to z jednego gniazdka odkurzymy całe mieszkanie 😉

Od momentu kiedy weszły przepisy o zmniejszeniu mocy silników odkurzaczy, producenci zaczęli bardziej skupiać się na konstrukcji ssawek, aby miały jak najlepszą efektywność, Electroluxowi udało się skonstruować ssawkę DustPro, który pracuje cicho i nadaje się do mieszanych powierzchni.

Odkurzacz do filtracji powietrza używa filtra Hepa Hygienie 12, który nadaje się do mycia i ponownego użytku. Jednak cena nowego filtra jest tak niska, że lepiej po prostu raz na 5-6 miesięcy filtr po prostu wymienić.

W zestawie znajdziemy również ssawkę z miękkim włosiem do odkurzania twardych podłóg – paneli, kafelek czy parkietu.

Na wyposażeniu standardowo jest jeszcze rura teleskopowa i małe szczelinówki. W przypadku szczelinówek Electrolux zdecydował się na umieszczenie ich w uchwycie węża, dzięki czemu mamy je pod ręką i nie musimy ich szukać gdzieś po szafach.

Jaki filtr i worki pasują do EPF65BR?

Filtr: EFH12W
Worki: Sbag

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 320 zł
VM2062

Odkurzacz Amica Fen Turbo VM2062

Moc: 900W
76dB
Zasięg: 8m
Filtr HEPA13
Worek 3l

Żeby nie było, że w zestawieniu są tylko modele droższe. Oto przed Wami Amica VM2062, odkurzacz na każdą kieszeń. Niezaprzeczalnie cena jest tutaj największym atutem, ale nie tylko. Małe gabaryty odkurzacza sprawiają, że idealnie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, gdzie miejsca do przechowywania nigdy za wiele.

Nie jest to demon cichości, ale swoje zrobi, moc 900W pozwala na dokładne odkurzenie. Stosunek jakość/cena jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Plus za dostęp do worków i filtrów, które z czasem będzie trzeba wymieniać. W razie awarii ssawek możemy się posiłkować uniwersalnymi rozwiązaniami, więc na szczęście nie jest to tzw. jednorazówka.

Wyposażenie jest bardzo dobre, w zestawie znajdziemy: rurę teleskopową, ssawkę 2w1, turboszczotkę, ssawkę do paneli, ssawkę do tapicerki oraz szczelinówkę. Za filtrację odpowiada filtr HEPA13.

Jaki filtr i worki pasują do VM2062?

Filtr: Hepa13
Worki: MPMB02K


Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1200 zł

Odkurzacz MIELE Complete C2 Parquet

Moc: 890W
79dB
Zasięg: 10m
Filtr AirClean Plus
Worek 4,5l

Przenosimy się na półkę premium, a model Miele Complete C2 Parquet jest jednym z głównych przedstawicieli tego segmentu. Miele od lat kojarzy się jako producent niezawodnych sprzętów, a podany model został tak zaprojektowany, aby wytrzymał 20 lat użytkowania. Przy właściwym użytkowaniu myślę, że jest to wyniki realny.

Model z linii PowerLine to dobry wybór, gdy mamy dużą powierzchnię do odkurzania. Zasięg pracy wynosi 10 metrów, a sama długość kabla to 8 metrów, w efekcie nie musimy zbyt często biegać w poszukiwaniu innego gniazdka. Moc 890W jest odczuwalna i nie będzie problemów z dokładnym odkurzeniem dywanów czy paneli. Zresztą model ten wyposażony jest w specjalną ssawkę do parkietu – Parkett Twister, także jeśli masz przewagę twardych podłóg to ten model sprawdzi się idealnie.

W zestawie znajdziemy jeszcze ssawkę do mieszanych powierzchni z podgumowanymi kołami, ssawki szczelinowe, które są umieszczone z schowku w odkurzaczu.

Jakość wykonania, spasowanie, trwałość wyposażenia to wszystko stoi na wysokim poziomie i nie ma tu mowy o „przepalaniu” pieniędzy.

Jaki filtr i worki pasują do COMPLETE C2 PARQUET POWERLINE – SFBF?

Filtr: SF-AAC50
Worki: GN HyClean


Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 480 zł
VC 2 11981050

Odkurzacz KARCHER VC 2 11981050

Moc: 700W
76dB
Zasięg: 7.5m
Filtr Hepa
Worek 2,8l

Karcher zazwyczaj kojarzy nam się z produktami typowo budowlanymi tudzież do użytku profesjonalnego i słusznie, bo to ich domena, ale rynek odkurzaczy domowych ma jeszcze miejsce, więc Karcher postanowił spróbować swoich sił wrzucając na rynek VC 2 11981050.

Próba moim zdaniem udana. Model VC 2 11981050 (kto zapamiętał?) jest całkiem zgrabnym odkurzaczem, a przy tym ma odpowiednią moc i dobre wyposażenie, choć tutaj bym się pokusił o dokupienie ssawki do paneli. Na pokładzie znajdziemy silnik o mocy 700W, filtr Hepa12, rurę teleskopową oraz ssawkę do dywanów czy wykładzin.

Jeśli chodzi o głośność to pracuje na akceptowalnym poziomie i generuje ok. 76dB. Koła są podgumowane, więc nie zrobi szkód przy podłogach drewnianych czy panelach.

Jaki filtr i worki pasują do KARCHER VC 2 11981050?

Worki:


Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 420 zł
BGBS2BU1T

Odkurzacz Bosch BGBS2BU1T

Moc: 850W
80dB
Zasięg: 8m
Mikrofiltr
Truboszczotka

Bosch BGBS2BU1T to jeden z mocniejszych (850W) modeli na rynku w swoim przedziale cenowym. Mimo małych gabarytów jego siła ciągu jest bardzo duża i nie groźne mu dywany, kafelki czy panele. Duża moc niesie za sobą zwiększony hałas w postaci 80dB, choć w brew pozorom te 80dB nie daje aż tak bardzo po uszach.

Odkurzacz dzięki swoim kompaktowym gabarytom, sprawdzi się doskonale w małych mieszkaniach, ale i duże powierzchnie też nie będą mu straszne.

Za filtrację powietrza odpowiada klasyczny Mikrofiltr, nie jest to może król zatrzymywania małych drobnoustrojów, ale jeśli nie jesteśmy alergikami, to swoją rolę spełni. Na szczęście możemy też dokupić filtr Hepa, a dokładnie BBZ156HF.

W zestawie z odkurzaczem dostajemy: ssawkę do dywanów – truboszczotkę, ssawkę uniwersalną, szczelinówkę i małą ssawkę do tapicerki. Całość produkowana jest w Niemczech. Gdybyśmy chcieli dokupić ssawkę do paneli, to nie ma z tym problemów i takową znajdziemy tutaj.

Jaki filtr i worki pasują do BGBS2BU1T?

Filtr: Mikrofiltr – dodawany jest w zestawie z workami lub filtr Hepa BBZ156HF
Worki: BBZAFGALL lub Worki typ G ALL lub SBMB01K


Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
152 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
13 dni temu

Cześć, szukam odkurzacza do użytku w 60m2 mieszkaniu. Przede wszystkim mam panele ale też jest pare dywanów.
W domu są też dwa koty więc bardzo zależy mi na tym, żeby odkurzacz radził sobie z odkurzaniem sierści z dywanów 😉
Szukam czegoś w budżecie do 800zł, tradycyjny workowy lub bezworkowy.

Dziekuję 🙂 !

Magda
Magda
12 dni temu
Reply to  PanAGD

Sprawdzę! Bardzo dziekuję 🙂

Dawid
Dawid
21 dni temu

Cześć, jakie odkurzacze polecasz do mieszkania 60m2, w mieszkaniu przede wszystkim są panele, ale również płytki? Nie mam zwierząt, chciałbym aby odkurzacz był bezworkowy, pionowy cena jak mnie interesuje to max 1500 zł.

Seba
Seba
24 dni temu

Cześć, poszukuję odkurzacza workowego do ok. 1000 – 1100zł. Dom 120 m płytki, panele, schody drewniane. Pies i kot w domu. Zależy mi na jak największej sile ssącej.

Alicja
Alicja
17 dni temu
Reply to  PanAGD

Absolutnie odradzam Boscha. Odkurzacz bardzo fajny ale bardzo nietrwaly. Ja juz mam trzeci egzemplarz, który tak jak i poprzednie po mniej-więcej roku się zepsuł. Czwartego nie wezmę. Szukam innego

Alicja
Alicja
16 dni temu
Reply to  PanAGD

Zawsze psuje się włącznik. ODKURZACZ BGB6X330

Alicja
Alicja
11 dni temu
Reply to  PanAGD

Włączam ręką nie nogą :). Na forach pojawia się ten problem także u innych użytkowników, nie jestem tu wyjątkiem

Dawid
Dawid
26 dni temu

Cześć, jakie odkurzacze polecasz do mieszkania 60m2, w mieszkaniu przede wszystkim są panele, ale również płytki? Nie mam zwierząt, chciałbym aby odkurzacz był bezworkowy, cena jak mnie interesuje to max 1000 zł.

Patrycja
Patrycja
1 miesiąc temu

Dzień dobry,
Jaki odkurzacz do 500-600zl, im taniej tym lepiej, wiadomo, do domu jednorodzinnego. Panele, płytki, dywany? Przydałby się duży zasięg, żeby spokojnie odkurzyć klatkę schodową. Następca Zelmera Jupiter 1000W.

Patrycja
Patrycja
1 miesiąc temu
Reply to  PanAGD

A czy znajdzie się coś w tej dolnej granicy 500zl? Może jakaś inna firma niż Bosch?

Agat
Agat
1 miesiąc temu

Dzień dobry, poszukuje odkurzacza lekkiego do mieszkania ok 100m2.
Jeden pies, przeważnie panele.
Co powie Pan na odkurzacz workowy samsung pet care?

Martyna
Martyna
28 dni temu
Reply to  PanAGD

A co jest nie tak z tymi rączkami? W moim kilkunastoletnim zelmerze zepsuła się regulacja na urządzeniu i wtedy w rączce bardzo się przydała, polubiłam to bardzo.. szukam znów z tą opcją ????

Ilona
Ilona
2 miesięcy temu

dzień dobry,

czy odkurzacz Odkurzacz MIELE Complete C2 Parquetto trafny wybór, na 50metrowe mieszkanie na podłodze płytki i panele? bez zwierząt, czy nie warto przepłacać i kupić tańszy odkurzacz? pozdrawiam.

Magdalena
Magdalena
2 miesięcy temu

Dzień dobry, w desperacji poszukuje od kilku tygodni dobrego odkurzacza. Mieszkanie 112m
i schody. W domu głównie panele, kafelki i dywany, musi dobrze ciągnąć i miec turoboszczotkę bo mamy kota, najlepiej nie za głośny bo zaraz urodzi nam się dziecko i z filtrem hipoalergicznym. Czy znajdę takie cudo do 500-600 zł? Pozdrawiam

Magdalena
Magdalena
2 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Dziękuję za pomoc ????

Magdalena
Magdalena
2 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Już byłam gotową kupić tego boscha ale tuż pod nim polecił Pan też gorenje którywpadl mi w oko. On też w sumie spełnia większość moich wymogów i dokupienie turoboszczotki nie przekroczy budżetu, a tak się składa że jest teraz w promocji. Nie znam za bardzo tej marki więc chciałam spytać czy mocno odbiega jakością od boscha? I czy do niego również będzie pasowała turoboszczotka polecana wyżej?

Wojtek
Wojtek
3 miesięcy temu

Dzień dobry. poszukuje dobrego odkurzacza do mieszkania 50 metrów , panele winylowe praktycznie w całym mieszkaniu ,brak dywanów . Zależy mi na cichej pracy ,dużej mocy oraz długim kablu. Co proponuje Pan ? Obecnie posiadam od kilku lat Zelmer Odyssey 1700 W ale już jest na wykończeniu. Cena : do 600 zł

Wojtek
Wojtek
3 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Mam tez dwa inne na oku firmy BOSCH : Bosch BGBS4POW1 oraz Bosch BGB38BA3T . Czy któryś z tych trzech jest Made in Germany ?

Mateusz
Mateusz
3 miesięcy temu

Dzień dobry, który Bosch będzie lepszym wyborem BGB38BA3T czy BGLS4HYG2?

Zuzanna
Zuzanna
3 miesięcy temu

Dzień dobry, od kilku dni szukam odkurzacza workowego, który w końcu spełniłby moje oczekiwania. Najlepiej, żeby mieścił się w kwocie 600 – 700 zł. Musi być to odkurzacz, który nadaje się do różnych powierzchni, w domu są dywany, panele i płytki. Bardzo ważne jest to, żeby miał duży zasięg i bardzo dobrze zbierał. Czy znajdzie się coś godnego polecenia? Przeglądając dostępne odkurzacze natknęłam się na ten model  AMICA Suracon VM7001.

Last edited 3 miesięcy temu by Zuzanna
Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

Witam,
Chciałbym prosić o Pana poradę w kwestii zakupu odkurzacza. Mój stary Phillips mocy 2000W wyzionął ducha i zastanawia mnie jak radzą sobię odkurzacze dławione przepisami UE. Jak wypadają silniki 800W w stosunku do odkurzaczy starego typu z silnikami dużej mocy? Waham się między zakupem odkurzacza używanego o mocy 2000W a nowego koło 800W co będzie lepszym wyborem Pana zdaniem. Dziękuje za odpowiedź.

Piotr
Piotr
3 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

W takim razie będę celował w maksymalna moc dostępną obecnie, czyli 850-900W. Czy poleciłby Pan jakąś ciekawą propozycję do 600zł w takiej mocy? Zaciekawił mnie Bosch Serie 4 ProPower BGBS4POW1 . Czy może jakiś ciekawy Phillips lub inna propozycja.

Nie dodałem, że kultura pracy tj. Głośność jest dla mnie najmniej istotna, chce maksymalna wydajność.

Ponownie dziękuje za pomoc i odpowiedź

Last edited 3 miesięcy temu by Piotr
Piotr
Piotr
3 miesięcy temu
Reply to  PanAGD

Jednak zdecydowałem się na model Philipsa Performer Active 900W, mam nadzieje, że będzie się sprawował dobrze. Po pierwszych testach jestem całkiem zadowolony 🙂

Zmywarka do zabudowy 45 cm – jaki model wybrać? [Ranking 2023]

Okap do zabudowy w szafce – Wkład [Ranking 2023]

Płyta gazowa na szkle do zabudowy – jaką wybrać? [Ranking 2023]

Zamrażarka szufladowa i skrzyniowa – który model? [Ranking 2023]