Oczyszczacz LG PuriCare 360

Oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory dostarczenie czystego powietrza przez urządzenie wymagało jednak jego wielogodzinnej pracy. LG stworzyło oczyszczacz LG PuriCare, który wyposażyło w innowacyjny system Clean Booster. Dzięki niemu oczyszczanie powietrza trwa o ponad 70% krócej niż w przypadku klasycznych konstrukcji.

Według Europejskiego indeksu jakości powietrza (EEA) w marcu 2018 roku zdecydowanie najgorsza jakość powietrza była… w Polsce. Dane zbierane w krajach Unii Europejskiej jasno pokazują, że to właśnie nad Wisłą powietrze, według skali EEA, było niezadowalające lub nawet zdecydowanie niezadowalające. Podobnie sytuacja kształtuje się w grudniu 2019 – powietrze nad Polską jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych na całym kontynencie.*

Czystsze powietrze o ponad 70% szybciej

Clean Booster, dzięki któremu oczyszczanie powietrza trwa nawet o 74% krócej niż w przypadku innych produktów, to specjalna dysza, która może zostać odchylona i w ten sposób dostarczać świeże powietrze do wszystkich zakamarków pomieszczenia – nawet na odległość 7,5 metra. Clean Booster może się również obracać w zakresie 70 stopni, co gwarantuje błyskawiczną wymianę powietrza i oczyszczanie z szybkością niedostępną dla innych produktów.

Oczyszczanie w 360 stopniach

Oczyszczacz LG PuriCare pochłania powietrze w zakresie 360 stopni i oczyszcza je przez sześciostopniowy system filtracji, gwarantując tym samym doskonałe rezultaty. W pierwszym i drugim kroku zatrzymywany jest nawet najdrobniejszy kurz, w trzecim eliminowane są alergeny. Czwarty krok to usunięcie nieprzyjemnych zapachów, piąty – głównych składników smogu, a szósty to eliminacja związków chemicznych unoszących się w powietrzu. Oczyszczone powietrze uwalniane jest na dwa sposoby – przez dyszę na środku urządzenia oraz przez Clean Buster.

Oczyszczacz nie tylko do sypialni

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na ustawienie oczyszczacza jest sypialnia. LG PuriCare, dzięki możliwości pochłaniania zapachów, idealnie sprawdzi się również na przykład w salonie z aneksem kuchennym lub w kuchni. O ile w porze wiosennej i letniej problem zapachów unoszących się podczas gotowania można łatwo rozwiązać otwierając okno, to już jesienią i zima często jest to niemożliwe. Problem ten nasila się szczególnie w dzielnicach, w których mieszkańcy palą w kominkach i piecach grzewczych materiałami, które podczas spalania emitują szkodliwe pyły PM10 i PM2,5. LG PuriCare nie tylko zniweluje więc zapach gotowanych potraw, ale również oczyści powietrze z toksycznych drobinek.

Unikalny design

Unikalny design LG PuriCare sprawia, że oczyszczacz może z powodzeniem stanowić element wystroju wnętrza. Otwory, przez które wciągane jest powietrze mają postać płatków śniegu, a cały panel sterujący został przeniesiony na górę urządzenia. Co więcej, oczyszczaczem można sterować bez wstawania z kanapy. Wystarczy na smartfonie zainstalować aplikację LG ThinQ i połączyć się z LG PuriCare.

Więcej informacji na temat oczyszczaczy powietrza LG: https://www.lg.com/pl/oczyszczacze-powietrza

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni