0

Oczyszczacz LG PuriCare 360

Informacje

Aktualizacja: 19 grudnia, 2019
Oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory dostarczenie czystego powietrza przez urządzenie wymagało jednak jego wielogodzinnej pracy. LG stworzyło oczyszczacz LG PuriCare, który wyposażyło w innowacyjny system Clean Booster. Dzięki niemu oczyszczanie powietrza trwa o ponad 70% krócej niż w przypadku klasycznych konstrukcji.

Według Europejskiego indeksu jakości powietrza (EEA) w marcu 2018 roku zdecydowanie najgorsza jakość powietrza była… w Polsce. Dane zbierane w krajach Unii Europejskiej jasno pokazują, że to właśnie nad Wisłą powietrze, według skali EEA, było niezadowalające lub nawet zdecydowanie niezadowalające. Podobnie sytuacja kształtuje się w grudniu 2019 – powietrze nad Polską jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych na całym kontynencie.*

Czystsze powietrze o ponad 70% szybciej

Clean Booster, dzięki któremu oczyszczanie powietrza trwa nawet o 74% krócej niż w przypadku innych produktów, to specjalna dysza, która może zostać odchylona i w ten sposób dostarczać świeże powietrze do wszystkich zakamarków pomieszczenia – nawet na odległość 7,5 metra. Clean Booster może się również obracać w zakresie 70 stopni, co gwarantuje błyskawiczną wymianę powietrza i oczyszczanie z szybkością niedostępną dla innych produktów.

Oczyszczanie w 360 stopniach

Oczyszczacz LG PuriCare pochłania powietrze w zakresie 360 stopni i oczyszcza je przez sześciostopniowy system filtracji, gwarantując tym samym doskonałe rezultaty. W pierwszym i drugim kroku zatrzymywany jest nawet najdrobniejszy kurz, w trzecim eliminowane są alergeny. Czwarty krok to usunięcie nieprzyjemnych zapachów, piąty – głównych składników smogu, a szósty to eliminacja związków chemicznych unoszących się w powietrzu. Oczyszczone powietrze uwalniane jest na dwa sposoby – przez dyszę na środku urządzenia oraz przez Clean Buster.

Oczyszczacz nie tylko do sypialni

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na ustawienie oczyszczacza jest sypialnia. LG PuriCare, dzięki możliwości pochłaniania zapachów, idealnie sprawdzi się również na przykład w salonie z aneksem kuchennym lub w kuchni. O ile w porze wiosennej i letniej problem zapachów unoszących się podczas gotowania można łatwo rozwiązać otwierając okno, to już jesienią i zima często jest to niemożliwe. Problem ten nasila się szczególnie w dzielnicach, w których mieszkańcy palą w kominkach i piecach grzewczych materiałami, które podczas spalania emitują szkodliwe pyły PM10 i PM2,5. LG PuriCare nie tylko zniweluje więc zapach gotowanych potraw, ale również oczyści powietrze z toksycznych drobinek.

Unikalny design

Unikalny design LG PuriCare sprawia, że oczyszczacz może z powodzeniem stanowić element wystroju wnętrza. Otwory, przez które wciągane jest powietrze mają postać płatków śniegu, a cały panel sterujący został przeniesiony na górę urządzenia. Co więcej, oczyszczaczem można sterować bez wstawania z kanapy. Wystarczy na smartfonie zainstalować aplikację LG ThinQ i połączyć się z LG PuriCare.

Więcej informacji na temat oczyszczaczy powietrza LG: https://www.lg.com/pl/oczyszczacze-powietrza

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments