Nowe lodówki LG z dezynfekcją promieniami UV

Podczas targów IFA 2020 firma LG zaprezentuje nowe modele lodówek: udoskonaloną lodówkę InstaView™ Door-in-Door™ z funkcją UVnano, zmodernizowany zestaw lodówki z zamrażarką oraz najnowszą lodówkę InstaView ThinQ™. W nowych lodówkach bogata lista funkcji, znanych z poprzednich modeli, została poszerzona o dodatkowe, które zapewnią najwyższy poziom higieny i komfortu w kuchni.

Dezynfekcja promieniami UV

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja dezynfekcji wykorzystująca promieniowanie ultrafioletowe. W lodówce LG InstaView Door-in-Door z funkcją UVnano zastosowano diody LED emitujące promieniowanie UV, które co godzinę (lub w dowolnej chwili po ręcznym włączeniu) dezynfekują wyloty dystrybutora wody niszcząc nawet 99,99 procent bakterii i wirusów[1].

Dzięki funkcjom LINEAR Cooling™ oraz DoorCooling+™ lodówka InstaView zapewnia optymalne warunki do przechowywania produktów spożywczych. Funkcja LINEAR Cooling minimalizuje fluktuacje temperatury, będące główną przyczyną psucia się przechowywanej żywności[2]. Funkcja DoorCooling+ zapewnia równomierne chłodzenie całego wnętrza lodówki poprzez rozprowadzanie silnego strumienia powietrza ze strategicznie rozmieszczonych wylotów[3]. Znajdująca się w szufladzie zamrażalnika „kostkarka” lodu Craft Ice™ umożliwia wytarzanie lodowych kul o średnicy ok. 5 cm. Ich największą zaletą jest dłuższy czas topnienia niż w przypadku klasycznych kostek i niezwykle atrakcyjny wygląd.

Zestaw lodówki z zamrażarką wyróżnia się przemyślanym, minimalistycznym designem, dzięki czemu łatwo można dopasować go do standardowych szafek kuchennych. Płaskie drzwi oraz zawiasy typu „zero-clearance” sprawiają, że urządzenia można instalować bezpośrednio przy ścianie, podobnie jak sprzęt do zabudowy. W urządzeniach tych zastosowano również funkcje LINEAR Cooling™ oraz DoorCooling+™, a także metalowe wykończenie tylnej wewnętrznej ścianki, które nadaje ich wnętrzu eleganckiego wyglądu.

Automatyczne rozpoznawanie produktów

Lodówka LG InstaView ThinQ zapewnia dostęp do najnowszej platformy sztucznej inteligencji LG, która znacznie ułatwia kontrolowanie zawartości lodówki, zakupy żywności, gotowanie, a nawet mycie urządzenia. Opracowana przez LG funkcja rozpoznawania obrazu automatycznie zbiera informacje o wszystkich produktach wkładanych lub wyjmowanych z lodówki. Dzięki funkcji AI Connect, lodówka może proponować dania do przyrządzenia z przechowywanych składników, informować oczyszczacz wody o ilości wody potrzebnej do przygotowania posiłku, ustawić w piekarniku temperaturę dostosowaną do wybranego przepisu, a nawet dobrać optymalny program zmywarki na podstawie informacji o posiłku. Lodówka LG InstaView ThinQ jest też wyposażona w funkcje LINEAR Cooling i DoorCooling+, a także ma metalowe wykończenie Metal Fresh.

„Nasze najnowsze lodówki dłużej utrzymują świeżość żywności oraz zapewniają niezrównaną wygodę, a tym samym pozwalają czerpać pełną przyjemność z przyrządzania posiłków. Stale poszerzamy ofertę, tak aby klienci mogli łatwo znaleźć urządzenia dostosowane do swoich potrzeb i stylu życia”
powiedział Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution Company w LG Electronics

We wrześniu firma LG zaprezentuje wirtualną wystawę IFA ze wszystkimi kuchennymi innowacjami. Zestaw lodówki z zamrażarką oraz lodówkę InstaView Door-in-Door będzie można obejrzeć w strefie Prep Station, natomiast lodówka InstaView ThinQ będzie prezentowana w strefie Dining Room. Wirtualna wystawa będzie dostępna pod adresem: www.lg.com/exhibition

[1] Skuteczność oceniona przez TÜV Rheinland w roku 2020 na podstawie metody badawczej opracowanej przez LG, polegającej na pomiarze zawartości bakterii Escherichia coli, Staphylococcus aureus i Pseudomonas aeruginosa w próbkach wody destylowanej, poddanych co godzinę naświetlaniu diodami UV LED urządzenia przez 10 minut przez okres 24 godzin w warunkach normalnego użytkowania w gospodarstwie domowym. W zależności od warunków otoczenia i sposobu użytkowania rzeczywiste wartości mogą różnić się od zamieszczonych tu informacji. Urządzenie nie przeprowadza dezynfekcji odpowiadającej wymaganiom medycznym ani nie gwarantuje, że filtrowana woda jest wolna od zanieczyszczeń, w tym zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

[2] Średnia amplituda fluktuacji temperatury w komorze chłodziarki. Na podstawie pomiarów fluktuacji temperatury w lodówce LGE model GF-V706MBL, wykonanych przez UL zgodnie z metodą badawczą opracowaną przez LG.

[3] Na podstawie pomiarów wykonanych przez UL zgodnie z metodą badawczą opracowaną przez LG. Porównanie czasu potrzebnego na schłodzenie kosza w drzwiach lodówki z temp. 25℃ do 7℃, dla modelu GF-V708BSL bez funkcji DoorCooling+ oraz modelu GF-V706MBL z funkcją DoorCooling+.

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni