Lista modeli
Maszynka do mielenia Bosch MFW3X14B
Zaczynamy od modelu pt. nic więcej nie potrzeba, Bosch MFW3X14B posiada wyposażenie, które w w domowym użytkowaniu sprawdzi się idealnie. Średnica sitek 8 pozwoli mielić sporą ilość mięsa jednorazowo – 2.5 kg/min. W zestawie otrzymujemy 3 sitka z oczkami o rozmiarze 2,7 / 4 / 8 mm oraz dwustronny nóż ze stali nierdzewnej.
Dużym plusem jest szatkownica wraz z 4 bębnami w zestawie, którymi poszatkujemy, rozdrobnimy i zetrzemy. Osoby lubiące placki ziemniaczane, ale nie lubiące trzeć ziemniaków będą zdecydowanie zadowolone z tej przystawki 😉
Gdy zablokuje nam się coś w komorze mielenia, nie musimy tam gmerać widelcami czy innymi przyrządami (a nawet nie możemy), wystarczy skorzystać z funkcji Revers czyli biegu wstecznego.
Maszynka do mięsa Bosch MFW3X14B produkowana jest w PL i spokojnie można do niej dokupić akcesoria, które z czasem się zużyją jak np. sitka, nóż czy bębny do szatkownicy.
Dostępne części zamienne:
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Maszynka do mięsa GÖTZE & JENSEN MG600W
Maszynka do mielenia GÖTZE & JENSEN nie znalazła się w rankingu przypadkiem. Mimo, że marka może nie wszystkim się kojarzy, to plusem tego produktu jest to, że powstaje w polskiej fabryce w Rzeszowie. Także jakość sprawdzona, dostęp do części zamiennych bezproblemowy.
Model MG600W to opcja bardziej podstawowa, ale mamy sitka i nóż o średnicy 8, więc wydajność spora i wynosi 2.5kg na minutę. W zestawie otrzymujemy 3 sitka o otworach: 2,7, 5 i 8 milimetrów, a także nasadkę masarską. Moc przerobowa to 2000W, a moc silnika 500W, więc jest to maszynka wydajna. Jeśli nastawiasz się na głównie robienie wyrobów masarskich, bez potrzeby szatkowania, to będzie optymalny wybór.
Jeśli w przyszłości powstanie chęć rozbudowy urządzenia o dodatkowe elementy jak np. szatkownica czy cytrusiarka, to nie będzie z tym problemów.
Dostępne części zamienne:
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Maszynka do mięsa Smapp 489.8NM
Smapp, kojarzycie? Zelmotor? Brzmi bardziej znajomo. Smapp i Zelmotor to jedno i to samo, a więc rzeszowski produkt. Czyli znowu mamy do czynienia z maszynką do mięsa, która produkowana jest w Polsce, która ma wymienne elementy i jakościowo stoi na odpowiednim poziomie.
Model Smapp 489.8NM to produkt typowo do mielenia mięsa, z opcją rozbudowy o kolejne dodatki takie jak szatkwonica. W zestawie standardowo mamy 3 sitka i nóż o średnicy 8. Dzięki mocy przerobowej 2000W wydajność wynosi 2.5kg na minutę. Sitka w zestawie mają otwory o średnicach: 2,7, 5 i 8 milimetrów. Otrzymujemy również nasadkę masarską, dodatkowe sprzęgło oraz wkładkę dystansową.
Dostępne części zamienne:
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Maszynka do mielenia Bosch MFW3X18W CompactPower
Maszynka Bosch MFW3X18W to tzw. full opcja lub flagowiec wedle komórkowego nazewnictwa 😉 Na wyposażeniu mamy wszystko co możemy do maszynki do mielenia wpiąć. Po kolei, w zestawie znajdziemy:
– Szatkownica – do tarcia, krojenia i szatkowania. W zestawie 4 tarki w tym do tarcia ziemniaków na placki
– Wyciskarka do owoców – możemy wyciskać soki z owoców jagodowych po miękkie warzywa czy pomidory
– Młynek żaronowy – do mielenia kaw, orzechów, nasion czy przypraw
– Cytrusiarka – do wyciskana soków z cytryn, pomarańczy czy grejpfrutów
Standardowo do maszynki dołożono 3 sitka o średnicy oczek: 2,7 / 4 / 8 mm, nasadkę masarską oraz dwustronny nóż. Wydajność 2,5k/min i moc zablokowania silnika: 2000 W. Jest też bieg wsteczny w razie zapchania komory mielenia.
Model oczywiście produkowany w PL.
Dostępne części zamienne:
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Maszynka do mielenia Bosch MFW3520W
Na koniec listy maszynka do mięsa, która przypadnie do gustu osobom, które korzystają z tego sprzętu raz na jakiś czas i nie potrzebują dużej mocy przerobowej i większych sitek. W modelu Bosch MFW3520W w zestawie mamy 2 sitka o średnicy 5 cm i oczkach 4 / 8 mm. Moc tzw. przerobowa to 1500W przy mocy silnika 500W. Standardowo otrzymujemy jeszcze nasadkę masarską.
Ciekawym dodatkiem jest nasadka do robienia kebbe/kibbeh czyli tradycyjnego dania serwowanego w Libanie czy Syrii. Przykładowy przepis jak przygotować taką przekąskę znajdziemy tutaj.
Maszynka jak wszystkie w/w produkowana jest również w PL.
Dostępne części zamienne:
Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Maszynka do mielenia mięsa, który model kupić?
W sklepach czy w sieci można znaleźć mnóstwo maszynek do mielenia, w teorii wszystkie wyglądają podobnie. Bo czy mogą się różnić? Każda ma sitka, komorę mielenia ze ślimakiem, żadnych różnic na pierwszy rzut oka nie ma. Oczywiście mogą być różne moce maszynki, różne wyposażenie etc. ale to kwestia danego modelu.
Tak na prawdę ważne jest to co jest w środku i czy w przyszłości możemy dokupić elementy, które najzwyczajniej w świecie z czasem się zużyją. Mam tutaj na myśli głównie sitka i noże oraz elementy napędowe, przede wszystkim sprzęgło przy ślimaku. Prowadząc serwis często przychodzą klienci szukający części do sprzętów z marketów, a ja mogę tylko rozłożyć ręce. W ten sposób tworzymy tylko tony elektrośmieci.
Dlatego ważne, aby przy zakupie zwrócić uwagę na to, żeby był dostęp do sitek, noży czy kół zębatych. Wszystkie powyższe modele w rankingu mają szeroki dostęp do części zamiennych, a sama ich jakość to top na rynku. Produkcja w Polsce też będzie atutem, trzeba wspierać nasze zakłady produkcyjne 🙂
Witam,
poszykuję maszynki do mielenia mięsa oraz szatkownicy do warzyw.
Maszynka głównie będzie używana do szatkowania warzyw (głównie na surówki), z mięsa to głównie tatar.
Czy jest sens dopłacać Smapp/Zelmotor czy coś tańszego tutaj się nada?
Witam,
Dla świętego spokoju i możliwości naprawy w przyszłości lepiej dołożyć do Smappa.
Gdzie można dostać częsci zamienne do GÖTZE & JENSEN, interesuje mnie dostępność nożyków do mielenia miesa, mimo wszystko takie nozyki np do Zelmera sa dostepne w praktycznie kazdym sklepie AGD.
Do GÖTZE & JENSEN również pasują nożyki czy sitka z Zelmera, bo to ta sama konstrukcja i podzespoły.