LG wyprodukowało ponad 100 milionów silników Direct Drive

Firma LG Electronics wyprodukowała już ponad 100 milionów silników inwerterowych Direct Drive™ (DD™). Zróżnicowana technologia silników jest głównym czynnikiem decydującym o wysokiej wydajności i niesłabnącej popularności wiodących w branży rozwiązań pralniczych LG na całym świecie.

Od 1998 roku do końca 2022 roku firma produkowała średnio ponad 12 tysięcy silników inwerterowych DD dziennie. Silnik ten łączy się bezpośrednio z bębnem pralki, dzięki czemu urządzenia są trwalsze, pracują ciszej oraz zużywają mniej energii.

LG udoskonalało silnik inwerterowy DD w czterech generacjach, stale poprawiając technologię i jej wydajność. Firma ma w Korei i na świecie ponad 240 patentów technologicznych związanych z tym komponentem. W 2019 roku zastosowano w nim sztuczną inteligencję (AI), aby zwiększyć wydajność i efektywność.

Wykorzystywany w pralkach i suszarkach LG klasy premium silnik AI DD pracuje w oparciu o technologię głębokiego uczenia się: wykrywa­­ wagę każdego wsadu oraz rodzaje pranych tkanin. Następnie dostosowuje najlepszą kombinację ruchów bębna z autorskiej technologii LG – 6 Motion – w celu doboru optymalnego sposobu prania.

W ubiegłym roku firma LG po raz pierwszy wprowadziła zaawansowany silnik inwerterowy DD do swoich suszarek. Podobnie jak pralki również suszarki LG oferują technologię 6 Motion (Tumble, Swing, Rolling, Stepping, Scrubbing i Filtration), która zwiększa wydajność suszenia i minimalizuje uszkodzenia tkanin.

Technologia silników inwerterowych LG, a konkretnie AI DD, stała się pierwszą technologią urządzeń AGD, która uzyskała weryfikację Deep Learning AI od Underwriters Laboratories (UL) – globalnej firmy zajmującej się nauką o bezpieczeństwie.

Liczba wyprodukowanych silników inwerterowych DD świadczy o doskonałości tej technologii, którą LG opracowała do swoich rozwiązań pralniczych klasy premium.

Będziemy nadal tworzyć wysoce wydajne komponenty, które zwiększają efektywność i niezawodność naszych urządzeń, zmniejszając jednocześnie emisję dwutlenku węgla podczas użytkowania – powiedział Kim Yang-sun, szef jednostki biznesowej Component Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.
informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni