IFA 2020: LG WashTower™ – pielęgnacji ubrań w nowym wymiarze

Podczas targów IFA 2020 LG „wirtualnie” zaprezentuje publiczności swoje innowacyjne urządzenie do prania i suszenia. LG WashTower™ to pralka i suszarka zintegrowane w jednej obudowie. Urządzenie zostało wyposażone w najnowsze technologie i inteligentne funkcje opracowane przez LG, dzięki czemu gwarantuje niezrównany komfort podczas pielęgnacji ubrań. LG WashTower™ zostanie wprowadzony do sprzedaży w Ameryce Północnej już w przyszłym miesiącu, a na całym świecie będzie dostępny jeszcze w tym roku.

W odróżnieniu od konkurencyjnych pralek i suszarek przystosowanych do ustawiania w pionie, LG WashTower™ zostało zaprojektowane jako urządzenie w jednej obudowie. Na początku cyklu prania zintegrowane urządzenie informuje o łącznym czasie, po którym zakończy się pranie oraz suszenie. Pralka komunikuje się też z suszarką, która na podstawie przesłanych danych automatycznie dobiera optymalny program oraz wstępnie nagrzewa bęben, co przekłada się na lepsze rezultaty i skrócenie łącznego czasu prania/suszenia[1].
Projektując LG WashTower™, skupiono się zarówno na opracowaniu unikalnego wzornictwa, jak i zapewnieniu maksymalnej wygody użytkowania. Podczas gdy pralki i suszarki przystosowane do ustawiania w pionie są wyposażone w oddzielne panele sterowania, WashTower™ ma jeden, wygodny i nieskomplikowany interfejs użytkownika. Znajdujący się między pralką a suszarką panel jest łatwo dostępny i pozwala na łatwe obsługiwanie wszystkich funkcji zintegrowanego urządzenia LG.

Wysokość LG WashTower™ jest o niemal 9 cm mniejsza od przeciętnego zestawu pralki z ustawioną na niej suszarką, co pozwala na wyraźnie łatwiejsze korzystanie z suszarki znajdującej się w górnej części urządzenia. Użytkownicy LG WashTower™ nie muszą też obawiać się ograniczonej pojemności, ponieważ maksymalny wsad to aż 17 kilogramów dla pralki oraz 16 kilogramów dla suszarki.

Ze względu na najnowocześniejsze technologie LG przeznaczone do pralek oraz inteligentne funkcje, LG WashTower™ wyróżnia się zarówno wyjątkową efektywnością pracy, jak i wygodą użytkowania. Dzięki technologii TurboWash™ 360° oraz silnikowi AI DD™ (Artificial Intelligence Direct Drive™), pralka waży wsad i ocenia sztywność tkanin, a następnie na tej podstawie dobiera optymalne ustawienia, co pozwala na szybsze pranie przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej skuteczności oraz ochrony tkanin. Zaawansowana sztuczna inteligencja umożliwia skrócenie czasu trwania cyklu i zmniejszenie zużycia energii bez pogarszania skuteczności usuwania zabrudzeń. Ponadto, w suszarce zastosowano technologię parową, która niszczy 99,9% najczęściej występujących bakterii[2].

Dzięki rewolucyjnym produktom, takim jak pralka TWINWash™, a teraz także WashTower™, LG stale potwierdza swoje zaangażowanie w prace nad urządzeniami, które zwiększają wygodę użytkowników oraz pozwalają zaoszczędzić miejsce w domu. To rozwiązanie jest efektem konsekwentnie prowadzonych prac nad ułatwieniem wykonywania domowych obowiązków, tak aby poprzez większą swobodę gospodarowania czasem zapewnić konsumentom wyższą jakość życia

– powiedział Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution Company w LG Electronics.

W ramach tegorocznych targów IFA firma LG przez cały wrzesień będzie prezentować wirtualną wystawę innowacyjnych produktów, obejmującą między innymi strefę pielęgnacji ubrań Clothing Care Zone z urządzeniem LG WashTower. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości zwiedzający wystawę będą mogli obejrzeć produkty LG we własnym domu. Więcej informacji: www.lg.com/global/exhibition/appliances

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni