Gorenje zdobywa 5 nagród Red Dot za design

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Red Dot producent urządzeń AGD z Velenje, Gorenje, zdobył 5 nagród. Jury nagrodziło wyjątkową stylistykę najnowszej marki pralek i suszarek Gorenje WaveActive, a także lodówek i zamrażarek do zabudowy oraz zintegrowanego ekspresu do kawy marki Atag. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane przez własny zespół projektantów Gorenje, dzięki czemu 5 kolejnych nagród dołączyło do długiej listy pochwał dla producenta z Velenje.

Projektując nową pralkę i suszarkę, zespół projektantów Gorenje pamiętał o filozofii marki – Life Simplified (Prostsze Życie). To dlatego pralka ma w pełni automatyczne programy prania AutoWash wykorzystujące jony i parę. Technologia IonTech sprawia, że detergenty są o 30% bardziej wydajne, dzięki czemu ubrania czystsze, nawet jeśli zostaną uprane w niższych temperaturach. W pralkę wbudowano kilka czujników umożliwiających szybszą i bardziej ekologiczną pracę, a silnik inwerterowy i zmodernizowany korpus umożliwiają ciche i komfortowe użytkowanie. Suszarka to także duży krok naprzód. Najbardziej istotne są technologie IonTech i SteamTech, które jeszcze bardziej usprawniają proces suszenia za pomocą pary i jonów.

Oba urządzenia są wyposażone w najnowocześniejszy interfejs. Użytkownik może jednym ruchem wybrać optymalne ustawienia prania lub suszenia, korzystając z dużego i intuicyjnego ekranu dotykowego, a także wybrać dodatkowe parametry. Komendy są wyświetlane pod kątem, co zapewnia optymalną widoczność interfejsu. Pomimo koncentracji na solidności i długim okresie użytkowania, zaakcentowane miękkie linie zapewniają doskonałą ergonomię. Oba urządzenia są także wyposażone w nowy bęben WaveActive, który zwiększa wydajność prania i pomaga zmiękczyć włókna podczas suszenia. Nowa linia pralek i suszarek WaveActive będzie dostępna w wybranych sklepach jeszcze w tym miesiącu.

Lidija Pritržnik, Dyrektor ds. Projektowania Produktów w Gorenje, wyjaśnia, że ​​głównym celem przy projektowaniu nowej linii pralek i suszarek WaveActive było „zaprojektowanie pralek i suszarek dyskretnie pomagających użytkownikom w ich codziennych obowiązkach. Wprowadziliśmy również nowy, odświeżony wizerunek produktów Gorenje – Human Simplicity, który jest zgodny z naszą obietnicą uproszczenia życia”.

Kluczem było dogłębne zrozumienie kontekstu użytkowania produktów, co osiągnięto dzięki szczegółowym badaniom jakościowym z udziałem konsumentów. „Badaliśmy nawyki i wyzwania, z jakimi borykają się różni użytkownicy podczas pielęgnacji odzieży. Projektowane rozwiązania przetestowano na kluczowych rynkach. Opinie porównano z kluczowymi cechami projektów, takimi jak przesłanie i atrakcyjność formy, kolorów, materiałów; zrozumiałość i intuicyjność. Informacje przekazane przez użytkowników umożliwiły nam dalsze ulepszenie produktów. Okazało się, że zrozumienie jakości projektu produktu wiąże się z zaufaniem dla bardziej tradycyjnego postrzegania pralki” mówi Pritržnik.

Oprócz pralki i suszarki Gorenje, jury konkursu Red Dot nagrodziło również lodówkę i zamrażarkę do zabudowy, a także zintegrowany ekspres do kawy marki Atag.

Vincent Hofstee, Starszy Kierownik ds. Produktów w Atag, wyjaśnił, że celem było stworzenie czegoś nowego i wyróżniającego markę:”Chcieliśmy nawiązać do obietnicy naszej marki – uwielbiamy gotować. A chłodzenie jest elementem gotowania – pozwala zachować cenne składniki w najlepszy możliwy sposób. Nagroda ta jest uznaniem dla naszej ciężkiej pracy i dowodem, że dotrzymujemy kroku liderom branży”.

Grupa Gorenje zdobyła najbardziej cenne nagrody Red Dot po raz czternasty z rzędu.

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Rośnie rynek pralek w najwyższych klasach energetycznych

Amica: HoodConnect Pro – łączenie okapu z płytą indukcyjną

Time to take care, Bosch prezentuje nowe możliwości dla domu jutra

Samsung prezentuje Galaxy SmartTag2