CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni

Lodówka 2024 Bespoke 4-Door Flex™ z ekranem AI Family Hub™+, posiadająca funkcję AI Vision Inside oraz płyta indukcyjna Anyplace integrowana z aplikacją Samsung Food aktualizowaną przez AI, tworzą pełny ekosystem kulinarny.

Na targach CES® 2024 Samsung prezentuje najnowsze produkty i funkcje, wspierane sztuczną inteligencją (AI) i łącznością w ramach aplikacji SmartThings, tworząc w ten sposób ekosystem, który zapewnia lepsze doznania w obszarze odżywania jak i sprzętów kuchennych. Wśród wartych uwagi produktów i funkcji należy wymienić lodówkę 2024 Bespoke Multidoor Flex™ z ekranem AI Family Hub™+, pierwszą w branży domową lodówkę działającą w ramach konceptu Internetu rzeczy (IoT), wprowadzoną na rynek w 2016 r., która teraz została wyposażona w zupełnie nową funkcję AI Vision Inside oraz nową płytę indukcyjną Anyplace.

Jesteśmy dumni i podekscytowani możliwością pokazania ulepszonych funkcji AI, które wykorzystują najnowszą technologię, by wnieść doznania kulinarne na kolejny poziom, powiedział Moohyung Lee, EVP and Head of the Customer eXperience Team of the Digital Appliances Business w Samsung Electronics.

Produkt nie jest jeszcze dostępny w Polsce.

Funkcje AI, które umożliwiają realizację pomysłów w kuchni

Lodówka 2024 Bespoke Multidoor Flex™ z AI Family Hub™+ została wyposażona w różne innowacyjne technologie. Jedną z imponujących nowych funkcji jest AI Vision Inside, która wykorzystuje inteligentną wewnętrzną kamerę, będącą w stanie rozpoznać artykuły wkładane do lodówki i z niej wyjmowane. Ponadto jest ona wyposażona w technologię „Vision AI”, która potrafi zidentyfikować do 33 rożnych świeżych artykułów spożywczych na podstawie wcześniej zdefiniowanych danych, które obejmują około miliona zdjęć jedzenia.[1] Dzięki liście żywności, która jest dostępna i może być edytowana na ekranie Family Hub™+, użytkownicy mogą także ręcznie dodawać datę ważności dla artykułów, które chcą śledzić, a lodówka wysyła powiadomienia za pośrednictwem 32-calowego ekranu LCD, zanim artykuły osiągną tę datę.

Ponadto dzięki wsparciu ze strony funkcji Fridge Manager, która monitoruje status filtra do wody w lodówce i powiadamia o konieczności jego wymiany, ekran Family Hub™+ oferuje możliwość łatwego zakupu nowych filtrów do wody z Amazon za pomocą jednego kliknięcia[2].

Rozwijanie funkcjonalności ekranów w kuchni na tym się nie kończy. Nowa płyta indukcyjna Anyplace i wsuwana kuchenka Slide-in Range są wyposażone w 7-calowy ekran LCD, na którym użytkownicy mogą przeglądać przepisy, które zostały wybrane i zapisane z Family Hub™+, by pomagać im w przygotowaniu posiłków. Nowa płyta Anyplace oferuje także ulepszenia podstawowych funkcji gotowania, takich jak wydajne podgrzewanie garnków i patelni na dowolnej części płyty. A dzięki wykorzystaniu szkła Anti-Scratch Glass zamiast typowego szkła ceramicznego użytkownicy nie będą musieli martwić się zarysowaniem powierzchni indukcyjnej podczas przesuwania garnków.

Co więcej, aplikacja Samsung Food, do której dostęp można uzyskać teraz na ekranie Family Hub™+, płycie indukcyjnej Anyplace oraz wsuwanej kuchence Slide-in Range, została udoskonalona w kilka funkcji AI. Funkcja „Personalize”3, pozwala użytkownikom dopasować przepisy tak, aby odzwierciedlały ich wymagania dietetyczne w zakresie szerszym, niż dotychczas dostępny. Do tego nowa funkcja „Image-to-Recipe”[3] z ulepszoną technologią Vision AI rozpoznaje teraz posiłki i wiele artykułów żywnościowych ze zdjęć, a także przeszukuje dania, które można wykonać z tych składników. Na koniec Tailored Meal Plan analizuje informacje o użytkownikach w Samsung Health[4], żeby stworzyć spersonalizowane posiłki na podstawie ich potrzeb zdrowotnych.

Podłączone do Internetu urządzenia i funkcje zasilane przez AI sprawiają, że każdy dzień w kuchni jest lepszy

Samsung Food łączy się także z Samsung Health[5]. Usługa wykorzystuje informacje o zdrowiu zgromadzone w Samsung Health, aby sugerować zdrowe i odpowiednie przepisy. Potem użytkownicy mogą przesłać taki przepis do swoich różnych urządzeń kuchennych w zaledwie kilka kliknięć.

Do dyspozycji użytkowników jest również funkcja Tap View[6], która zapewnia większą wygodę, pozwalając użytkownikom z łatwością przenieść wyświetlacz ich smartfonów Galaxy na ekran Family Hub™+. Ponadto użytkownicy mogą korzystać z aplikacji YouTube i TikTok[7] na ekranie lodówki, będąc na bieżąco z nowościami w mediach społecznościowych.

To wszystko jest odzwierciedleniem dążenia Samsung do zapewniania klientom inteligentnego ekosystemu kulinarnego opartego na AI, który kładzie największy nacisk na zapewnienie wyjątkowych doznań w kuchni, przy minimalnym wysiłku.

Dostępność
Użytkownicy mogą odwiedzić stoisko Samsung podczas targów CES® 2024, gdzie będą mieli okazję poznać ulepszone funkcje AI i łączność w ramach innowacyjnego ekosystemu żywieniowego.

[1] Wykrywanie i identyfikacja artykułów żywnościowych opierają się na modelu uczenia głębokiego szkolonego z użyciem wcześniej zdefiniowanego zestawy danych i mogą dostarczać niekompletne lub nieprawidłowe informacje. Od czas do czas do naszego modelu uczenia mogą być wprowadzane nowe zestawy danych, aby zwiększyć jego dokładność.

[2] Usługa świadczona wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

[3] Część usług w ramach płatnej subskrypcji Samsung Food+, która wymaga posiadania konta Samsung.

[4] Usługa dostępna za zgodą użytkownika.

[5] Dostępność od 1. kwartału 2024 roku. Tylko wybrane modele.

[6] Dostępność od 2. kwartału 2024 roku. Tylko wybrane modele.

[7] Dostępność od 2. kwartału 2024 roku w postaci aktualizacji oprogramowania.

informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Jesteś alergikiem? Sprawdź co zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w domu na wiosnę

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym