bosch_seria8_2023

Bosch wprowadza na rynek nowe piekarniki Steam Plus z serii 8

Nowe piekarnik Bosch z serii 8, dzięki innowacyjnym funkcjom takim jak gotowanie na parze przy niskiej temperaturze oraz smażenie z użyciem gorącego powietrza, dają nam możliwość przygotowywania posiłków – zdrowych i pełnych składników odżywczych. Ulepszone czujniki do dokładnego gotowania, w tym przewidywania czasu gotowania, a także dodatkowe wsparcie dzięki aplikacji Home Connect ułatwią przygotowywanie potraw.

Więcej witamin i składników odżywczych

Nasze jedzenie powinno sprawiać nam radość, być smaczne i jednocześnie dostarczać naszemu organizmowi optymalną ilość składników odżywczych. Nowoczesne piekarniki Bosch zostały wyposażone w delikatne i łagodne metody przygotowywania potraw oraz sposoby ich podgrzewania. Teraz dołącza do nich nowa metoda gotowania, która pozwala na szybsze i bardziej bezpieczne gotowanie niektórych produktów spożywczych: funkcja parowa Plus. Ta inteligentna kombinacja gorącego powietrza o temperaturze do 120 stopni Celsjusza i pary pozwala na przygotowywanie takich potraw jak ziemniaki, buraki, marchewki, soczewica czy fasola nawet o 35 procent szybciej niż tradycyjne gotowanie na parze. Jednocześnie zachowuje wygląd, makro- i mikroelementy odżywcze oraz konsystencję potraw. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonałym smakiem i jednocześnie ograniczyć ilość soli i tłuszczu w potrawach.

Zdrowe smażenie

Uwielbiamy chrupiące smażone potrawy, ale chcielibyśmy uniknąć tłuszczu. Możliwe jest to dzięki smażeniu w gorącym powietrzu z użyciem niewielkiej ilości oleju, znanej również jako funkcja Air Fry. Jednak dotychczas trzeba było kupić oddzielne urządzenie i znaleźć miejsce na jego ustawienie – a nie każda kuchnia ma tyle miejsca. W nowych piekarnikach Bosch z serii 8 funkcja Air Fry jest standardowym wyposażeniem. To naprawdę proste: wystarczy umieścić przygotowane składniki, takie jak bataty, skrzydełka z kurczaka czy warzywa, na specjalnie zaprojektowanej płycie Air Fry & Grill, dostępnej jako dodatkowe wyposażenie, następnie wybrać funkcję Air Fry i ustawić pożądaną temperaturę za pomocą cyfrowego pierścienia sterującego – i gotowe! Potrawy, które wcześniej wymagały dużej ilości tłuszczu do przygotowania, teraz mogą być chrupiące i aromatyczne, bez dodatkowych kalorii. Teraz, gdy dzieci poproszą o frytki to z czystym sumieniem będziemy mogli je przygotować.

Potrawa przygotowana w punkt

Jednym z najważniejszych kryteriów smaku i wartości odżywczych naszych posiłków jest właściwy moment gotowania. Podczas przygotowywania pieczeni, ryb i drobiu, nowoczesny termometr do pieczenia PerfectRoast Plus marki Bosch z trzema punktami pomiarowymi zapewnia precyzyjne wyniki. Może być również połączony z funkcją mikrofalówki i pary, a dzięki aplikacji Home Connect pozwala nawet na prognozowanie przewidywanego czasu zakończenia gotowania przy wybranej temperaturze końcowej. Ale nawet osoby, które nie ustawiły celowej temperatury, mogą śledzić postęp gotowania dzięki termometrowi do pieczenia. Doskonałe uzupełnienie dla PerfectRoast Plus stanowi dalsze ulepszenie PerfectBake Plus. Czujnik stale mierzy zawartość tlenu w powietrzu w piekarniku. To z kolei daje informacje o parowaniu wilgoci z ciasta, quiche i innych potraw – a tym samym o ich stopniu ugotowania. Gdy ciasto jest gotowe, piekarnik kończy proces pieczenia dzięki automatycznemu wyłączaniu. W połączeniu PerfectRoast Plus i PerfectBake Plus prawie zawsze prowadzą do idealnego wyniku końcowego, a to wszystko bez stresu i konieczności pilnowania potrawy.

Relaksujące przyjemności

Osoby korzystające z nowego piekarnika premium w połączeniu z aplikacją Home Connect mają jeszcze więcej możliwości. Najlepsze ustawienia do pieczenia mufinek lub gotowania ryby? Asystent piekarnika szybko i łatwo znajdzie odpowiedni program. Zarówno w aplikacji Home Connect, jak i za pomocą sterowania głosowego Alexą. Ponadto, bezpośrednio z różnorodnych przepisów w aplikacji można uruchomić odpowiednie ustawienia w piekarniku jednym kliknięciem. Można monitorować i kontrolować proces pieczenia z aplikacji nawet na odległość. Dzięki wbudowanej kamerze można nawet rzucić okiem do wnętrza piekarnika. Kamera „monitoruje” postępy ciągle – gdy osiągnięty zostanie pożądany stopień przypieczenia i program zostanie wyłączony, a użytkownik dostaje o tym powiadomienie na telefon.
Sztuczna inteligencja jest również kluczem do jeszcze dokładniejszego przewidywania czasu gotowania przy użyciu funkcji PerfectRoast Plus lub PerfectBake Plus. Na podstawie ciągłego porównywania danych z tysiącami procesów gotowania na całym świecie, przewidywany czas zakończenia jest aktualizowany co 30 sekund. Dzięki temu można optymalnie zaplanować przygotowanie potrawy z dużym kawałkiem mięsa, bez presji czasu. Dzięki temu nowe piekarniki premium z serii 8 Bosch spełniają również może najważniejszy warunek dla zdrowego delektowania się jedzeniem: relaks.

Obsługa i design w klasie premium

Nowe piekarniki Bosch z serii 8 ustanawiają standardy także pod względem komfortu i designu. Na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy nowy duży ekran dotykowy z cyfrowym pierścieniem sterującym. Jest to rozwinięcie dotychczasowego panelu sterowania znanego z poprzednich modeli. Obie te funkcje razem – ekran dotykowy i cyfrowy pierścień sterujący – pozwalają na bardzo prostą i intuicyjną obsługę urządzenia. Za pomocą pierścienia sterującego można wybrać dowolną dostępną funkcję piekarnika. A dzięki dużemu ekranowi TFT zawsze można łatwo sprawdzić, która funkcja jest aktualnie aktywowana. Nie trzeba obawiać się o widoczne odciski palców: Zarówno powierzchnia ekranu z pełnym szkłem, jak i pierścień sterujący można łatwo wyczyścić jednym ruchem.

Informacja prasowa.

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

Czy istnieją piekarniki Bosch z teleskopowymi prowadnicami? Dlaczego Bosch posiada tak dużo wersji piekarników bez takich prowadnic?

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni