21

Bosch WLL – nowa linia pralek slim

Co kupić?Informacje

Aktualizacja: 18 czerwca, 2019
Bosch wprowadził do sprzedaży nową linię pralek WLL. Są to pralki wąskie tzw. slim i należą do serii 6. Oferują bardzo fajnie programy i funkcje dodatkowe. Co najważniejsze, mają wymienne łożyska. Ciekawa propozycja dla osób szukających wąskiej pralki.

Pralki Bosch WLL tak na prawdę nie są totalnie nową linią wzorniczą. Na rynku od jakiegoś czasu Bosch oferuje modele z linii WLT. Obie te linie są identyczne, produkowane w tym samym miejscu, można rzec, że to bliźniacze pralki. W czym tkwi zatem różnica? Jedynie delikatnie w wyglądzie panela sterującego oraz pojedynczych funkcjach. Reszta jest taka sama.

Co oferują pralki Bosch WLL?

Jak już wspominałem, pralki WLL należą do Slimline, czyli ich głębokość to 44,6 cm. W sam raz do małych łazienek. Mimo mniejszej głębokości niż w przypadku pralek standardowych, oferują całkiem dużą ładowność 6,5 kg. Naturalnie 6,5 kg to wsad maksymalny i spokojnie możemy wrzucić mniej prania, jeśli jest taka potrzeba. System ActiveWater™ sprawdzi ile prania mamy załadowanego w pralce i do tego dobierze odpowiednią ilość wody.

Przejdźmy do programów prania i funkcji, bo tutaj Bosch oferuje całkiem całkiem sporo. 15 programów – tyle mamy do wyboru, w normalnym domowym użytku w zasadzie więcej nie potrzeba. Ze standardowych programów mamy: Bawełna, Bawełna Eco, Syntetyki, Wełna, Delikatne, Mix oraz Super 15 i 30 minut. Czyli programy, które mają praktycznie każde nowoczesne pralki i z których najczęściej się korzysta.

Użytkownik do wyboru ma jeszcze programy specjalne, które stosuje się pod konkretne rodzaje tkanin czy potrzeby: AntyAlergia, Koszule/bluzki, Jeans/ciemne kolory, Sport/Fitness, Pierze/Puch.

Warto zwrócić uwagę na program Czyszczenie bębna. Pierzemy głównie w niskich temperaturach, zazwyczaj 40°C oraz na programach krótkich. Pralka wtedy nie ma szans na dokładne rozpuszczenie detergentów. Pozostałości środków chemicznych spokojnie osiadają w zbiorniku pralki i z czasem zaczynają gnić. Stąd nieprzyjemny zapach z pralki. Opcja czyszczenia bębna użyta raz na miesiąc rozwiązuje ten problem. Warto z tego korzystać.

Opcje dodatkowe

W tych modelach zastosowano również znany już system VarioPerfect™. Pokrótce, system daje nam możliwość skrócenia czasu prania – TimePerfect, jednak musimy się liczyć z większym zużyciem wody i prądu. Gdy zależy nam na oszczędności to wtedy możemy skorzystać z opcji EcoPerfect, która wydłuży czas prania nawet powyżej 3 godzin, ale pozwoli oszczędzić.

Jeśli zdarza Ci się zapomnieć dorzucić coś do prania, a program już trwa, to jeszcze nic straconego. W tych modelach zastosowano opcję Dodanie prania. Wystarczy nacisnąć przycisk Start/Pauza i jeśli pranie nie jest jeszcze na zaawansowanym etapie, to pralka zatrzyma pranie i odblokuje drzwiczki w ciągu 2-3 sekund. Spokojnie możemy je wtedy otworzyć, dorzucić zapomnianą bluzkę czy spodnie, bez strachu, że woda wyleje się na zewnątrz 😉

Do wyboru mamy jeszcze opcje: Mniej zagnieceń*, Gotowe za – czyli opóźnienie startu, Woda plus – dla mocno zabrudzonych ubrań lub większej ilości prania.

Czy warto wybrać pralki WLL?

Pralki co prawda dopiero pojawiły się na rynku i teoretycznie ciężko stwierdzić jak będą się sprawdzać. Praktycznie sprawa jest prostsza. Nie jest to dla mnie nowa konstrukcja, znam ją już z pralek Bosch WLT. Przez co mogę stwierdzić, że pralki WLL warto brać uwagę przy wyborze. Zwłaszcza gdy szukamy wąskiej pralki. Pod względem funkcji czy programów posiadają wszystko co potrzebne do komfortowego użytkowania. Na plus zapisuję jeszcze silnik EcoSilence Drive – czyli silnik inwerterowy, który pracuje bardzo cicho, a ma to znaczenie w małych blokowych łazienkach.

Linia WLL składa się z modeli:
– WLL2428SPL
– WLL2418KPL
– WLL2418EPL
– WLL2018TPL
– WLL2018SPL
– WLL2018KPL
– WLL2018GPL
– WLL2018EPL

*zależne od modelu pralki

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
16 stycznia, 2021 18:26

mam pytanie WLL2428 nie jest juz produkowana ? brak dostępności slima od Bosch z 1200 ??

Maciej
Maciej
25 stycznia, 2021 15:30
Reply to  PanAGD

Dzień dobry! Napisałem emaila do Informacja@BSHG.COM
Oto odpowiedź: „Pralki w wersji Slim nie są już produkowane, wyszły z oferty z końcem roku 2020”
Szkoda, ale chyba trzeba rozejrzeć się za pralkami innego producenta.

Alicja
Alicja
15 października, 2020 23:36

Zupełnie nie rozumiem różnicy między modelami z końcówkami SPL, GPL, KPL czy może mi Pan podpowiedzieć co wybrać?

Alicja
Alicja
19 października, 2020 16:07
Reply to  PanAGD

Dziękuję 🙂

Kamil
Kamil
9 lipca, 2020 22:07

A Electrolux jest gorszy od Boscha czy LG??

Kamil
Kamil
10 lipca, 2020 13:09
Reply to  PanAGD

U mnie w mieście wymieniają łożyska
W każdej pralce

Kamil
Kamil
10 czerwca, 2020 08:27

Witam
Na dzień dzisiejszy jaką pan proponuję markę pralki która jest mało awaryjna??

Kamil
Kamil
12 czerwca, 2020 06:34
Reply to  PanAGD

Witam
Jeśli chodzi o linie WAN który model posiada automatyczne dozowanie wody do wagi prania??
Pozdrawiam

Iwona
Iwona
15 lutego, 2020 22:51

Witam, jakie są różnice miedzy modelami linii wll?

olo
olo
28 lipca, 2019 17:25

jak rozumiem kraj produkcji Rosja St. Petersburg ? opinie użytkowników pralek WLT tam produkowanych sa raczej dobre lecz sa tez perelki typu ze cienkie ze programator… czy ta pralka będzie lepsza od podobnej wymiarowowo slimie LG 6,5 lub Samsung 7 kg ?

Michał
Michał
29 września, 2019 17:21
Reply to  PanAGD

Dzień dobry,
Stoję przed wyborem pralki i zastanawiam się która będzie lepsza:
Bosh WLL2428SPL
czy
lg f2j6wy8s