Bosch: Jak przechowywać by nie marnować?

Aż 54% Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucić żywność*. Najczęstszym powodem jest zepsucie produktów spowodowane ich nieprawidłowym przechowywaniem. Co można zatem zrobić, aby ograniczyć marnowanie jedzenia? Bosch oferuje rozwiązania pozwalające na przechowanie żywności kilkakrotnie dłużej. Chłodziarko-zamrażarki o pojemności XXL oraz blendery z systemem próżniowym zapewnią odpowiednie warunki przechowywania, co pomoże zachować świeżość produktów i ograniczy ich marnowanie.

Miejsce na absolutnie wszystko

Chłodziarko-zamrażarki marki Bosch o szerokości 70 cm to rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje dużo miejsca na przechowywanie żywności. Niewielka różnica w centymetrach zapewnia niemal 20 procent większą pojemność**. Dodatkowe 10 cm szerokości względem standardowego modelu pozwala z łatwością przechowywać duże zakupy spożywcze. Jest to praktyczne rozwiązanie np. dla rodzin, które wolą robić większe zakupy rzadziej. Ponadto chłodziarko-zamrażarki marki Bosch w rozmiarze XXL mogą być umieszczane we wnękach oraz stawiane bezpośrednio przy ścianach, a swobodny dostęp do szuflad możliwy jest przy 90° kącie otwarcia drzwi.

Przechowuj dłużej i marnuj mniej

Marnowanie żywności jest bardzo dużym problemem. Każdego roku marnuje się aż jedna trzecia jej całkowitej światowej produkcji. Główną przyczyną jest nieprawidłowe przechowywanie produktów. Jednak coraz popularniejsza jest idea #ZeroWaste, zgodnie z którą należy maksymalnie wykorzystać zakupione produkty. Dłuższej trwałości produktów czy przygotowanych z nich dań sprzyja przechowywanie ich w odpowiednich warunkach. Chłodziarki XXL marki Bosch posiadają specjalną komorę z temperaturą bliską 0°C do higienicznego przechowywania ryb i mięsa, gwarantującą dłuższą świeżość i brak przenikania zapachów. Dodatkowo, dla warzyw czy owoców przeznaczona jest osobna szuflada z technologią VitaFresh z regulacją wilgotności, dzięki czemu zachowają one świeżość znacznie dłużej. To ważne zwłaszcza teraz – kiedy w sklepach i na bazarkach pojawiają się tegoroczne sezonowe warzywa i owoce – truskawki, rzodkiewki, botwinka – są pełne witamin, ale również bardzo delikatne. Ważne, aby przechowywać je w odpowiednich warunkach, by pozostały świeże jak najdłużej.

Próżniowe przechowywanie w duchu #ZeroWaste

Dodatkowym rozwiązaniem, które sprzyja postępowaniu w duchu #ZeroWaste są systemy przechowywania próżniowego marki Bosch. Dzięki nim można zachować świeżość żywności nawet na dwa razy dłużej. W system wyposażone są blendery ręczne linii EgoMixx i Maxomixx, kielichowy VitaMaxx oraz miksery ręczne ErgoMixx. Próżnia ma wiele zalet. Brak tlenu skutecznie ogranicza rozwój bakterii i grzybów, co przekłada się na dłuższy termin przydatności do spożycia. Produkty i potrawy zachowują na dłużej naturalną wilgoć i wartości odżywcze. Mrożenie żywności w warunkach próżni zapobiega jej wysuszeniu. To także nowe możliwości kulinarne jak gotowanie sous vide czy szybsze marynowanie. System można dokupić także jako osobne akcesorium do posiadanego już urządzenia z linii ErgoMixx i MaxoMixx. Do przechowywania potraw dostępne są pojemniki o różnej wielkości i kształcie, specjalne woreczki strunowe oraz poręczny bidon ToGo. Wszystko wykonano z bezpiecznych, atestowanych materiałów nie zawierających bisfenoli typu A (BPA free). Nie wchodzą one w kontakt z żywnością, nie zmieniają naturalnego smaku przechowywanych potraw i można je myć w zmywarce. Ponadto woreczki strunowe są wielokrotnego użytku co pozwoli znacząco ograniczyć ilość domowych odpadów z tworzyw sztucznych i wspierać zrównoważony styl życia #LikeABosch.

* Raport Nie marnuj jedzenia 2020 przeprowadzony przez Federację Polskich Banków Żywności.
** W porównaniu ze standardowym modelem o szerokości 60 cm, np. Bosch KGN39.

Skomentuj, zadaj pytanie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Rośnie rynek pralek w najwyższych klasach energetycznych

Amica: HoodConnect Pro – łączenie okapu z płytą indukcyjną

Time to take care, Bosch prezentuje nowe możliwości dla domu jutra

Samsung prezentuje Galaxy SmartTag2