Bosch: 6 suchych faktów o swoich suszarek do ubrań.

Rynek suszarek do ubrań rośnie. Według najnowszych danych suszarki są najbardziej rozwijającą się grupą produktową dużego AGD*. Eksperci w branży porównują tę sytuację do czasów, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze zmywarki. Ponad 20 lat temu mało kto słyszał o tych urządzeniach, a dziś wielu nie potrafi wyobrazić sobie bez nich życia.

1. Jak suszą Polacy, czyli nasze zwyczaje.

Chętnie wykorzystują sznurki (zwłaszcza latem) i rozkładane suszarki do rozwieszania prania, zimą niekiedy wspomagają się grzejnikami. Tylko niektóre gospodarstwa domowe posiadają bębnowe, automatyczne suszarki do ubrań. Choć to się powoli się zmienia.

2. Ile suszarka zużywa prądu?

Wyliczenia pokazują, że suszarki nie „zżerają” energii elektrycznej wbrew powszechnie panującej opinii. Te najbardziej energooszczędne wykorzystują 193,0 kWh rocznie**. Głównie dzięki pompie ciepła, która jest obecnie jednym z najoszczędniejszych źródeł grzania. Marka Bosch oprócz tego rozwiązania posiada w swoich suszarkach innowacyjny system samooczyszczenia (tzw. SelfCleaning Condenser™). Dzięki niemu poprzez cykliczne czyszczenie wymiennika ciepła w suszarce, urządzenie utrzymuje niezmiennie niskie zużycie energii przez cały czas użytkowania.

3. Ubrania z suszarki nie są pogniecione

Wieszanie mokrego prania na rozkładanych suszarkach powoduje, że ubrania się gniotą i odkształcają od sznurków. W suszarkach bębnowych nie ma takiej możliwości. W dodatku, suszarki Bosch posiadają trzy programy Iron Assist do pielęgnacji tkanin parą i usuwania zagnieceń, dzięki czemu niektórych tekstyliów w ogóle nie musimy prasować, a koszule czy uporczywe tkaniny, jak obrusy, uprasujemy dużo łatwiej.

4. Suszarka nie niszczy tkanin gorącym powietrzem

Do suszenia tkanin suszarki bębnowe wykorzystują ciepłe, łagodne powietrze. Proces przebiega w niskich temperaturach – ok. 55°C. Ponadto, system suszenia w suszarkach marki Bosch oparty jest na wielu sensorach. Na przykład AutoDry zapewnia ochronę tkanin pod kontrolą automatyki sensorowej, która monitoruje temperaturę i stan wilgotności wsadu podczas całego cyklu suszenia.

5. Suszarka zajmuje mniej miejsca niż sznurek

Wymiary suszarek bębnowych to standardowo ok. 60 cm x 60 cm. Dla przeciwwagi, zwykła suszarka na pranie rozkłada się na szerokość 120 centymetrów, a nawet więcej. Pionowe są węższe – mają ok. 70 cm szerokości, ale za to ponad metr wysokości. Na 60 cm sznurka (czy inaczej 1,2 m2 powierzchni) rozwiesilibyśmy niewiele prania. W przypadku suszarek Bosch (o wymiarach 60 x 60) ładowność niektórych modeli sięga aż 9 kilogramów. Suszarkę bębnową można też postawić na pralce za pomocą łącznika lub w innym pomieszczeniu, a nawet szafie, ponieważ nie potrzebuje podłączenia do wody.

6. Made in Poland

Suszarki do ubrań marki Bosch produkowane są w Polsce, w łódzkiej fabryce. Tam mieści się również Centrum Badań i Rozwoju dla pralek i suszarek, gdzie inżynierowie pracują nad najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które następnie testują i wdrażają do produktów.

*dane APPLiA; AGD 2019 – pierwsze branżowe podsumowanie roku
**na podstawie 160 cykli suszenia bawełny w programie standardowym przy pełnym i częściowym załadunku oraz w trybach niskiego poboru mocy. Rzeczywiste zużycie energii na cykl zależy od sposobu eksploatacji urządzenia.

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni