[CES 2022] LG zwiększa komfort prania i suszenia

Na targach CES 2022 firma LG Electronics (LG) prezentuje bardziej inteligentny i komfortowy sposób prania przy użyciu nowego zestawu pralki i suszarki oraz urządzenia LG WashTower. Nowatorskie produkty wyposażono w udoskonaloną technologię Artificial Intelligence Direct Drive (AI DD™) LG, sprawdzoną technologię parową oraz szereg funkcji, dzięki którym dbanie o odzież jest wygodniejsze.

AI DD w nowym zestawie do prania i suszenia zapewnia bardziej spersonalizowane i wydajniejsze działanie. Potrafi rozpoznać wielkość wsadu, rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia ubrań, automatycznie dozując odpowiednią ilość detergentu i dostosowując typ prania, żeby usprawnić działanie urządzenia*. Pralka wykorzystuje technologię parową LG, czyli sprawdzoną metodę czyszczenia i odświeżania odzieży. Zwiększeniu wygody użytkownika sprzyja też funkcja Smart Pairing™ marki LG – przesyła informacje z pralki do suszarki, zalecając optymalny cykl pracy.

Pierwszy model suszarki LG wyposażony w AI DD oferuje nowe rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Zapewnia precyzyjne sterowanie ruchem bębna i automatycznie wybiera odpowiednie ustawienia, aby zagwarantować najlepszą pielęgnację tkanin i szybszy czas suszenia. Technologia LG AI umożliwia również poznanie zwyczajów prania i preferencji użytkownika, aby za każdym razem dostosować opcje suszenia. Czujnik podczerwieni dokładnie mierzy temperaturę ubrań podczas cyklu suszenia i automatycznie dostosowuje ustawienia, aby zapewnić równomierne suszenie. W przeciwieństwie do innych zestawów, obydwa urządzenia można wygodnie obsługiwać z panelu sterowania pralki za pomocą funkcji parowania Bluetooth.

Niezwykle wygodne w użytkowaniu, zajmujące mało miejsca urządzenie LG WashTower (z pompą ciepła DUAL) stanowi optymalną alternatywę dla konwencjonalnych kompletów pralki i suszarki. Pralka ładowana od przodu wykorzystuje technologię AI DD, żeby zapewniać czyste i świeże ubrania, natomiast suszarka – wyposażona w pompę ciepła LG DUAL Inverter Heat Pump – zmniejsza zużycie energii dzięki zachowaniu niskiej temperatury przez cały cykl pracy.

Połączenie wyjątkowej wydajności z wyrafinowanym stylem sprawia, że nowy zestaw sprzętów LG doskonale pasuje do większości pomieszczeń i estetyki różnych wnętrz. W LG WashTower zastosowano czarne drzwi z przyciemnianego szkła, ozdobne elementy chromowane oraz wykończenie z czarnej stali, zapewniające doskonałą trwałość i wysoką odporność na zarysowania. Gładka, płaska konstrukcja przypomina urządzenia do zabudowy, z łatwo dostępnym panelem Center Control™. Ponadto nadaje pralni elegancki wygląd, w minimalistycznej, ultranowoczesnej stylistyce.

Dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji LG i zróżnicowanym funkcjom nowe urządzenia do prania gwarantują delikatną pielęgnację tkanin oraz łatwą obsługę. Wsłuchując się w potrzeby ludzi oraz opierając się na naszej wiedzy i bogatym doświadczeniu na globalnym rynku AGD, potrafimy zapewnić konsumentom rozwiązania, które umożliwiają im lepsze życie – powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Aby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w kategorii sprzętu do prania, odwiedź wirtualne stoisko LG na targach CES 2022.
*Cykl prania AI wykrywa materiały, takie jak bawełna naturalna i włókna syntetyczne, a także grubość tkaniny. Dane techniczne i funkcje produktów mogą się różnić w zależności od modelu lub regionu.

informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni