5 dowodów na to, że oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne

Kurz, alergeny czy sierść zwierząt to niechciani towarzysze naszej codzienności. Nawet sterylnie wysprzątane mieszkanie nie jest wolne od zanieczyszczeń, które mają istotny wpływ na nasze zdrowie. Przed smogiem za oknem należy chronić się w sezonie grzewczym, ale na szkodliwe cząsteczki unoszące się w pomieszczeniach powinniśmy uważać przez cały rok. W walce z nimi pomoże nam oczyszczacz powietrza. Sprawdźcie, dlaczego warto używać go przez cały rok.

Zdrowy sen to podstawa

Codziennie jesteśmy narażeni na stres i zanieczyszczenia. W sezonie wiosennym i jesiennym borykamy się ze spadkiem odporności. To wszystko wpływa na jakość naszego snu, którego prawidłowy przebieg jest niezwykle istotny dla zdrowia. Aby zadbać o to w jakich warunkach odpoczywamy po ciężkim dniu, powinniśmy wziąć pod lupę powietrze w naszych domach. Ze szkodliwych cząsteczek, alergenów, bakterii, kurzu, smogu, gazów i innych zanieczyszczeń powietrze oczyści nowe urządzenie w portfolio marki Samsung. Mając pewność, że urządzenie oczyści powietrze nawet z 99,97%* szkodliwych cząsteczek kurzu, możemy w końcu spać spokojnie, a przede wszystkim zdrowo przez cały rok. Nowe oczyszczacze powietrza wyposażone są w 3 filtry gwarantujące ich skuteczność: wstępny, który zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminujący niebezpieczne gazy i zapachy oraz filtr HEPA 13 walczący z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapujący cząsteczki PM1,0, PM2,5 i PM10 wchodzące w skład smogu. Urządzenia są bardzo ciche – pracują na poziomie 45 dB, a w trybie nocnym na poziomie nawet 20 dB**. Dzięki temu mamy pewność, że powietrze oczyszczane jest przez całą noc, a urządzenie nie powoduje hałasu, który utrudni spokojny odpoczynek .

Wyścig z kurzem

Kurz to największy wróg czystości. Wydaje się być niepozorny, jednak gdy przestaniemy zwracać na niego uwagę, w mgnieniu oka pokryje grubą warstwą nasze ulubione meble. Kurz to mieszanka różnych zanieczyszczeń, dlatego tak wiele go w powietrzu bez względu na porę roku. Kto z nas nie zna tego uczucia, gdy kilka godzin po generalnych porządkach odkryliśmy szarą warstewkę na dębowej komodzie? Częste przecieranie mebli może być uciążliwe, jednak chcąc zachować czystość w mieszkaniu musimy wyeliminować kurz. Sprzymierzeńcami w walce z uciążliwym nalotem będą oczyszczacze powietrza marki Samsung wyposażone w 3 filtry, w tym filtr wstępny wyłapujący kurz z powietrza.

Odetchnij z ulgą

Alergicy doskonale wiedzą, że pyłki powodujące katar i drapanie w gardle przenikają także do naszych domów i mieszkań. W szczycie sezonu na alergię wykorzystujemy każdy sposób, który może przynieść ulgę. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup oczyszczacza powietrza. Nowe oczyszczacze marki Samsung eliminujące powietrza aż 99,97%* szkodliwych cząsteczek kurzu, oczyszczają je z alergenów i innych cząstek, a tym samym gwarantują zdrowszy oddech. Jeden z trzech filtrów, w które wyposażone są urządzenia – filtr HEPA13 zatrzymuje cząsteczki odpowiedzialne za nasze gorsze samopoczucie podczas ataku alergii, a my możemy poczuć natychmiastową ulgę. O jakości powietrza w domu poinformuje nas 4-kolorowy wyświetlacz, gdzie kolor czerwony oznacza bardzo zły stan, a kolor niebieski bardzo dobry. Dzięki temu możemy szybko zareagować, gdy stężenie alergenów w powietrzu wzrośnie.

Zwierzęta w domu

Ukochany kot czy pies, a nawet gryzoń pozostawia sierść w całym mieszkaniu. Dokładne sprzątanie to często za mało, by pozbyć się kłębków pełnych roztoczy i innych zanieczyszczeń. Zwierzęta przynoszą także dużo zanieczyszczeń z zewnątrz, które osadzają się na ich sierści podczas spacerów. Oczyszczacze powietrza marki Samsung wyłapują cząsteczki roznoszone przez domowych pupili, a dodatkowo pomagają pozbyć się charakterystycznego zapachu.

Remontuj bez obaw

Remonty dzielą się na planowane, które zazwyczaj robimy w okresie letnim oraz te nieplanowane, które musimy przeprowadzić ze względu na nagłą awarię. W lecie wietrzymy mieszkanie, jednak musimy pamiętać, że pozbywanie się toksycznych substancji z pomieszczeń trwa bardzo długo i samo otwieranie okien nie wystarczy. Znacznie większy problem pojawia się, gdy remontujemy np. łazienkę w trakcie mrozów. Wietrzenie jest jeszcze mniej skuteczne, nie warto też ryzykować przeziębienia. Oczyszczacze powietrza marki Samsung wyposażone są w czujnik gazu, który wykryje i oczyści powietrze z substancji zawartych w farbach, takich jak formaldehyd i innych środkach używanych podczas remontu. Bez względu na porę roku, w trakcie której przeprowadzamy remont, działanie oczyszczacza wyeliminuje szkodliwe zanieczyszczenia, pył, kurz i nieprzyjemne zapachy. W dodatku modelami AX90R7080WD, AX60R5080WD można wygodnie sterować za pomocą aplikacji SmartThings, np. zdalnie włączyć, wyłączyć czy sprawdzić stan powietrza w danej chwili w naszym domu. Dzięki temu możemy skutecznie i długofalowo oczyszczać mieszkanie z toksycznych substancji nawet podczas naszej nieobecności.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie z którego warto korzystać cały rok, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i czystością w mieszkaniu. Jego działanie pozytywnie wpływa na sen, przynosi ulgę w alergii i oczyszcza powietrze ze szkodliwych cząsteczek zagrażających naszemu zdrowiu.

źródło

* Wynik w odniesieniu do cząstek kurzu o wielkości 0,26 mikrometra (na podstawie danych Narodowego Instytutu Testów w Korei).
**Dane dla modelu AX34R3020WW, dane dla wszystkich modeli na www.tlendobry.pl

Modele oczyszczaczy dostępny w:


Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
1 rok temu

Zgadzam się z artykułem, oczyszczacz powietrza ułatwia i przynosi ulgę alergikom przez cały rok. Przed zakupem warto zobaczyć recenzje urządzeń, ja polecam stronę Wybierzoczyszacz.pl. Wybrałam w ten sposób oczyszczacz do swojej sypialni i jestem zadowolona. 🙂

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni