31

Suszarki do ubrań z pompą ciepła – które wybrać? [Ranking 2020]

PanAGD

Rankingi

No i jest. Pierwszy ranking na stronie. Pod lupę wziąłem suszarki z pompami ciepła i wybrałem kilka modeli, które zapewnią komfort użytkowania, a przy tym nie zrujnują budżetu domowego. Kolejność w rankingu przypadkowa. Dodać też muszę, że sprzętów niezawodnych nie ma, ale postarałem się wybrać, te modele, które uważam za sprawdzone konstrukcje.

1. Suszarka Bosch WTH8500EPL

Parametry

Załadunek: 7kg
Klasa energooszczędna: A+
Zużycie energii: 233 kWh/rok
Liczba programów: 15
Moc: 600W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Syntetyki, Koszule/bluzki, Mieszane, Odzież puchowa, Program czasowy 30min ciepły, Program czasowy 30min zimny, Ręczniki, Sportowe, Super40, Wełna

Opis

Suszarka WTH8500EPL/FPL/KPL/SPL to dobry wybór dla osób, szukających prostego modelu, ale mającego dobre parametry i programy suszenia. Do wyboru użytkownik ma 15 programów m.in.: Bawełna extra suche, ręczniki czy sport/fitness. Oprócz tego, możemy wybrać opcje dodatkowe: ustawienie stopnia suchości prania, opóźnienie startu oraz redukcję zagnieceń. Fajny, prosty model w dobrej cenie.
Tutaj kupisz ten model

2. Suszarka Electrolux EW7H438BP

Parametry

Załadunek: 8kg
Klasa energooszczędna: A+
Zużycie energii: 309 kWh/rok
Liczba programów: 12
Moc: 900W
Poziom hałasu: 66 dB
Wymiary (W x SZ x G): 85 x 59.6 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Syntetyki, Koszule/bluzki, Mieszane, Denim, Sport, Wełniane, Jedwab, Odświeżanie

Opis

Suszarka Electrolux posiada 8 kg załadunek, przy większej ilości prania jak znalazł. Zakres programów podobnie jak w Boschu jest wystarczający. Mamy do dyspozycji m.in.: Bawełana Eco, Odświeżanie czy program dla ubrań mieszanych. Z funkcji dodatkowych wybrać można: Poziom suszenia, Obroty Plus, Ochrona przed zagnieceniami, Opóźniony Start oraz Suszenie na czas.
Plusem jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.
Tutaj kupisz ten model


3. Suszarka Bosch WTR85V5EPL/FPL

Parametry

Załadunek: 8kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 235 kWh/rok
Liczba programów: 15
Moc: 600W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Sport/Fitness, Ręczniki, Mix, Program czasowy ciepły, Wietrzenie zimne, Wełna, Pierz/Puch, Super40′, Koszule/bluzki, Syntetyki.

Opis

Suszarka Bosch posiada 8 kg załadunek oraz klasę A++, zapewni to energoszczędność przy dużym wkładzie prania. Dobre rozwiązanie dla większych rodzin. Pod względem programów, to jest ich na tyle, że można wysuszyć praktycznie każdy typ tkaniny: od wełny, przez jeans po soft shell. Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: stopień suszenia, Czas suszenia, Opóźnienie startu, Redukcja zagnieceń, delikatne suszenie oraz blokadę przed dziećmi. Model ten ma także wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę, a także informujący o potrzebie czyszczenia filtra.
Fajny model, z większą ilością funkcji i najpotrzebniejszymi programami.
Tutaj kupisz ten model

4. Suszarka Bosch WTR85V5SPL/KPL

Parametry

Załadunek: 8kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 235 kWh/rok
Liczba programów: 15
Moc: 600W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Sport/Fitness, Ręczniki, Mix, Program czasowy ciepły, Wietrzenie zimne, Delikatne, Wełna, Super40′, Koszule/bluzki, Syntetyki.

Opis

Model prawie identyczny jak w/w WTR85V5EPL. Różnica polega tylko na programach. Omawiany model ma program Delikatne, a nie Pierz/Puch. Reszta funkcji i parametrów jest taka sama.
Tutaj kupisz ten model

5. Suszarka Gorenje DA92IL

Parametry

Załadunek: 9kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 259 kWh/rok
Liczba programów: 14
Moc: 800W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 85 x 60 x 62,5 cm
Programy: Bawełna, Mix, Wełna, Delikatne, Koszule, Puch, Odświeżanie jonami, Program czasowy: 30′, 60′, 90′, Pościel.

Opis

Nowy model w ofercie Gorenje. Załadunek wynosi aż 9 kg, spokojnie wysuszymy nawet dwa standardowe prania na raz. Suszarka ma 14 programów suszenia, m.in.: Mix, Koszule czy Puch. Bardzo fajną opcją jest program odświeżania jonami. Idealnie nada się on do odświeżenia ubrań, które długo leżały w szafie, albo przeszły zapachami np. jedzenia.
Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Opóźnienie startu, stopień suchości, połowę załadunku, blokadę przed dziećmi czy anty zagniecenie. Model ma także wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę oraz podświetlany bęben.
Tutaj kupisz ten model

6. Suszarka Samsung DV90M52003W

Parametry

Załadunek: 9kg
Klasa energooszczędna: A+++
Zużycie energii: 194 kWh/rok
Liczba programów: 14
Moc: 850W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 85 x 60 x 64 cm
Programy: Bawełna, Różne, Syntetyki, Szybkie suszenie ’35, Program czasowy, Ciepłe powietrze, Zimne powietrze, Kurtki/Płaszcze, Pościel, Ręczniki, Wełna, Delikatne, Do prasowania, Koszule.

Opis

Suszarka Samsunga oferuje 9 kg załadunek, a przy tym zużywa zaledwie 194kWh/rok, co plasują ją w klasie A+++. Bardzo dobry wynik. Z programów mamy do wyboru m.in.: Bawełna, Delikatne, koszula czy szybki program 35 minutowy. Z opcji dodatkowych możemy wybrać: opóźnienie startu, bez zagnieceń, poziom wysuszenia. Suszarka ma wskaźnik informujący o konieczności czyszczenia filtra czy opróżnienia wody. W tym modelu można również zmienić kierunek otwierania drzwi.
Tutaj kupisz ten model

7. Suszarka Siemens WT7U46EPL iQ500

Parametry

Załadunek: 9kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 243 kWh/rok
Liczba programów: 14
Moc: 1000W
Poziom hałasu: 64 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.7 x 59.9 cm
Programy: AntyAlergia, Bawełna, Koszule/Business, Dessous, Poduszki, Mix, Ręczniki, Super 40, Duvet, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, Wietrzenie, ciepły Program czasowy, Outdoor

Opis

Kolejny pojemny 9 kg model w zestawieniu. Pod względem programów mamy spory wybór, dla alergików dobrym programem będzie Higiena, który ma wyższą temperaturę suszenia, dzięki czemu ewentualne zarazki czy roztocza mają trudniejsze warunki do przetrwania. W tym modelu zastosowano również samoczyszczący kondensator, a to przekłada się na lepszą wydajność urządzenia i mniejszą ilość pracy dla nas. Oczywiście musimy czyścić filtr główny i o tym kiedy to należy zrobić poinformuje nas specjalna ikona na wyświetlaczu.

W zestawie znajdziemy kosz do suszenia wełnianych swetrów czy butów. Obsługa suszarki jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Model godny polecenia. Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Tutaj kupisz ten model

Nie ma tutaj modelu, którego szukasz? Napisz w komentarzu, a postaram się pomóc przy wyborze.

guest
31 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
17 kwietnia, 2020 14:53

W cenie do 2700 co jeszcze jest godne polecenia obok Electrolux EW9H378SP PerfectCare.

Marcin
Marcin
16 kwietnia, 2020 18:40

Bosch WTW85561PL Serie 8 i Bosch WTW85562PL Serie 8. Nie widzę żadnych różnic, tylko zmieniony numerek i fakt, że *561 jest dostępna tylko w Euro Rtv agd a a ta *562 we wszystkich innych sklepach. Nie wiem czy zwracać uwagę na numerki czy może jednak różnią się od siebie. Rzuciłby Pan fachowym okiem?

Marcin
Marcin
16 kwietnia, 2020 21:14
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za informację.

AnetaA
AnetaA
13 kwietnia, 2020 10:26

Witam. Super strona.
Pytanie o suszarki slim (G<50cm): Czy któraś jest godna polecenia? Znajduję jedynie modele firmy Candy/Hoover i Beko a opinie o tych firmach są mocno średnie (z pralką Beko sama miałam umiarkowane doświadczenie). Co Pan sądzi? Co poleci? Suszarka potrzebna będzie jedynie do bielizny bawełnianej, ręczników etc. bez wymagających ubrań.

Grzegorz
Grzegorz
12 kwietnia, 2020 16:46

Dzień dobry,

Jestem na etapie zakupu AGD do mojego mieszkania. Wybór suszarek jest ogromny, dlatego chciałem skupić się na jakichś praktycznych aspektach (np. domyślna 5-letnia gwarancja producenta, opłacalna i w ogóle możliwa “naprawialność”, etc). Niestety nic szczególnego w tych aspektach nie znalazłem.

1. Pytanie zatem mam pierwsze – czy są obecnie firmy, producenci, modele, na które oferowana jest przedłużona gwarancja producenta (chodzi o gwarancję, nie o ubezpieczenie)?
2. Jeśli nie, chciałbym skupić się modelach możliwych, relatywnie tanich w naprawie oraz często polecanych. Bazując na opiniach trafiłem na Electroluxa. Czy prawdą jest, że suszarki tej firmy są tanie i łatwo naprawialne po okresie gwarancyjnym?

3. W ofercie Electroluxa znalazłem dwa modele, które przyciągnęły moją uwagę. Chciałem prosić o opinię na ich temat:

3a. Model z funkcją pary – w sumie Electrolux ma na swojej stronie tylko jeden taki model: EW8HS259SP. Ten interesuje mnie najbardziej, chociaż fakt, że w ofercie jest tylko jeden model z funkcją pary trochę mnie niepokoi.
– Czy warto brać pod uwagę suszarkę z funkcją pary?
– Wizja braku konieczności używania żelazka jest przyciągająca, ale czy na prawdę to działa? Niestety nie znalazłem żadnych testów porównawczych suszarki z funkcją pary.
– Czy powinienem spodziewać się jakichś szczególnych problemów w tym modelu (np. czy funkcja pary czasem nie jest mocno awaryjną)?
– W ogóle, filozoficzne pytanie: czy funkcja pary jest faktycznie przydatna, czy może jest nieużytecznym bajerem, za któy trzeba dopłacić kilka stówek? Programy parowe są widziałem trzy: “Bawełna 3kg”, “Syntetyki 1,5 kg” i “Odświeżanie 1 kg”. Mają niewielką “pojemność” w stosunku do standardowych “Bawełna 9 kg”, “Syntetyki 3,5 kg”, “Mieszane 3 kg” – stąd moje obawy, że częściej jeśli nie zawsze będę używał standardowych programów. A gdyby tak było, chyba sensowniejszy byłby drugi wybrany model:

3b. Polecany i testowany w wielu miejscach model EW8H358SP (raczej myślałem o EW9H378SP – która jest z linii 900 i ma niższy pobór prądu).
– Pytanie, czy ta suszarka EW9H378SP jest faktycznie dobra? Czy nie psuje się, a kiedy już się zepsuje, to czy da się ją łatwo i tanio naprawić nawet po gwarancji (wymienne łożysko, kompresor, silnik itp)?

4. Na które firmy oraz modele powinienem jeszcz zwrócić uwagę? Chodzi o modele suszarek, które funkcjami będą odpowiadały parowej EW8HS259SP lub zwykłej EW9H378SP. Myślałem o Boschu, automatycznie czyszczącym filtr. Jednak najtańsza suszarka z funkcją pary kosztuje tutaj 4000 zł (WTX87K40PL). Czy ten parowy Bosch warty jest dopłaty 1000 zł? Jak widziałem w instrukcji WTX87K40PL – programy parowe tutaj działają tylko w przypadku suchej odzieży. Dla porównania EW8HS259SP najpierw suszy mokre pranie, a później używa pary do prostowania zagnieceń (więc w Electrolux-ie proces jest bardziej automatyzowany).

Z góry bardzo dziękuję za opinie i rady.
Pozdrawiam!
Grzegorz

Grzegorz
Grzegorz
14 kwietnia, 2020 02:54
Reply to  Grzegorz

Drobna aktualizacja:

Sklep EuroRTV trochę utrudnił mi wybór, ponieważ EW9H378SP nie jest objęta promocją “czwarty -77%” :(. Tak więc na chwilę obecną pozostaję z rozważaniami na temat dwóch parowych modeli: Bosch WTX87KH0PL i Electrolux EW8HS259SP, a jako alternatywę nieparową znalazłem póki co: EW9HEU478R (8kg), EW8H259SPT (9kg).

Iwona
Iwona
3 kwietnia, 2020 15:39

Dzień dobry,
Którą suszarkę Boscha lub Samsunga może Pan polecić do kwoty ok.2.500 zł, taka którą można wsunąć pod blat. Nie mam doświadczenia, to będzie moja pierwsza suszarka. Zależy mi na suszenie ręczników, puchówek, rzeczy lekkich

Paweł
Paweł
27 lutego, 2020 09:11

Dzień dobry!
Niestety stara suszarka się zepsuła i szukam nowej z pompą ciepła. Szukam niezbyt drogiego sprzętu bez szczególnych wymagań, raczej skłaniam się w kierunku jakości wykonania i niezawodności. Zastanawiam się pomiędzy 2 najtańszymi opcjami z zestawienia:
– Electrolux EW7H438BP
– Bosch WTH8500EPL

Którą z nich by Pan wybrał? Czy w 2020 roku warto zwrócić uwagę jeszcze na jakiś model?
Pozdrawiam

Magda
Magda
9 lutego, 2020 15:58

Witam,
zastanawiam się nad modelem Bosch WTR85V5EPL lub Electrolux EW9H378SP PerfectCare. Który jest lepszy? Zależy mi na programie ochrony wełny oraz delikatnych bluzek, czy oba modele są porównywalne w tej kwestii?

Bartosz
Bartosz
10 stycznia, 2020 08:52

Dzień dobry

Czy któraś z suszarek “slim” jest godna polecenia? Z uwagi na ograniczone miejsce suszarkę mogę ustawić tylko na pralce slim od LG, w dodatku w już gotowej zabudowie. Rozważam też wymianę tej 9-letniej pralki na pralko-suszarkę (również w wersji slim, pod uwagę biorę LG z Pana rankingu), ale odstraszają mnie koszty eksploatacji…
I druga część pytania – czy umieszczanie suszarki/pralko-suszarki w szafie (zabudowa w łazience) to dobry pomysł?

Pozdrawiam
Bartosz

Malgorzata
Malgorzata
29 grudnia, 2019 16:36

Zastanawiam się nad Elektrolux 800 czy to dobry wybór ?