99

Suszarki do ubrań z pompą ciepła – które wybrać? [Ranking 2021]

PanAGD

Rankingi

Aktualizacja – listopad 2020.
Na rynku pojawiło się sporo nowych modeli suszarek z pompą ciepła, kilku modeli z rankingu już nie ma w sprzedaży. Dlatego przyszedł czas na odświeżenie listy, zwłaszcza, że teraz mamy pogodę na suszarki 😉 Na liście znajdziemy modele z różnego przedziału cenowego, z różnymi funkcjami czy programami. Myślę, że każdy znajdzie propozycję dla siebie. Jak zawsze przy selekcji kierowałem się zasadą – proponować modele takie, które sam bym wybrał dla siebie.


W cenie do 2200 zł

Suszarka Bosch WTH850E7PL

7 kg
Klasa A+
243 kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
15 programów suszenia
65 dB

Suszarka WTH850E7PL to podstawowy model w ofercie Boscha oraz jeden z tańszych na rynku. To dobra opcja dla osób, które chcą prostego modelu, bez tzw. bajerów, oferujący najpotrzebniejsze programy suszenia, no i przy tym dający komfort wynikający z posiadania suszarki 😉 Do dyspozycji mamy 15 programów suszenia m.in. bawełna w zakresie do szafy, do prasowania, do szafy extra, Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Zimny 30 min (dobry do przewietrzenia ubrań).

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Mniej zagnieceń, Gotowe za, Stopień suszenia (3 zakresy).

Suszarka oczywiście z pompą ciepła, z czujnikami wilgotności, z możliwością podłączenia do kanalizacji. Musimy jedynie pamiętać o czyszczeniu filtrów w drzwiach i przy kondensatorze, resztę suszarka zrobi za nas 😉

Dedykowany łącznik: WTZ11400, WTZ20410

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępny w:

W cenie do 2400 zł

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP

8 kg
Klasa A++
235 kWh/rok
Głębokość 63,8 cm
12 programów suszenia
66 dB

Jeden z lepiej sprzedających się modeli w swoim przedziale cenowym. Daje nam możliwość wysuszenia do 8 kg ubrań, jest w klasie A++, zużywa ok. 1,99 kWh na cykl. Do wyboru mamy 12 programów z możliwością ustawienia stopnia suszenia. Programy specjalne: pościel XL, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, odświeżanie, jedwab, tkaniny syntetyczne, wełna. Programy standardowe to bawełna i syntetyk z opcjami suszenie do szafy, suszenie do szafy plus, ekstra suche, suszenie do prasowania.

W suszarce zastosowano kilka technologii, które dbają oto, żeby nasze ubrania nie uległy uszkodzeniu w cyklu suszenia. Najważniejsza to System DelicateCare – dobiera temperaturę suszenia i ruch bębna do rodzaju tkanin. SmartSense dba o odpowiedni stopień wysuszenia tkanin, tak aby ich niepotrzebnie nie przegrzać.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy poziom suszenia, tryb cichy, ochrona przed zgnieceniem, ustawienie czasu suszenia oraz opóźnienie startu.

Pamiętać musimy o czyszczeniu filtrów, a w razie, gdy przeoczymy ten proces, to suszarka sama się przypomni 😉

Suszarka ma możliwość podłączenia bezpośrednio do kanalizacji. Zestaw przyłączeniowy jest dodawany do suszarki.

Dedykowany łącznik: STA9GW

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Suszarka LG RC90V9AV2Q

9 kg
Klasa A+++
194kWh/rok
Głębokość 69 cm
10 programów suszenia
62 dB

Suszarka LG to zaawansowany model pod względem funkcji i rozwiązań technologicznych, dla nas to po prostu oznacza wygodę i komfort użytkowania 😉 Zacznijmy od załadunku, bo suszarka oferuje 9 kg wsad, dla większych rodzin jak znalazł. Do dyspozycji mamy 10 programów: Bawełna, Mieszane, Syntetyczne, Ręczniki, Antyalergiczny, Szybki 30, Ubrania sportowe, Wełna, Pościel, Delikatne, Program własny. Czyli zakres programów w pełni wystarczający.

To co wyróżnia suszarki LG to DUAL Inverter Heat Pump™, czyli pompa ciepła z dwoma cylindrami, które poprawiają skuteczność, wydajność i szybkość suszenia (to tak w dużym skrócie) 😉 Silnik inwerterowy pozytywnie wpływa również na głośność urządzenia, a ten model generuje dokładnie 62 dB, co jest jednym z lepszych wyników na rynku.

W tym modelu możemy również skrócić czas suszenia, ale przy większym zużyciu prądu oraz możemy program wydłużyć, ale dzięki temu zużyjemy o 23% mniej energii niż w zwykłych cyklach. LG tą funkcję nazwał Eco Hybrid™ 😉

Kolejny udogodnieniem jest samoczyszczący skraplacz, a to przekłada się na prawidłowym obieg powietrza, a to zaś przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i mniejsze zużycie prądu.

Po za tym mamy jeszcze: czujnik wilgotności, możliwość sterowania urządzeniem smartfonem, możemy przełożyć drzwi na lewo lub prawo, w zestawie jest wąż do podłączenia do kanalizacji oraz półka do suszenia butów, a także łącznik do połączenia z pralką.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3000 zł

Suszarka Siemens WT45W561PL

9 kg
Klasa A++
258kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów suszenia
65 dB

Suszarka WT45W561PL to ciekawa propozycja od Siemensa, przede wszystkim ze względu na programy parowe. Chociaż inne funkcje i parametry też są niczego sobie 🙂

Zacznijmy od pary – zastosowana technologia activeSteam pozwala nam dodać ją do kilku programów (Bawełna, Syntetyki, Business i Codzienna). Ów para sprawia, że ubrania nie wymagają prasowania, niweluje ona drobnoustroje i bakterie, a także daje nam możliwość odświeżenia ubrań, które np. długo leżały w szafie lub przesiąkły nieprzyjemnymi zapachami.

Do dyspozycji mam również programy standardowe: Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Pierz/Puch, Mix, Outdoor, Super 40, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, ciepły Program czasowy i Dessous (delikatne rzeczy np. z satyny).

Warto zwrócić uwagę na program Outdoor. Jest on dedykowany do odzieży sportowej np. zimowej narciarskiej czy softshellów. Jego parametry są tak dobrane, żeby nie przegrzać odzieży i nie zniszczyć jej powłoki.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: ochrona przed zagnieceniem 60 lub 120 minut, suszenie delikatne, blokada przed dziećmi, wybrać cel suszenia: do szafy, do prasowania i extra suche, stopień suszenia w 3 zakresach, opóźnienie startu oraz ilość pary podawanej w programach parowych.

Model wyposażony jest w samoczyszczący kondensator, więc kwestię czyszczenia i dbanie o jego filtry mamy z głowy 😉

Na wyposażeniu znajduje się kosz do suszenia obuwia czy swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3300 zł

Suszarka Samsung DV90T5240AE

9 kg
Klasa A+++
194kWh/rok
Głębokość 60 cm
14 programów suszenia
63 dB

Nowy model od Samsunga. Wygląda nowocześnie, obsługuje się nowocześnie i technologicznie też jest nowocześnie 😉 Przede wszystkim zwrócić uwagę musimy na panel AI Control, który wpisuje się w aktualne trendy designerskie. Jest elegancko, prosto, bez zbędnych upiększaczy.

Obsługa nie powinna sprawiać problemów, tym bardziej, że system AI Control i Optimal Dry zadbają o odpowiedni dobór parametrów suszenia do rodzaju i ilości tkanin. Sterować sprzętem możemy również za pomocą smartfona.

W suszarce DV90T5240AE mamy silnik inwerterowy, co przekłada się na cichszą pracę. Brakuje mi w tej cenie jeszcze samoczyszczącego kondensatora. Na pocieszenie Samsung zainstalował wskaźnik, który nas informuje o potrzebie czyszczenia 😉

Z programów mamy do wyboru: Zimne powietrze, Do prasowania, Odzież wierzchnia, Program czasowy, Ręczniki, Ciepłe powietrze, Wełna, Pościel, Szybkie Suszenie 35′, Bawełna, Delikatne, Mieszane, Koszule, Syntetyk, czyli zakres w pełny wystarczający w domowym użytku.

Opcje dodatkowe to: Bez zagnieceń, Poziom wysuszenia, Czas, Mix, Światło, Opóźnione zakończenie, Dźwięk wył/wł.

W suszarce możemy przełożyć drzwi jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Suszarka Siemens WT7U46EPL

9 kg
Klasa A++
243kWh/rok
Głębokość 59,9 cm
14 programów suszenia
64 dB

Kolejny model Siemensa i kolejna dobra suszarka. Suszarka, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale oferuje takie funkcje i programy, które w codziennym użytku docenimy 😉

Do wyboru mamy 14 programów: Higiena, Bawełna, Koszule/Business, Delikatne, Ręczniki, Poduszki, Mix, Outdoor, Super 40, Kołdry, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, Wietrzenie, ciepły Program czasowy. Oraz opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń 60 min., Mniej zagnieceń 120 min., Blokada przed uruchomieniem przez dzieci, MyFavorite, Delikatne, Sygnał, Start / Pauza / Dodanie prania, Cel suszenia, Opóźnienie startu.

Kondensator w tym modelu jest samoczyszczący. Suszarka ma również system iSensoric czyli czujniki wilgotności, które sprawdzają kiedy pranie jest już suche. Co przełożyć się może na krótszy czas suszenia niż początkowo wskazywany przez suszarkę.

W zestawie znajdziemy kosz do suszenia butów i swetrów oraz wąż odpływowy do podłączenia do kanalizacji.

Model WT7U46EPL często jest w promocji w poniższych sklepach i można go kupić nawet za 2400 zł, co sprawia, że jest to bardzo dobra propozycja.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
99 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
17 marca, 2021 15:20

Dzień dobry,
Szukam pralki i suszarki do kwoty 5tyś. Będą one umieszczone obok siebie w zamykanej szafce o głębokości 65cm. Co by Pan polecił bo już widzę że suszarki od LG odpadają ponieważ ich głębokość to 69cm. Atutem byłoby żeby w suszarce można przełożyć drzwi z otwierania z prawej na lewą stronę.

Ewa
Ewa
12 lutego, 2021 12:25

Dzień dobry,
co Pan sądzi o zestawie:
Pralka Miele WWD120 i suszarka Gorenje MAD 830 (pod warunkiem, ze mozna ustawić na tej pralce);
czy zakupić zestaw pralka i suszarka Gorenje….
Pozdrawiam
Ewa

Ewa
Ewa
12 lutego, 2021 17:19
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję:)
A opcja pralka i suszarka Gorenje?

Adrian
Adrian
31 stycznia, 2021 00:49

Dzień dobry, co Pan myśli o modelu suszarki Indesit YT M11 82K RX EU? Cena na teraz to 1699 zł ale widziałem, że bywa w atrakcyjnej moim zdaniem cenie 1349 zł a jak na sprzęt z silnikiem inwerterowy i pompą ciepła to chyba dosyć niska cena. Wyczytałem też, że można bezpośrednio u producenta przedłużyć gwarancję o 4 lata, co da łącznie 6 lat bodajże za 249 zł.

Last edited 2 miesięcy temu by Adrian
Adrian
Adrian
8 lutego, 2021 02:03
Reply to  PanAGD

Dziękuję za odpowiedź. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na model Electroluxa EW8H458BP 🙂

Marcin
Marcin
24 stycznia, 2021 09:18

Czy jest jakikolwiek model do polecenie w wersji slim?

Michal
Michal
28 lutego, 2021 20:03
Reply to  PanAGD

Też potrzebuję właśnie taki komplet slim.
Mam nadzieje, ze Bosch/Siemens czy AEG w końcy coś wypuszczą.

Marek
Marek
22 stycznia, 2021 12:12

Witam mam dylemat w zakupie.
Zastanawiam się czy kupić
BOSCH WTR85V5EPL
Electrolux EW8H458BP
Co polecacie ??

Łukasz
Łukasz
22 stycznia, 2021 09:51

Dzień dobry,
mam od niedawna suszarkę Samsunga i nie mogę rozgryźć, czym różnią się programy “Ciepłe powietrze” i “Program czasowy”. W obu przypadkach można wybrać czas suszenia i co ciekawe, w instrukcji oba są zalecane do suszenia butów – na jednej stronie jeden program, na innej drugi 🙂 Wie Pan czym się te programy różnią w praktyce?