Suszarki do ubrań z pompą ciepła – które wybrać? [Ranking 2019]

PanAGD

Co kupić?Rankingi

No i jest. Pierwszy ranking na stronie. Pod lupę wziąłem suszarki z pompami ciepła i wybrałem kilka modeli, które zapewnią komfort użytkowania, a przy tym nie zrujnują budżetu domowego. Kolejność w rankingu przypadkowa. Dodać też muszę, że sprzętów niezawodnych nie ma, ale postarałem się wybrać, te modele, które uważam za sprawdzone konstrukcje.

1. Suszarka Bosch WTH8500EPL

Parametry

Załadunek: 7kg
Klasa energooszczędna: A+
Zużycie energii: 233 kWh/rok
Liczba programów: 15
Moc: 600W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Syntetyki, Koszule/bluzki, Mieszane, Odzież puchowa, Program czasowy 30min ciepły, Program czasowy 30min zimny, Ręczniki, Sportowe, Super40, Wełna

Opis

Suszarka WTH8500EPL/FPL/KPL/SPL to dobry wybór dla osób, szukających prostego modelu, ale mającego dobre parametry i programy suszenia. Do wyboru użytkownik ma 15 programów m.in.: Bawełna extra suche, ręczniki czy sport/fitness. Oprócz tego, możemy wybrać opcje dodatkowe: ustawienie stopnia suchości prania, opóźnienie startu oraz redukcję zagnieceń. Fajny, prosty model w dobrej cenie.
Tutaj kupisz ten model

2. Suszarka Electrolux EW7H438BP

Parametry

Załadunek: 8kg
Klasa energooszczędna: A+
Zużycie energii: 309 kWh/rok
Liczba programów: 12
Moc: 900W
Poziom hałasu: 66 dB
Wymiary (W x SZ x G): 85 x 59.6 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Syntetyki, Koszule/bluzki, Mieszane, Denim, Sport, Wełniane, Jedwab, Odświeżanie

Opis

Suszarka Electrolux posiada 8 kg załadunek, przy większej ilości prania jak znalazł. Zakres programów podobnie jak w Boschu jest wystarczający. Mamy do dyspozycji m.in.: Bawełana Eco, Odświeżanie czy program dla ubrań mieszanych. Z funkcji dodatkowych wybrać można: Poziom suszenia, Obroty Plus, Ochrona przed zagnieceniami, Opóźniony Start oraz Suszenie na czas.
Plusem jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.
Tutaj kupisz ten model


3. Suszarka Bosch WTR85V5EPL/FPL

Parametry

Załadunek: 8kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 235 kWh/rok
Liczba programów: 15
Moc: 600W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Sport/Fitness, Ręczniki, Mix, Program czasowy ciepły, Wietrzenie zimne, Wełna, Pierz/Puch, Super40′, Koszule/bluzki, Syntetyki.

Opis

Suszarka Bosch posiada 8 kg załadunek oraz klasę A++, zapewni to energoszczędność przy dużym wkładzie prania. Dobre rozwiązanie dla większych rodzin. Pod względem programów, to jest ich na tyle, że można wysuszyć praktycznie każdy typ tkaniny: od wełny, przez jeans po soft shell. Z funkcji dodatkowych możemy wybrać: stopień suszenia, Czas suszenia, Opóźnienie startu, Redukcja zagnieceń, delikatne suszenie oraz blokadę przed dziećmi. Model ten ma także wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę, a także informujący o potrzebie czyszczenia filtra.
Fajny model, z większą ilością funkcji i najpotrzebniejszymi programami.
Tutaj kupisz ten model

4. Suszarka Bosch WTR85V5SPL/KPL

Parametry

Załadunek: 8kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 235 kWh/rok
Liczba programów: 15
Moc: 600W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.8 x 59.9 cm
Programy: Bawełna, Sport/Fitness, Ręczniki, Mix, Program czasowy ciepły, Wietrzenie zimne, Delikatne, Wełna, Super40′, Koszule/bluzki, Syntetyki.

Opis

Model prawie identyczny jak w/w WTR85V5EPL. Różnica polega tylko na programach. Omawiany model ma program Delikatne, a nie Pierz/Puch. Reszta funkcji i parametrów jest taka sama.
Tutaj kupisz ten model

5. Suszarka Gorenje DA92IL

Parametry

Załadunek: 9kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 259 kWh/rok
Liczba programów: 14
Moc: 800W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 85 x 60 x 62,5 cm
Programy: Bawełna, Mix, Wełna, Delikatne, Koszule, Puch, Odświeżanie jonami, Program czasowy: 30′, 60′, 90′, Pościel.

Opis

Nowy model w ofercie Gorenje. Załadunek wynosi aż 9 kg, spokojnie wysuszymy nawet dwa standardowe prania na raz. Suszarka ma 14 programów suszenia, m.in.: Mix, Koszule czy Puch. Bardzo fajną opcją jest program odświeżania jonami. Idealnie nada się on do odświeżenia ubrań, które długo leżały w szafie, albo przeszły zapachami np. jedzenia.
Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Opóźnienie startu, stopień suchości, połowę załadunku, blokadę przed dziećmi czy anty zagniecenie. Model ma także wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę oraz podświetlany bęben.
Tutaj kupisz ten model

6. Suszarka Samsung DV90M52003W

Parametry

Załadunek: 9kg
Klasa energooszczędna: A+++
Zużycie energii: 194 kWh/rok
Liczba programów: 14
Moc: 850W
Poziom hałasu: 65 dB
Wymiary (W x SZ x G): 85 x 60 x 64 cm
Programy: Bawełna, Różne, Syntetyki, Szybkie suszenie ’35, Program czasowy, Ciepłe powietrze, Zimne powietrze, Kurtki/Płaszcze, Pościel, Ręczniki, Wełna, Delikatne, Do prasowania, Koszule.

Opis

Suszarka Samsunga oferuje 9 kg załadunek, a przy tym zużywa zaledwie 194kWh/rok, co plasują ją w klasie A+++. Bardzo dobry wynik. Z programów mamy do wyboru m.in.: Bawełna, Delikatne, koszula czy szybki program 35 minutowy. Z opcji dodatkowych możemy wybrać: opóźnienie startu, bez zagnieceń, poziom wysuszenia. Suszarka ma wskaźnik informujący o konieczności czyszczenia filtra czy opróżnienia wody. W tym modelu można również zmienić kierunek otwierania drzwi.
Tutaj kupisz ten model

7. Suszarka Siemens WT7U46EPL iQ500

Parametry

Załadunek: 9kg
Klasa energooszczędna: A++
Zużycie energii: 243 kWh/rok
Liczba programów: 14
Moc: 1000W
Poziom hałasu: 64 dB
Wymiary (W x SZ x G): 84.2 x 59.7 x 59.9 cm
Programy: AntyAlergia, Bawełna, Koszule/Business, Dessous, Poduszki, Mix, Ręczniki, Super 40, Duvet, Syntetyki, Suszenie wełny w koszu, Wietrzenie, ciepły Program czasowy, Outdoor

Opis

Kolejny pojemny 9 kg model w zestawieniu. Pod względem programów mamy spory wybór, dla alergików dobrym programem będzie Higiena, który ma wyższą temperaturę suszenia, dzięki czemu ewentualne zarazki czy roztocza mają trudniejsze warunki do przetrwania. W tym modelu zastosowano również samoczyszczący kondensator, a to przekłada się na lepszą wydajność urządzenia i mniejszą ilość pracy dla nas. Oczywiście musimy czyścić filtr główny i o tym kiedy to należy zrobić poinformuje nas specjalna ikona na wyświetlaczu.

W zestawie znajdziemy kosz do suszenia wełnianych swetrów czy butów. Obsługa suszarki jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Model godny polecenia. Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Tutaj kupisz ten model

Nie ma tutaj modelu, którego szukasz? Napisz w komentarzu, a postaram się pomóc przy wyborze.

3+

18
Skomentuj

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Magda
Gość
Magda

Witam,
zastanawiam się nad modelem Bosch WTR85V5EPL lub Electrolux EW9H378SP PerfectCare. Który jest lepszy? Zależy mi na programie ochrony wełny oraz delikatnych bluzek, czy oba modele są porównywalne w tej kwestii?

Bartosz
Gość
Bartosz

Dzień dobry

Czy któraś z suszarek “slim” jest godna polecenia? Z uwagi na ograniczone miejsce suszarkę mogę ustawić tylko na pralce slim od LG, w dodatku w już gotowej zabudowie. Rozważam też wymianę tej 9-letniej pralki na pralko-suszarkę (również w wersji slim, pod uwagę biorę LG z Pana rankingu), ale odstraszają mnie koszty eksploatacji…
I druga część pytania – czy umieszczanie suszarki/pralko-suszarki w szafie (zabudowa w łazience) to dobry pomysł?

Pozdrawiam
Bartosz

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Zastanawiam się nad Elektrolux 800 czy to dobry wybór ?

Bartek
Gość
Bartek

Dzień dobry,

czy mógłby Pan zerknąć na model Bosch WTH832E27 A++ 7KG? Chodzi mi o porównanie z modelem WTH8500EPL.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam Bartek.

Natalia
Gość
Natalia

Czy obliczyl Pan realnie ile dopłaca Pan do prądu za używanie suszarki???

lukasza
Gość
lukasza

jak się podłącza suszarkę? prąd + co jeszcze jest wymagane?

Krystian
Gość
Krystian

Dzień dobry.
Zastanawiam się nad suszarka beko model MDH9544RX lub Bosch WTR87TW0PL. Czy marka Bosch i beko to ta sama klasa sprzętu?
Pozdrawiam
Krystian

Michal
Gość
Michal

Który z poniższych modeli Pan poleca. Miałem już Electeoluxa EW8H359SP w którym po 6 miesiącach użytkowania zaczęła skraplac się para w pomieszczeniu gdzie stoi suszarka. Mam więc lekko sceptyczne nastawienie do suszarek tej firmy chyba ze po prostu mialem pecha. Dysponuje budżetem 2300-2600 – Bosch WTR85V5EPL – seria 4 cena ok 2399 i brak automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła – Bosch WTM8528EPL – seria 4 cena ok 2599 z automatycznym czyszczeniem wymiennika – Bosch WTW8546EPL – seria 6 cena ok 2699 z automatycznym czyszczeniem wymiennika plus jakieś drobne różnice w opcjach/programach Jeżeli chodzi o Electrolux to już chyba nie dam się… Czytaj więcej »

Michał
Gość
Michał

tak, wymieniony został cały „spód” suszarki czyli w zasadzie cała pompa (kompresor wymiennik itd, występuje to jako jeden element) przełożył mi silnik górę, pompkę od wody no i elektronika została ta sama. Usłyszałem ze jeżeli jest problem z parowaniem w tych suszarkach to albo padła płyta sterująca ale wtedy jest odpowiedni kod błędu lub jeżeli go nie ma to układ suszący/chłodzący jest mało wydajny i coś z nim się uszkodziło. Po wymianie pompy efekt pozostał tylko w mniejszym stopniu. W trakcie suszenia wieje wilgotne powietrze z otworu uchwytu na zbiornik od wody. Jak w trakcie suszenia tak po 30-40 min… Czytaj więcej »

Anita79
Gość
Anita79

Czy suszarka LG to dobry wybór? Zastanawiam się nad modelem RC80U2AV3W.