Samsung obala mity o suszarkach automatycznych

Chociaż suszarki automatyczne stanowią coraz większy segment wśród dużego AGD*, to wciąż krążą na ich temat opinie niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Jaka jest ich geneza? Z jakimi korzyściami dla domu wiążą się nowoczesne technologie w suszarkach? Wątpliwości rozwiewa marka Samsung.

Mit 1. Suszarka automatyczna niszczy ubrania i sprawia, że tkaniny są nieprzyjemne w dotyku.

W suszarkach „starej daty”, wyposażonych w grzałkę, suszenie niektórych materiałów faktycznie mogło wiązać się z ryzykiem ich uszkodzenia, z uwagi na działanie wysokiej temperatury. Sytuacja uległa zmianie dzięki zastosowaniu pompy ciepła. Dzięki niej, w nowoczesnych suszarkach automatycznych, możemy suszyć ubrania w niższej temperaturze, a jednocześnie cieszyć się zdecydowanie lepszymi efektami. Technologia Samsung OptimalDry, wykorzystująca działanie trzech czujników monitorujących parametry suszenia, dostosowuje czas suszenia do załadunku. Dzięki temu ubrania suszą się bezpiecznie i szybko przy niskim zużyciu energii. O bezpieczeństwo tkanin dbają dodatkowo dedykowane programy, takie jak np. program Delikatny, który sprawdza się podczas suszenia wełnianych swetrów lub program Zimne Powietrze, który jest idealny do suszenia koszulek z nadrukami. Po wyjęciu z suszarki ubrania będą wygładzone i miłe w dotyku, a ręczniki perfekcyjnie puszyste.

Mit 2. Ubrania wysuszone w suszarce automatycznej są bardzo pogniecione.

Ubrania po wyjęciu z suszarki nie będą wymagały prasowania lub prasowanie ich będzie o wiele łatwiejsze, jeśli spełnisz kilka prostych warunków. W przypadku załadunku suszarki automatycznej sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”. Oczywiście nie chodzi o to, aby suszyć pojedyncze rzeczy, ale na przykład ubrania wykonane z lekkich materiałów i cięższych warto nastawić w dwóch osobnych cyklach. Przy pomocy aplikacji SmartThings możemy tak zaplanować cykl suszenia, aby urządzenie zakończyło pracę niedługo przed tym, jak będziemy mogli je opróżnić**. Dużym błędem będzie pozostawienie ubrań w urządzeniu po zakończeniu suszenia na dłuższy czas. Jeśli tkaniny wyschną w bębnie, powstałe zagniecenia będą trudne do usunięcia. Na szczęście suszarki Samsung poradzą sobie i z tym problemem. Dzięki funkcji Bez Zagnieceń bęben suszarki wykonuje dodatkowe ruchy, dzięki którym odzież „oddycha” i się nie gniecie. Korzystając z suszarki automatycznej szybko zapomnimy o trudnych do rozprasowania odkształceniach po sznurkach.

Mit 3. Suszarki automatyczne są nieekonomiczne, zajmują dużo miejsca i głośno pracują.

To właśnie ze względu na wspomnianą wcześniej pompę ciepła suszarki wcale nie są urządzeniami o dużym zużyciu prądu. Większość suszarek Samsung wyróżnia najwyższa klasa energetyczna A+++, a rocznie zużywają tylko około 194 kWh. Obecność technologii pompy ciepła gwarantuje energooszczędny, ale i delikatny dla tkanin proces suszenia. Wymiary suszarki automatycznej wynoszą zaledwie 60×60 cm w podstawie. Zajmuje więc ona znacznie mniej miejsca niż suszarka tradycyjna, która na dodatek zagraca przestrzeń. Dodatkowe miejsce możemy zaoszczędzić stawiając suszarkę na pralce, co umożliwia specjalny łącznik. Warto również zaznaczyć, że suszarka nie musi wcale stać w tym samym pomieszczeniu, co pralka. Jeśli w łazience wystarcza nam miejsca jedynie na pralkę, suszarkę możemy ustawić w pomieszczeniu gospodarczym a nawet w garażu. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła jest łatwa w montażu, ponieważ nie potrzebuje podłączenia do odpływu wody. Suszarki Samsung cechuje ponadto cicha praca, która w niektórych modelach osiąga poziom nawet 62 decybeli.

Mit 4. Suszarka automatyczna jest skomplikowana w obsłudze.

Inteligentne urządzenia domowe współpracują ze sobą, a ich celem jest maksymalne ułatwienie życia mieszkańcom. Pralka Samsung, za pomocą panelu AI Control, jest połączona z suszarką i na podstawie programu prania podpowiada jej odpowiednie ustawienia. Użytkownikowi pozostaje jedynie przełożenie ubrań z jednego bębna do drugiego. W aplikacji SmartThings znajdziemy również przepis na suszenie. Prostą obsługę urządzenia zapewnia panel AI Control z komunikatami w języku polskim. Suszarki automatyczne Samsung różnią się m.in. klasą energetyczną, załadunkiem, dostępnymi programami oraz dodatkowym wyposażeniem, np. w postaci półki do suszenia swetrów. Wybierając odpowiedni model dla siebie, należy zwrócić uwagę na powyższe cechy, tak aby sprzęt był dopasowany do naszych potrzeb i stylu życia. Jedno jest pewne – suszenie nigdy nie było tak proste.

* Źródło: https://applia.pl/branzowe-otwarcie-roku-2022-konferencja-prasowa/
** Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung.

Informacja prasowa

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Samsung: Jesteś alergikiem? Sprawdź co zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w domu na wiosnę

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym