Samsung AI Control: czego możesz oczekiwać od inteligentnej pralki?

Co mogą nam dzisiaj zaoferować inteligentne pralki? Urządzenia z nowej linii Samsung AI Control zapewniają nie tylko doskonałe efekty prania, ale także optymalne zużycie wody i detergentów. AI to również szereg rozwiązań dla wygody użytkownika.

Inteligentne technologie sprawiają, że rutynowe czynności przebiegają szybciej i efektywniej, ale także bezpieczniej i wygodniej. Bez względu na to, czy pierzemy codziennie czy raz w tygodniu, obowiązek ten jest nieodłącznym elementem naszego domowego życia. Czy możemy w jakiś sposób usprawnić ten proces i uczynić go bardziej przyjaznym dla środowiska? Nowe pralki Samsung AI Control znacznie ułatwiają proces prania.

A więc czym tak naprawdę jest AI w pralkach?

Podczas codziennego prania ciężko jest czasem zadecydować o właściwych parametrach prania, a przecież zawsze chcielibyśmy, aby zużycie środków piorących, a także wody i energii było optymalne. Ten problem rozwiązuje wspomniany Program Pranie Optymalne AI w pralkach Samsung, który za pomocą 4 precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. My już nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania, ponieważ tę część pracy wykona za nas urządzenie. Program Pranie Optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie detergentów oraz wody, z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia.

Sercem pralki, a zarazem wyjątkowo intuicyjnym systemem do zarządzania ustawieniami pralki, jest panel AI Control. Podczas codziennego prania korzystamy zwykle z różnych programów, w zależności od tego, czy pierzemy bawełniane ubrania, odzież sportową czy pościel lub ręczniki. Innowacyjne pralki Samsung AI Control zapamiętują najczęściej wybierane programy i ustawienia, aby później rekomendować je automatycznie – nie musimy więc za każdym razem ustawiać parametrów od nowa.[1]

Wygodnej automatyzacji podlega także wybór programu suszenia, ponieważ panel AI Control, dzięki połączeniu WiFi, umożliwia współpracę pralki z suszarką z linii AI Control. Jakie mamy korzyści z tej współpracy? Na podstawie ustawień pralki suszarka dostosowuje także i swoje ustawienia. Jak to się odbywa? Po zakończonym cyklu prania suszarka wyświetli na panelu informację: rekomendujemy użycie programu np. Syntetyki. Rekomendacja ta powstała na podstawie tego, jaki program zakończył się przed chwilą w pralce. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy już marnować czasu na ponowne ustawianie parametrów w suszarce, a także mamy pewność, że ubrania zostaną wysuszone odpowiednio.

Korzystanie z aplikacji SmartThings w inteligentnych pralkach Samsung AI Control zapewnia dużą wygodę podczas codziennego użytkowania urządzenia. Dzięki niej możemy zdalnie włączyć i wyłączyć pralkę lub dostosować odpowiednie ustawienia.[2] Aplikacja umożliwia nam także dodanie swojego ulubionego programu, ustawienie temperatury, wirowania oraz ilości płukań. Tak zdefiniowany program możemy następnie dowolnie podpisać, co ułatwi nam nastawianie prania w przyszłości, a także umożliwi zaangażowanie w proces nawet najmłodszych domowników. W jaki sposób? Jeśli dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe i jego ubrania wymagają regularnego odświeżania, wystarczy stworzyć odpowiedni program (np. „Sportowe Jasia”), aby mogło samo nastawić pranie pod nadzorem rodziców. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ zezwalając aplikacji na dostęp do korzystania z lokalizacji oraz pogody możemy liczyć na przydatne wskazówki. Na przykład, jeśli danego dnia pogoda nie będzie dopisywała, włączając pralkę odczytamy informację na wyświetlaczu o rekomendowanym w tym przypadku programie Pochmurny Dzień. Program ten ustawia wirowanie na wysokie obroty, aby niezależnie od warunków pogodowych ubrania szybko wyschły. Interpretacja danych z otoczenia oraz przekucia ich konkretne parametry to kolejna umiejętność naszej inteligentnej pralki.

Ponadto aplikacja SmartThings przypomni nam o konieczności dokupienia detergentu – w zakładce wpisujemy ile ml detergentu nam zostało, następnie aplikacja szacuje na ile prań go jeszcze wystarczy, a jeśli zechcemy wyśle nam powiadomienie. Aplikacja podpowie nam także jak najlepiej usunąć z ubrań makijaż, przyprawę curry, sok pomidorowy, czekoladę, herbatę, kawę, błoto, olej lub ślady po trawie. Inteligentna pralka nie wyręczy nas na każdym etapie prania, ale z pewnością sprawi, że obowiązek ten będzie dla nas o wiele mniej uciążliwy i czasochłonny.

Sztuczna inteligencja udomowiona

Ostatnie badania* przeprowadzone przez firmę Samsung dowiodły, że Polacy nie boją się inteligentnych technologii w pralkach. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 70% badanych chciałoby posiadać pralkę, która uczy się ich nawyków, zapamiętuje ustawienia, a także rekomenduje odpowiedni program. Niemal tyle samo – 74%, wybrałoby urządzenie dostosowujące ilość detergentu oraz czas prania do stopnia zabrudzeń. Można więc powiedzieć, że AI została przez nas udomowiona. Nowe pralki Samsung, działając w oparciu o sztuczną inteligencję, optymalizują kluczowe procesy i ustawienia tak, aby gwarantować najlepsze efekty prania ograniczając zużycie wody i detergentów.

Dzięki sztucznej inteligencji i Programowi Pranie Optymalne AI, a także unikalnym technologiom Samsung EcoBubble™, QuickDrive™ czy AddWash™ nowe pralki Samsung adresują wszystkie potrzeby użytkowników nieobojętnych na kwestie ekologii, którzy poszukują funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu urządzeń ułatwiających życie.

O badaniu:

*Badanie zostało przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 r. do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.

[1] W oparciu o uczenie maszynowe rozwijającej się bazy danych użytkowników zawierającej prawie 28 milionów cykli prania. Dane dotyczące liczby skumulowanych cykli, które są wykorzystywane do sugerowania cykli, będą stale ewoluować w czasie w oparciu o wzorce użytkowania użytkownika i innych podobnych użytkowników
[2] Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android 8.0 oraz iOS 6.0 lub nowszej). Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung Account.

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni