Pralko-suszarka LG F4DN408S0
Na pierwszy ogień idzie pralko-suszarka LG z linii Vivace o spory wsadzie 8kg, ale mowa oczywiście o samym praniu. Gdy chcemy zrobić pranie i suszenie jednocześnie, maksymalny załadunek wynosi 5kg. W tym modelu możemy również wybrać sam proces suszenia, są do wyboru m.in. programy: do szafy, normalne eko czy do prasowania. Warto dodać, że pralka ma jeszcze programy z funkcją pary. Przy alergikach czy dzieciach jak znalazł. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy DirectDrive. Mamy także opcję dla zapominalskich, czyli dołożenie prania. Sam proces prania ma aż 6 trybów, przez co nasze ubrania są dokładniej doprane. Funkcja AI DD™ to nowość u LG – zapewnia to lepsze rozpoznanie tkaniny przez pralkę oraz lepszy dobór trybu prania etc. Model ma wymienne łożyska i jest produkowany w PL. Po więcej info zapraszam na stronę producenta.
Pralko-suszarka Samsung WD80J5A10AW
Jeden z popularniejszych modeli w swoim przedziale. Oferuje 8 kg wsadu prania i 5 kg wsadu suszenia, maksymalne obroty to 1400. Programy suszenia mamy do wyboru dwa: Bawełna suche i Syntetyki suche. Może nie za wiele, ale pamiętajmy, że to w dalszym ciągu bardziej pralka i trochę suszarka 😉 Fajną opcją są programy AirWash, które pozwolą odświeżyć ubrania bez wody, tylko przy pomocy samego powietrza. Silnik inwerterowy zapewnia cichą pracę urządzenia. Resztę już znamy z pralek Samsunga: EcoBubble, Aktywna piania, SmartCheck, EcoCzyszczenie bębna. Od strony serwisowej – łożyska są wymienne. Po więcej zapraszam na stronę producenta.
Pralko-suszarka Bosch WVG30460PL
Model pralko-suszarki ma mniejszy załadunek niż konkurencja wyżej, wynosi on 7kg prania i 4kg suszenia, ale za to ma 1500 obrotów wirowania. Większe obroty wirowania przekładają się na lepsze efekty suszenia. Plusem modelu jest możliwość włączenia suszenia dla większości programów prania. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że należy wtedy prać mniejsze ilości prania, bo efekty suszenia mogą być niewystarczające. Gdy nam się śpieszy i chcemy wyprać i wysuszyć do 1kg prania mamy do dyspozycji program, który wykona taki proces w godzinę.
Pełny wykaz programów: AntyAlergia, Pierze/Puch, Płukanie, Krótki 30 min, Mix, HygieneCare, Super Krótki 15′, Mix 30°C, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne. Program specjalny suszenia: Suszenie delikatne, Suszenie intensywne, Wash&Dry60. Z wymienionych programów ciekawym jest HygieneCare, w którym suche rzeczy są najpierw poddawane działaniu gorącego powietrza (do 70 °C), a następnie prane w niskiej temperaturze. W sam raz do prania ubrań od alergików czy małych dzieci. Model ten ma wymienne łożyska oraz silnik inwerterowy. Więcej informacji na stronie producenta.
Pralko-suszarka Siemens WD14H420PL
Pralko-suszarka Siemensa WD14H420PL to model, który ma najmniejsze zużycie wody podczas cyklu prania+suszenie i wynosi 57 l, gdzie inne modele potrafią pobrać w tym czasie nawet 120 litrów wody. Różnica znacząca. Kolejnym atutem jest activeSteam, czyli parowe odświeżanie ubrań. Byliśmy w restauracji, ubrania nie są brudne, a jedynie przesiąkły nam zapachem i tutaj przydaje się właśnie odświeżanie parowe. Bez potrzeby prania znowu mamy świeże ubrania. Model ten ma załadunek 7kg prania i 4kg suszenia oraz 1400 obrotów, za cichą pracę odpowiada silnik inwerterowy.
Programy prania: Super15, Płukanie, Odświeżanie, Krótki 30 min, Outdoor + Impregnacja, Odpompowanie/Wirowanie, Koszule Business, HigienaPlus, Mix, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne. Program suszenia: Suszenie delikatne, Odświeżanie, suszenie intensywne, wash&dry60. Do wyboru mamy jeszcze opcję czyszczenia bębna czy dorzucenia prania w trakcie cyklu. Model ten oferuje jeszcze więcej ciekawych i przydatnych opcji, poczytamy o tym na stronie producenta.
Pralko-suszarka LG F2J6HM0W
Model w wersji slim, głębokość 45 cm. W sam raz do małych łazienek czy innych pomieszczeń, gdzie nie postawimy pełnowymiarowego sprzętu. Pod względem programów czy funkcji jest to najprostszy model w zestawieniu, ale mający wszystko co potrzeba. Do wyboru mamy 14 programów: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Delikatne, Usuwanie plam, Higiena, Ubrania dziecięce, Odzież sportowa, Do założenia, Pierz i wysusz, Szybki ’30, Mój program.
Oraz 12 Opcji dodatkowych: Pranie wstępne, Ochrona przed zagnieceniami, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Suszenie eco, Suszenie w niskiej temp., Suszenie do prasowania, Czyszczenie bębna, Płukanie+, Start/Pauza z opcją dołożenia prania.
Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy DirectDrive. Proces prania ma aż 6 trybów, przez co nasze ubrania są dokładniej doprane. Niedrogi model, w sam raz do małych mieszkań. Po więcej danych zapraszam tutaj.
Pralko-suszarka LG F4J7FH1W
Najpojemniejszy model w zestawieniu, jego wsad to 9kg, a suszenia 6kg. Przy większej ilości prania ja znalazł. Kolejnym atutem jest EcoHybrid, czyli system, który pozwala nam wybrać czy chcemy suszyć dłużej, ale bardziej eco czy wolimy mieć szybciej suche ubrania, ale przy większym zużyciu wody. LG znany jest z funkcji parowych w swoich sprzętach pralniczych i w tym modelu nie może być inaczej. Do wyboru mamy Steam Refresh – odświeżanie ubrań parą, fajna opcja, gdy mamy 2-3 koszule/koszulki, które nie wymagają prania, a jedynie odświeżenia. Mamy do wyboru także kilka programów prania z dodatkiem pary, która niweluje 99,9% alergenów.
Cała lista programów: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Antyalergiczny, Odświeżanie parowe, Delikatne, Odzież sportowa, Mój program (NFC -13 dodatkowych programów), Do założenia, Pranie i suszenie, Bielizna, Szybki `30. 11 Opcji dodatkowych: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Czyszczenie bębna, Płukanie+, AddItem, Suszenie w niskiej temperaturze, Suszenie do prasowania, Suszenie EcoHybrid.
Pralko-suszarka ma wymienne łożyska, produkcja w PL. Więcej o tym modelu poczytamy tutaj.
W powyższej liście starałem się dobrać modele, które będą oferowały różne ciekawe rozwiązania, będą funkcyjne i w razie awarii będzie je można naprawić. W razie pytań o któryś z modeli z rankingu lub o całkiem inny, to zapraszam do zadawania ich w komentarzach poniżej. Zapraszam do dyskusji 🙂
Czy ma Pan może jakieś zdanie na temat sprzętów firmy Haier?
Pozdrawiam
Haier to chiński gigant, na nasz rynek wszedł po raz kolejny, może tym razem na dłużej 😉 Moje uczucia są raczej mieszane, z jednej strony nie jest to zły sprzęt, raczej taka średnia półka, z drugiej jeszcze nie wiem jak wygląda strona serwisowa, dostęp do części etc. Póki co przyglądam się i dopiero z czasem będę mógł powiedzieć coś więcej.
Witam.Jaką pralko suszarke wybrac za około 3000 zł bosch czy electrolux–jakeś propozycje
Witam,
Ze względu na możliwość wymiany łożysk poszedłbym w LG np. F4DN409S1 🙂 Gdyby przymknąć oko na łożyska, to Bosch wypuścił nową linię pralko-suszarek, które wyglądają całkiem ciekawie, mają małe zużycie wody w cyklu suszenia np. Bosch WNA13402PL.
Dzień dobry,
czy pralko-suszarki Beko są Pana zdaniem godne polecenia np. BEKO HTV7742XW ? Słyszałem dobre opinie, szukam dobrego stosunku jakości do ceny, a z braku miejsca muszę 2 w 1.
Dzień dobry,
W pralko-suszarkach mocno zwracam uwagę na możliwość wymiany łożysk, w modelu HTV7742XW jak i innych modelach Beko łożyska są niewymienne. Proponuję sprawdzić np. LG F2DV5S7N0E – ma programy parowe, silnik inwerter, wymienne łożyska, program TurboWash i system AI DD™. W swoim budżecie to dobra opcja.
Dziękuję za odpowiedź 🙂
A co Pan sądzi na temat pralko-suszarki hotpoint Ariston aqualitis 10 kg prania, 7 suszenia i obroty 1400?
Nie wiem o jakim dokładnie modelu mówimy, ale na pewno minusem Hotpointów jest brak wymiennych łożysk.
Dzień dobry,
Super ranking, miło że ktoś komuś chciało się zadać tyle trudu. Przepatrzyłem wszystkie przygotowane oferty i niestety części z nich (3) nie można już kupić 🙁 Zależy mi na dużej oszczędności, wymiennym łożysku i funkcji parowej, mały gabaryt byłby dodatkowym atutem. Chciałem zakupić Siemensa jednak już go nie sprzedają, czy mógłby pan coś polecić w oparciu o wymienione kryteria?
Dzień dobry,
Muszę zaktualizować ranking, ale problemem jest tutaj czas, muszę poszukać sposobu na wydłużenie doby 😉 Aktualnie liderem wśród pralko-suszarek z funkcją parową jest LG, i w tym kierunku bym się udał, ale niestety musimy się liczyć z większym zużyciem wody i prądu niż w przypadku osobnych sprzętów. Aktualnie na rynku w wersji slim pojawił się model LG Vivace F2DV5S7S0E – warto rzucić okiem.
Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozwolę sobie zapytać jeszcze: co Pan sądzi o pralko-suszarkach Hoover?
Hoover ma zgrzewany zbiornik, przez co wymiana łożysk jest niemożliwa bez rozcinania. Ogólnie średnia półka sprzętowa.
Dzień dobry,
Poszukuje pralko-suszarki typu slim ( mam wnękę o głębokości 60 cm).
Zależy mi na oszczędności wody i prądu ( czy to w ogóle możliwe przy takiej konfiguracji?
Cena odgrywa role drugorzędną.
Dość ciekawa serie slim ma LG.
Czy może Pan coś polecić ?
Dzień dobry,
Pralko-suszarka i oszczędność wody/prądu nie idzie niestety w parze 😉 Ale znając plusy i minusy pralko-suszarek LG jest rozsądną opcją np. LG Vivace F2DV5S7S0E.