508

Pralko-suszarka jaką wybrać? [Ranking 2021]

Rankingi

Aktualizacja: 22 października, 2021
W idealnym świecie każdy powinien mieć miejsce na osobną pralkę i suszarkę, ale nie żyjemy w idealnym świecie i zdarza się tak, że musimy kupić te urządzanie jako 2w1 😉 Skoro tu jesteś to oznacza, że szukasz właśnie takowego sprzętu. Znając wszystkie plusy i minusy pralko-suszarek przygotowałem małą listę modeli, które mają dobre funkcje, parametry i w razie problemów są także naprawialne – przede wszystkim mają wymienne łożyska. Zapraszam do zapoznania się z proponowanymi modelami.

Pralko-suszarka LG F4DN408S0

8kg / 5kg
1400 obr.
DirectDrive
SteamSpa
12 Programów

Na pierwszy ogień idzie pralko-suszarka LG z linii Vivace o spory wsadzie 8kg, ale mowa oczywiście o samym praniu. Gdy chcemy zrobić pranie i suszenie jednocześnie, maksymalny załadunek wynosi 5kg. W tym modelu możemy również wybrać sam proces suszenia, są do wyboru m.in. programy: do szafy, normalne eko czy do prasowania. Warto dodać, że pralka ma jeszcze programy z funkcją pary. Przy alergikach czy dzieciach jak znalazł. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy DirectDrive. Mamy także opcję dla zapominalskich, czyli dołożenie prania. Sam proces prania ma aż 6 trybów, przez co nasze ubrania są dokładniej doprane. Funkcja AI DD™ to nowość u LG – zapewnia to lepsze rozpoznanie tkaniny przez pralkę oraz lepszy dobór trybu prania etc. Model ma wymienne łożyska i jest produkowany w PL. Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Pralko-suszarka Samsung WD80J5A10AW

8kg / 5kg
1400 obr.
EcoBubble
Air Wash
14 Programów

Jeden z popularniejszych modeli w swoim przedziale. Oferuje 8 kg wsadu prania i 5 kg wsadu suszenia, maksymalne obroty to 1400. Programy suszenia mamy do wyboru dwa: Bawełna suche i Syntetyki suche. Może nie za wiele, ale pamiętajmy, że to w dalszym ciągu bardziej pralka i trochę suszarka 😉 Fajną opcją są programy AirWash, które pozwolą odświeżyć ubrania bez wody, tylko przy pomocy samego powietrza. Silnik inwerterowy zapewnia cichą pracę urządzenia. Resztę już znamy z pralek Samsunga: EcoBubble, Aktywna piania, SmartCheck, EcoCzyszczenie bębna. Od strony serwisowej – łożyska są wymienne. Po więcej zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Pralko-suszarka Bosch WVG30460PL

7kg / 4kg
1500 obr.
Wash&Dry60
HigienaPlus
16 Programów

Model pralko-suszarki ma mniejszy załadunek niż konkurencja wyżej, wynosi on 7kg prania i 4kg suszenia, ale za to ma 1500 obrotów wirowania. Większe obroty wirowania przekładają się na lepsze efekty suszenia. Plusem modelu jest możliwość włączenia suszenia dla większości programów prania. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że należy wtedy prać mniejsze ilości prania, bo efekty suszenia mogą być niewystarczające. Gdy nam się śpieszy i chcemy wyprać i wysuszyć do 1kg prania mamy do dyspozycji program, który wykona taki proces w godzinę.

Pełny wykaz programów: AntyAlergia, Pierze/Puch, Płukanie, Krótki 30 min, Mix, HygieneCare, Super Krótki 15′, Mix 30°C, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne. Program specjalny suszenia: Suszenie delikatne, Suszenie intensywne, Wash&Dry60. Z wymienionych programów ciekawym jest HygieneCare, w którym suche rzeczy są najpierw poddawane działaniu gorącego powietrza (do 70 °C), a następnie prane w niskiej temperaturze. W sam raz do prania ubrań od alergików czy małych dzieci. Model ten ma wymienne łożyska oraz silnik inwerterowy. Więcej informacji na stronie producenta.

Model dostępny w:Pralko-suszarka Siemens WD14H420PL

7kg / 4kg
1400 obr.
activeSteam
iQDrive
16 Programów

Pralko-suszarka Siemensa WD14H420PL to model, który ma najmniejsze zużycie wody podczas cyklu prania+suszenie i wynosi 57 l, gdzie inne modele potrafią pobrać w tym czasie nawet 120 litrów wody. Różnica znacząca. Kolejnym atutem jest activeSteam, czyli parowe odświeżanie ubrań. Byliśmy w restauracji, ubrania nie są brudne, a jedynie przesiąkły nam zapachem i tutaj przydaje się właśnie odświeżanie parowe. Bez potrzeby prania znowu mamy świeże ubrania. Model ten ma załadunek 7kg prania i 4kg suszenia oraz 1400 obrotów, za cichą pracę odpowiada silnik inwerterowy.

Programy prania: Super15, Płukanie, Odświeżanie, Krótki 30 min, Outdoor + Impregnacja, Odpompowanie/Wirowanie, Koszule Business, HigienaPlus, Mix, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne. Program suszenia: Suszenie delikatne, Odświeżanie, suszenie intensywne, wash&dry60. Do wyboru mamy jeszcze opcję czyszczenia bębna czy dorzucenia prania w trakcie cyklu. Model ten oferuje jeszcze więcej ciekawych i przydatnych opcji, poczytamy o tym na stronie producenta.

Model dostępny w:
Pralko-suszarka LG F2J6HM0W

7kg / 4kg
1200 obr.
6motionDD
Silnik DirectDrive
14 Programów

Model w wersji slim, głębokość 45 cm. W sam raz do małych łazienek czy innych pomieszczeń, gdzie nie postawimy pełnowymiarowego sprzętu. Pod względem programów czy funkcji jest to najprostszy model w zestawieniu, ale mający wszystko co potrzeba. Do wyboru mamy 14 programów: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Delikatne, Usuwanie plam, Higiena, Ubrania dziecięce, Odzież sportowa, Do założenia, Pierz i wysusz, Szybki ’30, Mój program.

Oraz 12 Opcji dodatkowych: Pranie wstępne, Ochrona przed zagnieceniami, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Suszenie eco, Suszenie w niskiej temp., Suszenie do prasowania, Czyszczenie bębna, Płukanie+, Start/Pauza z opcją dołożenia prania.
Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy DirectDrive. Proces prania ma aż 6 trybów, przez co nasze ubrania są dokładniej doprane. Niedrogi model, w sam raz do małych mieszkań. Po więcej danych zapraszam tutaj.

Model dostępny w:Pralko-suszarka LG F4J7FH1W

9kg / 6kg
1400 obr.
EcoHybrid
Allergy Care
14 Programów

Najpojemniejszy model w zestawieniu, jego wsad to 9kg, a suszenia 6kg. Przy większej ilości prania ja znalazł. Kolejnym atutem jest EcoHybrid, czyli system, który pozwala nam wybrać czy chcemy suszyć dłużej, ale bardziej eco czy wolimy mieć szybciej suche ubrania, ale przy większym zużyciu wody. LG znany jest z funkcji parowych w swoich sprzętach pralniczych i w tym modelu nie może być inaczej. Do wyboru mamy Steam Refresh – odświeżanie ubrań parą, fajna opcja, gdy mamy 2-3 koszule/koszulki, które nie wymagają prania, a jedynie odświeżenia. Mamy do wyboru także kilka programów prania z dodatkiem pary, która niweluje 99,9% alergenów.

Cała lista programów: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Antyalergiczny, Odświeżanie parowe, Delikatne, Odzież sportowa, Mój program (NFC -13 dodatkowych programów), Do założenia, Pranie i suszenie, Bielizna, Szybki `30. 11 Opcji dodatkowych: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Czyszczenie bębna, Płukanie+, AddItem, Suszenie w niskiej temperaturze, Suszenie do prasowania, Suszenie EcoHybrid.
Pralko-suszarka ma wymienne łożyska, produkcja w PL. Więcej o tym modelu poczytamy tutaj.

Model dostępny w:

W powyższej liście starałem się dobrać modele, które będą oferowały różne ciekawe rozwiązania, będą funkcyjne i w razie awarii będzie je można naprawić. W razie pytań o któryś z modeli z rankingu lub o całkiem inny, to zapraszam do zadawania ich w komentarzach poniżej. Zapraszam do dyskusji 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
508 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
21 października, 2021 12:41

Z racji małej łazienki chcę kupić pralko-suszarkę. Początkowo myślałem o Electrolux/AEG z pompą ciepła, ale matematyka jest nieubłagana i różnica w cenie raczej się nie zwróci w cyklu życia urządzenia. Z racji tego, że intensywnie uprawiam sport fajnie by było jakby p-s miała program do odzieży sportowej/technicznej. Szukam pełnowymiarowego sprzętu w cenie powiedzmy około 3 tysięcy, ale nie ma potrzeby wykorzystywania całego limitu, a z drugiej strony jak jest coś wartego dopłaty to też nie będę się przed tym bronił. Dziękuję za pomoc 🙂

Marta
Marta
19 października, 2021 19:52

Z rankingu pralko-suszarek które Pan poleca produkty nie są dostępne ponieważ są produktami archiwalnymi. Czy jest model który obecnie jest dostepny w sklepach a jest godny zakupu.

Tomasz
Tomasz
18 października, 2021 13:25

Dzień dobryn
PanieAGD proszę o poradę. Chcę wymienić pralkę na pralko-suszarkę. Nie mam miejsca na 2 urządzenia. Maszyna będzie stała w zamykanej szafie, która ma 58cm głębokości. Zastanawiam się nad urządzeniami Samsung WD8NK52E0ZX, LG F2DV5S8S2TE (czy te dwa mogą pracować w zamkniętej szafie?) i Electrolux model EW7W368SI, który jest przeznaczony do zabudowy i tu mam pewność, że się zmieści. Jaka jest róznica pomiędzy Electroluxem, a AEG L8WBE68SI?

Maciej
Maciej
16 października, 2021 18:37

Dzień dobry,
Czy poleca Pan zakup tego sprzętu?
Pralko-suszarka LG F4DN408S2T

Maciej
Maciej
17 października, 2021 08:19
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuje

Dany
Dany
16 października, 2021 06:22

Witam. Dziś jadę z żoną po sprzęt 2w1 i zanim trafiłem na Pana stronę zastanawiałem się pomiędzy Bosch a Samsung. Czy któraś z tych firm ma przewagę nad inną i czy poleca Pan któryś z modeli bardziej?

Last edited 6 dni temu by Dany
Łukasz
Łukasz
14 października, 2021 16:46

Witam, proszę o poradę. Obecnie mam pralke LG slim 4 letnią i ogólnie jesteśmy zadowoleni. Nie mamy miejsca na 2 urządzenia. Chciałbym kupić więc pralko-suszarkę, Na początku byłem napalony na model z pompą ciepła ale czytalem dużo negatywnych opinii ( głównie AEG- serwis), że z ta pompa to tak nie jest tak kolorowo jak na sprzęt za 5.5 tys. Skłaniam się więc do następujących modeli:

  1. AEG L8WBC61S
  2. Electrolux EW8W261BP
  3. Bosch WNA14400EU lub Bosch WNA14400EU
  4. Samsung WD90T954ASH
  5. LG Vivace F4DV710H1E

Proszę o poradę i z góry dzięki

Łukasz
Łukasz
17 października, 2021 18:24
Reply to  PanAGD

no tak wlaśnie myślę pomiędzy LG a Boschem. Czy ten LG też pobiera wodę do suszenia czy suszy jak Bosch?

Roman
Roman
8 października, 2021 12:54

Czy oprócz AEG i Electrolux jeszcze jakaś firma oferuje pralko-suszarkę z pompą ciepła?
I czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Koszty energii, zużycie ubrań, dodatkowe możliwości?

Rafał
Rafał
24 września, 2021 07:56

Dzień dobry,

odnosząc się do już wcześniej zamieszczonych Pańskich informacji (świetny i rzeczowy poradnik:)), waham się pomiędzy zakupem pralko suszarki w wersji slim LG Vivace F2DV5S8S0, a SAMSUNG WD8NK52E0ZW. Tak jak w kwestii LG wypowiadał się Pan w pozytywnym tonie, chciałem się dowiedzieć czy mógłby Pan podpowiedzieć coś na temat wymienionego Samsunga? Czy któryś z tych modeli jest bardziej wart uwagi?

Rafał
Rafał
25 września, 2021 19:35
Reply to  PanAGD

Panie AGD, bardzo dziękuję za wskazówki! 🙂 pomogły podjąć ostateczną decyzję. Pozdrawiam!

Elżbieta
Elżbieta
20 września, 2021 06:01

Dzień dobry. Panie AGD jestem zainteresowana kupnem pralko suszarki LG, który model Pan by polecił pod względem energooszczędności prądu i wody? LG F4DN408S2T czy LG F4DV509SOE a może coś innego Pan proponuje?

Krzysztof
Krzysztof
9 września, 2021 09:23

Pralko-suszarka do 3000zł LGF4DN408S2T czy LG F2DV5S8S2TE zastanawiam się nad tymi modelami…
Czy może Pan polecić coś jeszcze w tym budżecie?