Pralko-suszarka jaką wybrać? [Ranking 2019]

PanAGD

Rankingi

W idealnym świecie każdy powinien mieć miejsce na osobną pralkę i suszarkę, ale nie żyjemy w idealnym świecie i zdarza się tak, że musimy kupić te urządzanie jako 2w1 😉 Skoro tu jesteś to oznacza, że szukasz właśnie takowego sprzętu. Znając wszystkie plusy i minusy pralko-suszarek przygotowałem małą listę modeli, które mają dobre funkcje, parametry i w razie problemów są także naprawialne – przede wszystkim mają wymienne łożyska. Zapraszam do zapoznania się z proponowanymi modelami.

Pralko-suszarka LG F4J6TG0W

8kg / 5kg
1400 obr.
DirectDrive
Allergy Care
16 Programów

Na pierwszy ogień idzie pralko-suszarka o spory wsadzie 8kg, ale mowa oczywiście o samym praniu. Gdy chcemy zrobić pranie i suszenie jednocześnie, maksymalny załadunek wynosi 5kg. W tym modelu możemy również wybrać sam proces suszenia, są do wyboru m.in. programy: do szafy, normalne eko czy do prasowania. Warto dodać, że pralka ma jeszcze programy z funkcją pary. Przy alergikach czy dzieciach jak znalazł. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy DirectDrive. Mamy także opcję dla zapominalskich, czyli dołożenie prania. Sam proces prania ma aż 6 trybów, przez co nasze ubrania są dokładniej doprane. Model ma wymienne łożyska i jest produkowany w PL. Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Pralko-suszarka Samsung WD80J5A10AW

8kg / 5kg
1400 obr.
EcoBubble
Air Wash
14 Programów

Jeden z popularniejszych modeli w swoim przedziale. Oferuje 8 kg wsadu prania i 5 kg wsadu suszenia, maksymalne obroty to 1400. Programy suszenia mamy do wyboru dwa: Bawełna suche i Syntetyki suche. Może nie za wiele, ale pamiętajmy, że to w dalszym ciągu bardziej pralka i trochę suszarka 😉 Fajną opcją są programy AirWash, które pozwolą odświeżyć ubrania bez wody, tylko przy pomocy samego powietrza. Silnik inwerterowy zapewnia cichą pracę urządzenia. Resztę już znamy z pralek Samsunga: EcoBubble, Aktywna piania, SmartCheck, EcoCzyszczenie bębna. Od strony serwisowej – łożyska są wymienne. Po więcej zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Pralko-suszarka Bosch WVG30460PL

7kg / 4kg
1500 obr.
Wash&Dry60
HigienaPlus
16 Programów

Model pralko-suszarki ma mniejszy załadunek niż konkurencja wyżej, wynosi on 7kg prania i 4kg suszenia, ale za to ma 1500 obrotów wirowania. Większe obroty wirowania przekładają się na lepsze efekty suszenia. Plusem modelu jest możliwość włączenia suszenia dla większości programów prania. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że należy wtedy prać mniejsze ilości prania, bo efekty suszenia mogą być niewystarczające. Gdy nam się śpieszy i chcemy wyprać i wysuszyć do 1kg prania mamy do dyspozycji program, który wykona taki proces w godzinę.

Pełny wykaz programów: AntyAlergia, Pierze/Puch, Płukanie, Krótki 30 min, Mix, HygieneCare, Super Krótki 15′, Mix 30°C, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne. Program specjalny suszenia: Suszenie delikatne, Suszenie intensywne, Wash&Dry60. Z wymienionych programów ciekawym jest HygieneCare, w którym suche rzeczy są najpierw poddawane działaniu gorącego powietrza (do 70 °C), a następnie prane w niskiej temperaturze. W sam raz do prania ubrań od alergików czy małych dzieci. Model ten ma wymienne łożyska oraz silnik inwerterowy. Więcej informacji na stronie producenta.

Model dostępny w:Pralko-suszarka Siemens WD14H420PL

7kg / 4kg
1400 obr.
activeSteam
iQDrive
16 Programów

Pralko-suszarka Siemensa WD14H420PL to model, który ma najmniejsze zużycie wody podczas cyklu prania+suszenie i wynosi 57 l, gdzie inne modele potrafią pobrać w tym czasie nawet 120 litrów wody. Różnica znacząca. Kolejnym atutem jest activeSteam, czyli parowe odświeżanie ubrań. Byliśmy w restauracji, ubrania nie są brudne, a jedynie przesiąkły nam zapachem i tutaj przydaje się właśnie odświeżanie parowe. Bez potrzeby prania znowu mamy świeże ubrania. Model ten ma załadunek 7kg prania i 4kg suszenia oraz 1400 obrotów, za cichą pracę odpowiada silnik inwerterowy.

Programy prania: Super15, Płukanie, Odświeżanie, Krótki 30 min, Outdoor + Impregnacja, Odpompowanie/Wirowanie, Koszule Business, HigienaPlus, Mix, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne. Program suszenia: Suszenie delikatne, Odświeżanie, suszenie intensywne, wash&dry60. Do wyboru mamy jeszcze opcję czyszczenia bębna czy dorzucenia prania w trakcie cyklu. Model ten oferuje jeszcze więcej ciekawych i przydatnych opcji, poczytamy o tym na stronie producenta.

Model dostępny w:
Pralko-suszarka LG F2J6HM0W

7kg / 4kg
1200 obr.
6motionDD
Silnik DirectDrive
14 Programów

Model w wersji slim, głębokość 45 cm. W sam raz do małych łazienek czy innych pomieszczeń, gdzie nie postawimy pełnowymiarowego sprzętu. Pod względem programów czy funkcji jest to najprostszy model w zestawieniu, ale mający wszystko co potrzeba. Do wyboru mamy 14 programów: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Delikatne, Usuwanie plam, Higiena, Ubrania dziecięce, Odzież sportowa, Do założenia, Pierz i wysusz, Szybki ’30, Mój program.

Oraz 12 Opcji dodatkowych: Pranie wstępne, Ochrona przed zagnieceniami, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Suszenie eco, Suszenie w niskiej temp., Suszenie do prasowania, Czyszczenie bębna, Płukanie+, Start/Pauza z opcją dołożenia prania.
Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy DirectDrive. Proces prania ma aż 6 trybów, przez co nasze ubrania są dokładniej doprane. Niedrogi model, w sam raz do małych mieszkań. Po więcej danych zapraszam tutaj.

Model dostępny w:Pralko-suszarka LG F4J7FH1W

9kg / 6kg
1400 obr.
EcoHybrid
Allergy Care
14 Programów

Najpojemniejszy model w zestawieniu, jego wsad to 9kg, a suszenia 6kg. Przy większej ilości prania ja znalazł. Kolejnym atutem jest EcoHybrid, czyli system, który pozwala nam wybrać czy chcemy suszyć dłużej, ale bardziej eco czy wolimy mieć szybciej suche ubrania, ale przy większym zużyciu wody. LG znany jest z funkcji parowych w swoich sprzętach pralniczych i w tym modelu nie może być inaczej. Do wyboru mamy Steam Refresh – odświeżanie ubrań parą, fajna opcja, gdy mamy 2-3 koszule/koszulki, które nie wymagają prania, a jedynie odświeżenia. Mamy do wyboru także kilka programów prania z dodatkiem pary, która niweluje 99,9% alergenów.

Cała lista programów: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Antyalergiczny, Odświeżanie parowe, Delikatne, Odzież sportowa, Mój program (NFC -13 dodatkowych programów), Do założenia, Pranie i suszenie, Bielizna, Szybki `30. 11 Opcji dodatkowych: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Czyszczenie bębna, Płukanie+, AddItem, Suszenie w niskiej temperaturze, Suszenie do prasowania, Suszenie EcoHybrid.
Pralko-suszarka ma wymienne łożyska, produkcja w PL. Więcej o tym modelu poczytamy tutaj.

Model dostępny w:

W powyższej liście starałem się dobrać modele, które będą oferowały różne ciekawe rozwiązania, będą funkcyjne i w razie awarii będzie je można naprawić. W razie pytań o któryś z modeli z rankingu lub o całkiem inny, to zapraszam do zadawania ich w komentarzach poniżej. Zapraszam do dyskusji 🙂

15
Skomentuj

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Mateusz
Gość
Mateusz

Witam serdecznie. Na wstępie gratulacje za prowadzony blog. Można znaleźć tutaj bardzo dużo przydatnych informacji. Jednak ja im więcej czytam tym mniej się mogę zdecydować. Na początku szukałem pralko-suszarki (brak miejsca na dwa urządzenia osobno). Już byłem zdecydowany na model Siemens WD14H420PL (małe zużycie wody na cykl pranie-suszenie + program Outdoor + Impregnacja + odświeżanie parą). Wybierałem pomiędzy jeszcze modelami BOSCH WVH28420PL (również małe zużycie wody). Jednakże jakie było zdziwienie jak się okazało ze wybrane modele maja głębokość 60cm, która jest dla mnie dyskwalifikująca. I zacząłem szukać pralko-suszarki o głębokości do 45cm o podobnych parametrach zużycia wody ale w tym… Czytaj więcej »

Jola
Gość
Jola

Dzień dobry,
Mam dylemat między tymi dwoma pralko-suszarkami:
Bosch Serie 6 WVH2849EPL i LG Vivace F4DN409S1.
Czy obie mają wymienne łożyska? Prosiłabym o poradę. Początkowo chciałam wybrać ELECTROLUX EW7W4684WP ale z informacji jakie znalazłam nie mają one wymiennych łożysk.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Rysiu
Gość
Rysiu

Mam pytanko czy pralko-suszarka Siemens WD14H420PL podana w artykule posiada wymienne łożyska? Pozdro