483

Pralka wąska slim – jaką wybrać? [Ranking 2022]

Rankingi

Aktualizacja: 9 stycznia, 2022

Gdy brakuje miejsca na pralkę o standardowych wymiarach pozostaje nam wybrać pralką wąską tzw. slim. Na szczęście można znaleźć modele, które mają nawet po 8 – 9 kg załadunku. Więc to co kiedyś było minusem pralek o mniejszej głębokości – czyli mały załadunek, dzisiaj już nie stanowi problemu. Także pod względem funkcji, programów czy parametrów pralki slim dorównują pełnowymiarowym pralkom. Przygotowałem listę modeli, które mają wymienne łożyska i wymiarową mieszczą się do maksymalnie 50 cm oraz oferują ciekawe rozwiązania i według mnie są odpowiedniej jakości.


W cenie do 2000 zł

Pralka Samsung WW8NK52E0PW

8 kg
1200 obr.
Klasa C
Higieniczna para
Głębokość 45,6 cm

Na pierwszy ogień idzie pojemny model od Samsunga. Załadunek 8 kg przy 45,6 cm głębokości, to całkiem poważny wynik 😉 Pralka posiada 14 programów prania, poza standardowymi programami typu bawełna, syntetyki, mix czy program krótki, przydatnym programem jest Higiena – czyli pranie z dodatkiem pary, która ma działanie przeciwalergiczne i eliminują bakterie.

Standardowo w pralce mamy system EcoBubble™, który poprawia efektywność prania, zwłaszcza w niskich temperaturach, ale według mnie jeszcze lepszą opcją jest funkcja Aktywna piana. W jakimś stopniu EcoBubble i Aktywna piana pokrywają się w swoim działaniu, ale ta druga działa w większym stopniu i lepiej radzi sobie z uporczywymi plamami. Sprawdzałem w boju aktywną pianę i faktycznie widać w czasie cyklu jak piana wypełnia cały zbiornik. Co prawda nie miałem uporczywych plam do usunięcia, ale efektywność prania była bardzo zadowalająca 🙂

Bęben napędza silnik inwerterowy, a to przekłada się na cichą pracę. W razie awarii system SmartCheck sprawdzi co się dzieje i podpowie jak usunąć awarię. Plus jeszcze daję za program Czyszczenia bębna, który pozwoli pozbyć się resztek proszków i detergentów oraz „wybije” drobnoustroje. Warto z tego programu korzystać raz w miesiącu, zwłaszcza jeśli pierzemy głównie w krótkich programach na niskich temperaturach.

Opcje dodatkowe z które mamy do wyboru: regulacja temperatury, regulacja obrotów, pranie wstępne, płukanie+, intensywne pranie, opóźnienie zakończenia i aktywna piana.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1600 zł

Pralka Samsung WW70T304MBW

7 kg
1400 obr.
Klasa D
Silnik inwerterowy
Głębokość 44 cm

Pralka WW70T304MBW to nowy model od Samsunga. Model bez bajerów, bez EcoBubbla, co może dziwić, bo przecież to flagowy system od Samsunga, ale bez niego też da się prać, więc jakoś to przeżyjemy 😉 44 cm głębokości i przy tym 7 kg załadunek to dobry wynik, a dodamy do tego 1400 obrotów i mamy całkiem sympatyczną pralkę z dobrymi parametrami. Najważniejsze – pralkę napędza silnik inwerterowy, a to gwarantuje cichą pracę.

Model jest w klasie D, przed denominacją było by to A+++ 😉 Zużywa na 100 cykli 69 kWh co przekłada się na jakieś 40 zł, a wody na cykl prania wychodzi około 45 litrów. Budżetu domowego to nie zrujnuje.

Do wyboru mamy 13 programów: bawełna, ciemne kolory, czyszczenie bębna, dziecięcy, eco 40-60, intensywny, mix, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki, wełna, wirowanie. Czyli zakres w zupełności wystarczający.

Opcje dodatkowe: blokada przed dziećmi, opóźnienie startu, regulacja wirowania, start/pauza.

Podsumowując – prosty model, ma najpotrzebniejsze programy i funkcje, wymienne łożyska, spory załadunek i 1400 obrotów.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępne w:

W cenie do 2300 zł

Pralka LG F2WV5S8S0E

8.5 kg
1200 obr.
Klasa C
Programy parowe
Głębokość 47,5 cm

Kolejny model w zestawieniu to jeden z pojemniejszych slimów na rynku – ma aż 8.5 kg załadunku przy 47,5 cm głębokości. Nie tylko załadunek jest atutem tego modelu. LG mocno rozwinął system AI DD™, który rozpoznaje rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia, do tego dobierany jest optymalny ruch bębna, aby efektywność prania było jak największa. Kolejnym plusem jest opcja prania z parą, a jak wiadomo para niweluje alergeny oraz ułatwia prasowanie.

Z programów prania mamy do wyboru m.in.: TurboWash59, Bawełna, Mieszane, Pościel, Czyszczenie bębna, Sportowe, czy Szybki ’14. Przy pomocy aplikacji możemy wgrać także jeden z 13 dostępnych dodatkowych programów. Jest również opcja dorzucenia prania w trakcie trwania cyklu.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Parowe usuwanie zagnieceń, Para, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, TurboWash, Płukanie+.

Łożyska są wymienne, a bęben napędza silnik inwerterowy 6 Motion DIRECT DRIVE 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1200 zł

Pralka AMICA WA1S610CLISMT

6 kg
1000 obr.
Klasa B
SteamPower Pro
Głębokość 40 cm

Budżetowy model do Amicy. Największy atut poza ceną to mała głębokość 40 cm, a przy tym załadunek 6 kg. Model stworzony pod małe łazienki 😉 Klasa B przekłada się na 48 kWh/100 cykli i 43 litry wody na cykl prania.

Patrzymy na cenę, patrzymy na parametry i możemy się nieźle zaskoczyć, bo tak: pralka ma programy parowe, ma silnik inwerterowy, możemy ustawić poziom zabrudzenia ubrań, pralka wskazuje zużycie wody i prądu, ma specjalny program do sterylizacji. Zresztą programów do wyboru mamy 15: Antyalergiczny, Autoczyszczenie, Bawełna, Bawełna 20°, Eco 40-60, Łatwe prasowanie, Ochrona koloru, Odświeżanie, Płukanie, Pościel, Pranie ręczne, Sport, Sterylizacja 70°C, Syntetyki, Wełna.

Opcje dodatkowe: gotowe za, regulacja temperatury i wirowania, płukanie extra, poziom zabrudzenia, pranie wstępne.

Czy jest gdzieś haczyk, że w takiej cenie otrzymujemy model wyposażony jak nie jeden flagowiec? Jeszcze go nie znalazłem, ale należy pamiętać, że w dalszym ciągu jest to budżetowa pralka od której cudów nie ma co oczekiwać 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1050 zł

Pralka AMICA TAW6122LSW

6 kg
1200 obr.
A++
AutoSensor
Głębokość 40.5 cm

Model, którego na pewno największym atutem jest cena oraz mała głębokość 40.5 cm. Nie powinniśmy oczekiwać cudów od tej pralki, ale najgorzej też nie jest. Patrząc na ilość programów, których jest 16 można powiedzieć, że czego chcieć więcej w tej cenie?:) Jest m.in.: program antyalergiczny, Codzienny, Fitness, Szybki 15, Codzienny 58 minut czy Outdoor. Plus także za program czyszczenia bębna. Z opcji dodatkowych wybrać możemy: dodatkowe płukanie, pranie wstępne, ustawić poziom zabrudzenia czy skrócić czas prania. Jest także opcja dorzucenia prania w trakcie trwania programu. Łożyska są wymienne.

Tak jak wspomniałem, jest to pralka budżetowa i tak do niej musimy podchodzić 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Pralka GORENJE MAWS72

7 kg
1200 obr.
Silnik inwerterowy
IonTech
Głębokość 46.5 cm

Model znajduje się na liście warunkowo – ma niestety niewymienne łożyska, ale Gorenje daje na ten element 5 lat gwarancji i myślę, że to uczciwy kompromis, bo sama pralka jest ciekawym modelem 🙂 Gorenje zastosowało tutaj technologię IonTech, która poprawia o 30% jakość prania, nawet w niskich temperaturach. Jest to także pierwsza znana mi pralka z programem automatycznym – sama dobiera temperaturę i długość cyklu do rodzaju tkaniny. Po za tym mamy jeszcze: system DoseAid, który dobiera odpowiednią ilość środka piorącego do ilości prania, są programy antyalergiczne, sportowe, IonWash 59′, funkcja czyszczenia bębna, możemy również skrócić lub wydłużyć czas prania oraz dorzucić zapomniane ubranie w trakcie cyklu. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

W razie zakupu tego modelu nie zapomnijcie się zarejestrować w ciągu 14 dni, aby otrzymać 5 lat gwarancji na łożyska.

Model dostępny w:

W cenie do 1700 zł

Pralka LG F2WN4S6S0

6,5 kg
1200 obr.
Silnik inwerterowy
SpaSteam
Głębokość 46 cm

LG F2WN4S6S0 to jeden z lepiej sprzedających się modeli w swojej budżecie i wcale mnie to nie dziwi 😉 Jak na swoją cenę parametry, programy czy funkcje ma bardzo dobre. Zacznijmy od programów – mamy ich 14 do wyboru: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Parowy antyalergiczny, Ubranka dziecięce parowo, Sportowe, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatne, Wełna, Szybki ’30, Mój program (13 dodatkowych programów).
Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

guest
483 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
24 lipca, 2022 12:57

Witam. Jaką pralkę z załadunkiem od góry za ok. 1500 zł Pan poleca? Jest sens interesować się takim typem pralki czy lepiej poszukać może jakiejś super slim?
Pozdrawiam

Elżbieta
Elżbieta
17 lipca, 2022 13:55

Dzień dobry, czy mógłby Pan polecić jakieś modele pralek w wersji slim (do max 50-53 cm) najlepiej z wymiennymi łożyskami, nieklejonym bębnem, składanych w Polsce/Europie i w miarę możliwości solidnych (mój stary Siemens pierze 18 lat i gdyby nie ograniczało mnie miejsce pewnie wybrałabym jakiegoś boscha). Rozważam również pralko-suszarkę ale nie wiem jak wygląda tutaj awaryjność i jak wypada suszenie w niej w porównaniu do oddzielnego sprzętu.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam-

Radosław
Radosław
17 czerwca, 2022 20:06

Dzień dobry szukam pralki slim, chciałbym się zmieścić w głębokości do 50cm brutto oczy skłaniają się ku modelom Samsunga i LG w praktyce walka o każdy cm, dostałem także propozycje „egzotycznego” Boscha o którym niewiele wiadomo Bosch WLL2018SPL nowego, lecz w cenie polecanych w rankingu modeli LG cz Samsung z „bajerami „

Andrzej
Andrzej
7 czerwca, 2022 19:20

Witam serdecznie ,a wśród wąskich pralek na którą markę by się Pan zdecydwał ? Szukam między Elektroluxem,LG a Samsunkiem. Kolejność wpisana dowolnie

Adam
Adam
16 maja, 2022 15:43

Dzień dobry,
rozumiem, że wszystkie wskazane wyżej pralki mają wymienne łożyska? chodzi mi konkretnie o Samsung WW8NK52E0PW . Czy ta pralka będzie pasowała pod suszarkę Beko EDF7434GXA Slim? Jak tak to, który łącznik wybrać, PSKS czy TORRE SLIM?
Pozdrawiam

Adam
Adam
1 czerwca, 2022 11:16
Reply to  PanAGD

Dzień dobry,
mógłbym jeszcze prosić o polecenie takiej podstawy pod pralkę, żeby wyjeżdżała całość na kółkach?
pozdrawiam

Jerzy
Jerzy
15 maja, 2022 09:48

Witam
Z uwagi na bardzo małą łazienkę zależy mi na pralce o jak najmniejszej głębokości. Ostatnio zauważyłem pralkę Samsunga WW60A3120*** (w jednym ze sklepów oferowana jako „nowość”), która wymiarowo spełnia moje oczekiwania. Co Pan sądzi o tym modelu? Czy ma wymienne łożyska? Jakich ma aktualnych konkurentów np. od LG, Bosch?
Pozdrawiam

cjx
cjx
24 maja, 2022 11:31
Reply to  Jerzy

Mam tą pralkę od kilku tygodni. Jak dla mnie jest super, tylko że ja się przesiadłem z 23 letniego polara, więc moja opinia może być nieobiektywna. Bardzo cicha, słychać tylko przelewającą się wodę i rzeczy. Ma automatykę wagową i nie zacznie wirować, zanim sobie rzeczy nie poukłada. Dzięki temu nie skacze po łazience. Dobrze pierze, choć do płukania bierze dość sporo wody. Ale ma też mniej cykli płukania w porównaniu do starej pralki. Z wad wymieniłbym mały pojemnik na detergenty (również w porównaniu z poprzednią pralką). Zdarza się czasami rozsypać proszek, szczególnie niezdarnej żonie ;). Na koniec prania puszcza jakąś orientalną muzykę, którą na szczęście można wyłączyć. Ogólnie bardzo polecam, oby tylko przetrwała chociaż połowę tego czasu co polarek, który nadal jest sprawny.

Stefan
Stefan
12 maja, 2022 09:31

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem jednego z dwóch Samsungów
– WW70T304MBW (ogólnie WW70T304*)
– WW70AA126TH (ogólnie WW70AA126*)
zatem pytanie: którego wybrać? Wiem, że drugi ma EcoBubble ale ogólnie jest to podobny model.

Z pytań dodatkowych:
– Czy da się jakiś magiczny serwisowy sposób wyłączyć całkowicie dźwięki? Muzyczkę końcową można przytrzymując dwa przyciski na raz, ale pozostałe plumkanie to szaleństwo. I do tego jeszcze dźwięk przy wyłączaniu i włączaniu…
– Czy któryś z powyższych modeli jest łatwiej naprawialny (tak na przyszłość)?

Dziękuję i pozdrawiam,

Magdalena
Magdalena
26 kwietnia, 2022 10:20

Witam!

Mam do wyboru blat 45 lub 50 cm. Zależy mi na miejscu w łazience, nawet te 5 cm. Czy wybrać zatem pralkę slim, którąś Electrolux’a np:

Czy jednak kosztem miejsca wybrać np tę:

Będę wdzięczna za radę 🙂 (chyba,że ma Pan coś innego godnego uwagi – rankingi już przejrzałam 🙂
Pozdrawiam

Magdalena
Magdalena
27 kwietnia, 2022 10:01
Reply to  PanAGD

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Czyli podana przeze mnie Beko wypada gorzej przy tych dwóch podanych przez Pana?

Renata
Renata
13 kwietnia, 2022 20:09

Witam serdecznie.Moje pytanie dotyczy programu czyszczenie bebma w pralce lg.Jedne źródła informują,że należy używać środków do czyszczenia pralek,inne natomiast że producent pralek lg nie zaleca użycia środków chemicznych,gdyż program czyszczenie bebna czysci automatycznie sama woda.

kuchpat
kuchpat
8 kwietnia, 2022 19:51

Witam
Znalazłem w jednej z sieci marketów taki model LG F2WV3S7N6E – czy można jakoś potwierdzić czy powyższy model jest produkowany w Polsce i czy ma wymienialne łożyska, tudzież krzyżak bębna.Niestety nie ma go w sklepie stacjonarnym w mojej okolicy a chciałbym się upewnić przed zakupem przez internet.