400

Pralka slim – jaką wybrać? [Ranking 2021]

Rankingi

Aktualizacja: 30 kwietnia, 2021
Aktualizacja – kwiecień 2021
Gdy brakuje miejsca na pralkę o standardowych wymiarach pozostaje nam wybrać pralką wąską tzw. slim. Na szczęście można znaleźć modele, które mają nawet po 8 – 9 kg załadunku. Więc to co kiedyś było minusem pralek o mniejszej głębokości – czyli mały załadunek, dzisiaj już nie stanowi problemu. Także pod względem funkcji, programów czy parametrów pralki slim dorównują pełnowymiarowym pralkom. Przygotowałem listę modeli, które mają wymienne łożyska i wymiarową mieszczą się do maksymalnie 50 cm oraz oferują ciekawe rozwiązania i według mnie są odpowiedniej jakości.


W cenie do 1600 zł

Pralka Samsung WW70T304MBW

7 kg
1400 obr.
Klasa D
Silnik inwerterowy
Głębokość 44 cm

Pralka WW70T304MBW to nowy model od Samsunga. Model bez bajerów, bez EcoBubbla, co może dziwić, bo przecież to flagowy system od Samsunga. Ale bez niego też da się prać, więc jakoś to przeżyjemy 😉 44 cm głębokości i przy tym 7 kg załadunek to dobry wynik, a dodamy do tego 1400 obrotów i mamy całkiem sympatyczną pralkę z dobrymi parametrami. Najważniejsze – pralkę napędza silnik inwerterowy, a to gwarantuje cichą pracę.

Model jest w klasie D, przed denominacją było by to A+++ 😉 Zużywa na 100 cykli 69 kWh co przekłada się na jakieś 40 zł, a wody na cykl prania wychodzi około 45 litrów. Budżetu domowego to nie zrujnuje.

Do wyboru mamy 13 programów: bawełna, ciemne kolory, czyszczenie bębna, dziecięcy, eco 40-60, intensywny, mix, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki, wełna, wirowanie. Czyli zakres w zupełności wystarczający.

Opcje dodatkowe: blokada przed dziećmi, opóźnienie startu, regulacja wirowania, start/pauza.

Podsumowując – prosty model, ma najpotrzebniejsze programy i funkcje, wymienne łożyska, spory załadunek i 1400 obrotów.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Modele dostępne w:

W cenie do 2300 zł

Pralka LG F2WV5S8S0E

8.5 kg
1200 obr.
Klasa C
Programy parowe
Głębokość 47,5 cm

Kolejny model w zestawieniu to jeden z pojemniejszych slimów na rynku – ma aż 8.5 kg załadunku przy 47,5 cm głębokości. Nie tylko załadunek jest atutem tego modelu. LG mocno rozwinął system AI DD™, który rozpoznaje rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia, do tego dobierany jest optymalny ruch bębna, aby efektywność prania było jak największa. Kolejnym plusem jest opcja prania z parą, a jak wiadomo para niweluje alergeny oraz ułatwia prasowanie.

Z programów prania mamy do wyboru m.in.: TurboWash59, Bawełna, Mieszane, Pościel, Czyszczenie bębna, Sportowe, czy Szybki ’14. Przy pomocy aplikacji możemy wgrać także jeden z 13 dostępnych dodatkowych programów. Jest również opcja dorzucenia prania w trakcie trwania cyklu.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Parowe usuwanie zagnieceń, Para, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, TurboWash, Płukanie+.

Łożyska są wymienne, a bęben napędza silnik inwerterowy 6 Motion DIRECT DRIVE 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1200 zł

Pralka AMICA WA1S610CLISMT

6 kg
1000 obr.
Klasa B
SteamPower Pro
Głębokość 40 cm

Budżetowy model do Amicy. Największy atut poza ceną to mała głębokość 40 cm, a przy tym załadunek 6 kg. Model stworzony pod małe łazienki 😉 Klasa B przekłada się na 48 kWh/100 cykli i 43 litry wody na cykl prania.

Patrzymy na cenę, patrzymy na parametry i możemy się nieźle zaskoczyć, bo tak: pralka ma programy parowe, ma silnik inwerterowy, możemy ustawić poziom zabrudzenia ubrań, pralka wskazuje zużycie wody i prądu, ma specjalny program do sterylizacji. Zresztą programów do wyboru mamy 15: Antyalergiczny, Autoczyszczenie, Bawełna, Bawełna 20°, Eco 40-60, Łatwe prasowanie, Ochrona koloru, Odświeżanie, Płukanie, Pościel, Pranie ręczne, Sport, Sterylizacja 70°C, Syntetyki, Wełna.

Opcje dodatkowe: gotowe za, regulacja temperatury i wirowania, płukanie extra, poziom zabrudzenia, pranie wstępne.

Czy jest gdzieś haczyk, że w takiej cenie otrzymujemy model wyposażony jak nie jeden flagowiec? Jeszcze go nie znalazłem, ale należy pamiętać, że w dalszym ciągu jest to budżetowa pralka od której cudów nie ma co oczekiwać 😉

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1600 zł

Pralka Samsung WW60J4260HW1

6 kg
1200 obr.
A+++
EcoBubble™
Głębokość 43 cm

Chyba już ostatni dostępny model slim Samsunga z systemem EcoBubble. Pralka dostępna na rynku od kilku lat przez co jest dokładnie sprawdzona.

Poza EcoBubble pralka oferuje nam 12 programów: pranie super eco, pranie szybkie 15, wełna, dziedzięce, kurtki/płaszcze, ciemne kolory, bawełna, bawełna eco, syntetyki, wirowanie, płukanie+wirowanie i eco czyszczenie bębna.

Opcje dodatkowe: regulacja temperatury, regulacja obrotów, pranie wstępne, płukanie+, intensywne, opóźnienie zakończenia i aktywna piana.

Łożyska są oczywiście wymienne. Póki model jest dostępny to warto się nad nim zastanowić, zwłaszcza jeśli opcja EcoBubble jest dla Ciebie znacząca.

Model dostępny w:

W cenie do 1050 zł

Pralka AMICA TAW6122LSW

6 kg
1200 obr.
A++
AutoSensor
Głębokość 40.5 cm

Model, którego na pewno największym atutem jest cena oraz mała głębokość 40.5 cm. Nie powinniśmy oczekiwać cudów od tej pralki, ale najgorzej też nie jest. Patrząc na ilość programów, których jest 16 można powiedzieć, że czego chcieć więcej w tej cenie?:) Jest m.in.: program antyalergiczny, Codzienny, Fitness, Szybki 15, Codzienny 58 minut czy Outdoor. Plus także za program czyszczenia bębna. Z opcji dodatkowych wybrać możemy: dodatkowe płukanie, pranie wstępne, ustawić poziom zabrudzenia czy skrócić czas prania. Jest także opcja dorzucenia prania w trakcie trwania programu. Łożyska są wymienne.

Tak jak wspomniałem, jest to pralka budżetowa i tak do niej musimy podchodzić 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Pralka GORENJE MAWS72

7 kg
1200 obr.
Silnik inwerterowy
IonTech
Głębokość 46.5 cm

Model znajduje się na liście warunkowo – ma niestety niewymienne łożyska, ale Gorenje daje na ten element 5 lat gwarancji i myślę, że to uczciwy kompromis, bo sama pralka jest ciekawym modelem 🙂 Gorenje zastosowało tutaj technologię IonTech, która poprawia o 30% jakość prania, nawet w niskich temperaturach. Jest to także pierwsza znana mi pralka z programem automatycznym – sama dobiera temperaturę i długość cyklu do rodzaju tkaniny. Po za tym mamy jeszcze: system DoseAid, który dobiera odpowiednią ilość środka piorącego do ilości prania, są programy antyalergiczne, sportowe, IonWash 59′, funkcja czyszczenia bębna, możemy również skrócić lub wydłużyć czas prania oraz dorzucić zapomniane ubranie w trakcie cyklu. Cichą pracę zapewnia silnik inwerterowy.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

W razie zakupu tego modelu nie zapomnijcie się zarejestrować w ciągu 14 dni, aby otrzymać 5 lat gwarancji na łożyska.

Model dostępny w:

W cenie do 1700 zł

Pralka LG F2WN4S6S0

6,5 kg
1200 obr.
Silnik inwerterowy
SpaSteam
Głębokość 46 cm

LG F2WN4S6S0 to jeden z lepiej sprzedających się modeli w swojej budżecie i wcale mnie to nie dziwi 😉 Jak na swoją cenę parametry, programy czy funkcje ma bardzo dobre. Zacznijmy od programów – mamy ich 14 do wyboru: Bawełna, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne/Mało wymagające, Pościel, Parowy antyalergiczny, Ubranka dziecięce parowo, Sportowe, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatne, Wełna, Szybki ’30, Mój program (13 dodatkowych programów).
Do tego 7 opcji: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada przed dziećmi, Wirowanie, Wł./Wył. sygnału dźwiękowego, Intensywne, Płukanie+ oraz opcja dołożenia prania.

Dużym atutem jest system AI DD™, który dobiera ruchy bębna do rodzaju i ilości tkanin, tak aby efekt końcowy był możliwie jak najlepszy. Kolejny plus to programy parowe, które usuwają z ubrań do 99,9% bakterii, roztoczy czy innych alergenów, co potwierdza certyfikat BAF.

Model ten wyposażony jest w silnik inwerterowy, ma wymienne łożyska, można nim sterować zdalnie i jest produkowany w PL. Ogólnie dobry i godny polecenia model.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Masz pytanie o któryś z modeli? Albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
400 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
14 października, 2021 11:15

Dzień dobry

zakupiłem pralkę LG Pralka LG F2WT4S6AIDD Vivace 6.5kg 1200 obr, ale zastanawia mnie kilka kwestii, a mianowicie:

  1. jak jest z pranie ręczników czy koców w takiej pralce wersji slim, czy bęben to udźwignie i na jakim programie najlepiej?
  2. kolejna program do prania jeansów, widzę, że takie nie ma do wyboru?

P.s żeby miec gwarancje 10 lat na silnik inwerter owy muszę pralkę gdzieś zarejestrować?

Pozdrawiam

Paweł
Paweł
14 października, 2021 13:44
Reply to  PanAGD

Super, dziękuje za za odpowiedz

Jaro
Jaro
13 października, 2021 16:32

Dzień dobry. Szukając informacji o GorenjeWHP62ES, zauważyłem, że jest ona podobna do HisenseWFPV6012EM (różni się tylko drzwiczkami).comment image

HisenseWFPV6012EM otrzymała średnią ocenę 4.8 / 5 na ponad 100 opinii https://ao.com/p/reviews/wfpv6012em-hisense-washing-machine-white-81061-1?page=9

Czy uważa Pan, że GorenjeWHP62ES i HisenseWFPV6012EM są to identyczne pralki pod względem jakości wykonania? Widzę, że do GorenjeWHP62ES są części zamienne https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-gorenje/czesci-do-whp62es-pralki-gorenje,0,WHP62ES,m3158255.html

Zastanawiałem się nad zakupem GorenjeWHP62ES, ale jak w salonie zobaczyłem jej bardzo miękki wąż do spuszczania wody, to się wystraszyłem (wąż miękki jak kubeczek na lody).

W związku z tym postanowiłem zapytać. Jaką pralkę kupić do 1500 zł i głębokości 46 – 50 cm? Chciałbym, aby pralka było mało awaryjna, miała wymienne łożyska i rozkręcany bęben oraz łatwo dostępne części w niskich cenach. 🙂

Jaro
Jaro
14 października, 2021 11:07
Reply to  PanAGD

Dziękuję za polecenie pralki LG Vivace F2WN2S7S3, ale prawdopodobnie ten model będzie wycofany z produkcji. Nie jest on już dostępny na stronie producenta. Oczywiście można go kupić w innych sklepach.
comment image

Last edited 8 dni temu by Jaro
Jaro
Jaro
14 października, 2021 12:48
Reply to  PanAGD

Kolejne pytania 🙂

  1. Jak długo LG zapewnia wsparcie technicznie po zaprzestaniu produkcji danego modelu pralki?
  2. Od ilu lat podrukowany jest model pralki Vivace F2WN2S7S3E?
  3. Czy można pobrać online katalog części do F2WN2S7S3E?
Jaro
Jaro
14 października, 2021 20:24
Reply to  PanAGD

Przed końcem promocji kupiłem LG Vivace F2WN2S7S3E 🙂 Dziękuję za pomoc w wyborze pralki.

Jaro
Jaro
19 października, 2021 14:53
Reply to  PanAGD

Dzień dobry,
dalszy ciąg historii z pralką LG Vivace F2WN2S7S3E. Pralka przyjechała z wadą fabryczną, którą zauważyłem po zdjęciu górnego styropianu. Rozpęknięta jest w 4 kierunkach okleina blatu. Uszkodzenie to nie powstało w transporcie, ponieważ wokół pękniętej okleiny nie ma śladu uderzenia od góry, ani od dołu. Ponadto w czasie transportu pęknięcia te zakrywała gruba warstwa styropianu, który nie jest uszkodzony. W taj sprawie napisałem do LG. comment image

Last edited 3 dni temu by Jaro
Jaro
Jaro
19 października, 2021 17:38
Reply to  PanAGD

Pralka przyjechała sklepowym transportem z dużej sieci AGD (zamówienie Internetowe) w opakowaniu producenta (styropian i zgrzewana folia), które nie jest uszkodzone. Poza pękniętym blatem wszystko jest OK.

Jednak jest jeszcze jedna zastanawiająca rzecz, którą odkryłem. Po rozpakowaniu pralki okazało się, że w jej wężu spustowym jest woda. Woda była także w filtrze pompy odpływowej.
Z tego wniosek, że pralka była napełniona wodą, ale nie wiadomo kto to zrobił – producent, czy sklep. Jeżeli producent to OK — mógł ją testować na szczelność. Jeżeli to zrobił sklep to oznacza, że kupiłem pralkę używaną, albo ze zwrotu. Oczywiście w tej sprawie napisałem do sklepu.

Kto Pana zdaniem mógł napełnić pralkę wodą – producent, czy sklep? Dodam tylko, że pralka była zapakowana w styropiany i owinięta zgrzaną folią.

Last edited 3 dni temu by Jaro
Jaro
Jaro
19 października, 2021 18:22
Reply to  PanAGD

Od pomocy technicznej LG dostałem informację, że tylko niektóre pralki są testowane. Na pewno nie jest testowanych 100% pralek (może 5-10%). Faktycznie pralka była opakowana w styropian i zgrzewaną folię, ale czy folia została założona przez producenta? Tego nie wiem na 100%. Ponadto moja pralka według numeru seryjnego została wyprodukowana w sierpniu 2021 r., a teraz mamy 19 października 2021 r. Czy przez około 60 dni latem woda z pralki nie powinna wyparować przez wąż spustowy?

Jaro
Jaro
21 października, 2021 12:48
Reply to  PanAGD

Dzień dobry,
czy dowiedział Pan się szczegółów, odnoście sprawdzania szczelności pralek przez LG?
Odkręciłem śruby zabezpieczające bęben i sprawdziłem na nim luz. Poruszając bębnem góra dół, jest wyczuwany luz. Czy w nowej pralce LG dopuszczalny jest poprzeczny luz technologiczny na bębnie?

Last edited 1 dzień temu by Jaro
Ewa
Ewa
7 października, 2021 15:31

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu Samsung WW8NK52E0VW, potrzebuję pralki slim z dużą ładownością. Obecnie jest w sklepach euro za 1999 zł. Czy to rzeczywiście dobry model? Recenzje użytkowników są b. dobre. Czy, jak to u Samsunga, łożyska ma wymienne?

bulwazur
bulwazur
6 października, 2021 22:10

Serdeczna prośba o pomoc przy wyborze pralki; poszukuje urządzenia spełniającego poniższe kryteria:

-silnik inwerterowy
-wsad 5-6kg / z pralki będzie korzystała 1 osoba
-głębokość – wnęka do zagospodarowania ma 67 cm jednak najlepiej gdyby to był model super-slim lub slim / w perspektywie zrobienie szafki nad pralką lub zakup suszarki która stałaby w słupku
-min. 1200 obrotów /  na dzień dzisiejszy ubrania będą suszone metodą tradycyjną
-program parowy / antybakteryjny+odświeżanie odzieży+mniej zagnieceń
-poza standardowymi programami dodatkowo: program prania ręcznego, sport, mieszany, kolorowe, pościel, ręczniki, kołdry/koce, czyszczenie bębna, łatwe prasowanie, płukanie
-program do impregnacji odzieży / o ile jego istnienie to nie zabieg marketingowe a inne programy np. sport poradzą sobie przy użyciu właściwego środka
-możliwość manualnego ustawiania długości cyklu, temperatury i prędkości wirowania
-możliwość wyłączenia funkcji wirowania z programu i ustawienia go manualnie po zakończeniu cyklu prania
-krótsze niż standardowe długości cykli
-jeśli długości cykli prania są porównywalne w danym segmencie, możliwość skracania przynajmniej części programów
-jeśli poprzedni punkt jest rzadkością – przynajmniej jeden program krótki: 0,5h-1h
-konstrukcja bębna sprzyjająca zachowaniu tkanin w dobrej kondycji plus porządne zabieraki / o ile w/w to nie nowomowa marketingowa 😉
-energooszczędna, z małym zużyciem wody
-informacja o zużyciu wody i energii podczas prania lub po jego zakończeniu
-cicha
-szeroko otwierane drzwiczki
-mało awaryjna a w przypadku awarii sprawdzony serwis i przyzwoita dostępność części zamiennych

Byłoby super gdyby dodatkowo posiadała:
-zabezpieczenie przed przepięciem, zalaniem
-automatykę wagową
-opcje dostosowywania długości prania do załadunku/tkaniny / poza manualną możliwością wybierania parametrów prania

Jeśli nie ma pralki spełniającej w/w  kryteria, byłabym wdzięczna za doradzenie modelu który wg Pana jest dobry/sprawdzony i bliski tym kryteriom. Z uwagi na rezygnację z zakupu suszarki budżet jest stosunkowo elastyczny.

Znalazłam 2 modele Elektrolux W6SME326X i EW6S426BPI. Czy są godne polecenia?
Czy można założyć, że dobre parametry zużycia prądu i wody na cykl podawane przez producentów dla programu referencyjnego będą też „oszczędne” przy skracaniu cyklu lub innych programach?

Czy regułą jest „im wyższa ładowność pralki tym wyższe zużycie wody/energii na cykl”?

Jeśli niektóre pytania wydają się być naiwne, proszę wybaczyć, to moja pierwsza pralka.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i prowadzenie strony właśnie w tej konwencji. Pomaga Pan bardzo wielu osobom.

Małgorzata
Małgorzata
5 października, 2021 13:30

Dzień dobry. Myślałam o zakupie LG F2WV5S8S1E ale ostatnio przeczytałam o pralko suszarce F2DV5S8S0. Czy bać się kupna tej pralko suszarki ( zazwyczaj pralka i suszarka w jednym są odradzane). Czy są jakieś istotne różnice w tych dwóch modelach? Dziękuję

Karolina
Karolina
30 września, 2021 07:11

Witam
Z racji ograniczonego miejsca szukam pralki o jak najmniejszej głębokości. Z tego co się orientuję tylko kilku producentów ma pralki o głębokości do 35 cm. Zastanawiam się między tymi modelami Candy
Candy Smart CS34 1052DE/2-SCandy Smart CS34 1262DE/2-SCandy Smart CS34 1262DCE/2-S
Nie do końca widzę między nimi różnice poza ceną oczywiście. Wiem też, że Elektrolux i Indesit ma swoje pralki w tych rozmiarach. Jaka jest Pańska opinia o ww produktach, czy któraś z tych pralek ma wymienne łożyska? Może ma Pan ewentualnie jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za pomoc.

Marek
Marek
29 września, 2021 11:35

Dzień dobry
Szukam pralki do 38 cm głębokości, ładowanej od przodu. Zastanawiam się nad electrolux ew6s504wp. Czy ma ona wymienne łożyska? Ewentualnie jakie alternatywy Pan poleca. Generalnie wolę wydać więcej a mieć coś trwalszego niż odwrotnie

Małgorzata
Małgorzata
26 września, 2021 11:44

Szukam pralki otwieranej z przodu,ale na prawą stronę, do 45-47 cm głębokość. Zależy mi, żeby miała wymienne łożyska i programy prania do 1-1,5 godziny. Ładowność jak największa. Czy istnieje takie cudo?

Małgorzata
Małgorzata
26 września, 2021 12:41
Reply to  PanAGD

A pomijając te programy prania? Czy jest coś slim na prawo otwierane z wymiennymi łożyskami?

Joanna
Joanna
20 września, 2021 17:14

Dzień dobry,czy może Pan wypowiedzieć się na temat pralek slim Candy…
Mam już chyba faworyta z Pana rankingu i jest to LG ale bedac w sklepie znalazłam Candy a że mam od 15 lat i sobie bardzo chwalę to prosiłabym o małą podpowiedź która wg Pana lepsza…

Jadwiga
Jadwiga
17 września, 2021 20:24

Witam! Już byłam zdecydowana (po Pana opinii) na pralkę-Siemens WM14N28XPL. Okazało się, że nie mam aż tyle miejsca. Proszę o poradę-pralka 45cm, z wymiennymi łożyskami, 7/8 kg. Kwota +/- 2000zł. Przeglądając ofertę to chyba zostaje tylko Samsung lub LG?

Krzysztof
Krzysztof
6 października, 2021 19:50
Reply to  PanAGD

Dzień dobry, czy Samsung WW80TA026TH też ma wymienne łożyska?