244

Pralka ładowana od frontu – jaką kupić? [Ranking pralek 2022]

Rankingi

Aktualizacja: 14 listopada, 2022

Ranking pralek w którym zebrałem modele z różnych przedziałów cenowych. Główne założenia przy tworzeniu poniższej listy to najlepsze modele w swojej cenie, które oferują ciekawe programy i funkcje, mają sprawdzoną konstrukcję i które sam spokojnie wybrałbym dla siebie. Na liście są pralki m.in. z programami parowymi, załadunkiem od 7-8 kg do nawet 10 kg, ale także proste i łatwe w obsłudze modele. Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę wybrać, to myślę, że poniższa lista modeli będzie pomocna:)


W cenie do 1899 zł

Pralka Bosch WAN2829EPL

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa C
48l/cykl
15 programów
Silnik inwerterowy

Zaczynamy od pewniaka. Linia WAN jest z nami od kilku lat i jest to sprawdzony produkt. Model WAN2829EPL to najwyższy model wśród WANów – ma 8 kg wsad, 1400 obrotów oraz pełny zakres programów i funkcji jakie możemy znaleźć w tej linii.

15 programów m.in.: AntyAlergia, Mix szybki, Sport/Fitness, Bawełna czy też program 15/30 minut typowo do odświeżania małej ilości ubrań.

Funkcje dodatkowe: Ustawienia temperatura, regulację obrotów wirowania, opcję skracania czasu prania, pranie wstępne oraz opóźnienie startu. Czyli wszystko co potrzeba w codziennym użytku.

Pralka w obsłudze jest bardzo intuicyjna, sama dobiera najlepsze parametry dla danego programu, ale daje nam też możliwość ich zmiany. Jeśli stwierdzimy, że chcemy wybrać np. niższą temperaturę czy też inne obroty wirowania na danym programie, to możemy to swobodnie zmodyfikować. Silnik inwerterowy i dodatkowa osłona na drzwiczkach zapewniają bardzo cichą pracę, co jest atutem, gdy łazienka czy pralnia jest niedaleko strefy dziennej czy sypilani.

System ActiveWater Plus dobiera odpowiednią ilość wody względem załadunku oraz reguluje czas prania i często z 2 godzin schodzimy do niewiele ponad godziny.

Od strony serwisowej ma wymienne łożyska, dostęp do części zamiennych jest szeroki, a ich ceny są niskie (wbrew obiegowej opinii 🙂 ).

Standardowa cena tego modelu to 1899 zł, ale często jest w promocji i można go kupić np. za 1499 zł lub nawet 1399zł 😉

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2000 zł

Pralka LG Vivace F4WV508S1E

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa C (63 kWh)
48l/cykl
14 programów
Programy parowe

Pralka F4WV508S1E to kolejny model, który oferuje bardzo dobre parametry prania i ma sporo funkcji dodatkowych, co pozwala nam wpływać na cykl prania. Ale to czym się wyróżnia najbardziej ten model na tle konkurencji to:

Programy parowe – LG w tym temacie jest liderem, jako pierwszy na szerszą skalę zaczął produkować pralki parowe, także wiedzą co czynią 😉 Para to oczywiście idealny sposób na usunięcie wszelakich alergenów z ubrań (do 99,9%). W tym modelu mamy dwa programy parowe: Antyalergiczny parowy, Ubranka dziecięce parowo.

System AI DD – zapewnia precyzyjny dobór ilości wody według załadunku oraz odpowiedni dobór ruchów bębna do rodzaju tkanin. Przekłada się to na lepszą efektywność prania oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia ubrań w cyklu.

Program TurboWash – Czyli idealny program na co dzień, który wypierze w ciągu niecałej godziny do 5 kg ubrań. Podkreślam słowo wypierze, a nie tylko odświeży. Wiele pralek w krótkich programach przepierze do 3-4 kg ubrań, a tutaj mówimy pełnoprawnym praniu 😉

Poza tym do wyboru mamy 14 programów: Bawełna, Eco 40-60, Bawełna+, Mieszane, Syntetyczne, Kołdry, Antyalergiczny parowy, Ubranka dziecięce parowo, Odzież sportowa, Ciche pranie, Mój program (Wi-Fi), Delikatne, Pranie ręczne, Szybki 30, Turbowash 59, Czyszczenie bębna.

Z opcji dodatkowych wybrać możemy: Pranie wstępne, Opóźnienie startu, Blokada rodzicielska, Regulacja Wirowania. Dwa tryby płukania: Normalne, Płukanie+ oraz opcję prania: Intensywne.

Funkcja ThinQ umożliwia nam sterowanie pralką przy pomocy smartfona, ale w codziennym życiu sprawdzi się bardziej jako przypominacz, informujący, że pranie jest gotowe i możemy je wyciągnąć 😉

Od strony serwisowej łożyska są wymienne, produkcja jest w PL, więc dostęp do części zamiennych mamy zapewniony.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępne w:

W cenie do 2400 zł

Pralka SAMSUNG WW90T534DAE

Wsad 9kg
1400 obr.
Klasa A (49 kWh)
40l/cykl
23 programów
Aktywna piana

Samsung odświeżył linię swoich pralek, design stał się bardziej nowoczesny, a największa zmianę zrobiono przy panelu sterowania. Teraz do wyboru programu używamy centralnie umieszczonego pokrętła, a z prawej strony na wyświetlaczu pokazuje się nam nazwa programu, obroty wirowania i temperatura. Parametry te możemy zmieniać pod swoje preferencje, oraz możemy wybrać funkcje dodatkowe. Całość według mnie prezentuje się bardzo dobrze, ale nie tylko wygląd się liczy, zajrzyjmy do wnętrza 🙂

Do wyboru mamy aż 23 programy, wymieniać wszystkich nie będę, ale te najważniejsze to: Higieniczna para, Dziecięce, Pranie Szybkie 15′, Dżinsy czy Program mix. Z funkcji dodatkowych wybrać możemy: pranie intensywne, aktywna piana czy pranie wstępne.

Samsung zawsze opierał swoje produkty o technologie, które mają efektywniej wpływać na jakość prania, nie inaczej jest w tym modelu. W pralce mamy zamontowany znany chyba wszystkim system EcoBubble, który rozpuszcza proszek i tworzy z niego pianę, a to przekłada się na lepsze wchłaniania w czasie prania. Do tego systemu dodano jeszcze funkcję aktywnej piany, która sprawdza się przy praniu mocno brudnych ubrań albo przy większym wsadzie.

Autodozowanie – świetna sprawa. Wlewamy do zbiornika płyn do prania oraz do płukania, zasuwamy szufladę i na kilkanście prań mamy problem z głowy. Pralka sama dobiera ilość detergentu względem ilości prania oraz danego programu. Bardzo dobrze to działa, przy moich testach ubrania zawsze były doprane i pachnące 😉

Higieniczna para – to już powoli standard w pralkach, więc i Samsung dodał program parowy do tego modelu. Idealnie sprawdzi się przy alergikach lub gdy chcemy pozbyć się alergenów z naszych ubrań, pluszaków czy np. pościeli.

Od strony technicznej – pralkę napędza silnik inwerterowy, łożyska są wymienne, a pralka produkowana jest w PL 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępne w:

W cenie do 1700 zł

Pralka Siemens WM14N28XPL

Wsad 8kg
1400 obr.
Klasa C
48l/cykl
15 programów
Silnik inwerterowy

Siemens WM14N28XPL to bliski kuzyn pierwszego w zestawieniu Boscha WAN2829EPL. Podzespoły, konstrukcja, funkcje czy parametry są w zasadzie takie same. Można powiedzieć, że różnica jest głównie wizualna, ale żeby nie było, że to kopia 1:1, to zmieniono niektóre programy prania 🙂

Do wyboru mamy standardowo 15 programów, m.in. bawełna, intensywne, Mix Szybki, delikatne, Szybki 15/30. To co jednak wyróżnia ten model, to program Outdoor/impregnacja oraz Dessous.

Outdoor/impregnacja jak sama nazwa wskazuje, jest programem dedykowanym ubraniom sportowym czy funkcyjnym, które posiadają powłoki nieprzemakalne etc., dodatkowo możemy skorzystać z funkcji impregnacji z dodatkiem specjalnego środka.

Program Dessous to specjalny program dla bardzo delikatnej odzieży z włókien syntetycznych, jedwabiu i lycry, np. bielizny koronkowej.

Przydatnym programem jest Czyszczenie Bębna. Teraz pierzemy głównie w niskich temperaturach i krótkich programach, a to stwarza idealne warunki dla bakterii i innych drobnoustrojów. Raz w miesiącu najlepiej skorzystać z tej opcji i będziemy mieli pewność, że pralka jest sterylnie czysta.

Funkcje dodatkowe – opóźnienie startu, opcja skracania czasu prania, pranie wstępne oraz funkcja łatwe prasowanie.

W pralce mamy oczywiście systemy wagowe, które dobierają ilość wody i czas prania według załadunku. Jest silnik inwerterowy, są wymienne łożyska, jest funkcja dodawania prania w trakcie trwania cyklu, więc mamy wszystko co potrzebne do komfortowego prania 😉

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3300 zł

Pralka Miele WEA 025 WCS Active

Wsad 7kg
1400 obr.
Klasa B
45l/cykl
12 programów
CapDosing

Miele WEA 025 WCS Active czyli ukłon niemieckiego producenta w kierunku polskiego konsumenta 😉 Standardowo pralki Miele na naszym rynku kosztowały grubo ponad 6-7 tysięcy złotych, od jakiegoś czasu można znaleźć modele za 3k, co sprawia, że stają się bardziej dostępne dla naszych portfeli i w dalszym ciągu otrzymujemy produkt z półki premium.

Zacznijmy od programów prania. Do wyboru mamy ich 12, co może nie jest ogromną liczbą, ale na liście znajdziemy tylko przydatne programy: Bawełna, Bawełna z praniem wstępnym, Tkaniny delikatne, Tkaniny bardzo delikatne, Wełna (Pranie ręczne), Expres 20, Tkaniny ciemne/Jeans, Outdoor, Impregnacja, Płukanie / Krochmalenie, Pompowanie / Wirowanie oraz ECO 40-60. Jak dla mnie kompilacja programów idealna 🙂

Z funkcji dodatkowych wybrać możemy: skrócenie czasu prania, namaczanie, dodatkowa woda, dodatkowe płukanie. Na panelu sterowania możemy także regulować temperaturę prania oraz obroty wirowania.

Miele zastosował w tym modelu system CapDosing, który pozwala na dokładne dozowanie środka piorącego odpowiednio do wybranego programu. Dostępnych jest 6 specjalnych środków piorących, 3 płyny do płukania, impregnat ImpraProtect, Booster do walki z silnymi zabrudzeniami oraz CottonRepair. Zestaw kapsułek kosztuje ok. 30-40 zł, do codziennego użytku raczej mało opłacalna sprawa, ale jako opcja bardzo przydatna sprawa.

Co jeszcze? Mamy system wagowy, opcję dokładania prania w trakcie trwania cyklu, silnik inwerterowy, bęben SoftCare. Pralka ma wymienne łożyska, a produkcja tego modelu odbywa się….w Polsce 😉 Mimo to, Miele zapewnia, że pralka testowana jest na 20 lat użytkowania, a ile wytrzyma, to wyjdzie w praniu 🙂

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3000 zł

Pralka Bosch WGG244MEPL

Wsad 9kg
1400 obr.
Klasa A
48l/cykl
14 programów
AntiStain

WGG244MEPL to najświeższy model w ofercie niemieckiego producenta. Model, który prezentuje się nowocześnie i oferuje nowoczesne funkcje i programy.

Lista 12 programów prania może wydawać się dosyć mała, ale jak ją zgłębimy, to okazuje się, że w sumie niczego nie brakuje. Do wyboru mamy: Bawełna, ECO40-60, Syntetyki, Delikatne, Wełna, Mix Szybki, Płukanie, Wirowanie/odpompywanie, Czyszczenie bębna, Jeans/ciemne kolory, Super krótki 15/30, Pierz/Puch, Odzież funkcyjna i Higiena plus.

Czyli zakres programów, który pozwoli i na szybko odświeżyć ubrania, skorzystać z codziennego programu, który trwa około godziny, wypierzemy kurtki puchowe czy pościele, a nawet odzież sportową z membranami.

Przydatnym programem jest również Czyszczenie bębna. Pierzemy głównie w niskich temperaturach i krótkich cyklach, a to idealne warunki do rozwijania się bakterii czy pleśni, dlatego zaleca się raz na miesiąc skorzystać z tego programu. Mało tego, pralka sama się upomni o czyszczenie, gdy przez dłuższy czas nie skorzystamy z programu, gdzie temperatura będzie wynosić minimum 60°C.

Ciekawą funkcją, którą Bosch nam zaserwował w tym modelu to – AntiStain. Czyli wybieramy jeden z 4 rodzajów plamy: tłuszczu, trawy, czerwonego wina czy krwi, a pralka dostosuje parametry prania, ruch bębna, czas namaczania etc. do konkretnego zabrudzenia. Efektywne rozwiązanie bez potrzeby korzystania z dodatkowej chemii.

Pozostałe funkcje dodatkowe: regulacja temperatury, regulacja wirowania, opcja mniej zagnieceń, pranie wstępne, woda i płukanie plus, Opóźnienie startu, skracanie czasu prania oraz opcja dołożenia prania.

Można by jeszcze sporo ciekawych rzeczy dodać, ale wymienię te najistotniejsze atuty: automatyczny dobór wody, silnik inwerterowy, bęben VarioDrum, poziom hałasu przy wirowaniu to tylko 70 dB, bęben 65l, produkcja w Niemczech.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1400 zł

Pralka Bosch WAJ2006KPL

Wsad 7kg
1000 obr.
Klasa D
45l/cykl
7 programów
SpeedPerfect

Bosch WAJ2006KPL to idealna oferta dla osób, które szukają prostej pralki w obsłudze, z podstawowymi programami i funkcjami. Prostszej w obsłudze pralki na rynku chyba już nie ma 😉

Do wyboru mamy 7 programów prania: Bawełna, Mix Szybki, Super krótki 15/30, Delikatne/Jedwab, Wełna, Syntetyki, oraz osobne płukanie i wirowanie.

Zakres programów podstawowy, ale jak ktoś szuka pralki w której będzie używać głównie 2-3 programów, to mamy produkt idealny 🙂

Z funkcji dodatkowych mamy do wyboru: regulacja obrotów wirowania, opóźnienie startu oraz SpeedPerfect – czyli możliwość skrócenia czasu prania. Pralka ma również funkcję pauzy, która pozwoli nam dodać pranie w trakcie trwania cyklu.

Pralka ma system doboru wody do załadunku, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, a całość produkowana jest w PL. Dobry, prosty i sprawdzony automat 🙂

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

W ofercie Boscha dostępny jest również model WAJ na 1200 obrotów wirowania – WAJ2406GPL.

Model dostępny w:

W cenie do 2000 zł

Pralka GORENJE WNEI94AS/PL

Wsad 9 kg
1400 obr.
Klasa A
49l/cykl
15 programów
AllergySteam

Gorenje z modelem pralki WNEI94AS/PL idealnie wpisuje się w aktualne trendy i potrzeby klientów. Mamy duży wsad 9 kg, 1400 obrotów wirowania oraz programy parowe, czyli to co ostatnio jest na topie.

Jeśli chodzi o same programy prania, to mamy do wyboru 15 trybów, ale ich zakres jest tak duży, że wypierzemy praktycznie każdy typ tkanin. Z tych standardowych mamy: bawełna biała lub kolorowa, mix, wełna, szybki 20′, eco 40-60. Mamy też programy specjalnego przeznaczenia: Extra Hygienie, Dziecięcy, Sierść, Koszule – i to są programy do których możemy użyć dodatkowej pary.

Mamy też dedykowany program do prania poduszek z puchu (nadaje się również do prania kurtek puchowych), w tym cyklu pralka pobiera więcej wody, ruchy bębna są wolne. Program Intensywny 59’/32′ nadaje się do szybkiego przeprania do 4kg ubrań, w tym trybie ruchy bębna są intensywniejsze, aby dokładniej doprać tkaninę w krótkim czasie.

Jest też program czyszczenia bębna i tutaj warto z niego korzystać raz na miesiąc, aby pralkę dokładnie oczyścić z resztek chemii i włókien, które osiadają w zbiorniku. Pomoże nam to uniknąć problemu „śmierdzącej” pralki.

Z funkcji dodatkowych do wyboru mamy: dodatek pary (w zależności od programu), wyższy poziom wody, regulacja obrotów wirowania oraz temperatury, opóźnienie startu, możliwość skracania czasu prania. Możemy również dodać pranie w czasie trwania cyklu.

Standardowo w pralce zamontowano silnik inwerterowy, bęben wykonany został strukturze WaveActive, co przekłada się na delikatniejsze traktowanie naszych ubrań.

Więcej specyfikacji na stronie producenta.

Model dostępny w:

Mam nadzieję, że powyższy ranking pralek okazał się przydatny 🙂 Jeśli masz pytanie o któryś z modeli, albo masz na oku inny typ, ale nie wiesz czy warto go kupić? Zapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej 🙂

Pomoc przy wyborze pralki

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy przy wyborze pralki, to chętnie pomogę. Poniżej przygotowałem wzór, który można skopiować i na jego podstawie dodać w dziale komentarzy „wniosek”:) . Według tych danych dobiorę odpowiednią pralkę, która w danym momencie będzie wychodziła korzystnie cenowo i będzie spełniać wymagania.

Wzór

1. Ładowność pralki: 8kg lub 9 kg

2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej

3. Budżet: do 2000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: Bosch, LG, Samsung, Groenje

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert

6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, opcją dołożenia prania, program dla dzieci, możliwość wymiany łożysk. Głębokość do 60 cm. 

 

guest
244 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
6 grudnia, 2022 01:21

Witam,
Ładowność pralki: 8kg lub 9 kg

2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej

3. Budżet: do 2500 zł

4. Preferowane marki sprzętów: z wymiennymi łożyskami, ewentualnie elektrolux

5. Preferowane sieci sprzedaży: Euro, MediaMarkt, MediaExpert, online

6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, program dla dzieci, możliwość wymiany łożysk. Głębokość do 60 cm. Mozliwosc prania kolder, wiec otwor do bebna szerszy ( nie tak jak w bosh), w miare cicha i by nie prała w łyżce wody , dodatkowe plukanie wskazane. Posiadam suszarkę elektrolux seria 800. Myślałam nad pralka LG , model nie wybrany, jeśli jednak LG to jaka pralke i jaki łącznik pan zaproponuje aby suszarka stała na pralce, czy jednak pralka elektrolux a jeśli tak to który model?
Pozdrawiam

Dorota
Dorota
29 listopada, 2022 13:07

Witam. Proszę o poradę w sprawie pralki.
1. Do 8 kg
2. 1200 obrotów
3. Do 2000 zł
4. Bosch, Beko
5. MediaExpert, MediaMarkt w Euro sprzętu nigdy nie kupowałam
6. Jeśli jest to możliwe w tej kwocie to funkcja pupil, pralka potrzebna głównie do prania podkładów gumowo-filcowych na łóżko ilość prań w ciągu dnia do 3-4.
Pozdrawiam

Dorota
Dorota
29 listopada, 2022 14:50
Reply to  PanAGD

Dziękuję za podpowiedź. A jeśli chodzi o suszarki są takie w których można suszyć takie podkłady?

Dorota
Dorota
29 listopada, 2022 16:14
Reply to  PanAGD

Nie, nie mają farfocli. Są to podkłady dla osób z nietrzymaniem moczu kładzie się je pod prześcieradło – działają na takiej zasadzie jak te jednorazowe z tym, że te się pierze. Z jednej strony jest guma a z drugiej chyba to filc taki krótkowłosy-ważne, że zatrzymuje mocz i nie zalewa tapczanu. Chyba w pierwszej wiadomości, źle się wyraziłam. Chodziło mi o funkcje pupil – bo mamy dwa koty 😉, a pranie tych podkładów nie po nich tylko po mojej mamie, która niestety mimo zakładania pieluch potrafi zalać łóżko czasem jest spokój z tydzień dwa potem idzie fala, że zastanawiam się ile pralka jeszcze wytrzyma – no i niestety wczoraj padła. Mimo wszystko dziękuję za polecenie pralki w najbliższym czasie będziemy ją „oglądać”.
Pozdrawiam

Weronika
Weronika
27 listopada, 2022 11:47

Dzień dobry, co by Pan polecił w cenie do ok 1700zł (może być mniej jeśli się da;) ). Potrzebna dla 2 osobowej rodziny (starsze osoby- żadne bajery w stylu sterowanie smartfonem nie są potrzebne), więc wsad nie musi być duży (ale może być, wymiary nie mają znaczenia), za to najlepiej by była energooszczędna, z niskim zużyciem wody (chodzi mi o to by była tania w eksploatacji) i jak najmniej awaryjna. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Nastka
Nastka
26 listopada, 2022 00:28

Dzień dobry, prosiłabym o pomoc w doborze pralki
1. Ładowność pralki: od 8,5 kg w górę
2. Obroty wirowania: nie ma to znaczenia
3. Budżet: do 3500 zł
4. Preferowane marki sprzętów: byleby coś mniej budżetowego, a faktycznie dobrego, gdzie nie będzie problemu z częściami zamiennymi i naprawami
5. Preferowane sieci sprzedaży: byleby dostępne online
6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, szybki program prania, program do prania w wysokiej temperaturze 90stopni, program eko, który nie trwa 5h, chętnie wysoka klasa energetyczna, chętnie bardzo cicha

Nastka
Nastka
28 listopada, 2022 14:28
Reply to  PanAGD

Dziękuję 🙂 zdecydowałam się na Samsung ostatecznie, program eko 3h na pełnym wsadzie. 3h a 5h to jednak duża różnica:)

Aga
Aga
25 listopada, 2022 21:04

Wniosek.

Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze pralki:

1. Ładowność pralki: 9 kg
2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej
3. Budżet: do 2200 zł
4. Preferowane marki sprzętów: nie mam zdania 😉
5. Preferowane sieci sprzedaży: MediaMarkt
6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, szybki program (max. 20 minutowy), program dla dzieci, możliwość wymiany łożysk – ale nie jest to warunek konieczny. Głębokość do 60 cm. 

Aga
Aga
27 listopada, 2022 10:50
Reply to  PanAGD

A czy jest jakaś z funkcją „bez zgnieceń”? Moglibyśmy ewentualnie zwiększyć budżet do 2500.

Aga
Aga
27 listopada, 2022 17:43
Reply to  PanAGD

Rozumiem, dziękuję. A czy, jeśli to nie nadużywanie Pana uprzejmości j cierpliwości, to mógłby Pan jeszcze podpowiedzieć czy Pralka ELECTROLUX EW7F248ASP, jest dostosowana do postawienia na niej suszarki? I wtedy jaka suszarkę by Pan polecał?

Wojciech
Wojciech
24 listopada, 2022 15:36

1. Ładowność pralki: 8kg-10kg

2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej

3. Budżet: około 2000 zł

4. Preferowane marki sprzętów: brak

5. Preferowane sieci sprzedaży: brak

6. Dodatkowe uwagi:
Dzień dobry planuje zakup pralki, posiadam już łącznik pralki z suszarką Electrolux E4YHMKP2 oraz
suszarke Electrolux EW8H458WP PerfectCare. Suszarka będzie stała na pralce, więc szukam czegoś co będzie kompatybilne z łącznikiem. Fajnie jakby była oszczędna, miała funkcje autodozowania płynu.

Agata
Agata
22 listopada, 2022 09:52

1. Ładowność pralki: 7- 9 kg
2. Obroty wirowania: 1200
3. Budżet: do 1700 zł
4. Preferowane marki sprzętów: nie mam
5. Preferowane sieci sprzedaży: obojętne
6. Dodatkowe uwagi: Pralka z funkcjami parowymi, opcją dołożenia prania, program dla dzieci, możliwość wymiany łożysk. Gabaryty normalne żadne slim, duży otwór do wkladania prania, dobrze by było gdyby miała ostrzeżenie wagowe, opóźnienie startu, fajnie by było gdyby miała ochronę przed zagnieceniami, wymienne łożyska.
Na chwilę żadnych typów nie mam dotychczasowa BEKO

Ewa
Ewa
22 listopada, 2022 09:14

Poszukuję pralki Elektrolux z silnikiem inwertorowym i systemem parowym, do 8 kg, na co zwrocić uwagę? Do tej pory posiadałam pralkę Samsung, która działała 5 lat.

Jarek
Jarek
21 listopada, 2022 07:58

Witam
Wacham się przed wyborem między Siemens WM 14N28XPL a BOSCH WAN 2829EPL.
Wiem, że obie pralki są produkowane w Polsce i mają wymienne łożyska.
Siemens ma 3 programy więcej, interesujący mnie – czyszczenie bębna- jak pan już pisał, można zastąpić programem bawełna 90°.
Czy są produkowane z tych samych części? – chodzi o dostępność i cenę tych części w razie ew. naprawy
Którą będzie lepsza pod względem jakości wykonania, bezawaryjności?
Pozdrawiam
Jarek

Tomek
Tomek
14 listopada, 2022 20:30

1. Ładowność pralki: od 7 kg wzwyż
2. Obroty wirowania: 1200 obr lub więcej
3. Budżet: do 2300 zł
4. Preferowane marki sprzętów: bez wymagań, z wyjątkiem marek pokroju Candy
5. Preferowane sieci sprzedaży: bez wymagań
6. Dodatkowe uwagi: slim! do 45-46cm, wymienne łożyska, duża liczba programów, mile widziane inne bajery

Póki co na oku mam Samsunga WW8NK62E0RW/WW8NK52E0VW. Czy znajdzie się lepsza alternatywa?

Zuzqa
Zuzqa
14 listopada, 2022 11:43

1. Ładowność pralki: 8kg
2. Obroty wirowania: 1400
3. Budżet: do 1600
4. Preferowane marki sprzętów: brak
5. Preferowane sieci sprzedaży: e-sklepy
6. Dodatkowe uwagi: Głębokość bez znaczenia, opcja krótkiego prania, dobór wody względem wsadu, mile widziane sterowanie smartfonem

Sebastian
Sebastian
12 listopada, 2022 08:50

Dzień dobry
Proszę o pomoc. Czym tak naprawdę różnią się modele Bosch WAN2828FPL i WAN2829EPL tą pierwszą moge mieć za 1400 a drugą za 1700?

Krzysztof
Krzysztof
12 listopada, 2022 06:24

Witam, proszę o pomoc w wyborze pralki między LG F6WV709A1E a SAMSUNG WW90T53DAE . Proszę o argumenty za i przeciw żebym miał 100 procentową pewność w wyborze.

Krzysztof
Krzysztof
16 listopada, 2022 14:36
Reply to  PanAGD

Dziękuję za argumenty w obu modelach, ciężka decyzja do podjęcia ale ostatecznie padło na LG. Mam nadzieję że to dobry wybór, praleczka już zamówiona.

Krzysztof
Krzysztof
8 listopada, 2022 10:27

Witam, proszę o doradztwo w wyborze pralki. Interesuje mnie model SAMSUNG WW90T534DAE ewentualnie modele LG lub BOSCH o podobnych parametrach co SAMSUNG. Co by Pan doradził? Budżet to 2500 pln.

Staszek
Staszek
4 listopada, 2022 22:22

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie pralki Bosch WAN2428EPL czy są w niej wymienne łożyska bo jakoś nie mogę doczytać i z góry dziękuję