2 154

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2022 r.

Rankingi

Aktualizacja: 10 listopada, 2022
Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania odpowiedniego zestawu. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą „grały”. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 3900 zł

Pralka Bosch WAN2417SPL + Suszarka Bosch WTH85V0SPL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w rozsądnym budżecie, a przy tym oferuje dobre funkcje i parametry. Sprawdźmy co otrzymujemy wybierając te modele:

Pralka: 8 kg wsadu, 1200 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa C (dawne A+++), 15 programów m.in: mix, antyalergia, sport/fitness, czyszczenie bębna czy krótki 15 minut.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania czy extra suche.

Jak się trafi w odpowiednią promocję to można kupić ten zestaw w okolicy 3400 zł. W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1200 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łączniki – WTZ20410, WTZ11400

Modele dostępne w:

Zestaw do 6500 zł

Pralka LG F4WV509S2E + Suszarka LG RC90V9AV2Q

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa B (dawnej A+++), 14 programów m.in: sportowe, mieszane, ubranka dziecęce z parą, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in: Ręczniki, 30 minut, delikatne.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania, a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Dużym atutem w pralki jest system AI DD™, który dopasowuje ruchy bębna do rodzaju tkanin tak, aby ubrania zostały dokładnie wyprane i potraktowane w cyklu jak najdelikatniej. Dodatkowo bęben wykonuje 6 różnych ruchów w cyklu prania, co wpływa na dokładniejsze rozprowadzenie środka piorącego oraz lepszy efekt końcowy.

Suszarka automatycznie czyście kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Zwrócić uwagę należy na głębokość suszarki – wynosi 69 cm, więc stawiając jedno urządzenie na drugim musimy się liczyć z tym, że słupek będzie trochę odstawał od ściany.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik z wysuwaną półką: LG DSTWH.

Modele dostępne w:
Zestaw do 4000 zł

Pralka Siemens WM14N28XPL + Suszarka Siemens WT45H25EPL

Pierwszy zestaw to opcja na każdą kieszeń, drugi znajduje się trochę na przeciwnym biegunie, a ten zestaw to połączenie dużej pojemności i dobrych programów prania/suszenia i mieszący się w budżecie, który nas nie zrujnuje.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Super 15’/30′, Outdoor + Impregnacja, Higiena, Mix.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, SelfCleaning Condenser™, 15 programów suszenia m.in: Ręczniki, Outdoor, Pierz/Puch.

Zestawienie tych sprzętów da nam komfort sporego wsadu prania/suszenia, ale także dostęp do ciekawych programów. Jesteś entuzjastom górskich wycieczek, biegania czy wszelakiego aktywnego wypoczynku? To zapewne wiesz, że odpowiednia odzież to podstawa. Odzież, która posiada różne membrany, powłoki i zabezpieczenia przed wiatrem czy wodą. Trzeba o nią odpowiednia dbać i przede wszystkim prać w bezpiecznych warunkach.

Pralka ma odpowiedni program do prania tego typu odzieży – Outdoor+impregnacja, a suszarka program suszenia Outdoor. Więc włóczykiju, ten zestaw będzie idealny dla Ciebie 😉

Do codziennego prania i suszenia ten zestaw także będzie strzałem w 10. Jak wspominałem ma on duży 8 kg wsad, więc nie straszne mu góry prania. Pralka dzięki 1400 obrotom wirowania dokładniej odwiruje wodę z ubrań, a suszarka szybciej wysuszy nasze pranie i usunie zagniecenia powstałe przy wysokim wirowaniu. Zakres programów jest tak duży, że spokojne wypierzemy i wysuszymy zarówno mocne jeansy jak i delikatny jedwab. Jest także program Higiena – stworzony z myślą o alergikach.

Jeden i drugi sprzęt daje nam możliwość wpływu na czas prania i stopień suszenia. Sprzęty w pełni serwisowalne i produkowane w Polsce.

Dostępne łączniki – WZ20400, WZ11410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5500 zł

Pralka SAMSUNG WW90TA046TE + Suszarka Samsung DV90TA240AE

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, program parowy, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A+++, 14 programów m.in: Program MIX, ECO 40-60, Program 15′, Pościel, Bawełna, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna, wietrzenie zimne/ciepłe.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają odpowiedni zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów i w razie awarii jest to sprzęt serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-DD

Modele dostępne w:

Zestaw do 9000 zł

Pralka Miele WSD023 WCS + Suszarka Miele TWC560WP

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Wybrane modele są z tej średniej półki w ofercie Miele, ale mimo to producent dalej zapewnia, że są to sprzęty testowane na 20 lat pracy i tego się trzymajmy.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik ProfiEco, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, FragranceDos, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 8 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:

Zestaw do 4600 zł

Pralka Bosch WAN2829EPL + Suszarka Bosch WTR87TE0PL

Kolejny zestaw Boscha, z troszkę lepszymi parametrami i funkcjami, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Intensywny, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, AntyAlergia.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 64dB, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch. W zestawie otrzymujemy również kosz do suszenia swetrów czy butów.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy modele, które spokojnie sprawdzą się w domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łącznikiWTZ27400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5600 zł

Pralka SAMSUNG WW90T534DAE + Suszarka SAMSUNG DV90T5240AE

Zestaw z Samsunga z nowej linii, design pierwsza klasa, funkcje, zastosowane technologie oraz programy też niczego sobie. Sprawdźmy:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, AI Control, automatyka wagowa, klasa A (dawnej A++++), 23 programy m.in: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Super Szybki, Hygene, Czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 63dB, czujnik czyszczenia wymiennika ciepła, ustawienie poziomu suszenia. 16 programów suszenia m.in: Bawełna, Delikatne, Pościel, Koszule, Higiena, Odzież wierzchnia, Suszenie 35′, Zimne powietrze, Program czasowy.

Największy wyróżnik tego zestawu to AI Control czyli sztuczna inteligencja, która uczy się naszych nawykach, naszego rodzaju praniu i do tego dobiera odpowiednie parametry prania oraz suszenia. Dodatkowo pralka i suszarka komunikują się ze sobą i wymieniają danymi, przez co proces suszenia jest precyzyjniejsze, więcej o tym przeczytamy tutaj.

W pralce podoba mi się funkcja autodozowania środków do prania i płukania. Plusem jest również aktywna piana, która sprawia, że detergent dokładniej wnika w tkaninę. Jest również program parowy czy program do czyszczenia bębna.

Suszarka pod kątem programów czy funkcji ma to co w zasadzie każda suszarka wymieniona w zestawieniu. Dodatkowo mamy możliwość przełożenia drzwi, jest podświetlenie bębna oraz możemy sterować urządzeniem przy pomocy smartfona.

Dostępny łącznikSamsung SKK-UDW

Modele dostępne w:

Zestaw do 4900 zł

Pralka Gorenje WNEI94AS/PL + Suszarka Gorenje DE83/GID

Gorenje z powyższymi modelami wszedł na rynek tak trochę cichaczem, zero większy kampanii czy promocji w sieci, a szkoda, bo to całkiem ciekawe produkty. W swoim budżecie oferują bardzo dobre parametry, sporo programów i funkcji. Jakościowo jak to w Gorenje czyli na plus. Sprawdźmy co dokładnie upakowane w tych modelach:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, funkcja pary, klasa A (dawniej A+++). 15 programów m.in: Intensywny 59’/32′, Kolorowe, Mix, Koszule, Dziecięcy, Sierść.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A (A+++), 65dB, czujnik zabrudzenia filtra, Bęben WaveActive, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Bawełna do szafy, Mix do szafy, Wełna, Delikatne, Sport, Koszule czy dziecięce. Może też ustawić poziom suszenia, wybrać opcję pół załadunku czy opóźnienie startu. Suszarka też pokaże nam informację, gdy zbiornik na wodę będzie pełny, a filtr będzie trzeba wyczyścić.

Powyższe modele mają to na czym nam aktualnie najbardziej zależy. W pralce mamy pełny zakres programów, a do kilku możemy dodać parę, co przy alergikach czy dzieciach sprawdza się idealnie. Plus za dokładny system wagowy. Mamy możliwość regulacji parametrów prania – obrotów wirowania, temperaturę oraz czasu prania. Możemy też dorzucić coś do pralki w trakcie prania.

Suszarka ze swoimi parametry i funkcjami też nas „rozpieszcza”. Możemy wysuszyć w niej większość tkanin, od bawełny przez wełnę po ubrania sportowe. Jest program do odświeżania ubrań. Bęben w suszarce kręci się w dwóch kierunkach, więc większe koce czy narzuty nie poskręcają się. Silnik inwerterowy zapewnia niskie zużycie energii.

W swoim budżecie jest to fajny i dobry zestaw, który spokojnie mogę polecić.

Dostępne łącznikiGorenje 619601 (przyssawki do nóżek)

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

guest
2.2K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
3 grudnia, 2022 22:50

Dzień dobry.
Szukam porady na temat dobrego slupka pralniczego, zintegrowanego estetycznie , plus łącznik/półka. Mam elastyczny budżet.
opcja A – Miele – około 10,000zł
WWD660 Modern Life (lub WCA030WCS Active)
TWD260WP
WTV512
Opcja B – Bosh – okolo 4,500zł
WAN2829EPL
WTM8528EPL
WTZ11400
Czy to są dobre zestawy? Zmiany modeli? Zależy mi na cichej pracy. Dziekuje za porade.

Grzegorz
Grzegorz
5 grudnia, 2022 23:18
Reply to  PanAGD

Dziekuje, ale przy zamianie suszarki Bosch na inny model, ta proponowana przez Pana to Seria 6, podczas gdy pralka jest Seria 4. Chciałbym wtedy dobrać kompatybilna wizualnie i technicznie pralkę Seria 6. Która Pan poleca?

Bartosz
Bartosz
27 listopada, 2022 16:23

Dzień dobry.
Chciałbym zakupić zestaw „premium” pralki i suszarki Bosch. Będą stały jedna na drugiej w zabudowie szafy (potrzebny łącznik).
Co mnie najbardziej interesuje to to, żeby oba modele miały powiadomienie na telefon o skończonej pracy (jakąś aplikację Jak Home Connect) bo będą stały na 2-gim piętrze w domu i nie chce mi się latać w górę i w dół sprawdzać czy się uprało/wyszyło.

Budżet do 9-10 tys.

Pomoże Pan?

Najbliżej mi chyba do WTX87KH0PL i WAVH8M92PL lub WAU28PHLPL, ale może coś innego Pan poleci?
Ps. w suszarce kosz na buty byłby super, a w pralce I-dos (jeśli się da).

Tyna
Tyna
27 listopada, 2022 10:10

Bardzo lubie czytac te recenzje. Sama aktualnie szukam zestawu (pralka umarla, a ze miejsce na suszarke czeka od roku, to zaś okazja kupic komplet).
Czy jest teraz cos co moze Pan polecic, ale w wersji slim?

anna
anna
25 listopada, 2022 09:07

a co Pan poleca w dniu dzisiejszych gorących promocji? szukam zestawu do 5000, nie muszą być z tej samej firmy, wystarczy, że podobne wizualnie.nie mam jakiś szczególnych wymagań, fajnie żeby był program do odświeżania ubrań. Chodzi mi o taki zestaw, który można teraz kupić w okazyjnej cenie…

Radosław
Radosław
21 listopada, 2022 17:45

Mam pytanie co do proponowanego zestawu Pralka Gorenje WNEI94AS/PL + Suszarka Gorenje DE83/GID.
Czy stopki o których Pan pisze są wystarczające do położenia jedno na drugie ? Pytam, bo instrukcji pisze: Jeśli posiadana pralka Gorenje jest mniejsza (minimalna głębokość 545 mm) od suszarki Gorenje, należy dokupić podstawkę pod suszarkę (rysunek 2). Koniecznie zastosować trzeba dostarczone nóżki próżniowe zapobiegające ześlizgnięciu się suszarki!.

A suszarka niby jest te 2 cm szersza.

Mateusz
Mateusz
19 listopada, 2022 23:44

Dzień dobry
Potrzebuję zakupić pralkę i suszarkę, którą postawię w słupku w zabudowanej wnęce. Głębokość wnęki 66 cm, a więc z suszarką nie poszaleję :/
Znalazłem jednak model BOSCH WTH850E7PL, której rzekomo (w karcie producenta nie ma rysunku) głębokość z wystającymi elementami jest równa 63,4 cm – ideał, który nie musi skoczyć się slimem od Beko 🙂
Proszę o podpowiedź czy z tą glebokoscia jest prawda. Jesli tak, to z jakim modelem pralki BOSCHa najlepiej ją połączyć?
Dziękuję i pozdrawiam

Mateusz
Mateusz
20 listopada, 2022 10:23
Reply to  PanAGD

Serdecznie dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam 🙂

Radek
Radek
19 listopada, 2022 11:23

Dzień dobry czy LG WashTower będzie kiedyś dostępna w Polsce? Widziałem ten sprzęt w Meksyku i od tamtej pory staram się uzyskać jakiś informacji o dostępności ale LG Polska nic nie wie.. A bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Coś czuję, że będę zmuszony kupić zestaw Samsunga z Pana zestawienia. Pozdrawiam.

Anna
Anna
17 listopada, 2022 19:53

Bardzo fajne zestawienie!
Czy na najbliższe dni w związku z tzw. Blackweeks dałoby się zrobić zestawienie co gdzie warto kupić? Potrzebujemy zestawu pralka- suszarka do pomieszczenia pralnia, nie zależy mi na jakiejś konkretnej firmie, cena do 5000 tysięcy z łącznikami, podstawkami, koszami. Fajnie żeby pralka miała funkcję pary, dużo ubrań u nas potrzebuje tylko odświeżenia więc ten program jest potrzebny,nie muszą to być nowe modele.. z tego co Pan pisze droższy zestaw nie gwarantuje dłuższej żywotności więc nie ma co przepłacać.

Daria
Daria
15 listopada, 2022 22:43

Dobry wieczór, jestem raczej zdecydowana na kupno pralki Bosch WGG1440EPL. Chciałabym dobrac do niej odpowiednią suszarkę oraz łącznik. Proszę coś doradzić

Przemo
Przemo
8 listopada, 2022 14:29

Witam,
Planuje zakupić zestaw pralka+suszarka. Zdecydowałem się na zestaw Bosch. Oba sprzęty będą stały obok siebie. Mam dylemat taki: postawić na Bosch WAN2829EPL + WTR87TEOPL czy jednak troszkę dołożyć i zakupić lepszą pralkę (nie wiem jaką proszę o pomoc) + np.WTX87K40PL. Czy dużo zyskuję decydując się na droższy (i być może lepszy) zestaw.

Przemo
Przemo
9 listopada, 2022 06:49
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo za odpowiedz. Na WTX chcę się zdecydować głównie dla AutoClean – żeby nie czyścić po każdym suszeniu. Pytanie czy warto? Jeśli chodzi o pralkę to może być z niższej półki. Czy taka jak WAU28R0EPL będzie dobra?. A może jeszcze coś innego z zakresu 2000-2500zł ?

Przemo
Przemo
9 listopada, 2022 12:53
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo za pomoc. W takim razie pójdę raczej w kierunku tańszej opcji WAU28R0EPL (ew.WAN2829EPL) + WTR87TE0PL. Choć szkoda, że nie ma suszarki pasującej wyglądem do w/w pralki WAU28 tzn. z czarnymi drzwiczkami.

Paweł
Paweł
7 listopada, 2022 15:09

Duża różnica jest pomiędzy WTR87TE0PL a WQG233CEPL? Przeglądam te tabelki, ale nie jestem w stanie się zdecydować na konkretny model

Paweł
Paweł
7 listopada, 2022 14:05

Witam, czy zestaw pralka BOSCH WAU28R0EPL z suszarką BOSH WTR87TE0PL przysłowiowo mówiąc „da radę”? Koszt zestawu wynosi 4240 (2100 pralka i 2140 suszarka).

Paweł
Paweł
7 listopada, 2022 14:54
Reply to  PanAGD

Oferta od znajomego 🙂 produkcją w DE mam rozumieć, że świadczy o solidniejszym wykonaniu?

Paweł
Paweł
7 listopada, 2022 15:04
Reply to  PanAGD

I jeszcze jedno pytanie, czy jest gdzieś dostępny jakiś przewodnik po modelach pralek danego producenta? Czasami jest różnica w jednej cyfry/litery i nagle pralka zamiast 2000 kosztuje 3000, a przy porównywaniu wychodzi, że droższa waży 2 kg więcej i ma jeden program więcej lub wręcz mniej

Ewelina
Ewelina
6 listopada, 2022 16:37

Dzień dobry,
stoję przed wyborem pralki i suszarki. Najbardziej zwracałabym się w stronę zestawu nr 1 czyli Pralka Bosch WAN2417SPL + Suszarka Bosch WTH85V0SPL. Niestety z racji piecyka gazowego nad pralka to suszarka musi wylądować w szafie w przedpokoju, a tam maksymalna głębokość to 58 cm. Z tego co patrzyłam wszystkie suszarki BOSCH razem z drzwiczkami mają dużo ponad 60 cm ( zwykle 65 ) .

Czy może Pan polecić jakąś suszarkę dobrą jakościowo ale spełniająca ten wymóg ?

Czy jednak pozostaje nam tylko zakup SLIMA z CANDY ?

Pozdrawiam

Ewelina
Ewelina
7 listopada, 2022 07:06
Reply to  PanAGD

Dziekuje za odpowiedż, niestety tego się własnie obawiałam 🙁
Mam jeszcze pytanie odnośnie wybranej przez Pana Suszarki, w instrukcji jest informacja że suszarka nie nadaje się do zabudowy – zatem czy można ją umieścić w szafie ?

Radek
Radek
4 listopada, 2022 08:39

Witam,

Bardzo dziękuję za świetne podpowiedzi. Czy wszystkie przedstawione powyżej w zestawach sprzęty można układać jeden na drugim? Pierwsza opcja Bosch – widzę różnice w wymiarach pomiędzy suszarką a pralką.

Wojciech
Wojciech
27 października, 2022 13:00

Dzień dobry,

Czy taki zestaw Bosch WAU28S6SPL + WTW876S0PL będzie dobrym wyborem? Czy pralka ta ma wymienne łożyska? Nie znalazłem jej w zestawieniu z Pana artykułu. Może jakiś inny zestaw z Media Markt, wchodzący w promocje 50% na pralkę przy zakupie suszarki, w podobnym budżecie mógłby Pan polecić?