1 965

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2022 r.

Rankingi

Aktualizacja: 1 marca, 2022
Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania odpowiedniego zestawu. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą „grały”. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 3900 zł

Pralka Bosch WAN2417SPL + Suszarka Bosch WTH85V0SPL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w rozsądnym budżecie, a przy tym oferuje dobre funkcje i parametry. Sprawdźmy co oferują te modele:

Pralka: 8 kg wsadu, 1200 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa C (dawne A+++), 15 programów m.in: mix, antyalergia, sport/fitness, czyszczenie bębna czy krótki 15 minut.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania czy extra suche.

Jak się trafi w odpowiednią promocję to można kupić ten zestaw w okolicy 3400 zł. W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1200 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łączniki – WTZ20410, WTZ11400

Modele dostępne w:

Zestaw do 5200 zł

Pralka LG F4WV5N9S0E + Suszarka LG RC90V9AV4Q

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa B (dawnej A+++), 14 programów m.in: sportowe, mieszane, ubranka dziecęce z parą, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in: Ręczniki, 30 minut, delikatne.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania, a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Dużym atutem w pralki jest system AI DD™, który dopasowuje ruchy bębna do rodzaju tkanin tak, aby ubrania zostały dokładnie wyprane i potraktowane w cyklu jak najdelikatniej. Dodatkowo bęben wykonuje 6 różnych ruchów w cyklu prania, co wpływa na dokładniejsze rozprowadzenie środka piorącego oraz lepszy efekt końcowy.

Suszarka automatycznie czyście kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Zwrócić uwagę należy na głębokość suszarki – wynosi 69 cm, więc stawiając jedno urządzenie na drugim musimy się liczyć z tym, że słupek będzie trochę odstawał od ściany.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik z wysuwaną półką: LG DSTWH.

Modele dostępne w:


Zestaw do 4000 zł

Pralka Siemens WM14N28XPL + Suszarka Siemens WT45H25EPL

Pierwszy zestaw to opcja na każdą kieszeń, drugi znajduje się trochę na przeciwnym biegunie, a ten zestaw to połączenie dużej pojemności i dobrych programów prania/suszenia i mieszący się w budżecie, który nas nie zrujnuje.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Super 15’/30′, Outdoor + Impregnacja, Higiena, Mix.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, SelfCleaning Condenser™, 15 programów suszenia m.in: Ręczniki, Outdoor, Pierz/Puch.

Zestawienie tych sprzętów da nam komfort sporego wsadu prania/suszenia, ale także dostęp do ciekawych programów. Jesteś entuzjastom górskich wycieczek, biegania czy wszelakiego aktywnego wypoczynku? To zapewne wiesz, że odpowiednia odzież to podstawa. Odzież, która posiada różne membrany, powłoki i zabezpieczenia przed wiatrem czy wodą. Trzeba o nią odpowiednia dbać i przede wszystkim prać w bezpiecznych warunkach.

Pralka ma odpowiedni program do prania tego typu odzieży – Outdoor+impregnacja, a suszarka program suszenia Outdoor. Więc włóczykiju, ten zestaw będzie idealny dla Ciebie 😉

Do codziennego prania i suszenia ten zestaw także będzie strzałem w 10. Jak wspominałem ma on duży 8 kg wsad, więc nie straszne mu góry prania. Pralka dzięki 1400 obrotom wirowania dokładniej odwiruje wodę z ubrań, a suszarka szybciej wysuszy nasze pranie i usunie zagniecenia powstałe przy wysokim wirowaniu. Zakres programów jest tak duży, że spokojne wypierzemy i wysuszymy zarówno mocne jeansy jak i delikatny jedwab. Jest także program Higiena – stworzony z myślą o alergikach.

Jeden i drugi sprzęt daje nam możliwość wpływu na czas prania i stopień suszenia. Sprzęty w pełni serwisowalne i produkowane w Polsce.

Dostępne łączniki – WZ20400, WZ11410

Modele dostępne w:


Zestaw do 5000 zł

Pralka SAMSUNG WW90TA046TE + Suszarka Samsung DV90TA240AE

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, program parowy, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A+++, 14 programów m.in: Program MIX, ECO 40-60, Program 15′, Pościel, Bawełna, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna, wietrzenie zimne/ciepłe.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają odpowiedni zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów i w razie awarii jest to sprzęt serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-DD

Modele dostępne w:Zestaw do 6000 zł

Pralka Miele WCA030 WCS ACTIVE + Suszarka Miele TSB143

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Oczywiście są najtańsze sprzęty w ofercie Miele, ale mimo to producent dalej zapewnia, że są to sprzęty testowane na 20 lat pracy.

Pralka: 7 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik ProfiEco, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 7 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, FragranceDos, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 7 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:


Zestaw do 4400 zł

Pralka Bosch WAN2829EPL + Suszarka Bosch WTR87TE0PL

Kolejny zestaw Boscha, z troszkę lepszymi parametrami i funkcjami, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Intensywny, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, AntyAlergia.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 64dB, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch. W zestawie otrzymujemy również kosz do suszenia swetrów czy butów.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy modele, które spokojnie sprawdzą się w domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łącznikiWTZ27400, WTZ27410

Modele dostępne w:


Zestaw do 5600 zł

Pralka SAMSUNG WW90T534DAE + Suszarka SAMSUNG DV90T5240AE

Zestaw z Samsunga z nowej linii, design pierwsza klasa, funkcje, zastosowane technologie oraz programy też niczego sobie. Sprawdźmy:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, AI Control, automatyka wagowa, klasa A (dawnej A++++), 23 programy m.in: Bawełna, Eco 40-60, Mieszane, Super Szybki, Hygene, Czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 63dB, czujnik czyszczenia wymiennika ciepła, ustawienie poziomu suszenia. 16 programów suszenia m.in: Bawełna, Delikatne, Pościel, Koszule, Higiena, Odzież wierzchnia, Suszenie 35′, Zimne powietrze, Program czasowy.

Największy wyróżnik tego zestawu to AI Control czyli sztuczna inteligencja, która uczy się naszych nawykach, naszego rodzaju praniu i do tego dobiera odpowiednie parametry prania oraz suszenia. Dodatkowo pralka i suszarka komunikują się ze sobą i wymieniają danymi, przez co proces suszenia jest precyzyjniejsze, więcej o tym przeczytamy tutaj.

W pralce podoba mi się funkcja autodozowania środków do prania i płukania. Plusem jest również aktywna piana, która sprawia, że detergent dokładniej wnika w tkaninę. Jest również program parowy czy program do czyszczenia bębna.

Suszarka pod kątem programów czy funkcji ma to co w zasadzie każda suszarka wymieniona w zestawieniu. Dodatkowo mamy możliwość przełożenia drzwi, jest podświetlenie bębna oraz możemy sterować urządzeniem przy pomocy smartfona.

Dostępny łącznikSamsung SKK-UDW

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

Produkty, które polecam w powyższym rankingu opieram na wieloletniej pracy jako sprzedawca, serwisant i użytkownik. Wybieram tylko sprawdzone produkty, choć wiem, że sprzętów niezawodnych nie ma, to zasada jest jedna – polecać takie sprzęty, które bez wahania wybrałbym sam dla siebie. Ranking jest w 100% niezależny, nie współpracuję z producentami w tym temacie 🙂
guest
2K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
6 sierpnia, 2022 20:12

Dzień dobry, bardzo proszę o polecenie 2 sprzętów – pralki i suszarki ( suszarki w wersji slim głębokość do 50cm z pompą ciepła). Zależy mi na niezawodności a jeśli się popsuje to żeby była możliwość naprawy w rozsądnej cenie.
Orientacyjnie jaka jest waga suszarki slim ?
.

Krystyna
Krystyna
3 sierpnia, 2022 14:10

Dzień dobry. Potrzebuję pralkę i osobno suszarkę o głębokości 45 cm.

Grzegorz
Grzegorz
1 sierpnia, 2022 16:47

Dzień dobry 🙂

Super blog, wielokrotnie służył nam pomocą, natomiast polegliśmy przy mnogości modeli pralek i suszarek.

Poszukujemy:
1. Rodzaje sprzętów: Pralka i Suszarka – osobno.
2. Kolorystyka: Białe – bo najtańsze, urządzenia stoją w osobnej pralni, stąd rozmiar też bez znaczenia
3. Budżet: 5000-6000 PLN
4. Preferowane marki sprzętów: Obojętne
5. Preferowane sieci sprzedaży: Bez znaczenia
6. Dodatkowe uwagi

KONIECZNOŚĆ:

 • system jednego producenta
 • min. 9 kg wsadu
 • dodatkowe drzwi ADD-ON
 • program super szybki do 45 min

MOŻE BYĆ (choć to nie konieczność):

 • automatyczny dozownik
 • WiFi – bardziej jako przypominacz o skończonym praniu
 • funkcje parowe

Pytanie co wybrać?

zestaw LG:
Suszarka RC90V9AV2Q 2900 PLN na stronie www LG + Pralka F4WV710S1E co prawda 10.5 kg, ale pranie parowe we wszystkich programach i promocja 2489 PLN = 5389 PLN

zestaw Samsung:
pralka WW90T754ABH + suszarka DV90T7240BH nie mogę znaleźć pralki z Samsunga z wymaganymi opcjami w sensownej cenie, stąd pralka w cenie 3299 PLN, ale używając promocji drugi produkt -25% całość wychodzi 5529 PLN

Którego producenta wybrać? O Samsungu mówią że produkuje wszystko, ale ciężko nie zauważyć że ma najładniejszy design i jest najbardziej rozwinięty technologicznie jeśli chodzi o panel. A może jeszcze coś innego?

Last edited 12 dni temu by Grzegorz
Grzegorz
Grzegorz
2 sierpnia, 2022 11:27
Reply to  PanAGD

A i jeszcze czym się różni: F4WV709S1BE od F6WV709A1E ?
Rozumiem że F4 to 1400 a F6 1600 obrotów? A te końcówki S1BE vs A1E? bo czasem diabeł tkwi w szczegółach? I czy ewentualnie jeśli uda się na promocji gdzieś dorwać 10.5 kg to czy można ją postawić pod suszarką 9kg? 🙂

Rafał
Rafał
18 lipca, 2022 17:28

Witam

Chcę połączyć taki zestaw – pralka SAMSUNG WF70F5E0W2W oraz suszarka BEKO MDF7434RXC. Chciałem kupić łącznik Beko SLIM PSKS, ale Pan w sklepie powiedział, że nie podejdzie ten łącznik (bo nie wkręcę śrub do pralki SAMSUNG) i zaproponował łącznik uniwersalny WHIRLPOOL WPRO KCL103. Prosiłbym o werdykt 🙂

Grzegorz
Grzegorz
15 lipca, 2022 07:34

Witam
Super strona, już wielokrotnie wykorzystałem informacje tu zawarte.

Poszukuję zestawu pralka + suszarka, będą stały w osobnym pomieszczeniu, wymiary bez znaczenia, obok siebie, mam przygotowane osobne podłączenia do wody i kanalizacji dla każdego z urządzeń, 4 osoby, budżet bez znaczenia.
Dodatkowo:

 • program odświeżania parowego,
 • automatyczne dozowanie detergentu
 • krótki program z możliwością zmiany temperatury i obrotów wirowania
 • dokładanie w trakcie
 • najlepiej aby suszarka mieściła całą zawartość pralki – ale to nie konieczne

Chcę aby pralka i suszarka stały na podwyższeniu a pod nimi były szuflady i dodatkowo wysuwana półka aby postawić kosz z praniem, czy coś takiego może też Pan polecić

Pozdrawiam

Dominika
Dominika
11 lipca, 2022 14:21

Dzień dobry. Chcę kupić zestaw pralka i suszarka Bosch. Interesuje mnie pralka Wan2407epl. Zastanawiam się pomiędzy suszarką WTH850E7PL a WTR87TE0PL. Czy warto dopłacić około 600 zł za silnik inwerterowy i wyższa klasę energetyczną, czy to się zwróci, czy raczej opcja tańsza sprawdzi się równie dobrze?

Bartosz
Bartosz
9 lipca, 2022 19:18

Dzień dobry

Bardzo dziękujemy za publikowane przez Pana materiały – są bardzo pomocne! Zgodnie z Pana artykułem o pomocy z wyborze AGD, bardzo prosimy o radę w kwestii wyboru zestawu pralka+suszarka.

1. Rodzaje sprzętów: Pralka i Suszarka
2. Kolorystyka: Bez znaczenia
3. Budżet: Bez znaczenia
4. Preferowane marki sprzętów: Samsung, Electrolux, LG, Bosh, mogą być inne
5. Preferowane sieci sprzedaży: Bez znaczenia
6. Dodatkowe uwagi: 
– Zależy nam na programie odświeżania parowego (uwaga: nie parze jako dodatku do jakiegoś programu prania z detergentem, tylko odświeżaniu samą parą: taką funkcję ma nasza obecna pralka Electrolux EWF1276GDW)

– Zależy nam na możliwości dokładania prania po uruchomieniu programu (ideałem jest AddWash w Samsungach)

– Zależy nam także na opcji automatycznego dozowania detergentu (ale nie tak jak w Miele, gdzie uzależnia to od jednego detergentu producenta pralki)

– W obecnej pralce mamy też możliwość zmniejszania temperatury i skracania czasu programu, i jest to dla nas b. wygodne

Niestety w powyższym zestawieniu nie udało nam się znaleźć pralki spełniającej te kryteria. Jeśli chodzi o suszarkę to warto by miała podłączany odpływ. Czy istnieje w ogóle produkt, który ma taką konfigurację dostępnych funkcji? Może jest coś co spełnia największą liczbę tych kryteriów?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

Bartosz
Bartosz
12 lipca, 2022 11:06
Reply to  PanAGD

Dziękuję uprzejmie za odpowiedź i rekomendację! Ten zestaw rzeczywiście wygląda super, dodałem go do listy 🙂 W międzyczasie przeglądałem też ofertę Whirlpool. Co Pan sądzi o urządzeniu Whirlpool W7XW845WB? Pytam, bo w polecanej przez Pana suszarce trzeba manualnie dolewać wody przed programem parowym, a w pralce nie ma takiej konieczności (i z tego co mówi instrukcja jest to bardziej „prasowanie” niż forma „czyszczenia” – ale może to tylko nazewnictwo bez znaczenia).

Aczkolwiek nie wiem czy da się dobrać dobrą suszarkę do postawienia w słupek bo u Whirlpoola wszystkie suszarki są dużo głębsze od pralek (czy ma to w ogóle znaczenie)?

Bartosz
Bartosz
12 lipca, 2022 12:19
Reply to  PanAGD

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam! 🙂

Sylwia
Sylwia
6 lipca, 2022 09:43

Dzień dobry. Proszę o pomoc w wyborze pralki i suszarki (jedna na drugiej) dla 5-osobowej rodziny plus pies. Wnęka na urządzenia jest tuż przy wejściu do łazienki i wynosi: 72cm szerokości i 68 cm głębokości (ale kranik na wodę wystaje ze ściany na ok 7cm). Chciałabym, aby suszarka suszyła całą zawartość pralki, a ubrania można byłoby włożyć do szafy bez prasowania, aby pralka miała krótkie programy (pierzemy codziennie). Zależy nam na energooszczędności, więc pewnie musi być dobry silnik, pompa ciepła, pranie parowe. No i odpływ jest jeden, a w związku z tym suszarkę da się do niego podłączyć razem z pralką czy musi być z pojemnikiem? Bardzo proszę o odpowiedź, chciałabym dokonać szybkiego zakupu.

Sylwia
Sylwia
6 lipca, 2022 14:53
Reply to  PanAGD

Max 5 tys.

Sylwia
Sylwia
7 lipca, 2022 12:32
Reply to  PanAGD

Dziękuję. Zdecyduję się na Samsunga, ze względu na dopasowanie wyglądem 🙂 Proszę jeszcze o informację, czy da się podłączyć suszarkę do odpływu, czy wart to zrobić? I jeśli tak, to co trzeba dokupić?

Sylwia
Sylwia
8 lipca, 2022 08:17
Reply to  PanAGD

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

Rafał
Rafał
3 lipca, 2022 17:54

Witam
Poszukuję zestawu wolnostojącego dobrej jakości o wymiarach szerokość 60cm głębokość 55cm może pan coś polecić w granicach rozsądku około 4000 zł proszę o szybką odpowiedź ponieważ jestem bez pralki i muszę szybko ją zakupić a chce kupic odrazu pralkę i suszarkę

Rafał
Rafał
4 lipca, 2022 02:30
Reply to  PanAGD

Tak chciałem aby stały jedno na drugim. Tzn jaki może być problem??

Rafał
Rafał
4 lipca, 2022 05:40
Reply to  PanAGD

A mam pytanie interesuje mnie jeszcze zmywarka 60 cm pod zabudowę może pan coś doradzi w jakiś normalnych pieniądzach tj 1500 zł pozdrawiam

Rafał
Rafał
4 lipca, 2022 13:57
Reply to  PanAGD

To może pralkę i suszarkę o głębokości 60 cm?? Coś sensownego da się skompletować

Rafał
Rafał
4 lipca, 2022 16:21
Reply to  PanAGD

A mam jeszcze jedno pytanie ta pralka i suszarką mają wymienne łożyska?? A jak nie mają to nie chce takiej jednorazówki

Roksana
Roksana
9 czerwca, 2022 11:13

Witam,
Poszukuje zestawu pralki i suszarki, budżet do 4500/5000 zł. Będą umieszczone w meblu, lecz nie w zabudowie. Wysokość mebla 88-102 cm, głębokość 65 cm, szerokość 60 cm, będą też fronty jak i wentylacja.
Zależy mi na funkcji szybkiego prania, wsadzie ok. 7kg, wysokiej klasie energetycznej, bez zbędnych funkcji typu wsad w trakcie prania, natomiast oba sprzęty muszą mieć bęben wirujący w oba kierunki. Kolorystyka obojętna, byleby wyglądały schludnie /nowocześnie. Firmy które mnie zainteresowały to LG, Whirlpool, Bosch, Electrolux, Miele, napewno nie Samsung (nowa pralka 2 lata – 3 razy zepsuta, w tym silnik 2 razy padł).
Będę bardzo wdzięczna za pomoc 😄

Roksana
Roksana
10 czerwca, 2022 22:01
Reply to  PanAGD

dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂 No niestety LG ma bardzo głębokie suszarki, natomiast myślę jaki model z firmy LG pasowałby do tej suszarki z Bosch?