1 467

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2021 r.

Rankingi

Aktualizacja: 30 sierpnia, 2021
[Aktualizacja czerwiec 2021]
Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania odpowiedniego zestawu. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą „grały”. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 3900 zł

Pralka Bosch WAN2417SPL + Suszarka Bosch WTH85V0SPL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w rozsądnym budżecie, a przy tym oferuje dobre funkcje i parametry. Sprawdźmy co oferują te modele:

Pralka: 8 kg wsadu, 1200 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa C (dawne A+++), 15 programów m.in: mix, antyalergia, sport/fitness, czyszczenie bębna czy krótki 15 minut.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania czy extra suche.

Jak się trafi w odpowiednią promocję to można kupić ten zestaw w okolicy 3400 zł. W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1200 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5200 zł

Pralka LG F4WN409S0 + Suszarka LG RC90V9AV4Q

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa D (dawnej A+++), 14 programów m.in: sportowe, mieszane, ubranka dziecęce z parą, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in: Ręczniki, 30 minut, delikatne.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania, a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Z ciekawych rozwiązań w pralce jest jeszcze system AI DD™, który dopasowuje ruchy bębna do rodzaju tkanin tak, aby ubrania zostały dokładnie wyprane i niezniszczone.

Suszarka automatycznie czyście kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Zwrócić uwagę należy na głębokość suszarki – wynosi 69 cm, więc stawiając jedno urządzenie na drugim musimy się liczyć z tym, że słupek będzie trochę odstawał od ściany.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik: AGF30790698.

Modele dostępne w:
Zestaw do 4000 zł

Pralka Siemens WM14N28XPL + Suszarka Siemens WT45H25EPL

Pierwszy zestaw to opcja na każdą kieszeń, drugi znajduje się trochę na przeciwnym biegunie, a ten zestaw to połączenie dużej pojemności i dobrych programów prania/suszenia i mieszący się w budżecie, który nas nie zrujnuje.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Super 15’/30′, Outdoor + Impregnacja, Higiena, Mix.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, SelfCleaning Condenser™, 15 programów suszenia m.in: Ręczniki, Outdoor, Pierz/Puch.

Zestawienie tych sprzętów da nam komfort sporego wsadu prania/suszenia, ale także dostęp do ciekawych programów. Jesteś entuzjastom górskich wycieczek, biegania czy wszelakiego aktywnego wypoczynku? To zapewne wiesz, że odpowiednia odzież to podstawa. Odzież, która posiada różne membrany, powłoki i zabezpieczenia przed wiatrem czy wodą. Trzeba o nią odpowiednia dbać i przede wszystkim prać w bezpiecznych warunkach.

Pralka ma odpowiedni program do prania tego typu odzieży – Outdoor+impregnacja, a suszarka program suszenia Outdoor. Więc włóczykiju, ten zestaw będzie idealny dla Ciebie 😉

Do codziennego prania i suszenia ten zestaw także będzie strzałem w 10. Jak wspominałem ma on duży 8 kg wsad, więc nie straszne mu góry prania. Pralka dzięki 1400 obrotom wirowania dokładniej odwiruje wodę z ubrań, a suszarka szybciej wysuszy nasze pranie i usunie zagniecenia powstałe przy wysokim wirowaniu. Zakres programów jest tak duży, że spokojne wypierzemy i wysuszymy zarówno mocne jeansy jak i delikatny jedwab. Jest także program Higiena – stworzony z myślą o alergikach.

Jeden i drugi sprzęt daje nam możliwość wpływu na czas prania i stopień suszenia. Sprzęty w pełni serwisowalne i produkowane w Polsce.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5000 zł

Pralka SAMSUNG WW90TA046TE + Suszarka Samsung DV90TA240AE

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, program parowy, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A+++, 14 programów m.in: Program MIX, ECO 40-60, Program 15′, Pościel, Bawełna, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna, wietrzenie zimne/ciepłe.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają odpowiedni zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów i w razie awarii jest to sprzęt serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-DD

Modele dostępne w:

Zestaw do 6000 zł

Pralka Miele WCA030 WCS ACTIVE + Suszarka Miele TSB143

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Oczywiście są najtańsze sprzęty w ofercie Miele, ale mimo to producent dalej zapewnia, że są to sprzęty testowane na 20 lat pracy.

Pralka: 7 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik ProfiEco, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 7 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, FragranceDos, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 7 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:

Zestaw do 4400 zł

Pralka Bosch WAN2829EPL + Suszarka Bosch WTR87TE0PL

Kolejny zestaw Boscha, z troszkę lepszymi parametrami i funkcjami, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Intensywny, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, AntyAlergia.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 64dB, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch. W zestawie otrzymujemy również kosz do suszenia swetrów czy butów.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy modele, które spokojnie sprawdzą się w domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łącznikiWTZ27400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
1.5K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
21 października, 2021 10:52

Dzień dobry.
Proszę o pomoc w dobraniu połączenia pralki lg f4wn608s2 z suszarka bosch wtx87k40pl / da radę je połączyć, jeżeli tak to jakim łącznikiem? Czy będzie pasował WTZ27400 firmy bosch?
Pozdrawiam

Last edited 1 dzień temu by Tomasz
Tomasz
Tomasz
22 października, 2021 06:31
Reply to  PanAGD

Pięknie dziękuję. Co do cash back to jeden z argumentów który przekonuje mnie do tej suszarki (oczywiście poza jej funkcjami).
Pozdrawiam

Sławek
Sławek
19 października, 2021 20:17

Dobry wieczór,
niestety, blat AMICA kończy się na 45.5 cm 🙁
Żona nie odpuszcza, suszarka albo koniec ciszy w domu 😉 I tak, nie obejdzie się bez nowej pralki …
Wybór padł na Electrolux EW8F248BP z funkcjami parowymi (Bosch niestety nie ma tych funkcji). Użytkowałem już Electroluxa, tylko ładowaną od góry. Do dzisiaj pierze u znajomej. Łożyska wymienne, części dostępne.
No, ale ta jest ładowana od frontu i producent nie podaje informacji na temat np. łożysk.
Czy ma może Pan jakąś szerszą wiedzę na temat tej pralki (seria PerfectCare 800) oraz wspomnianej już poprzednio suszarki Bosch WTX87M30PL. Czy tym razem nie będzie problemu z ustawieniem ich w „słupek”?

Pozdrawiam

Sławek
Sławek
20 października, 2021 16:34
Reply to  Sławek

Dziękuję za informacje, a sama suszarka jest warta grzechu?

A tak na marginesie, mało informacji można znaleźć w necie od osób profesjonalnie trudniących się naprawą sprzętu AGD na temat pralek i suszarek firmy AMICA. Ich sprzęt z „górnej półki” funkcjonalnie i wzorniczo odpowiada odpowiednikom renomowanych producentów, przy korzystniejszych cenach. A jak ten sprzęt wygląda od strony technicznej? Czy to jest ich własny wyrób,oparty o sprawdzone komponenty, czy tylko składak z logo AMICA?
Jak już wspomniałem, od blisko 2 lat użytkuję pralkę tej firmy i technicznie jest bez zarzutu, niestety brak jej pewnej znaczącej funkcji. Pralka nie potrafi sobie poradzić z odwirowaniem rzeczy mocno „nasiąkliwych”, np. zwykły, pojedynczy dywanik łazienkowy stanowi problem nie do przejścia. I tu właśnie brakuje funkcji odwirowania z odpompowaniem, bez płukania. Niby mała rzecz, a jednak jej brak potrafi być czasem mocno irytujący.

Sławek
Sławek
21 października, 2021 18:14
Reply to  PanAGD

Jeszcze raz dziękuję za pomocne informacje 🙂
A teraz pora na zakupy, promocje nie trwają wiecznie.

Pozdrawiam

Anna
Anna
18 października, 2021 21:50

Witam, szukam pralki i ewentualnie suszarki. Zależy mi by pralka miała funkcje aktywnego tlenu. Jedynie Bosch i Siemens mają te funkcje w ofercie. Proszę o polecenie modelu pralki, najlepiej w jak najbardziej przystępnej cenie by niepotrzebnie nie przepłacać i do tego jaką suszarkę Pan poleca do kompletu wraz z jakim łącznikiem?

Sławek
Sławek
18 października, 2021 19:34

Dobry wieczór,
dwa lata temu kopiliśmy pralkę AMICA DAW 7123DCiBT, zwracając przede wszystkim uwagę na jej funkcjonalność, nie biorąc pod uwagę jednego z jej wymiarów – głębokości 49,5 cm. Dzisiaj koniecznością staje się zakup suszarki, wybór padł na Bosch WTX87M30PL – o głębokości 59,9 cm. „Przekopałem” internet i odwiedziłem parę sklepów ze sprzętem AGD w poszukiwaniu informacji, czy tę suszarkę będę mógł ustawić bezpiecznie na posiadanej pralce. Niestety na pomoc „doradców klientów” nie ma co liczyć, a w necie podobnego przypadku nie znalazłem. Może Pan pomoże rozwiązać nasz dylemat, czy jest możliwe połączenie tych dwóch technologii i ewentualnie czym? Ja straciłem już nadzieję i chyba bez wymiany pralki się nie obejdzie.

Pozdrawiam

Hubert
Hubert
15 października, 2021 07:38

Dzień dobry,
który z poniższych kompletów by Pan wybrał: Pralka BOSCH WAN282MSPL i Suszarka BOSCH WTM852MSPLczy Pralka BOSCH WAN2417SPL i Suszarka BOSCH WTH85V0SPL?Czy są to modele specjalnie produkowane dla MediaExpert? Jakie ewentualnie łączniki to ww modeli?

Z góry dziękuję za pomoc!

Andrzej
Andrzej
13 października, 2021 14:38

Witam,

czy suszarkę BOSCH WTX87KH0PL Serie 8 da radę postawić na pralce BOSCH WAN2418EPL Serie 4?Jaki łącznik Pan poleca?

Pozdrawiam,
Andrzej

Andrzej
Andrzej
13 października, 2021 18:03
Reply to  PanAGD

Super. Dziękuję za odpowiedź.

Wojtek
Wojtek
12 października, 2021 11:13

Dzień dobry, co Pan sądzi o suszarce Whirlpool EFTD9X3BPL. Czy jest to opłacalny zakup w kwocie ok. 2.000 – 2.500 zł? Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Suszarka docelowo miałaby stać na pralce BOSCH WAN2829EPL. Jeżeli dałoby radę postawić sprzęty w słupku, to jakiego łącznika potrzebuję? Dziękuję za pomoc.

Wojtek
Wojtek
12 października, 2021 17:06
Reply to  PanAGD

Dziękuje za informacje. A czy ten Bosch ma samoczyszczący filtr? Czy może czyszczenie manualne jest skuteczniejszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie czasu?

Wojtek
Wojtek
12 października, 2021 17:48
Reply to  PanAGD

I jeszcze jedno pytanie: Czy suszarki Siemens są kompatybilne z pralkami Bosch; tzn. czy można ustawić w słupek bez większych problemów?

Kamila
Kamila
10 października, 2021 11:06

Mam zakupiony zestaw pralka i suszarka marki Grundig. Ale nie mogę znaleźć nigdzie oryginalnego łącznika by postawić je w słupku. Jaki łącznik według Pana by się nadawał?

Kamila
Kamila
10 października, 2021 18:09
Reply to  PanAGD

Dziękuję za szybką odpowiedź, modele to: Suszarka GRUNDIG GTN38267GC i Pralka GRUNDIG GWN68430PLE. Słyszałam gdzieś że nie trzeba łącznika do tych modeli ale nie wiem czy to prawda?

Artur
Artur
8 października, 2021 16:20

Dzień dobry.
Poszukuje zestawu pralka + suszarka załadunek ok 8 kg budżet +/- 6tys.
Zależy mi na wymienionym łożysku w pralce, funkcji mniej zagnieceń, funkcje parowe, odświeżanie,szybki program, mile widziane automatyczne dozowanie środków pioracych choć to nie konieczne. Dobrze jakby bylo z al Control oraz z jednego sklepu żeby skorzystać z wielorabatów bądź cashback
Pozdrawiam

Krzysztof
Krzysztof
6 października, 2021 11:39

Witam.
Dopytam o zestaw Bosch WTR87TE0PL i WAN282E9PL, czy łącznik WTZ27410 będzie bez problemu pasował?
pozdrawiam
Krzysztof