1 184

Pralka i suszarka – gotowe zestawy – 2021 r.

Rankingi

Aktualizacja: 21 czerwca, 2021
[Aktualizacja czerwiec 2021]
Kupno pralki i suszarki nie jest największym wyzwaniem świata. Potrzeba trochę czasu, żeby wyłuskać odpowiednie zestawy, które pasują do siebie pod względem programów, gabarytów i wyglądu. Wszystko też oczywiście zależy od budżetu. Jeśli to czytasz to zapewne jesteś na etapie szukania odpowiedniego zestawu. Chcąc ułatwić Tobie zadanie, przygotowałem listę pralek i suszarek, które będą ze sobą “grały”. Zapraszam do lektury 🙂

Zestaw do 3900 zł

Pralka Bosch WAN2417SPL + Suszarka Bosch WTH85V0SPL

Zaczynamy od zestawu, który mieści się w rozsądnym budżecie, a przy tym oferuje dobre funkcje i parametry. Sprawdźmy co oferują te modele:

Pralka: 8 kg wsadu, 1200 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, możliwość skracana programów, automatyka wagowa, klasa C (dawne A+++), 15 programów m.in: mix, antyalergia, sport/fitness, czyszczenie bębna czy krótki 15 minut.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+, AutoDry, 15 programów suszenia m.in: Pierze/Puch, Ręczniki, Sport/Fitness, programy do szafy, do prasowania czy extra suche.

Jak się trafi w odpowiednią promocję to można kupić ten zestaw w okolicy 3400 zł. W swoim budżecie moim zdaniem jedna z lepszych opcji. Sprzęty posiadają wszystkie najważniejsze programy i funkcje z których korzysta się na co dzień. Jeden i drugi sprzęt produkowany jest w PL, więc jest dostęp do części a jakość stoi na odpowiednim poziomie.

Wybrane modele posiadają ten sam wsad, więc po praniu wystarczy przerzucić ubrania do suszarki i nie martwić się czy nie przeładowaliśmy bębna. Plusem pralki są obroty wirowania, które wynoszą 1200 – pranie jest dokładniej odwirowane, a to przekłada się na krótszy czas suszenia.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5200 zł

Pralka LG F4WN409S0 + Suszarka LG RC90V9AV4Q

W tym zestawie idziemy o półkę cenowo wyżej, ale też i parametry oraz funkcje są adekwatne do ceny.

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, programy parowe, automatyka wagowa, klasa D (dawnej A+++), 14 programów m.in: sportowe, mieszane, ubranka dziecęce z parą, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, Technologia Eco Hybrid™, samoczyszczący wymiennik ciepła, 14 programów suszenia m.in: Ręczniki, 30 minut, delikatne.

Co jest największym plusem tego zestawu LG? Duża pojemność i programy parowe. Przy większej ilości prania, a zwłaszcza przy małych dzieciach jak znalazł. Dzisiaj się już tak nie brudzimy jak kiedyś, a nasze ubrania wymagają głównie odświeżenia, więc programy parowe to dobry kierunek.

Z ciekawych rozwiązań w pralce jest jeszcze system AI DD™, który dopasowuje ruchy bębna do rodzaju tkanin tak, aby ubrania zostały dokładnie wyprane i niezniszczone.

Suszarka automatycznie czyście kondensator, więc jedyne o co musimy zadbać to o opróżnianie pojemnika na wodę i czyszczenie filtrów przy drzwiczkach, najlepiej po każdym suszenia – czas operacyjny 30 sekund 😉 Dodatkowo możemy wybrać czas suszenia – krótki albo długi, pierwszy da nam oszczędność czasu, a drugi oszczędność prądu. Coś za coś.

Jedno i drugie urządzenie możemy obsługiwać zdalnie przez smartfona np. uruchomić program, sprawdzić na jakim etapie jest pranie/suszenie czy w razie usterki łatwo ją wykryć i wyeliminować.

Zwrócić uwagę należy na głębokość suszarki – wynosi 69 cm, więc stawiając jedno urządzenie na drugim musimy się liczyć z tym, że słupek będzie trochę odstawał od ściany.

Dostępne łączniki – w zestawie z suszarką jest zestaw do przymocowania do pralki, opcjonalnie można dokupić łącznik: AGF30790698.

Modele dostępne w:
Zestaw do 4000 zł

Pralka Siemens WM14N28XPL + Suszarka Siemens WT45H25EPL

Pierwszy zestaw to opcja na każdą kieszeń, drugi znajduje się trochę na przeciwnym biegunie, a ten zestaw to połączenie dużej pojemności i dobrych programów prania/suszenia i mieszący się w budżecie, który nas nie zrujnuje.

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Super 15’/30′, Outdoor + Impregnacja, Higiena, Mix.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, SelfCleaning Condenser™, 15 programów suszenia m.in: Ręczniki, Outdoor, Pierz/Puch.

Zestawienie tych sprzętów da nam komfort sporego wsadu prania/suszenia, ale także dostęp do ciekawych programów. Jesteś entuzjastom górskich wycieczek, biegania czy wszelakiego aktywnego wypoczynku? To zapewne wiesz, że odpowiednia odzież to podstawa. Odzież, która posiada różne membrany, powłoki i zabezpieczenia przed wiatrem czy wodą. Trzeba o nią odpowiednia dbać i przede wszystkim prać w bezpiecznych warunkach.

Pralka ma odpowiedni program do prania tego typu odzieży – Outdoor+impregnacja, a suszarka program suszenia Outdoor. Więc włóczykiju, ten zestaw będzie idealny dla Ciebie 😉

Do codziennego prania i suszenia ten zestaw także będzie strzałem w 10. Jak wspominałem ma on duży 8 kg wsad, więc nie straszne mu góry prania. Pralka dzięki 1400 obrotom wirowania dokładniej odwiruje wodę z ubrań, a suszarka szybciej wysuszy nasze pranie i usunie zagniecenia powstałe przy wysokim wirowaniu. Zakres programów jest tak duży, że spokojne wypierzemy i wysuszymy zarówno mocne jeansy jak i delikatny jedwab. Jest także program Higiena – stworzony z myślą o alergikach.

Jeden i drugi sprzęt daje nam możliwość wpływu na czas prania i stopień suszenia. Sprzęty w pełni serwisowalne i produkowane w Polsce.

Dostępne łączniki – WTZ27400, WTZ11400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zestaw do 5000 zł

Pralka SAMSUNG WW90TA046TE + Suszarka Samsung DV90TA240AE

Ładny to zestaw, Samsung wie jak stworzyć sprzęty przyjemne dla oka, ale także zaawansowane technologicznie. Powyższe modele są tego odpowiednim przykładem. Co nam oferują:

Pralka: 9 kg wsadu, 1400 obrotów, program parowy, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, EcoBubble, klasa A+++, 14 programów m.in: Program MIX, ECO 40-60, Program 15′, Pościel, Bawełna, czyszczenie bębna.

Suszarka: 9 kg wsadu, pompa ciepła, silnik inwerterowy, klasa A+++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, 14 programów suszenia m.in: Wełna, Szybkie Suszenie 35′, Koszule czy Bawełna, wietrzenie zimne/ciepłe.

Zestaw stworzony do codziennych wyzwań pralniczo-suszarniczych w każdym domu 😉 Zwłaszcza w tym domu, gdzie prania jest na prawdę dużo. 9 kg wsady poradzą sobie z każdymi kopcami ubrań. Zarówno pralka jak i suszarka mają odpowiedni zakres programów, co da nam komfort wysuszenia zarówno dużego koca jak i lnianej sukienki.

A co w momencie, gdy chcemy wyprać i wysuszyć coś na szybko? Przy niewielkich ilościach typu dwie koszule czy bluzki jest to do zrobienia. Pralka ma program 15 minutowy do odświeżenia ubrania, a suszarka w 35 minut wykona proces suszenia. W podbramkowych sytuacjach do godziny możemy być gotowi.

Wspominałem, że Samsung to nowoczesne technologie, a to kieruje nas w stronę systemu EcoBubble. Chyba każdy o nim słyszał. Proszek rozpuszczany jest w specjalnej pompie, tworzy się piania, a ta szybko i efektywnie przenika do ubrań. Pozwala to uzyskać zadowalające efekty nawet przy niskich temperaturach prania.

W przypadku suszarki zastosowano technologię OptimalDry™, która składa się z trzech czujników, które na bieżąco mierzą – wilgotność ubrań, temperaturę i poziom zabrudzenia wymiennika ciepła. W całości tworzy system, który optymalizuje cały proces suszenia. Najważniejsze, że w razie zabrudzenia wymiennika ciepła zostaniemy poinformowani o konieczności czyszczenia.

Według mnie ładnie wyglądający zestaw, mając pełny zakres programów programów i w razie awarii jest to sprzęt serwisowalny.

Dostępne łączniki – Samsung SKK-DD

Modele dostępne w:

Zestaw do 6000 zł

Pralka Miele WCA030 WCS ACTIVE + Suszarka Miele TSB143

Miele? To można kupić zestaw pralka + suszarka niemieckiego producenta za poniżej 20k złotych? Można 🙂 Oczywiście są najtańsze sprzęty w ofercie Miele, ale mimo to producent dalej zapewnia, że są to sprzęty testowane na 20 lat pracy.

Pralka: 7 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik ProfiEco, wymienne łożyska, CapDosing, automatyka wagowa, klasa A+++, 12 programów m.in: Expres 20, Outdoor, Bawełna, Koszule

Suszarka: 7 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A++, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, FragranceDos, 12 programów suszenia m.in: Wełna Finish, Impregnacja, Expres, Tkaniny delikatne, bawełna.

Co jest zaletą tego zestawu? Prostota i łatwość użytkowania. To od zawsze było podstawą w firmie Miele, skupienie się na efektywności a nie efektowności. 7 kg załadunek w obu sprzętach będzie wystarczającym nawet przy rodzinie 2+2, a i większy koc też wypierzemy.

Mimo tego, że to podstawowe modele w ofercie producenta to i tak oferują ciekawe rozwiązania. W pralce możemy skorzystać z opcji CapDosing – czyli korzystanie ze specjalnych kapsułek z płynem do prania i płukania, pralka pobiera ilość detergentu taką jaka jest faktycznie potrzebna. W pralce mamy również opcję impregnacji i prania ubrań outdoorowych – czyli wszelakich softshellów, Gore-Tex etc.

W suszarce zastosowano m.in. automatyczną zmianę kierunku obrotów bębna – mniejsze ryzyko poskręcania się ubrań. Możemy również skorzystać z kapsułek FragranceDos, które nadadzą zapach suszonym tkaniną. Wymiennik ciepła jest bezobsługowy – nie musimy go czyścić, chociaż w razie potrzeby mamy do niego dostęp – jest to plus.

Pralkę i suszarkę sparujemy przy pomocy łącznika WTV 414, WTV 417, WTV 412, WTV 501, WTV 502.

Modele dostępne w:

Zestaw do 4400 zł

Pralka Bosch WAN2829EPL + Suszarka Bosch WTR87TE0PL

Kolejny zestaw Boscha, tym razem pojemniejszy, ale nadal mieszczący się w rozsądnym budżecie. W zasadzie jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów ostatnimi czasy. Sprawdźmy co tak przyciąga kupujących:

Pralka: 8 kg wsadu, 1400 obrotów, silnik inwerterowy, wymienne łożyska, Opcja dołożenia prania, automatyka wagowa, klasa A+++, 15 programów m.in: Szybki 15’/30′, Intensywny, Sport/Fitness, Koszule/Bluzki, AntyAlergia.

Suszarka: 8 kg wsadu, pompa ciepła, klasa A+++, 64dB, czujnik zabrudzenia filtra, ustawienie stopnia suszenia, suszenie delikatne, 15 programów suszenia m.in: Koszule/Bluzki, Ręczniki, Mix, Super 40, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch. W zestawie otrzymujemy również kosz do suszenia swetrów czy butów.

Szeroki wachlarz programów prania i suszenia, spora pojemność, energooszczędne klasy, przystępna cena, no i bądź co bądź sprawdzony producent. To sprawia, że ten zestaw jest często kupowany. Z resztą w komentarzach często sam polecam takie zestawienie, bo uważam, że jest to rozsądny wybór. Bez wydawania góry pieniędzy otrzymujemy modele, które spokojnie sprawdzą się w domu, gdzie duża ilość prania to codzienność.

Dostępne łącznikiWTZ27400, WTZ27410

Modele dostępne w:

Zastanawiasz się nad innym połączeniem modeli? Chętnie podpowiem i odpowiem na Wasze pytania. Zapraszam do komentowania poniżej.

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
1.2K komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
22 lipca, 2021 18:57

Dzień dobry,
Czy zestaw pralka LG Vivace F4WN408S0 i suszarka LG SteamSpa F4WV309S6E to dobry wybór? Z góy dziękuję za odpowiedź 🙂

Marta
Marta
22 lipca, 2021 20:35
Reply to  PanAGD

Faktycznie! To np. ta suszarka LG RC80V9AV3Q ?Ewentualnie mogłabym prosić o polecenie?

Marta
Marta
21 lipca, 2021 19:35

Dzień dobry,
planuję zakup pralki i suszarki, rodzina 2+2, piorę praktycznie codziennie. Zależy mi na sprzęcie bardzo dobrym jakościowo, cichym!, z krótkim programem (na odświeżenie ubrań), silnik inwerterowy, duża pojemność pralki, bez zgrzewanych zbiorników.
Słyszałam dobre opinie o LG, Electrolux, Miele, Samsung AddWash (nie EcoBubble)… słabsze o Bosh (że to już nie ta jakość co Bosh 15 lat temu), jedynie o linii Bosh WAW pozytywne.
Mam mętlik w głowie, a muszę zamówić sprzęty już teraz…
nie mam ograniczeń jeśli chodzi o rozmiar sprzętów, mam sporą pralnię.

Prośba o doradzenie dobrego sprzętu, cena w sumie bez ograniczeń (ale też bez szaleństw i przepłacania:)).
Dziękuję.

Agnieszka
Agnieszka
17 lipca, 2021 16:19

Witam,sprawdziłam pralkę Bosch,o której Pan pisał i nie ma możliwości zabudowy pod blatem,czy to jest tylko kwestia wyglądu,że blat nie będzie równo z pralką czy wymóg techniczny?

Agnieszka
Agnieszka
16 lipca, 2021 19:58

Proszę o ocenę pralki i suszarki firmy haier,pozdrawiam Aga

Agnieszka
Agnieszka
17 lipca, 2021 16:08
Reply to  PanAGD

Dziękuję za informację

Marta
Marta
12 lipca, 2021 20:32

Witam,
Właśnie znaleźliśmy się z mężem na etapie wybierania sprzętu do mieszkania. Mamy w zamyśle zakup pralki i suszarki zastanawiamy się nad firmą Bosch. Co mógłby Pan polecić dla rodziny z dwójką małych dzieci ?

Marta
Marta
16 lipca, 2021 22:34
Reply to  PanAGD

Dziękuję za odpowiedź komplet zakupiony 🤗

Weronika
Weronika
6 lipca, 2021 19:55

Witam, posiadam od 2 lat suszarkę Beko MDH 8634 RX, teraz przyszedł czas na pralkę. Czy dobierając nowy sprzęt powinnam sugerować się firmą Beko? Czy jest Pan w stanie polecić jakiś? Dodam, że sprzęty muszą się znajdować jedno na drugim.
Pozdrawiam

Weronika
Weronika
17 lipca, 2021 11:16
Reply to  PanAGD

Przy pralce BEKO w ogóle się nie upieram, dlatego jak najbardziej liczę się z łącznikiem uniwersalnym. Budżet to max 2000zł.

Petru
Petru
6 lipca, 2021 13:05

Czy ktoś się orientuje w kwestii Samsunga – WW70T554DAE vs WW70TA046AE < wygląda ze jedyne roznice to add wash, nowy front i możliwość łąćzenia po wifi (w tej nowszej pralce (554DAE)).

Po parametrach wyglada tak samo

Emi
Emi
4 lipca, 2021 13:29

Poprosze o doradzenie w kwestii pary pralka suszarka, wsad 10 kg, rodzina 5 osobowa. Mam kilka pytań – wrocilam z zagranicy (Kanada), mieszkałam tam wiele lat więc moja perpektywa i doświadczenie w zakresie używania pralek jest inne. Wybór jest oszałamiający i deprymujacy. Mam wiele pytań, ale kogo nie zapytam, ma dla mnie więcej informacji niż moge przetworzyć – wybór pralki wydaje mi sie czymś skomplikowanym. Czy może Pan coś poradzić? Proszę o rozsądne przedziały cenowe. Z gory dziękuję.

Małgorzata
Małgorzata
3 lipca, 2021 22:22

Witam. Czy markę Candy w ogóle brać pod uwagę? Podoba mi się ich rozwiązanie z pojemnikiem na wodę w drzwiach występujące w suszarkach.

Mariusz
Mariusz
1 lipca, 2021 17:11

Dobry wieczór. Czy poleciłby Pan jakiś łącznik do pralki LG F4WT408AIDD oraz suszarki LG RC80U2AV4d? Z góry dziękuję.